[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
388
876
93
Egyálltalán nem vagyok haditechnikában járatos, de mennyire lenne életszerű, hogy éjszak valaki ennyi nyomjelzős lövedéket használna? Szerintem egyből elárulná a pozícióját.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
51 658
87 007
113
Életszerű annyira,hogy nyugaton csak előre hevederezett géppuska/golyószóró lőszer van amibe kivétel nélkül hevefereznek fényjelző lőszert is.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://karpathir.com/2016/07/04/kiveteleznenek-az-ato-s-katonakkal/
"Jurij Lucenko főügyész szemet hunyna az ATO-sok kisebb törvénysértései felett.
Szerinte tekintettel kell lenni a harci övezetben szolgálatot teljesítők megviselt pszichés és fizikai állapotára, s a kisebb kihágásokért nem feltétlenül kell őket felelősségre vonni.
Lucenko ezt a megkülönböztető méltányossági eljárást azt követően szorgalmazta, hogy Kijev pecserszki kerületének bírósága eljárást folytat az Ajdar önkéntes fegyveres alakulat egyik tagja ellen..."

http://karpathir.com/2016/07/04/porosenko-uj-parancsnokot-nevezett-ki-az-ukran-haditengereszet-elere/
"Petro Porosenko ukrán elnök vasárnap bejelentette, hogy Ihor Voroncsenko altábornagyot nevezte ki az ukrán haditengerészet parancsnokának..."

http://www.balrad.com/2016/07/04/donbassz-177/
"Tegnap délelőtt Harcizk és Kanzsenkovo között (Makejevkától nem messze) egy vasúti fölüljárón valcmanista tüzérségi ostromban elesett “Zarja” a Debalcevot védő DNR hadserege 7. brigádjának parancsnoka..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/kijevnek-szuksege-van-donbaszi-koszenre
"Kijev érdekelt abban, hogy kőszenet szállítson Donbász megszállt területeiről - jelentette ki az ideiglenesen megszállt területek és a belső menekültek kérdésivel foglalkozó miniszter, Vadim Csernis..."

http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/szavcsenko-szeretne-ha-donbasz-minel-hamarabb-kulonleges-statuszt-kapna
"Nagyija Szavcsenko reméli, hogy a jogalkotási kezdeményezés elfogadása fél év múlva megtörténik.
Az ukrán Alkotmányban a változásokat a donbászi megszállt területekkel kapcsolatosan a közeljövőben kell véghezvinni, de ez most lehetetlen - mondta Nagyija Szavcsenko parlamenti képviselő.
"Jelenleg ez lehetetlen, de nem kell évekig késleltetni. Ezt a közeljövőben meg kell tenni, de nem ma és nem holnap. Remélem fél év múlva már lehetséges lesz." - idézte Szavcsenko szavait az RBK-Ukrajina."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://rusvesna.su/news/1467398818
(2016/07/02 - 17:40) (hoszú a cikk, csak pár részlet)
Június 29-én a DNR Honvédelmi Minisztériumra hivatkozva jelentették, hogy az Ukránok Debalcevo irányban tüzérséggel és páncélozott járművekkel támogatva megpróbáltak betörni..
Különböző források szerint a támadásban részt vett Ukrán erők : 54 gépesített dandár 25 gépesített lövészzászlóalj, ugyanakkor egyes források szerint a kezdeményezője a támadásnak a Jobb szektor fegyveresei és a Kijevi Rusz zászlóalj volt..
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://rusnext.ru/news/1467629024
A DNR műveleti parancsnokságtól származó forrás szerint, az Ukránok az elmúlt napon 345 alkalommal lőtték DNR területét.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/megszuntetik-az-egeszsegugyi-es-jarvanyugyi-szolgalatot-ukrajnaban
"Az ukrán Egészségügyi és Járványügyi Szolgálat (Санітарно-епидеміологічна служба) jelenleg felszámolási eljárás alatt van - jelentette Roman Ilik ukrán egészségügyi miniszter-helyettes..."

http://karpathir.com/2016/07/04/tizbol-kilencen-nem-tudjak-fizetni-a-rezsit-ukrajnaban/
"Az ukrán lakosság túlnyomó többsége képtelen lesz fizetni a megemelt rezsidíjakat..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://www.mariupolnews.com.ua/descr/70600
A szerkesztőséghez (állítólag) beérkezett lakossági hírek szerint, a város (Mariupol) minden pontján ágyúzás hangja hallatszik.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://rusvesna.su/news/1467662678

Az Ukránok lövik Donyecket. Többek közt találat ért egy buszt, és egy kávézót.

obstrel_avtobusa_doneck_1.jpg


obstrel_avtobusa_doneck_2.jpg


obstrel_avtobusa_doneck_3.jpg


obstrel_donecka_8.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
Az előzőhöz. Az autóbusz parkolt. Ott 2 ember sebesült meg.
Az alsó kép valószínűleg egy találatot kapott ház.

https://new.vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_107287
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 403
10 835
113
Philip Breedlove(ex NATO tábornok)-nak küldött e-mail. Helyzetjelentés az ukrán hadsereg összeomlásáról a tűzszünet nélkül és pakisztáni asztal alatti ajánlat 500 TOW II-ről.
Cml215LXgAA1gaW.jpg
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 322
3 315
113
Egyálltalán nem vagyok haditechnikában járatos, de mennyire lenne életszerű, hogy éjszak valaki ennyi nyomjelzős lövedéket használna? Szerintem egyből elárulná a pozícióját.

