[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
CNgZ8BrUEAAIP1d.jpg

CNgbH-sXAAAMMUA.png

CNgVLx6WwAITBp3.png

CNga732WcAQCTBB.png

CNgU3GbWgAAL3oP.png

CNgUZpxXAAA8fa-.png

CNf9oW2WUAEfMCk.png
hulyek lennenek nem tamogatni a nepuket Moszkvabol... mondjuk csinalhatnak jobban is :D
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="ulippo">
Führeres póló és DNR zászló, végül összenő ami összetartozik, avagy a fasiszták egymásra találása.
CNhiYE6UEAABAJZ.jpg

Mármint Führen-es póló.
2009.12.16_15.37.37_Fuehren_F_500.jpg



+Akárhogy nézem nem látok egyetlen skinhead-et se, ez egy szimpla szimpátiatüntetés.</blockquote> bonehead a szelsojobbos/hungarista/naci kopaszok neve, a szkinhead az balos kopaszokra van hasznalva. Amugy meg epp a kulsosegek miatt manapsag egyre kevesebb a kopasz radikalis.... az NSDAP/AO meg a kilencvenes evekben kiadt, hogy hagyni kell a kopaszsagot a fenebe, nem a kulsosegeken van a hangsuly...
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Nácik azok. Igaz csupán soft-nácik. A hard-nácik már rég a fronton élik ki magukat.
pihalhp.jpg

russianfascism1.jpeg

Russian+Neo-Nazis+-+Blog+April+28,+2014.jpg

1661497_239694642881012_84001233_n.jpg

Russian-Orthodox-Church-Nazi.jpg

Russian_far_right_-_EDM_June_11__2014.jpg

russiannazis.jpg

Russian-neo-Nazis.jpg

russian_neo_nazis_saluting_hitler_portrait_by_themistrunsred-d5dwqc6.jpg

1393795186_putler.jpg
legutobb az orosz nacik fele orult, hogy harcolhat az ukran nacik ellen, a masik fele sajnalta. Ott is van husz naci szervezet, de nem tudnak egyet erteni. Eleg beteg es liberalis ez a szlavoknal, de hat ez van.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Ha jól tudom az A-10eseket kivonták Európából aztán nem oly rég visza lettek telepítve valahová németbe.b
Furcsa(vagy nem is annyira),hogy arra repkednek....
Nem rossz tankgyilkos régebbi technika.
Szépek-sosem láttam élőben-lehet nem is akarok.....
Aranyosgyeres korul volt logyakorlat... kaptak a mieink a gyengitett urant :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
<blockquote rel="12delta">Megverték CCCP-es pólója miatt

Pórul járt az a férfi, aki CCCP-feliratú pólóban mutatkozott Harkov utcáin.
Az egykori Szovjetunió rövidített mozaiknevét viselő férfit még vasárnap bántalmazták a kelet-ukrajnai milliós nagyvárosban, aznap, amikor az ukrán zászló napját méltatták az országban. A férfi épp arra sétált, ahol nemzeti érzelmű ukránok egy csoportja a kék-sárga lobogót méltatta. Rászóltak a CCCP-es pólót viselő férfira, hogy azonnal vegye le magáról. Azzal érveltek, hogy a parlament nemrégiben betiltotta a kommunista múltat jelképező dolgokat. Az illető azonban nem engedelmeskedett, és tovább folytatta az útját. Ez azonban nem tetszett a nacionalista beállítottságúaknak, ezért utána eredtek és szabályosan letépték róla a pólót. Persze eközben többször is megütötték, a férfit végül a közelben szolgálatot teljesítő rendőrök védték meg a még súlyosabb népharagtól.
Érdekes, ezek a radikális ukránok hogyan viselkednének külföldön, ahol sok helyen divat az CCCP-es retro viselet… Vagy mit szólnának ahhoz, ha őket vernék meg kék-sárga viseletük miatt…

verekedes_cccp.jpg


http://karpathir.com/2015/08/25/megvertek-cccp-es-poloja-miatt/
helyes, en egyszer megkergettem meg focihuligan koromban egy kubai zaszloval grafikazott verebet egy nap hajnalan... a komcsik megerdemlik.

</blockquote>

??????

Valaki felvesz valamilyen pólót az még nem jelenti, hogy rossz ember......!!!
Hallottál arról, hogy nosztalgia ,retro...stb.?!

Ugyanúgy téged is megvernének Ukrajnában a szektorosok meg a tobbi nacionalista, ha magyar zászló lenne nálad, vagy Mo-t hirdeto pólo ...stb.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Szerintem ha valaki rágalmazással és hamisítással vádol meg valakit, akkor legyen képes konkrétan megnevezni mit tart hamisítványnak, esetleg bizonyítsa is be arról, hogy az hamisítvány, különben ő maga válhat rágalmazóvá.

