[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A Dubai Arshow-n bemutatkozott az ukrán repülőgyártás új büszkesége az An-178.
CTSBW8iWEAQhVH7.jpg

Ulippo - azon gondolkozom, hogy azután is így fogod-e szeretni Ukrajnát, miután az csatlakozott az Eurázsiai Unióhoz?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ja tehát akkor mindjárt jön hóbagoly és megmondja hogy Szurkov és Dugin összejátszik az usa elit kezére hogy új birodalom jöjjön létre.

Repülök-repülök! ... már itt is vagyok :)

Nos, nem tudom, de ha - állítólag - Szurkov fékezi a DNR/LNR függetlenedését, meg 1 év óta "Minszkezteti" őket, akkor ő inkább Putyin embere lehet, és nem Dugin-é.

Mert ha Duginon múlna, ő már rég Ogyesszánál lenne a hivatalos orosz hadsereggel, míg Putyin előre figyelmeztette a DNR/LNR-t, hogy ne függetlenedjenek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Írtam már arról mi mindent veszítene Oroszország azzal, ha az Ukránok törekvése szerint a szakik átadnák a határt az Ukránoknak. Márpedig ha gyakorlatilag megadja magát DNR LNR, nagyon gyorsan az lesz a vége. És eddigi tettei alapján Putyint sok mindennek lehet nevezni, de idiótának nem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 237
67 894
113
borisz
Ez se nagyobb, de egy kicsit tisztább.
XHOba2yQRec.jpg


nMBIBVx-CYA.jpg
A tisztább bal oldali képek nem novemberben készültek szerintem.
Tulajdonképp a Google Map-on ugyanezt a képet látom ,még a nap iránya is azonos. Azok a bal oldali képek a Mapról valók.
Ezzel meg az a gondom hogy mintha frissen kaszáltak volna azon a nagy táblán. Novemberben?
nMBIBVx-CYA.jpg

Viszont a képek a jobb oldalon az drónról való ,és őszi hatást is kelt. De szerintem október végi.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 682
113
Írtam már arról mi mindent veszítene Oroszország azzal, ha az Ukránok törekvése szerint a szakik átadnák a határt az Ukránoknak. Márpedig ha gyakorlatilag megadja magát DNR LNR, nagyon gyorsan az lesz a vége. És eddigi tettei alapján Putyint sok mindennek lehet nevezni, de idiótának nem.

Nem hiszem, hogy az oroszok belemennek a határ ellenorzésének átadásába, amíg az ukránok nem teljesítik a minszli egyezmény poltikia pontjait foleg a kulenleges státuszt....
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="krokomach">Írtam már arról mi mindent veszítene Oroszország azzal, ha az Ukránok törekvése szerint a szakik átadnák a határt az Ukránoknak. Márpedig ha gyakorlatilag megadja magát DNR LNR, nagyon gyorsan az lesz a vége. És eddigi tettei alapján Putyint sok mindennek lehet nevezni, de idiótának nem.

Nem hiszem, hogy az oroszok belemennek a határ ellenorzésének átadásába, amíg az ukránok nem teljesítik a minszli egyezmény poltikia pontjait foleg a kulenleges státuszt....</blockquote>
Bármilyen okból is mennek bele a határ átadásába, pl azonnal elveszítik a Dnyeszteren túli köztársaságot. ÉS még ez lez a legkisebb bajuk.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Írtam már arról mi mindent veszítene Oroszország azzal, ha az Ukránok törekvése szerint a szakik átadnák a határt az Ukránoknak. Márpedig ha gyakorlatilag megadja magát DNR LNR, nagyon gyorsan az lesz a vége. És eddigi tettei alapján Putyint sok mindennek lehet nevezni, de idiótának nem.

Van megoldás. Ha visszaadják a határellenőrzést az ukránoknak, akkor gondold azt, hogy ez Putyin elképesztően zseniális terve, amit csak azért nem lehet még érteni, mert ő húsz lépéssel mindenki előtt jár. Később majd arról is kiderül, hogy a ravasz róka jól átverte már megint az egész világot.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="krokomach">Írtam már arról mi mindent veszítene Oroszország azzal, ha az Ukránok törekvése szerint a szakik átadnák a határt az Ukránoknak. Márpedig ha gyakorlatilag megadja magát DNR LNR, nagyon gyorsan az lesz a vége. És eddigi tettei alapján Putyint sok mindennek lehet nevezni, de idiótának nem.

Nem hiszem, hogy az oroszok belemennek a határ ellenorzésének átadásába, amíg az ukránok nem teljesítik a minszli egyezmény poltikia pontjait foleg a kulenleges státuszt....</blockquote>

Az ukránok már átadták a különleges státusz tervezetét nekik, ezt Pusilin és Dejnego is megerősítette. Nem ez lesz az akadálya a határ visszaadásának, az tényleg csak azon fog múlni, hogy hajlandóak-e végrehajtani a minszki megállapodást vagy felrúgják.

Mondjanak Moszkvában bármit a nem fájó szankciókról, ők is azt szeretnék ha véget érne, ahhoz meg teljesíteni kell a minszki pontokat, abban meg benne van a határ visszaadása.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="krokomach">borisz
Ez se nagyobb, de egy kicsit tisztább.
XHOba2yQRec.jpg


nMBIBVx-CYA.jpg
A tisztább bal oldali képek nem novemberben készültek szerintem.
Tulajdonképp a Google Map-on ugyanezt a képet látom ,még a nap iránya is azonos. Azok a bal oldali képek a Mapról valók.
Ezzel meg az a gondom hogy mintha frissen kaszáltak volna azon a nagy táblán. Novemberben?
nMBIBVx-CYA.jpg

Viszont a képek a jobb oldalon az drónról való ,és őszi hatást is kelt. De szerintem október végi.</blockquote>

Gondolom a Google képeket azért tették be, hogy beazonosítható legyen a drónról készült kép helyszíne. Feltételezhetően. Jó lenne egy videó Basurin sajtótájékoztatójáról.
(a tisztább képeket a google képkeresőjével találtam, ami az eredetileg felrakott képet keresi csak)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
2015. nov. 3.
<b>Игорь Стрелков</b>: Финал Путина может стать финалом для России
https://www.youtube.com/watch?v=61JEvxgcBFE
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajna: középpontban a korrupcióellenes reform
https://www.youtube.com/watch?v=6uTF9ZjIsDQ
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A minszki kontaktcsoport ma is ülésezik. Ma az amnesztia és a háború utáni újjáépítésügyét tárgyalják.
385370

http://24today.net/open/578873
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ukrajna arra kéri az ENSZ-t, hogy küldjön békefenntartókat Kelet-Ukrajnába.
http://www.golos.com.ua/rus/news/18992
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 590
113
Ez az ürge vagy nem a földön jár, vagy jó a humora:

http://karpathir.com/2015/11/10/jacenyuk-europatol-ker-fizetesemelest/

Érdekes az oldal alján a szavazás az ukrán választásokról!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 682
113
Ez az ürge vagy nem a földön jár, vagy jó a humora:

http://karpathir.com/2015/11/10/jacenyuk-europatol-ker-fizetesemelest/

Érdekes az oldal alján a szavazás az ukrán választásokról!

Soha nem volt normális....!