Nyílt támadáskor, vagy annak a visszaverésekor ez már nem számít. Ami fontos az a pontos célzás és a tüzerő. Ezért fontos a vevőknél a jól megtervezvet és megépített védelmi állás. A támadóknál a páncélos fedezet a manőverezés és a meglepetés. A tüzérség mindenek felett.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
49 242
87 772
113
Breedlove szarkeveréseirol
http://bmpd.livejournal.com/1997603.html

http://dcleaks.com/
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 403
10 835
113
<blockquote rel="tomippo">Philip Breedlove(ex NATO tábornok)-nak küldött e-mail. Helyzetjelentés az ukrán hadsereg összeomlásáról a tűzszünet nélkül és pakisztáni asztal alatti ajánlat 500 TOW II-ről.
Cml215LXgAA1gaW.jpg

2015 februári levél?</blockquote>

Ha csak nem hamis. De annyi forrásból írnak róla hogy nem hiszem. Nem tudta elviselni hogy Obama nem háborúzik annyira Ukrajnában mint szeretné. https://theintercept.com/2016/07/01/nato-general-emails/
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://karpathir.com/2016/07/05/40-ukran-katona-holttestere-bukkantak/
"A Donyeck megyei Szladkoe település közelében 40 ukrán katonai egyenruhát viselő holttestet találtak – tájékoztatta kedden a donecki hírügynökséget Eduard Baszurin. A donecki felkelők parancsnoka szerint az ukrán vezetés megpróbálja eltussolni a kelet-ukrajnai veszteségeit, állítása szerint még csak el sem temetik a katonáikat.
A harcok közben folytatódtak a terrorellenes hadműveletek (ATO) helyszínén..."

http://karpathir.com/2016/07/05/ukrajna-kesz-egy-ujabb-fogolycserere/
"Ukrajna kész egy újabb fogolycserére 25 az 50-ért formátumban – közölte Irina Gerascsenko, a minszki kontaktcsoport humanitárius alcsoportjának ukrán képviselője..."

http://karpathir.com/2016/07/05/fellazadtak-az-ukran-katonak-ellen/
"Keddre virradó éjjel a Donyeck megyében található Toreck (korábban Dzserzsinszk) város nagyjából száz lakója megpróbálta blokkolni az ukrán hadsereg egységeinek mozgását – írta közösségi oldalán Vjacseszlav Abroszkin Donyeck megye főrendőre.
„Toreckben körülbelül 100, zömében büntetett előéletű ittas személy, köztük nők is, megpróbálták korlátozni a katonáink mozgását a városban. Az esethez riasztották a rendőrség” – írta a rendőrparancsnok..."

Mi mások is lehettek volna mint részegek...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
https://new.vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_107334

Dzserzsinszk tegnap este. (még több kép a cikkben)
GC7ZUIffFok.jpg


6WLsUS7FHQk.jpg


3iOPF3Rzmeo.jpg


8ZCv7tpN1qw.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Lengyel vs. Ukrán - Nah ukránok, a lengyelek jobbak lesznek mint az oroszok?

Ukrán tiltakozók közé hajtott

"A dühös tömeg összetörte a lengyel konzulátus kocsiját, amely a kishatár-forgalom felfüggesztése ellen tiltakozó ukrán tüntetők közé hajtott"

https://youtu.be/8YGPA07LtEk
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Lengyel vs. Ukrán - Nah ukránok, a lengyelek jobbak lesznek mint az oroszok?

Ukrán tiltakozók közé hajtott

"A dühös tömeg összetörte a lengyel konzulátus kocsiját, amely a kishatár-forgalom felfüggesztése ellen tiltakozó ukrán tüntetők közé hajtott"

https://youtu.be/8YGPA07LtEk

Lengyel hozzászólások a videó alatt:

Zamknąć granice i wybudować mur Polska nie potrzebuje Ukrainy (Close the border and build the wall Russia does not need Ukraine)

jebane kurwy ukraińskie, go Putin nuke that shit country.
(fucking whores Ukrainian, ...)

ukra kurva!

Bandera - kurwa !!! Polski Lwów !!! Е*ашь бандерлохов !!!)

this is how they say thanks for 4 000 000 000 zł from Poland... stupid animals. insted of making a Poland as an ally You are making a big grave for yourselfs. Puten gonna eat you for brekfast