[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="silurusglanis">Szaki utoljára életjelet január elsején adott. Mivel a 40 felettieket nyugdíjazták vagy elment és valamiért nem ír(veszélyes volt neki HTKA-zni), de én személy szerint megalapozottan úgy gondolom hogy a Csillagösvényen folytatja útját.
"Csillagösvény" mit jelent?
</blockquote>
Ez komoly kérdés?
Én remélem még mindig él és egészséges.
Átgondoltam az ukrán helyzetet és arra jutottam, hogy szinte mindekinek jó így ahogy van ( eu, usa, orosz, kijev). Szóval akár még 3-5 évig is nézhetjük az agóniát.
Oroszoknak a saját gazdaság az első.
Usának is. Eu azt se tudja merre nézzen. Kijevnek meg befogták a szemét.
Hamarabb nem zárúl le, mint a szír balhé.
Dnr lnr kap szép kis államot, mégha el sem lesznek ismerve.
Hágában majd nyugdíjas volt katonákat elítélnek....
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="sata"><blockquote rel="silurusglanis">Szaki utoljára életjelet január elsején adott. Mivel a 40 felettieket nyugdíjazták vagy elment és valamiért nem ír(veszélyes volt neki HTKA-zni), de én személy szerint megalapozottan úgy gondolom hogy a Csillagösvényen folytatja útját.
"Csillagösvény" mit jelent?
</blockquote>
Ez komoly kérdés?
Én remélem még mindig él és egészséges.
Átgondoltam az ukrán helyzetet és arra jutottam, hogy szinte mindekinek jó így ahogy van ( eu, usa, orosz, kijev). Szóval akár még 3-5 évig is nézhetjük az agóniát.
Oroszoknak a saját gazdaság az első.
Usának is. Eu azt se tudja merre nézzen. Kijevnek meg befogták a szemét.
Hamarabb nem zárúl le, mint a szír balhé.
Dnr lnr kap szép kis államot, mégha el sem lesznek ismerve.
Hágában majd nyugdíjas volt katonákat elítélnek....
</blockquote>

Egy baj van (igazából sok..) Ukrajna tényleg a pénzügyi gazdasági, szociális, fűtési, energetikai, élelmezési összeomlás határán van. Az IMF nem ad pénz, ezután villámgyorsan lényegében eladták Kárpátalja fatartalékát az EU-nak 600 millióeuróért. Ami szinte semmire sem lesz elég. Hivatalosan napi 5 millió dollárba kerül a Donbasszi háború Ukrajnának. A valóság inkább ennek többszöröse lehet, mert lényegében megszállás alatt tartják az ország felét, és szoros ellenőrzés alatt a maradékot.
Azonkívül. A hírek szerint az Azov kivonásának és Zaporozsieba áthelyezésének legalább egyik oka hogy az ottani tengerpartot akarják vele védeni. Egyre többen mondják Ukrajnában hogy Mariupolt fel kell adniuk. Ennek egyszerűen az az oka hogy hatalmas veszteségeik vannak, Mariupol lakossága ellenséges, és valószínűleg sokkot kaptak Givi partraszállási gyakorlatától is Sirokino mellett. Állítólag Porosenko augusztus 31-én Mariupolba látogat ( http://www.mariupolnews.com.ua/descr/72389 ) és állítólag támogatásáról fogja biztosítani Mariupolt, és lesz elég ember a védelmére.
De azért az Azovot a lakosságtól-így ellenséges környezettől mérsékeltebb, mert lényegében kihalt- Zaporozsiai tengerpartra helyezik. Érthető.
Ha nincs pénz, akkor a tömeges éhséglázadásokra kell majd összpontosítani. És nem biztos hogy DNR/LNR a legnagyobb gondjuk emiatt.
3-5 év Ukrajnának? Az államot mesterségesen fenn lehet tartani talán addig (USA) de a lakosságnak étel, fűtés és áram (is) kell.
Amit most látok Porosenkóéktól, az az ötletelés, egyik napról a másikra kihúzni, és reménykedni. Vélhetően még ők sem tudják hogy egy hét, két hét ... múlva mit fognak tenni.
És közben állítólag (Oleg Tsarev szerint) a Dnyepropetrovszki reptérre naponta érkeznek NATO szállítógépek, de senki sem tudja hogy mi a rakományuk.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.mariupolnews.com.ua/descr/72401

27-08_rus.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Russian 'Rossotrudnichestvo' centre attacked in Kiev
https://www.youtube.com/watch?v=o9E5nQVIolg

OSCE inspect locations of recent shelling in Donetsk
https://www.youtube.com/watch?v=Q2PMOCuSENY
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 923
113
Na az szar de nagyon, elég sok harc volt azóta az ukránoknál a tűzszünetek alatt. Remélem rendben van.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
most néztem én is decemberben beszéltem vele utoljára, azt hittem nem volt az olyan régen :-(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
<blockquote rel="joker">Nem hangzik jól. Valami B terv a kapcsolatteremtésre vagy infó szerzésre nem volt?

Én utána kérdeztem. Vagy nem adnak ki róla infót, vagy nem úgy ismerik, ahogyan mi. </blockquote>

Szaki01 néven nem fogod tudni megtalálni. Van neki kulon "ismerteto" neve mint "Motorola" vagy "Givi". :)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ismét megoltek egy orosz újságírót az ukrán "demokrácia" fovárosában Kijevben.

http://rusvesna.su/news/1472364842

http://ukropnews24.com/in-kiev-the-night-found-dead-well-known-russian-journalist-alexander-schetinin/

Alexander Schetinin újságírót holtan találták Kijevben egy lakásban az erkélyen egy székben ülve lőtt sebbel a fején. A szék alatt egy pisztoly.. Az Ukrán hatóságok öngyilkosságként kezelik az ügyet.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="joker">Nem hangzik jól. Valami B terv a kapcsolatteremtésre vagy infó szerzésre nem volt?

Én utána kérdeztem. Vagy nem adnak ki róla infót, vagy nem úgy ismerik, ahogyan mi. </blockquote>

Szaki01 néven nem fogod tudni megtalálni. Van neki kulon "ismerteto" neve mint "Motorola" vagy "Givi". :)</blockquote>

Birom, ha valakinek van humorerzeke :D