[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
A fich minősítő ma selected defaulra rontotta ukrajnát. Bár szerintem 2013 szeptembere óta ott vannak, de sebaj. Én is kiváncsi vagyok, visszaadják e a határellenörzést decemberben. Már a szavazás elhalasztása is meglepő fordulat. Orosz engedmény, vagy ez nem megy együtt sziriával és most visszadobják a gyeplőt? Valaki itt írta, hogy a legutóbbi sorozásból 17ezer a dezertált. Ez nagyon sok. Hol tud Ennyi ember megbujni. Nem járnék most arrafelé vidéken. Már nem is tudom, hogy magyar szemszögből röhögjek, vagy sírjak rajtuk. Most tényleg legatyásodottnak tünnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 460
113
Miért akar bárki is orosz érdekekért harcolni(az oroszokat leszámítva persze)magyar emberként úgy,hogy abból Magyarországnak semmi jó nem származik?Elég nagy naivitás azt gondolni,hogy a kárpátaljai magyarok ebből a konfliktusból profitálhatnak bármit is.
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Miért akar bárki is orosz érdekekért harcolni(az oroszokat leszámítva persze)magyar emberként úgy,hogy abból Magyarországnak semmi jó nem származik?Elég nagy naivitás azt gondolni,hogy a kárpátaljai magyarok ebből a konfliktusból profitálhatnak bármit is.
Én azért mennék ki harcolni mert rengeteg gyereket , civilt őlnek az Ukránok ez nagyon idegesit.A másik hogy Magyarokat visznek a frontra harcólni akiknek semmi közük az egészhez !!!
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
A fich minősítő ma selected defaulra rontotta ukrajnát. Bár szerintem 2013 szeptembere óta ott vannak, de sebaj. Én is kiváncsi vagyok, visszaadják e a határellenörzést decemberben. Már a szavazás elhalasztása is meglepő fordulat. Orosz engedmény, vagy ez nem megy együtt sziriával és most visszadobják a gyeplőt? Valaki itt írta, hogy a legutóbbi sorozásból 17ezer a dezertált. Ez nagyon sok. Hol tud Ennyi ember megbujni. Nem járnék most arrafelé vidéken. Már nem is tudom, hogy magyar szemszögből röhögjek, vagy sírjak rajtuk. Most tényleg legatyásodottnak tünnek.
Az a kemény hogy azt irták , hogy ak-val együtt dezertáltak !!! :))
Nem tudom hogy ez mennyire igaz , mert azért tizen valahány ezer ak csak hiányozni fog !!! :))
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Van ennek a Minszk 2 megállapodásnak és a választások elhalasztásának egy másik olvasata is. Az idő. Illetve az időhúzás.
Kinek éppen mi az érdeke. Vannak páran a közvetlen játékosok.

1.) Ukránok: Éppen gazdaságilag és katonailag is összeomlóban vannak. Ezért nekik az idő életbevágó. Katonai erővel nem tudnak jelenleg győzni. Bár az USA sokféleképpen támogatja őket, a közvetlenebb támogatásra várnak- és lehet hogy megkapják.
Jelenleg a felszabaduló erőiket a megszállt területek tisztogatására tudják felhasználni. Ez nagyon fontos a számukra, mert már eddig is nehezen tudták megfékezni az Orosz ajkú területeket az elszakadási próbálkozásoktól. Márpedig sok volt már idén is belőlük. Csak Odesszában többször vertek szét tüntetéseket, sőt, kongresszusokat is. Ugyanez megtörtént Nyikolajivben is. Zaporozsie és Dnyepropetrovszk polgármestereit, hivatalait, vezetőit rendszeresen fenyegetik. Kherson pedig olyan távol van mindentől, és annyira nem lehet őket megfélemlíteni, hogy gyakorlatilag a Krím határához csoportosítják az Ukránok minden ottani erőiket. Khersonban magában nem sokan vannak... Az Ukrán médiában gyakorlatilag tabu a Minszk 2, a Donbasszi autonómia. Totálisan próbálják uralni a kommunikációt. Ez viszont nem megy. Ezért a megfélemlítés, letartóztatások (fekete autók ) ellehetetlenítés eszközeit használják tömegesen a hírek szerint.
Tehát nekik az idő és a felszabaduló ember kulcsfontosságú az állandóan felütő elégedetlenség közvetlen megfékezésére. Legutóbb Mariupolból érkezett hír arról, hogy egy elfogott civil belehalt a kínzásokba egy fogolytáborban. Nem volt milicista, csak egy civil, aski nem volt "rendszerhű" Nem rendszerhű pedig mindenki aki egy szót is mer szólni. Úgy néz ki ez folyik mindenhol Odesszától Harkovig. Ehhez pedig ember kell. A jobb szektorosok és Gárdisták lehet hogy az elszánt milicisták ellen kevesek, civilek ellen viszont pont "jók"..


