[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="ulippo">Mi is adjuk vissza a Kárpát-medencét az avaroknak, feltéve hogy az oroszok is visszaadják nekünk Magna Hungáriát.

Ha ismernéd a történelmet akkor nem beszélnél ilyen zöldségeket.....</blockquote>

Ja bocs, elfelejtettem, hogy a Kárpát-medence mindig is a miénk volt, mert ott szállt le a szíriuszi űrhajó a magyar Jézussal.</blockquote>

Mondom én, hogy nem ismered a történelmet, mert ha már az Avarokkal példálózol akkor tudhatnád, hogy őket felszámolták a Frankok, egyébiránt ha meg olvastál volna László Gyulát akkor ismernéd azt a fogalmat, hogy kettős honfoglalás (csak halkan jegyzem meg László Gyula soha egy szóval nem említett semmit ami az ős szkíta, babiloni és hasonló agymenésekről szól, hovatovább én sem).</blockquote>

A frankok csak a dunántúlt foglalták el, keletre még volt avar terület amikor jöttünk. Szóval a dunántúlt a frankoknak adjuk vissza, a keleti részt az avaroknak, a maradékot északon és délen pedig a morváknak és a bolgároknak. De előtte beszéljük meg az oroszokkal, hogy adják vissza Magna Hungariát, nehogy úgy járjunk hogy mi visszaadunk mindent aztán mi nem kapunk vissza semmit.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">Induljunk ki a vesztfáliai békéből.

Az szerintem nem jó ötlet, mert akkor szeretett Ukrajnád megszűnne államként létezni.</blockquote>

Csak az a gáz, hogy akkor szeretett Magyarországunk is megszűnik létezni. Vagy ez téged hidegen hagy, csak az érdekel, hogy az ukránok megszűnjenek?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="ulippo">Mi is adjuk vissza a Kárpát-medencét az avaroknak, feltéve hogy az oroszok is visszaadják nekünk Magna Hungáriát.

Ha ismernéd a történelmet akkor nem beszélnél ilyen zöldségeket.....</blockquote>

Ja bocs, elfelejtettem, hogy a Kárpát-medence mindig is a miénk volt, mert ott szállt le a szíriuszi űrhajó a magyar Jézussal.</blockquote>

Mondom én, hogy nem ismered a történelmet, mert ha már az Avarokkal példálózol akkor tudhatnád, hogy őket felszámolták a Frankok, egyébiránt ha meg olvastál volna László Gyulát akkor ismernéd azt a fogalmat, hogy kettős honfoglalás (csak halkan jegyzem meg László Gyula soha egy szóval nem említett semmit ami az ős szkíta, babiloni és hasonló agymenésekről szól, hovatovább én sem).</blockquote>

A frankok csak a dunántúlt foglalták el, keletre még volt avar terület amikor jöttünk. Szóval a dunántúlt a frankoknak adjuk vissza, a keleti részt az avaroknak, a maradékot északon és délen pedig a morváknak és a bolgároknak. De előtte beszéljük meg az oroszokkal, hogy adják vissza Magna Hungariát, nehogy úgy járjunk hogy mi visszaadunk mindent aztán mi nem kapunk vissza semmit.</blockquote>

Még csiszolgasd ezt egy kicsit, bár szerintem sosem lesz tökéletes a hülyeséged.....
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="ulippo">Induljunk ki a vesztfáliai békéből.

Az szerintem nem jó ötlet, mert akkor szeretett Ukrajnád megszűnne államként létezni.</blockquote>

Csak az a gáz, hogy akkor szeretett Magyarországunk is megszűnik létezni. Vagy ez téged hidegen hagy, csak az érdekel, hogy az ukránok megszűnjenek?</blockquote>

Tudod, azzal, hogy a Habsburgok foglalták el a a magyar trónt 1527-ben az ország nem szűnt meg létezni, hovatovább létezett egy olyan magyar állam amit úgy hívtak, hogy erdélyi fejedelemség. Akkora hülyeségeket beszélsz, hogy az valami hihetetlen. Komolyan magadat égeted csak.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="ulippo">Induljunk ki a vesztfáliai békéből.

