[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ukrajna épp most bocsájt ki eurokötvényeket az egymilliárdos amerikai hitelgarancia fedezetével. 5 éves futamidejű 2.5%-os kamatra, a Morgan Stanley-nél, JP Morgan-nél és Citibanknál jegyezhető. Az összeomlás ezzel lehet elnapolódik egy időre.
http://interfax.com.ua/news/economic/371807.html
Ez nagyon jó hír az ukrán állampolgároknak. Főleg, ha 5 év múlva a grivnya veszt vagy 50% ott az értékéből. Az a 600 millió eus segítség meg csak akkor lesz, a Ukrajna megszünteti a fa export tilalmát. Ezt mondjuk elfelejtetted leírnin ;)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/09/22/nincs-penz-az-uj-policiara/
"Nincs miből fizetést adni és új ruhába öltöztetni a rendőröket, ismerte el Hatija Dekanoidze.
Az új ukrán polícia első számú vezetője a parlament egyik bizottsági ülésén beszélt erről a kritikus helyzetről. Mint elmondta, néhány hónap kevés ahhoz, hogy gyökeres reformot tudjanak végrehajtani egy akkor apparátusban, mint a rendőrségé, ahol 115 ezren dolgoznak. Elpanaszolta, hogy a költségvetésben kevés a forrás ahhoz, hogy mindenkinek tisztességes bért tudjanak fizetni, s hogy új ruházatot kapjanak a belügyisek. Márpedig megfelelő színvonalú bérezés nélkül nem lehet hatékony munkát elvárni tőlük – tette hozzá..."

Abban becsülöm a hölgyet, hogy már a legelején megmondta, ha nem tudják megfizetni az új garnitúrát, akkor a korrupció elleni küzdelemnek annyi, mert ők is korruptak lesznek. Az már csak hab a tortán, hogy az alig kiképzett rendőrök, akiket leginkább a hűség alapján alkalmaznak, nem kapnak a korrupció "elkerüléséhez" elegendő fizetést. Így most már csak korrupció marad, képzett szakemberek meg alig. És ez csak a jéghegy csúcsa. A Berkut már rég lelépett a Krímbe vagy Oroszország más részébe menekültként, akik meg maradtak, azok nagy részét elüldözték az elmúlt időben. Az SBU nagy részét a hírek szerint legalábbis a déli és keleti régiókban kirúgták, helyükre újakat vettek fel. De még a korábbi hírek szerint az SBU feladatköreinek egyes részeit más szerveknek akarták átadni. Ennek belpolitikai okai egy része nem csak a megbízhatósághoz hanem a belső hatalmi harcokhoz is kapcsolódhat.
De ha már az új rendőrség napi filléres gondokkal küzd, a helyzet a szakszolgálatoknál sem lehet igazán rózsás. Márpedig ha nem tudják megfizetni az állambiztonságukat, az komoly közveszélyt okozhat, és önmagában is ronthatja nemcsak az állam biztonságát, hanem közvetlenül a közbiztonságot is.Kaphatnak szép amerikai járműveket felszereléseket és fegyvereket, de azokat emberek kezelik... A hadseregnél állandó téma hogy eladják akár a szakiknak is a fegyvereket, de leginkább a veszély abban rejlik hogy a szervezet bűnözéshez kerül. (apropó, az oligarhákkkal mi most a helyzet?) Sokszor szóba kerültek az atomerőműveik, elgondolni is rossz, mi történhet ha nem fizetik meg az ottani személyzetet.
Dekonaidzét egyébként állandóan támadják azért mert Grúz, és árt Ukrajnának. Ő meg visszautasítja, mert neki van Ukrán állampolgársága. Konkrétan legutóbb a Banderista eszmék ellen szólt fel,és emiatt támadták..
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ez nagyon jó hír az ukrán állampolgároknak. Főleg, ha 5 év múlva a grivnya veszt vagy 50% ott az értékéből. Az a 600 millió eus segítség meg csak akkor lesz, a Ukrajna megszünteti a fa export tilalmát. Ezt mondjuk elfelejtetted leírnin ;)
Én nem tudok ilyenről, hogy a támogatás feltétele a fa export tilalmának feloldása lenne. Te is elfelejtetted leírni honnan vetted ezt az információt, gondolom autentikus EU-s forrásból. Ne habozz hát megosztani velünk.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ez nagyon jó hír az ukrán állampolgároknak. Főleg, ha 5 év múlva a grivnya veszt vagy 50% ott az értékéből. Az a 600 millió eus segítség meg csak akkor lesz, a Ukrajna megszünteti a fa export tilalmát. Ezt mondjuk elfelejtetted leírnin ;)