2.) Oroszok: Állítólag hamarosan tömegesen kezdik odaadni a Donbassziaknak az orosz állampolgárságot. Ekkor ők kvázi birtokon belül lennének.
Az idő számukra egy kártya, hiszen Szíria és Donbassz is egy kártya most a kezükben, könnyen játszhatnak valóban arra is, hogy legalább az EU teljesen kihátrál Ukrajnából.
Viszont számukra Donbassz egy puzzle része. Ott van pl a Dnyeszteren túli köztársaság is, amit per pillanat mind Moldova, mind Ukrajna meg szeretne kaparintani. És Románia pedig Moldovát... Ezért bármit is terveznek most az Oroszok, könnyen lehet hogy egy december- februárig kialakuló új helyzet miatt végleg beáédozzák a Donbasst.

3.a) DNR
3.b) LNR
Igazából az ő számukra gyakorlatilag kevés haszonnal, viszont rengeteg veszéllyel jár ez most. Orosz "kérésre" elhalasztják a már kiírt választásokat. Ez a lakosságra és a fegyveres erőikre nézve is demoralizáló. A jövőképük minimum egyre bizonytalanabb- Ebben nagy része van Pusilinnek, és az úgynevezett parlamentjüknek, és Plotnyickijnek is. Számukra logikusan a Minszk 2 az Ukránok akarata szerinti megvalósítása öngyilkosság lenne. Viszont ha az Ukránok megadják nekik az önrendelkezést, akkor a semminél többet érnek el, és akár meg is maradhatnak a hatalmukban. Erre mondjuk most nem látok szinte semmi esélyt. Viszont az is lehetőség számukra hogy kivárnak, amíg az Ukránok összeomlanak. Én mondjuk arra nem fogadnék nagy tétben hogy ez még az ő összeomlásuk előtt bekövetkezne (USA érdeke) De a hatalom pszichológiája miatt és azért mert vélhetően pórázon vannak, a logika Pusilinéktől nem követelmény...

3.c) DNR és LNR lakossága. Ők megszavazták az Ukrajnától elszakadást, és most azt látják hogy elárulják őket a vezetőik. Mindeközben viszont nagyságrendileg már 4 millió körül vannak. Ez egy országnyi ember. Akik - megkockáztatom- nagyon nem akarnák Minszk 2 végrehajtását, főleg mivel látják hogy mi történik a megszállt területeken. Nekik ez nem érdekük. Az idő, a jövő, most bizonytalanná vált számukra. Viszont van egy újabb időpont, mondhatni határidő (az Ukrán választási időpont) amihez köthetnek mindenféle reményt- hogy csak nem lesz ez így-
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
4.) A Novoroszia mozgalom: Novorossiának van saját parlamentje, melyet Minszk 2 miatt gyakorlatilag egy tollvonással ignoráltak. Viszont a Novorossia mozgalmat és annak célkitűzéseit úgy néz ki hogy Zaharcsenko karolta fel közvetlenül. Számos régióval felvette a kapcsolatot, és a jelek szerint még a nyár előtt elkezdett kiépíteni egy hálózatot. Ennek az alapja mint kézenfekvők, a DNR-ben és LNR-ben harcoló nem Donyecki és nem Luhanszki harcosok és aktivisták. Csak a Harkoviak állítólag több mint ezren vannak Donyeckben. Mariupolban is már közel egy éve több mint ezer partizánjuk volt egy akkori komment szerint... De vannak embereik és kapcsolataik az össze Dél és Kelet Ukrajnai régióbó Odesszától Harkovig. Ezeket akár katonai akár politikai ejtőernyősként felhasználhatja. De nagyon erős társadalmi és kapcsolati hálója van Strelkovnak és a saját mozgalmának is. Ott vannak azok a partizánok is, akik még tavaly nyáron körbevették Mariupolt és akkor készen álltak Kherson Dnyepropetrovszk Zaporozsie és Harkov felé is elindulni- ami ugye tudjuk hogy nem történt meg - ez is több ezer, de vélhetőleg tízezer feletti szám. Azonkívül a Kozákok. Bár betagozódtak nagyrészt LNR és DNR haderejébe, de őket vélhetően bármikor mobilizálhatná Zaharcsenko (vagy más) Ott vannak a népőrségek is, akik nagyrészt az eredeti milícia tagjai, akiket aztán kvázi kidobtak és fiatalokra cseréltek le nagyrészt. Ők viszont nagy valószínűséggel több tízezres létszámot tesznek ki. De tényleg. Tavasszal Zaharcsenko bejelentette hogy százezer fős hadsereget akar létrehozni, április elején bejelentette hogy április végére elérik a hatvanezres létszámot. Aztán azóta kevés hívatalos informácót hallani. Viszont még a közelmúltban is folytak a sorozások. Egy cikkben azt olvastam hogy csak DNR-nek 60 ezres most a fegyveres ereje. Viszont állítólag csak Huszon valamennyi a DNR katonasága. (Bár erről ellentmondó adatok láttak napvilágra, ugye az Ukránok hivatalos adatai szerint kevesen vannak...) A Kozákok, a Népőrségek és a partizánok együttes ereje több tízezres
önmagában is, akár ötven ezer felett is lehet.