Az szerintem nem jó ötlet, mert akkor szeretett Ukrajnád megszűnne államként létezni.</blockquote>

Csak az a gáz, hogy akkor szeretett Magyarországunk is megszűnik létezni. Vagy ez téged hidegen hagy, csak az érdekel, hogy az ukránok megszűnjenek?</blockquote>

Tudod, azzal, hogy a Habsburgok foglalták el a a magyar trónt 1527-ben az ország nem szűnt meg létezni, hovatovább létezett egy olyan magyar állam amit úgy hívtak, hogy erdélyi fejedelemség. Akkora hülyeségeket beszélsz, hogy az valami hihetetlen. Komolyan magadat égeted csak. </blockquote>

Tudod, azzal hogy a Jagellók foglalták el a kijevi trónt az ország nem szűnt meg létezni, hovatovább Kijów vajdaság néven a Lengyel-Litván Unió része lett. Akkora hülyeségeket beszélsz, hogy az valami hihetetlen. Komolyan magadat égeted csak. Én vagyok a hülye, hogy egy fizetett provokátorral leállok vitázni. Bocsánat! Befejeztem!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az ország amelyik nem vesz részt ebben a konfliktusban R-438 ‘Barrier-T’, R-438-M ‘Belozer’, és R-441 ‘Liven’ műholdas kommunikációs rendszereket küldött a katonáknak akik nincsenek is ott.
CjtIcoOVEAAP0kz.jpg
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Bocsássatok meg, de a q..va mindenségit ennek a ficfán fütyörésző világnak!!! Fejezzétek már be a trolletetést, mert ha feljövök a fórumra nem erre a szócséplésre vagyok vevő hanem szeretném megtudni a hivatalos, félhivatalos és egyáltalán nem hivatalos híreket és véleményeket a témával kapcsolatban. Ulippó van oszt kész! Meggyőzni nem fogjuk, feltette az extrapolár fényszűrős szemüvegét melyen keresztül számára Ukrajna maga a demokratikus paradicsom és ezt az okulárét szép szóval nem lehet leimádkozni róla. Engem viszont sokkal inkább érdekelnek a tényleges történések, semmint az hogy a rohadt troll hogyan teszi tönkre az itt évek óta zajló a korrekt eszmecserét.
Mondtam már, ha neki olyan szimpatikus ez a jelenlegi ukrán rendszer kezébe adom egyhavi keresetem aztán menjen el Lembergbe és danolásszon magyarul valamelyik sörözőbe, utána szavalja el oroszul Tatyjana levelét az Anyiginből, majd harmadikán tegyen egy magyar trikolóros koszorút a honfoglalási emlékműre Vereckén. Ha mindezek után egy darabban, a saját lábán ér haza térdenállva kérek mindenkitől bocsánatot, hamut szórok a fejemre és tőlem jobb szószólója nem lesz a "nezálezsnöjnek"
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Egy orosz felderítő csoporttal vívott csata után az ukránok RPO-A Schmel rakétavetőt találtak a helyszínen.
CjwiZQhVEAAHQtd.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ma lett 70 éves az Antonov Repülési Tudományos-műszaki Komplexum. A jubileumi ünnepségen Porosenko elmondta, hogy Ukrajna célja hogy a repülőgépgyártásban világklasszis szereplő legyen. Az ünnepségen bejelentett egy új megrendelést, Azerbajdzsán is az Antonovot választotta.
CjxplYTUUAEU4mv.jpg:large
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Denisz Pusilin reméli, hogy sikerül megegyeznie Kijevvel a választások ügyében.
http://www.unian.info/politics/1361122-self-proclaimed-republic-hopes-to-agree-donbas-election-with-kyiv.html
Pushilin-600x330.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Bocsássatok meg, de a q..va mindenségit ennek a ficfán fütyörésző világnak!!! Fejezzétek már be a trolletetést, mert ha feljövök a fórumra nem erre a szócséplésre vagyok vevő hanem szeretném megtudni a hivatalos, félhivatalos és egyáltalán nem hivatalos híreket és véleményeket a témával kapcsolatban. Ulippó van oszt kész! Meggyőzni nem fogjuk, feltette az extrapolár fényszűrős szemüvegét melyen keresztül számára Ukrajna maga a demokratikus paradicsom és ezt az okulárét szép szóval nem lehet leimádkozni róla. Engem viszont sokkal inkább érdekelnek a tényleges történések, semmint az hogy a rohadt troll hogyan teszi tönkre az itt évek óta zajló a korrekt eszmecserét.
Mondtam már, ha neki olyan szimpatikus ez a jelenlegi ukrán rendszer kezébe adom egyhavi keresetem aztán menjen el Lembergbe és danolásszon magyarul valamelyik sörözőbe, utána szavalja el oroszul Tatyjana levelét az Anyiginből, majd harmadikán tegyen egy magyar trikolóros koszorút a honfoglalási emlékműre Vereckén. Ha mindezek után egy darabban, a saját lábán ér haza térdenállva kérek mindenkitől bocsánatot, hamut szórok a fejemre és tőlem jobb szószólója nem lesz a "nezálezsnöjnek"