A hitelgarancia egy érdekes dolog ( ennél viccesebbnek csak a nyílt végű pénzügyi lízinget tartom, de az lényegében egy máik véglet) Jelen esetben Ukrajnának esélye sincs visszafizetni új hitel nélkül semmit. Viszont a hitelgaranciát adóé a kockázat. (és hitelgaranciát adott már az EU is. ) Jelen esetben ez lényegében egy nem is annyira rejtett amerikai költségvetési támogatás Ukrajnának. Az lehet hogy egy segélyhez -legyen katonai vagy politikai -kellene a két ház engedélye, de hitelgaranciát azt simán adhatnak Ukrajnának. Az meg arra használja fel majd amire akarja, akár szabályosan, akár nem, mert legfeljebb költségátcsoportosít.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Én nem tudok ilyenről, hogy a támogatás feltétele a fa export tilalmának feloldása lenne. Te is elfelejtetted leírni honnan vetted ezt az információt, gondolom autentikus EU-s forrásból. Ne habozz hát megosztani velünk.
Helyi forrásból, nem EUs-ból! De gondolom élni akarsz? Úgy hogy nem írom meg neked :) nem csak ez a feltétel, a nyugdíj korhatárt is ki kell tolni. Meg van még sok apróság.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Helyi forrásból, nem EUs-ból! De gondolom élni akarsz? Úgy hogy nem írom meg neked :) nem csak ez a feltétel, a nyugdíj korhatárt is ki kell tolni. Meg van még sok apróság.
Sejtettem, hogy nem vállalható a forrás. Első hallásra nekem EU-ellenes propagandának tűnt. "Szemét EU el akarja venni a fát!". Ha ez olyan forrás, hogy meg kéne hogy ölj ha elmondod, akkor ez nem EU-s forrás. Márpedig az EU-s segítségnek csak azok a feltételei amit az EU megfogalmaz. Tényleg vannak ilyen feltételek, én a korrupcióellenes és az energiaügyi reformokról hallottam megbízható forrásból.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.mariupolnews.com.ua/descr/73278

22-09_rus.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.mariupolnews.com.ua/descr/73265
Önkéntesek tájékoztatása szerint, a Harkovi katonai kórházba az elmúlt 2 nap alatt összesen 30 sebesültet szállítottak az ATO zónájából.
Szeptember 20-án 16 sebesültet, szeptember 21-én 14 sebesültet.

http://karpathir.com/2016/09/22/nemet-kepviselok-ellenzik-az-ukran-vizummentesseget/
"Az Európai Parlamentben bejegyeztek egy módosító-indítványt, aminek célja az ukrán vízummentesség megtorpedózása.
A tervezetet két szélsőjobboldali német képviselő jegyzi. Szerintük hibás lépés lenne megadni Ukrajnának a vízummentességet, vélekedésük szerint ez veszélyt jelentene az EU-ra..."
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 867
113
http://www.balrad.com/2016/09/22/donbassz-243/
"...Szeptember első hétvégéjén az oroszországi Voronyezs egyik kórházába mérgezéses tünetekkel szállítottak be egy idős házaspárt a nem távoli Podgornoje faluból, ahol éltek. Podgornojéba 2014-ben költöztek az Ukrajna Csernyivci-régiójában lévő Klemenci faluból.
A házaspárt Voronyezsből Moszkvába szállították, ahol a leggondosabb orvosi kezelés ellenére is belehaltak a mérgezésbe.
A Luganszki Népköztársaság elnökének, Igor Plotnyickijnak a szüleiről van szó!"

Erről nem találtam információt még sehol.