És ha ők megindulnának, akkor ugye vinnék a számukra elérhető technikát is. (nem hinném hogy azt bárki is meg tudná akadályozni) És vélhetően menne velük mindenki más is (talán Pusilin testőrségét leszámítva)
Akár Zaharcsenko, akár más számára ez a létszám elég lehet arra, hogy néhány hónap alatt megszervezzen egy önálló stratégiát, és megpróbálja visszaállítani az eredeti célt, és azt meg is valósítani. Novorossiát.

5.) USA: Nagy anyagi és emberi erőforrással vannak jelen. Gyakorlatilag ugye az USA szenátus Ukrajna csoportja felügyeli/irányítja őket. Ezenkívül a CIA is egy ottani központtal ott van (csak annak az egységnek az éves ottléte alaphangon több száz millió dollár lehet. Minimum. Bérköltség. Technika. Üzemi költségek-úgymint pl megvesztegetés) Ezen kívül több ezer fős fegyveres erővel jelen van. Ennek egy része NATO katona a tagországokból, más részük magáncégek fegyveresei mint az ACADEMI... de több ezer fővel hívatalosan az USA maga is közvetlenül ott van: kiképzők, tanácsadók, a nagykövetség alakulatai... Az USA tárgyalási koncepciója mindig szem előtt tartja a kitűzött célt, ez pedig rövid távon az Ukrajnai ellenállás letörése, közép távon vélhetően ajándékba nagylelkűen elfogadni Ukrajna minden vagyoni elemét. Hosszú távon...

6.) EU: Mint intézmény jelen esetben nem olyan mint tagjainak összessége. Mivel az EU parlament tagjai és hivatalnokai hozzák meg a döntéseket, így könnyen lehetnek egy befolyásolási stratégia eszközei. Igazából viszont mint önálló akarat ebben a játszmában ők a legkevésbé fajsúlyosak.
6.b) Németország
6.c) Franciaország
Saját játszmák. Belső ellentétek. Az Ukrán helyzet miatt kialakult gazdasági és politikai problémákkal. Próbálnak függetlenedni az USA-tól, de ezt számos ok miatt nem tudták eddig sem megtenni. Mivel övék a Minszki tárgyalások felelősségének nagy része, a februárban kialkudott feltételek betartása elméletileg az érdekük. Azonban bel és külpolitikai okok miatt is számos egymásnak ellentmondó érdekük van. Schrödinger macskája. A macska él is, meg nem is. Ugyanígy lehet számukra jó mind az egyezmény betartása, mind annak be nem tartása (ez egy izgalmas és nagyon sokrétű kérdéskor, ezt oldalakon keresztül lehetne boncolgatni)