Hasznos dolog ez az ignore :))) látod látod :) ajánljuk hát mindenkinek :)
A lényeget jól összefoglaltad, és aki anyaországi magyarként volt már kint az pontosan tudja miről beszélsz. A szovjet rendszerben nem volt ilyen nagy xar mint most, bármelyik nemzetiséget vesszük alapul.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/05/31/az-ukran-nacionalistak-is-ott-lesznek-a-vereckei-magyar-rendezvenyen/
"A Karpatszka Szics (KSZ) szervezet tagjai figyelemmel fogják követni a “Jobbik jobboldali radikális magyar párt revizionista rendezvényét a Vereckei-hágón” – írta kedden a Zakarpattya.net.ua kárpátaljai hírportál a KSZ nyilatkozatára hivatkozva, amelyet a 2016. június 3-ára Vereckére tervezett megemlékezéssel kapcsolatban tett közzé a kárpátaljai ukrán nacionalista fegyveres szervezet..."

http://karpathir.com/2016/05/31/22-ezer-ingatlan-serult-meg-a-dnr-teruleten/
"A kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus 2014-es kitörése óta 22 ezer lakóingatlan sérült meg a DNR területén – közölte a donyecki újjáépítési minisztérium..."

http://karpathir.com/2016/05/31/tuka-donbassz-blokadjat-meg-kell-szuntetni/
"Georgij Tuka, Luganszk megye korábbi kormányzója nem támogatja, hogy a lázadó fennhatóságú területeket elvágják az országtól.
Tuka szerint Donbássz blokádják, akkor csupán érzelmi alapon rendelték el, amit rövidtávon szerettek volna fenntartani. Mostanra azonban már elvesztette aktualitását, ezért ezt meg kell szüntetni. Időközben komoly gazdasági kapcsolatok alakultak ki a felkelők és Ukrajna között, ezeket nem lehet figyelmen kívül hagyni..."

http://karpathir.com/2016/05/31/szavcsenko-munkaba-all/
"Ma először mehetett parlamenti munkahelyére Nagyija Szavcsenko..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/ebben-az-evben-mar-42-ukran-katona-esett-el-donbaszon
"Az idei év kezdete óta a kelet-ukrajnai frontvonalon 42 katona vesztette életét, 350 pedig megsebesült - közölte Mihail Kovaly, az Ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkárának első helyettese..."

Mekkora most a szorzószám?

http://www.balrad.com/2016/05/31/donbassz-147/
"Alekszandr Turcsinov kijevi hiénavezér tegnap bejelentette, hogy “a Birodalom fölkészült Donbassz ellen! Kizárólag Ukrajna fejlett és erős hadserege tartja vissza Oroszországot a hódító háborútól. De ez még kevés. Ukrajnának fegyverekre van szüksége, hogy egy teljeskörű háborút indíthasson!”..."
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Internetmentességet fogadtam, míg lemennek a vizsgák, de:
Ma megint voltam kint Ukrajnában és...
~fél éve kezdtem el újra kijárni, de egyre inkább olyan érzésem van, hogy folyamatosan rohad szét minden.
Fejlődés 0, már a külföldi bevételekből élő helyeken is megjelentek a pusztulás nyomai.
Van még bármi halvány remény a normális életre arrafelé?