Én is többször lepleztem már le itt hamisítványokat, ilyenkor azt tettem, hogy megosztottam az eredeti anyagot amiről a hamisítvány készült, nem pedig azt, hogy konkrétumok nélkül vádaskodtam és a moderátoroknak nyafogtam, hogy tiltsák ki az illetőt.
a dakom van tele a dolgaiddal - elhiszem, hogy jol mulatsz a ruszkifanokon, de eleg unalmas hogy te is tolod ugyanugy a masik oldalas fassagokat, es mindez csak offgalaxist eredmenyez. Szerintem csitulj le egy kicsit.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
Zaharcsenko, amellett, h ragaszkodik a pozíciójához, megpróbál felállítani egy új hadsereget, veteranokbol és aktív önkéntesekből. De vegyétek úgy, h nem is írtam semmit.
mara mar megint eltunt Donyeckbol, annyira jol csinalja.
 

meister

Active Member
2015. május 8.
798
31
28
<blockquote rel="meister"><blockquote rel="12delta">Megverték CCCP-es pólója miatt

Pórul járt az a férfi, aki CCCP-feliratú pólóban mutatkozott Harkov utcáin.
Az egykori Szovjetunió rövidített mozaiknevét viselő férfit még vasárnap bántalmazták a kelet-ukrajnai milliós nagyvárosban, aznap, amikor az ukrán zászló napját méltatták az országban. A férfi épp arra sétált, ahol nemzeti érzelmű ukránok egy csoportja a kék-sárga lobogót méltatta. Rászóltak a CCCP-es pólót viselő férfira, hogy azonnal vegye le magáról. Azzal érveltek, hogy a parlament nemrégiben betiltotta a kommunista múltat jelképező dolgokat. Az illető azonban nem engedelmeskedett, és tovább folytatta az útját. Ez azonban nem tetszett a nacionalista beállítottságúaknak, ezért utána eredtek és szabályosan letépték róla a pólót. Persze eközben többször is megütötték, a férfit végül a közelben szolgálatot teljesítő rendőrök védték meg a még súlyosabb népharagtól.
Érdekes, ezek a radikális ukránok hogyan viselkednének külföldön, ahol sok helyen divat az CCCP-es retro viselet… Vagy mit szólnának ahhoz, ha őket vernék meg kék-sárga viseletük miatt…

verekedes_cccp.jpg


http://karpathir.com/2015/08/25/megvertek-cccp-es-poloja-miatt/
helyes, en egyszer megkergettem meg focihuligan koromban egy kubai zaszloval grafikazott verebet egy nap hajnalan... a komcsik megerdemlik.

</blockquote>

??????

Valaki felvesz valamilyen pólót az még nem jelenti, hogy rossz ember......!!!
Hallottál arról, hogy nosztalgia ,retro...stb.?!

Ugyanúgy téged is megvernének Ukrajnában a szektorosok meg a tobbi nacionalista, ha magyar zászló lenne nálad, vagy Mo-t hirdeto pólo ...stb.</blockquote>
Es akkor mi van? Jojjenek. Altalaban sok szlav orszagban probaltak megverni mar, egyszer sem sikerult, csak itt magyarorszagon husz horvatnak :D

Az en szememben mindenki rossz ember, aki szovjet mintazatu vagy komcsi orszagpolot vesz fel... ha divatbol hordja, megrosszabb. Mert fingja nincs a szovjet/komcsi mentalitasrol.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Egész éjjel nem vetettek be nehézfegyvert a szakadárok Kelet-Ukrajnában

A korábbiakhoz képest jelentősen visszavettek támadásaikból az Oroszország által támogatott szakadárok Kelet-Ukrajnában, az elmúlt éjjel egyetlenegy lövést sem adtak le a minszki egyezményben tiltott, száz milliméternél nagyobb kaliberű tüzérségi fegyverrel, amire hetek óta nem volt példa - közölte vasárnap a kijevi hadműveleti parancsnokság.

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/egesz-ejjel-nem-vetettek-be-nehezfegyvert-szakadarok-kelet-ukrajnaban

dove-of-peace.jpg

?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Ha jól tudom akkor ezek direkt (az előző hidegháborúban )a VSz fölényben lévő HK hadak elleni harcra lettek legfőképp kifejlesztve.
Jó technika -bár már majdnem kivonták őket végleg.....most legalább fel lehet újítani őket(dől a zsééé!)
Lehet a szaki területen kóborló Armata ellen készülnek amit "softnácik" vezetnek.(csókoltatlakUlippo)
Az tény,hogy jó lenne ez a technika a MH-nak is( nem kicsit) földi támogtáshoz a lövészek mellé -fölé oda.aszni.
Vagy igazából bármi jó lenne ......
sajnos

A-10-eseket telepítettek a felvidékre, Romániába és talán Bulgáriába is.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A Rada megszavazta az alkotmánymódosítást 265 szavazattal.
3a4bb2e-------.jpg


Közben a Szvoboda-pártiak odakint tomboltak.
CNu0ndpWIAAR978.jpg


Ami érdekes, hogy a Szvoboda mellett Timosenko pártja sem szavazta meg a módosítást, viszont Porosenko és Jacenyuk pártjaival együtt szavazott az Ellenzéki Blokk a volt Régiók Pártja.
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=3462
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
A Szvoboda nem jutott a parlamentbe . Ljasko Radikális Pártja nem szavazta meg Timosenko Blokja mellett....
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ja, akkor a szvobodások csak kint tüntettek. Elég nagy pusztítást végeztek, 15 rendőr sérült meg.
CNu2sEwUcAAF6y1.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Harci gránátot dobtak a rendorok kozé a tunteto (UNA-UNSZO )Szvobodások. 15 rendor megsérult, koztuk néhányan súlyosan.