Következtetés:
December az a legfontosabb határidő, hogy kvázi bevonulnak e az Ukránok- illetve hogy hagyják-e hogy bevonuljanak. Minden ami azután történik, már a nagy játékosokon múlik. Illetve nagyrészt az is.
Hogy februárban Donbassban az Ukrán törvények és fennhatóság szerint lesznek választások, arra vélhetően kevesen számítanak, és még kevesebben tervezik úgy vélhetően.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
A fene vinné el. Kiégett a winchasterem és csak most tudtam jelentkezni pedig zajlik az élet
Szóval hétfőn a Nevetlenfalu-Halmi határátkelőt blokád alá vettük, mert csak ígérgetik az útjavítást, de nekem és nemcsak nekem meg lassan szétmászik a házam a kamionoktól. A blokád most is tart, egymást váltva (én éjszakás voltam) olyan 50 fős csoportok állják el a forgalom útját. Vasárnap Moszkály ígérgetett, majd hétfő du-án megjelent a honlapján, hogy Kijevben kapott pénzt az útkarbantartásra. Ennek ellenére semmi nem történik, és a kormányzó elment "fizetés nélküli szabadságra". Magyarán lelépet a nyavalyás. Először riogattak a készenlétiekkel (itt opergruppának tisztelik) bennünket, hogy majd jönnek oszlatni, de csak 3 meggyérésű zsaru jött úgymond biztosítani az akciót. Nagyon kérnélek benneteket, hogy aki rendelkezik médiás kapcsolatokkal adja tovább a nevetlenfalui akciót. Részletek a Kárpáti Igaz Szó mai számában ami a www.kiszo.net-en elérhető, a cikket Rumcajsz barátotok írta. Fotók feltöltéséhez hülye vagyok, de az biztos, hogy kitartunk amíg lehet. A legtöbb személygépkocsit vezető sofőr pozitívan állt hozzánk (egy odesszai srác amikor visszafordítottuk kiordított a kocsijából pár jókívánságot a kormánynak, meg azt hogy az odesszaiak velünk éreznek). A megyei vezetés kifárasztásra játszik, de rábaxnak, mert már van tábori konyhánk, megvan szervezve a váltás, a környékbeli boltosok adják a kávét, üdítőt, szendvicset, van sátrunk (fagylaltosstand volt de ide jó lesz) szereztem tűzifát és van eltökéltségünk. Majd meglátjuk ki fárad ki előbb!!!
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
</blockquote>
Minszki egyezmény legkétségesebb pontja az Orosz határ ellenőrzése ami decemberre esedékes ! </blockquote>

Minszk2 szerint egypár dolognak meg kellene előznie az ukrán határellenőrzés visszaállítását, pl. a különleges státusz alkotmányban való rögzítésének. Ebben az ügyben viszont elég homályos a kép.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 460
113
kokusz

Akkor majd magyarokat fogsz ölni Moszkva érdekében és a kárpátaljai magyarok védelmében...
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
A fene vinné el. Kiégett a winchasterem és csak most tudtam jelentkezni pedig zajlik az élet
Szóval hétfőn a Nevetlenfalu-Halmi határátkelőt blokád alá vettük, mert csak ígérgetik az útjavítást, de nekem és nemcsak nekem meg lassan szétmászik a házam a kamionoktól. A blokád most is tart, egymást váltva (én éjszakás voltam) olyan 50 fős csoportok állják el a forgalom útját. Vasárnap Moszkály ígérgetett, majd hétfő du-án megjelent a honlapján, hogy Kijevben kapott pénzt az útkarbantartásra. Ennek ellenére semmi nem történik, és a kormányzó elment "fizetés nélküli szabadságra". Magyarán lelépet a nyavalyás. Először riogattak a készenlétiekkel (itt opergruppának tisztelik) bennünket, hogy majd jönnek oszlatni, de csak 3 meggyérésű zsaru jött úgymond biztosítani az akciót. Nagyon kérnélek benneteket, hogy aki rendelkezik médiás kapcsolatokkal adja tovább a nevetlenfalui akciót. Részletek a Kárpáti Igaz Szó mai számában ami a www.kiszo.net-en elérhető, a cikket Rumcajsz barátotok írta. Fotók feltöltéséhez hülye vagyok, de az biztos, hogy kitartunk amíg lehet. A legtöbb személygépkocsit vezető sofőr pozitívan állt hozzánk (egy odesszai srác amikor visszafordítottuk kiordított a kocsijából pár jókívánságot a kormánynak, meg azt hogy az odesszaiak velünk éreznek). A megyei vezetés kifárasztásra játszik, de rábaxnak, mert már van tábori konyhánk, megvan szervezve a váltás, a környékbeli boltosok adják a kávét, üdítőt, szendvicset, van sátrunk (fagylaltosstand volt de ide jó lesz) szereztem tűzifát és van eltökéltségünk. Majd meglátjuk ki fárad ki előbb!!!