Megerosítette, hogy a szulei voltak. A banderista SzBU emberei mérgezték meg oket.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Sejtettem, hogy nem vállalható a forrás. Első hallásra nekem EU-ellenes propagandának tűnt. "Szemét EU el akarja venni a fát!". Ha ez olyan forrás, hogy meg kéne hogy ölj ha elmondod, akkor ez nem EU-s forrás. Márpedig az EU-s segítségnek csak azok a feltételei amit az EU megfogalmaz. Tényleg vannak ilyen feltételek, én a korrupcióellenes és az energiaügyi reformokról hallottam megbízható forrásból.
Nekem nepapolj a forrásaim eredetiségéről, inkább kezdj el válaszolni a tucatnyi irányodba feltett kérdéseknek és ne sunyizzál. És nyugodtan megcáfolhatod a kijelentéseimet, ahogyan én teszem a tieiddel.
Nem is értem miért vitatkozom veled, mikor nálam már rég leszerepeltél.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nekem nepapolj a forrásaim eredetiségéről, inkább kezdj el válaszolni a tucatnyi irányodba feltett kérdéseknek és ne sunyizzál. És nyugodtan megcáfolhatod a kijelentéseimet, ahogyan én teszem a tieiddel.
Nem is értem miért vitatkozom veled, mikor nálam már rég leszerepeltél.
Rendben megcáfolom. Itt leírják, hogy mit kér az EU a 600 milliós segélyért. Azt amit én mondtam, az energia szektor reformját.
http://en.lb.ua/news/2016/09/13/1814_ukraine_may_receive_600m_aid_only.html

Szó sem esik benne faexportról, kértem, hogy mutasd meg honnan vetted, de nem tetted. Én legalább meg tudom mutatni a hírek forrását amit berakok, nem csak kitalálok dolgokat.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Rendben megcáfolom. Itt leírják, hogy mit kér az EU a 600 milliós segélyért. Azt amit én mondtam, az energia szektor reformját.
http://en.lb.ua/news/2016/09/13/1814_ukraine_may_receive_600m_aid_only.html

Szó sem esik benne faexportról, kértem, hogy mutasd meg honnan vetted, de nem tetted. Én legalább meg tudom mutatni a hírek forrását amit berakok, nem csak kitalálok dolgokat.

A linken, amit betettèl, azt ìrjàk, hogy az energiareformról szóló törvèny elfogadàsa volt az EGYIK feltètele a 600m€ tàmogatàsnak. Tehàt mit càfoltàl? Semmit.:D
De azèrt kemènyen dolgozol, ezt el kell ismerni.;)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 378
113
Csesszék meg a termékeiket a különleges nukleáris fűtő és beltartalmi értékeikkel egyetemben. Egy 40 éves ukrán fenyő vagy akác mit rendezne a kazánommal meg a fűtővízzel...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A DNR és LNR felkerült a világ legerőszakosabb nem állami entitásainak top10-es listájára. A DNR dobogós helyre került, erőszakosságát csak az Iszlám Állam és az Al-Nuszra múlja felül. Az LNR agresszivitása a 7. helyre volt elég, ők az Ansar Allah és a Boko Haram között végeztek.
Cs9iBhLXYAACbVv.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nekem nepapolj a forrásaim eredetiségéről, inkább kezdj el válaszolni a tucatnyi irányodba feltett kérdéseknek és ne sunyizzál. És nyugodtan megcáfolhatod a kijelentéseimet, ahogyan én teszem a tieiddel.
Nem is értem miért vitatkozom veled, mikor nálam már rég leszerepeltél.
És végre valaki kiakasztott :D :D

Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy a további megszorításokat az üzletfelek mennyire gondolják komolyan.
A csernobili fát akarják eladni?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A DNR és LNR felkerült a világ legerőszakosabb nem állami entitásainak top10-es listájára. A DNR dobogós helyre került, erőszakosságát csak az Iszlám Állam és az Al-Nuszra múlja felül. Az LNR agresszivitása a 7. helyre volt elég, ők az Ansar Allah és a Boko Haram között végeztek.
Cs9iBhLXYAACbVv.jpg
Már ne is haragudj, de az hogy erről a listáról Ukrajna lemaradt, az megdönti az egésznek az igazságát és hitelességét!!!
Ugyanis Ukrajna támadta meg ezeket a függetlenedni vágyó területeket (amihez joguk van!), és nem Donyeck vagy Luganszk támadta meg Ukrajnát, vagy ukrán többségű városokat.
Persze ezt mintha már megbeszéltük volna: ha Koszovónak jár a függetlenség, akkor Donyecknek és Luganszknak is ugyanúgy jár függetlenség ha kívánják. Ha meg nem, akkor miért járna Ukrajnának, "Back in the USSR" az egész csapat - ahogy a Beatles mondta anno.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis