[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 040
113
Igen, látom én is, hogy hiába linkeled be csak egyszerűen, magától beilleszti.
Nem gond, hogy be van téve +18 tartalom, de csak az lássa, aki akarja.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Ulippo mondta:Theresa May válaszolt az RT hisztérikus vádjaira, először is elmondta hogy Nagy-Britanniában természetesen továbbra is sajtószabadság van, a NatWest banknak a saját dolga hogy kinek kíván banki szolgáltatást nyújtani, a brit kormánynak és neki nincs köze ehhez a döntéshez.
http://www.reuters.com/article/russia-britain-rt-idUSL8N1CN2RU

Azért azon a munkavacsorán, ahol ez eldöntötték, azt gondolom hogy a megbeszélést egy külsős úriember így kezdte:
Őfelsége Kormánya úgy látja, hogy célszerű volna ha a Bank ......

Természetesen ez csak egy vízió. Ebéd előtt lement a vércukrom.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
T

Törölt tag 1526

Guest
Ulippo, tedd hozza azert szerintem, hogy latvanyos cirkusz lenne abbol, ha mondjuk el izreali ceg szamlajaval jatszottak volna ezt el....
Oké, de tegyük azt is hozzá, hogy ők nem üzemeltetnek olyan TV-t náluk aminek a nyíltan vállalt műsorpolitikája az, hogy az ő hazug mainstream médiájuk helyett bemutatja az alternatív igazságot. És tegyük hozzá azt is, hogy Moszkvában vajon üzemelhetne-e olyan TV aminek az a koncepciója, hogy a hazug orosz mainstream média helyett bemutassa az alternatív igazságot?

Ennek ellenére Moszkvával szemben Londonból továbbra is sugározhatják az alternatív híreiket csak a bankjuk felmondta a szerződésüket. Köze lehet ennek ahhoz is, hogy a brit parlament hozott egy olyan határozatot amiben nemzetbiztonsági kockázatként értékelik az orosz propaganda tevékenységét. Egyre több európai országban ismerik fel és készítenek jelentéseket arról, hogy veszélyt jelent az a tevékenység ami szisztematikusan aláássa a nemzeti kormányok és az EU intézményeinek hitelességét, politikai és etnikai feszültségeket és idegengyűlöletet szít, szélsőjobbos szélsőbalos csoportoknak nyújt ideológiai muníciót, általában véve az egész EU-t és a nyugatot támadja kommunikációs síkon. A banknak is megvolt a joga, hogy ehhez ne asszisztáljon többé.

Jelenleg ahogy elhidegül egymástól az EU és Oroszország úgy durvul a propaganda tartalma is, ellenségesebb most mint néhány éve volt, elért egy olyan szintet hogy ehhez már nem segédkeznek tovább. Ezt is meg lehet érteni. Miért segédkezzenek brit bankként egy olyan TV-nek ami a BBC-t is ami az ő nézőpontjukat mutatja be hazug mainstream médiának állítja be? Olyan ellenséges hangvételű propagandatevékenységet folytatnak Londonból amilyet ők maguk soha nem engednének meg Moszkvában és még azt is elvárják, hogy az ő bankjaik menedzseljék ezt nekik?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Oké, de tegyük azt is hozzá, hogy ők nem üzemeltetnek olyan TV-t náluk aminek a nyíltan vállalt műsorpolitikája az, hogy az ő hazug mainstream médiájuk helyett bemutatja az alternatív igazságot. És tegyük hozzá azt is, hogy Moszkvában vajon üzemelhetne-e olyan TV aminek az a koncepciója, hogy a hazug orosz mainstream média helyett bemutassa az alternatív igazságot?

Ennek ellenére Moszkvával szemben Londonból továbbra is sugározhatják az alternatív híreiket csak a bankjuk felmondta a szerződésüket. Köze lehet ennek ahhoz is, hogy a brit parlament hozott egy olyan határozatot amiben nemzetbiztonsági kockázatként értékelik az orosz propaganda tevékenységét. Egyre több európai országban ismerik fel és készítenek jelentéseket arról, hogy veszélyt jelent az a tevékenység ami szisztematikusan aláássa a nemzeti kormányok és az EU intézményeinek hitelességét, politikai és etnikai feszültségeket és idegengyűlöletet szít, szélsőjobbos szélsőbalos csoportoknak nyújt ideológiai muníciót, általában véve az egész EU-t és a nyugatot támadja kommunikációs síkon. A banknak is megvolt a joga, hogy ehhez ne asszisztáljon többé.

Jelenleg ahogy elhidegül egymástól az EU és Oroszország úgy durvul a propaganda tartalma is, ellenségesebb most mint néhány éve volt, elért egy olyan szintet hogy ehhez már nem segédkeznek tovább. Ezt is meg lehet érteni. Miért segédkezzenek brit bankként egy olyan TV-nek ami a BBC-t is ami az ő nézőpontjukat mutatja be hazug mainstream médiának állítja be? Olyan ellenséges hangvételű propagandatevékenységet folytatnak Londonból amilyet ők maguk soha nem engednének meg Moszkvában és még azt is elvárják, hogy az ő bankjaik menedzseljék ezt nekik?

Ulippo, a lenyeged szedd ki a hozzaszolasombol. En peldaul liberalis vagyok. Ez egy csomo kenyelmetlenseggel es felelosseggel jar, peldaul zavar, ha ugyanezt nem teheti meg egy masik ujsag Moszkvaban. Viszont most nem arrol van szo, hogy Moszkvaban ki mit tehet meg, hanem arrol, hogy a "naqy liberalis Nyugat", aki feszt basztat mindenkit onnon nagyszerusege teljes tudataban pont azt a format hozza, amit masoknal kritizal.

Ez pedig szaglik. Ugyanis vagy bankolok mindenkinek es nem veszek figyelembe vallast, hitet, borszint, akarmit (kizarolag objektiv dolgokat, pl. a fizetesi hajlandoasagot, terror-relaciokat stb.), vagy pont ugyanolyan kepmutato vagyok mint a nyugati alliberalis media.

Egyebkent - ha emlekszel - amikor eloszor hozzaszoltam itt, azt hittek, hogy az alteregod vagyok.

A kulonbseg koztem es a mostani kamuliberalisok kozt (ha nem inged, ne vedd magadra) annyi, hogy probalok kovetkezetes maradni. Nem az iszlamot utalom, hanem a vallast, viszont kepes vagyok kulonseget tenni egy kulturazonos vallas (keresztenyseg) es egy kulturidegen vallas (iszlam) kozott, kepes vagyok latni, hogy keresztenyseg "felpuhult" annyira, hogy az ertekeit helyezze eloterbe, mig az iszlam veszelyt jelent az egesz vilagra, tobbek kozt a liberalis (nem "kamuliberalis") ertekekre is (pl. nok egyenjogusaga, szolasszabadsag, kisebbsegek jogai).

Amikor par eve elovettek egy amerikai kereszteny vallalkozast azert, mert nem volt hajlando egy meleg parnak eskuvoi tortat sutni, eliteltem a vallalkozot, mert maganemberkent ehhez joga van, vallalkozaskent viszont nincs.
Most pedig elitelem a bankot, mert pont ugyanerrol van szo pepitaban a jelenleg rendelkezesre allo informaciok alapjan, mikozben panoz pl. tapsikol a dologhoz.
Ez a kulonbseg a liberalis es kamu liberalis hozzaallas kozott.

De irhatnam a hazai holokauszt-tagadasrol hozott torvenyt (nekem ez egy szegyenfolt liberaliskent), azt, ahogy a Nyugat es hazank is lelkesen leterdelt Erdogan elott (meg akkor is, ha realpolitikai vonatkozasa volt a dolognak), azt, ahogy a legnagyobb, hiper-demokratikus es minket rendszeresen basztato hatalom kinzotaborokat tart fenn es olyan rezsimekkel bratyizik mint Szaudi-Arabia es igy tovabb.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/porosenko-meghosszabbitotta-az-oroszorszag-elleni-szankciokat
"Az Oroszország elleni szankciókat egy évvel meghosszabbították.
Petro Porosenko ukrán elnök végrehajtotta a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) döntését, melynek értelmében egy évvel meghosszabbítják az orosz cégek és magánszemélyek elleni szankciókat, akik valamilyen módon megsértették Ukrajna területi integritását és szuverenitását. A 467/2016-os számú rendeletet az ukrán államfő hivatalos honlapján tették közé október 17-én – számol be a Korrespondent.net..."

http://karpathir.com/2016/10/18/medvedcsuk-az-ukran-orosz-kapcsolatok-megujitasat-szorgalmazza/
"Az Európai Unióval való együttműködés bebizonyította, hogy az uniópártiak az egyik legnagyobb stratégiai hibát követték el, amikor lemondtak az orosz és posztszovjet piacról – fogalmazott Viktor Medvedcsuk az Ukrainszkij Vibir (Ukrán választás) elnevezésű politikai mozgalom vezetője.
„Az oroszországi export az utóbbi években ötszörösére csökkent és az orosz piac bezárása miatt Ukrajna 15 milliárd dollárt vesztett”
– mondta az ismert oroszbarát politikus. Szavait azzal indokolja, hogy az országban gyártott ukrán high-tech termékekre az EU területén nincs kereslet. Az ukrán export jelentős része napraforgó olaj, kukorica, szója méz, vasérc, vasötvözetek és más fémtermékek. Medvedcsuk szavai szerint a parlamentben már beharangozták egy olyan bizottság létrehozását, amelynek az Oroszországgal való kereskedelmi kapcsolatok helyreállítása és a szankciók kölcsönös eltörlése lenne a feladata.
„A parlamentben megkezdték az aláírásgyűjtéseket, hogy ezzel kapcsolatos kérést intézzenek az ukrán elnökhöz. Nem sokkal korábban a Kijevben megrendezett nemzetközi gazdasági fórum résztvevői is beszéltek az Oroszországgal való kereskedelmi kapcsolatok megújításáról” – árulta el Medvedcsuk."


Most akkor mit is akar Ukrajna? ( És most nem a pár meghatározó és jelenleg a politikai hatalmat-irányítást birtokló személyre gondolok.)
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt
T

Törölt tag 1526

Guest
Az EBESZ IT munkatársakat keres Donyeckbe, Luhanszkba és Mariupolba. Versenyképes fizetés, izgalmas munka.
Cu9577fWgAAWex9.jpg:large
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Akad azért kereslet az ukrán high-tech termékekre nyugaton, épp az előbb tettem be a sikeres rakétaindítás hírét amelybe Ukrajnából vették a hajtóművet.
Sikeresen felszállt az Orbital ATK Antares rakétája.
(Első fokozat made in Ukraine:p)
És az is csak propaganda kamu, hogy az EU-ban ne lenne kereslet az ukrán termékekre, ha nem így lenne akkor nem az EU lenne Ukrajna első számú kereskedelmi partnere. Az EU piaca nyitva áll Ukrajna előtt, nem mi zártuk le előttük a piacunkat hanem pont az az Oroszország ami rólunk terjeszti azt a hazug propagandát, hogy mi nem akarunk kereskedni velük. A szokásos kamu, a tények mást mutatnak.
o-00084633-a-00002058.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én Magyarországon eddig egyetlen ukrán high-tech terméket láttam, az egy ruhaszárító volt.
Igaz kint Ukrajnában is szinte minden Made in Poland/Russia/China...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Újabb cáfolat a "nincs kereslet nyugaton az ukrán high-tech termékekre" című propagandaszólamokra.
Lengyelország és Ukrajna épp közös helikoptergyártásról tárgyal.
http://www.defensenews.com/articles...iate-joint-production-of-military-helicopters
Ja igen, tárgyalnak. Vagyis beszélgetnek. Számítani ez majd akkor fog valamit, ha az elkészült első helikoptereket el is tudták adni valakinek, és az fizetett is érte. Az ukránokra valószínűleg mint hajtómű-beszállítókra számítanak a lengyelek az ukrán Motor Szics részéről, ebben meg ők elég profi szakemberek (ha ki nem irtatták őket is a háborúban).
Egyébként nem tudom voltál-e már Lengyelországban, de meg kell mondjam akármennyire is jó barátaim a lengyelek és szeretem őket, Lengyelország messze nem a Nyugat. Néhány dologban - legalábbis amiket én szeretek - nekem jobbak mint a Nyugat.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/10/18/tobb-ukran-ora-lehet-a-magyar-iskolakban/
"A szaktárca jelentősen megnövelné a kisebbségi nyelveken oktató tanintézményekben az ukránul előadott órák számát.
A tervezett változásokról Lilija Hrinyevics ukrán oktatásügyi miniszter nyilatkozott. A tárcánál már három éve dolgoznak az új középfokú oktatási koncepcióról, amit első olvasatban már a parlament is elfogadott. Sok egyéb mellett ebben az is szerepel, hogy az eddigiekhez képest több tantárgyat oktatnának államnyelven a nemzetiségi iskolákban. Ugyan ez nem kötelező érvényű változtatás, hanem csak ajánlott jellegű, de jól tudjuk, hogy Ukrajnában mit jelent ez…"

Ukrajna déli és keleti területei messze vannak Magyarországtól. Kárpátalja nem.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szerintem nem exportterméknek szánják a közös helikoptert, hanem maguknak. A lengyelek most táncoltak ki az Eurocopter üzletből, lehet hogy inkább gyártani akarnak a vásárlás helyett mert az jobban megéri. Az ukránoknak is biztos lesz saját rendelés, mert náluk meg háborús helyzet van. Ha még külföldi vevő is akadna rá az már csak hab a tortán, de anélkül is megéri.

Szerintem a lengyelek többsége nyugatinak gondolja magát, de biztos van olyan is aki nem, de elkötelezett EU és NATO tagok, tehát nyugatiak.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Szerintem nem exportterméknek szánják a közös helikoptert, hanem maguknak. A lengyelek most táncoltak ki az Eurocopter üzletből, lehet hogy inkább gyártani akarnak a vásárlás helyett mert az jobban megéri. Az ukránoknak is biztos lesz saját rendelés, mert náluk meg háborús helyzet van. Ha még külföldi vevő is akadna rá az már csak hab a tortán, de anélkül is megéri.


Mit fognak gyártani? a vv2-öt? Annak még lenne értelme, hogy a lengyelek hozzájussanak az orosz/szovjet gyártási technológiákhoz, dokumentációkhoz, és a még esetleg megmaradt gyártósor elemekhez, illetve azokat a szakembereket, akik még nem mentek el Oroszországba és kisebb számban Nyugatra, elszipkázzák.
A vv-2 használatának csak az ukrajnai körülmények között van valami értelme. Azt esetleg gyorsabban és jobb minőségben le tudnák gyártani a lengyelek Ukrajnának. De hogy maguknak azt gyártsák?
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Ulippo mondta
Szerintem nem exportterméknek szánják a közös helikoptert, hanem maguknak. A lengyelek most táncoltak ki az Eurocopter üzletből, lehet hogy inkább gyártani akarnak a vásárlás helyett mert az jobban megéri.
A lengyelek USA heliket fognak rendszeresíteni.