Nyomjátok rumcájsz láttam a felvételeket tényleg siralmasak az útak !!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az EU üdvözli a nehéz fegyverek visszavonását és a választások elhalasztását. Federica Mogherini szerint a visszavonás fontos lépés a konfliktus lezárása felé vezető úton és a választásokat az ukrán törvények szerint kell majd végrehajtani.
mogherini2-612x336.jpg


A NATO szintén üdvözli a fejleményeket. Jens Stoltenberg szerint a tűzszünet még törékeny, de vannak reményre okot adó jelek, a választást pedig azután kell megtartani, hogy a minszki megállapodással összhangban az orosz-ukrán határ felügyelete visszakerül a kormány ellenőrzése alá.
1423150776-5008.jpg


Közben a DNR és LNR lobogók levétele után a szakadárok a szóhasználatukat is finomították, már nem "népköztársaságként" hivatkoznak a megszállt területekre, hanem "donyecki és luhanszki régiókként".
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hollande elárulta, mi lehet az ukrán válság megoldása

Francois Hollande üdvözölte, hogy a Moszkva által támogatott kelet-ukrajnai szakadárok vezetői kedden beleegyeztek abba, hogy a jövő évre halasszák a helyhatósági választásokat a Donyec-medencében. A francia elnök szerint ezzel lehetővé vált a minszki békefolyamat folytatása. A döntéssel "lehetővé vált a minszki egyezmény megvalósításának folytatása, ami az egyetlen megoldás az ukrajnai helyzet békés rendezésére" - olvasható a francia elnöki hivatal közleményében.

Francois Hollande francia államfő, Angela Merkel német kancellár és Petro Porosenko ukrán elnök a párizsi csúcs után ezek elhalasztását kérte, és azt, hogy az ukrán választási menetrendnek megfelelően rendezzék meg a szakadár területeken is a választásokat. Kijev jelezte, hogy addig lehetetlen jogszerű és demokratikus választásokat tartani a szakadárok által uralt kelet-ukrajnai területeken, amíg orosz katonák vannak ott jelen. Ezért a választások megrendezéséhez előfeltételnek tekintik azt, hogy Oroszország vonja ki csapatait Ukrajna területéről.
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/hollande-elarulta-mi-lehet-az-ukran-valsag-megoldasa
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Engedélyezik a külföldi állampolgárok számára az ukrán hadseregben való szolgálattételt
Kárpátinfo.net | 2015/10/06 - 13:18 | Módosítva: 2015/10/06 - 13:18 | Belföld
Engedélyezik a külföldi állampolgárok számára az ukrán hadseregben való szolgálattételt

Ukrajna Legfelsőbb Tanácsa rendeletben mondja ki, hogy ezentúl külföldi állampolgárok is teljesíthetnek szolgálatot az ukrán hadseregnél szerződéses katonaként.





A törvényjavaslat kezdeményezője Dmitrij Timcsuk parlamenti képviselő, a Narodnij front vezetője volt - írja a Korrespondent.net.

A projekt célja az ukrán hadsereg harci képességének javítása, valamint Ukrajna veszteségeinek csökkentése lenne, ugyanis a külföldi katonák csatlakozásával csökkenthető lenne a száma az ukrán mozgósítottaknak.

Korábban Petro Porosenko kijelentette, jelenleg az ukrán hadsereg az európai kontinens egyik legerősebb fegyveres ereje. Az ukrán elnök meggyőződését fejezte ki, hogy az ország fegyveres erői a NATO-normák szerint végrehajtott reformok után nemcsak Ukrajna, hanem egész Európa biztonságának és stabilitásának zálogává válnak.

Mint ismeretes, az ukrán államfő elmondta, a költségvetésben létrejött lényeges változásoknak köszönhetően Ukrajna növeli a szerződéses katonák számát.

Igor Voroncsenko, az Ukrán Fegyveres Erők Vezérkarának elnöke nemrég kijelentette, hogy a 2015. év folyamán már több mint 10 000 személy jelentkezett a szerződéses katonák soraiba.

Voroncsenko elmondta, hogy a fent említett személyek között több, mint 400 tiszt szerepel. A vezérkar elnöke szerint az Ukrán Hadsereget nagyrészt szerződéses katonák képeznék a közeljövőben, ez akár 60%-ot is jelentene, így lehetne csökkenteni a mobilizáció szükségének esélyét.

Ulippo nénje itt a lehetőség hogy csatlakozzál az Ukikhoz !!! :))
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Az ukrán hadsereg legnagyobb problémáját az alkoholizmus jelenti
Kárpátinfo.net | 2015/10/01 - 11:38 | Módosítva: 2015/10/01 - 11:38 | Belföld


Sztepan Poltorak védelmi miniszter elmondása szerint az ukrán hadsereg legnagyobb problémáját az alkoholizmus jelenti.

Az Orvosok Határok Nélkül nyomozást követel a kunduzi bombázásról
Az Orvosok Határok Nélkül nyomozást követel a kunduzi bombázásról
Kijevben lebuktatták az SZBU egyik vesztegető ezredesét
Kijevben lebuktatták az SZBU egyik vesztegető ezredesét
Egy szlovák állampolgár antik ikonokat csempészett ki Ukrajnából
Egy szlovák állampolgár antik ikonokat csempészett ki Ukrajnából


Poltorak szerint az Ukrán Fegyveres Erők katonái tömegesen fogyasztanak alkoholt, és fokozottan gyakoriak az emiatt bekövetkező balesetek is. Emiatt is példaértékű, hogy a Védelmi Minisztérium elbocsátott az utóbbi időben két magas rangú katonai vezetőt: Mikolaj Petrusenko parancsnokot és Konsztantyin Horlo ezredest.

Poltorak elmondása szerint Horlo ezedes ittas állapotban volán mögé ült, és randalírozott a városban. Petrusenko altábornagy tudott az esetről és nem intézkedett az ügyben. A védelmi miniszter szerint ez az incidens szégyenletes a Ukrán Fegyveres Erőkre nézve.

Korábban írtunk róla, hogy az ukrán katonák egyre növekvő ütemben vesztik életüket különböző balesetek miatt, melyek nem kapcsolhatók össze a harcokkal.

Olekszandr Bakulin, a 41. gépesített osztag parancsnoka szerint a halálos balesetek mintegy 50%-át az alkohol okozza. A szeszes italok nemcsak a tragikus közúti balesetekért felelősek, hanem sok esetekben a katonák egyszerűen alkoholmérgezés miatt halnak meg. Számos olyan esetről is beszámoltak, amikor ittas katonák egymásra és civilekre lövöldöztek.
 

kokusz

Member
2015. augusztus 23.
458
0
16
Kijevben lebuktatták az SZBU egyik vesztegető ezredesét
Kárpátinfo.net | 2015/10/07 - 09:38 | Módosítva: 2015/10/07 - 09:39 | Kékfény


A tegnapi nap folyamán Kijevben az Ukrán Biztonsági Szolgálatnak (SZBU) sikerült lebuktatnia az egyik ezredest kétmillió hrivnyányi kenőpénz átvételekor.


Lelőtte saját testvérét egy férfi Kárpátalján

14 elefántot mérgeztek meg az agyaráért Zimbabwéban
Korlátozott csődosztályzatot adott Ukrajnának a Fitch
Korlátozott csődosztályzatot adott Ukrajnának a Fitch


Az SZBU kémelhárítási részlegén dolgozó ezredes egy kisebb illegális csoportot működtetett, mely tagjai 280 ezer dollárt követeltek vállalkozóktól társaik állítólagos tartozásainak fedezésére - írja a MIGnews.

A vesztegetők ügyében nyomozást indítanak
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az első fázisa az ukrán tankok kivonásának Luhanszk régióból befejeződött. Az Ebesz megerősítette, hogy a fegyverkivonás első fázisa rendben lezajlott.
1442154440-3899.jpg