[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donyeck
http://www.youtube.com/watch?v=2Ab3e6mC4vc

Alsó Duvanka falu - Luhanszk-régió
http://www.youtube.com/watch?v=xEcnV7UNojY
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<blockquote rel="joker">elég kevés ma a mozgás, de már azt is törlik :( mi voltaz, ami nem tetszett?

Ez engem is érdekelne, hogy miért kellett kitörölni azt a kommentemet, amelyben azt a véleményemet fogalmaztam meg, hogy "Az ukrán katonák minél több ártatlan/fegyvertelen/civil embert ölnek meg, annál jobban gyűlölöm az USA-t"

Erre kitörlik.. ez az oldal miért nyalja ennyire a "világcsendőr" és csatlósai seggét ?

Én úgy tudom a szólásszabadság és szabad véleményformálás a demokrácia része.

</blockquote>

Ejha, nehéz a mi életünk. Sondor, warrior, pulai és még némelyek meg szentül meg vannak győződve róla, hogy a HTKA oroszpárti és a Nyugatot éltető kommenteket törli szisztematikusan :)

Elmondásod alapján már évek óta olvasol minket, de a friss reged miatt inkább leírom személyesen:

- egyrészt ebben a topikban statárium van (még mindig és marad is), tehát a legkisebb ballépésért egy hetes instant bant kap az elkövető, de minimum darálom a hozzászólását.

- a hangnemmel vannak nagyon nagy problémák. Ez egy szakmai fórum, illene annyival megtisztelni, hogy ehhez mérhető nyelvezetű kommenteket ír az ember. Amit eddig az oldalon műveltél, az elmegy az Index, HVG, MNO vagy éppen Kuruc.info cikkei alatt, de nem nálunk.

Gondold ezt át, mert mi örülünk, ha új emberek jönnek, de ha nyíltan rombolják a színvonalat, akkor eltávolítjuk őket a rendszerből.

Ja és még valami: a szólásszabadság és szabad véleményformálás nem az, hogy két lábbal taposod a Fórumszabályzatot. Az oldal pedig diktatórikus keretek között működik :)

Államformánk a Rendszer, és a Rendszer tökéletes. Mondjátok utánam: A Rendszer Tökéletes. TÖ-KÉ-LE-TES. A RENDSZER.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 419
11 257
113
Mondjátok utánam: A Rendszer Tökéletes. TÖ-KÉ-LE-TES. A RENDSZER.

Brian:
- Ti mind egyéniségek vagytok!
Tömeg:
- Igen, mi mind egyéniségek vagyunk!
Brian:
- Ti mind különbözőek vagytok!
Tömeg:
- Igen, mi mind különbözőek vagyunk!
Egy hang a tömegből:
- én nem...
Tömeg:
- Cssssss!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Python
Nem vagyok naív. Szerinted narancsok mért lehetett 2/3 megint?
Mivel segfűszeg olyan mértékben dilentazmizmusról tett tanubizonyságot ami valós társadalmi robbanáshoz is vezetett volna. 2006 tv ostrom nyugatiakat is meglepte.
Apró klan és mögöttes orosz kapcsolat akkor keresett új partnert. Kettőt is talál jelenlegi kormány erő retorikája ellenére az teszi
amit elvárnak tőle. Jobbikra meg lehet hívatkozni,hogy oroszok kapcsán a kormány kényszer helyzetbe van. Nemzeti oldal meg az elégetlekedők meg szavazhatnak Vonára. Aki közben csendben az igazi radikálisokat kitette lásd: Gaudi, Zagyva és társait.

GrGLY én sajnos akkor lehet egyedül vagyok mivel se USA se orosz párty nem vagyok engem kis hazám érdekei érdekelnek.

Aki az írja hogy Merker nem szereti az oroszokat. Úraim a politika nem a személyes szinpátia szintere. Lásd USA és Francia elnök egymásközt,hogyan beszélt Izrael miniszter elnökéről. Amit végül nyílvánosságra került.
Merker nem szeretheti Putyint de mikor a német iparosok kérdőre vonják,szereti nem szereti de nekik gazdasági érdekük, és nem akar több tizezer munkanélkülit és támogatásuk elvesztését. Teszi ami a német gazdaság érdeit, és a személyes nézetei nyelje le. Vagy különben tökreteszik.
Ennyit eről ilyen a politika.
 

kolka

Member
2014. április 12.
82
2
8
@Python
A palagázzal még várnak tavaly még nagyon oda voltak érte és hidd el igazából az amerikaiak kivárnak, két okból, hogy az ár menjen fel illetve a technológiai fejlődés során olcsóbb legyen a kitermelés. (hasonló mint a kanadai olajhomok)
Az ExxonMobil csinált egy előrejelzést
http://cdn.exxonmobil.com/~/media/Reports/Outlook%20For%20Energy/2014/2014-Outlook-for-Energy-print-resolution.pdf
ami alapján neki bőven meg fogja érni (és ha a legnagyobbnak megéri akkor a többi cég kit érdekel)
Amerikai részről a cseppfolyósító üzemek üzemkészek.
(mellesleg az EM már nagyban nyomja a cseppfolyósított gázt Pápua-Újgineából)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Én mint ember ként is ilyen vagyok ideológia egy dolog. De megfelelő feltételek mellett eszmeiséget lenyelem és bárkivel dolgozok szívesen. Valamint van az az ár,hogy bármelyik hatalom szolgalátába álljak.
Viszont rám akarnak kényszerítenek valamint inkább állva végségik küzdve halok meg. Sintóisták szerint meghalni annyi mint lépni egyett előre. Igazi erő a tiszteséges becsültes élethez kell, valamint olyan éltálpodba élni amikor még embernek érezzük magunkat és nem állatnak.
Nem véletlenűl van aza mondás miszerint a bátrak csak egyszer halnak, míg gyávák minden nap meghalnak.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
<blockquote rel="GrGLy"> Mondjátok utánam: A Rendszer Tökéletes. TÖ-KÉ-LE-TES. A RENDSZER.

Brian:
- Ti mind egyéniségek vagytok!
Tömeg:
- Igen, mi mind egyéniségek vagyunk!
Brian:
- Ti mind különbözőek vagytok!
Tömeg:
- Igen, mi mind különbözőek vagyunk!
Egy hang a tömegből:
- én nem...
Tömeg:
- Cssssss!


</blockquote>

GrGLy:
- Ti mind a Rendszer részei vagytok!
HTKA-fórum:
- Igen, mi mind a Rendszer részei vagyunk!
GrGLy:
- Ti vagytok a Rendszer!
HTKA-fórum:
- Igen, mi vagyunk a Rendszer!
GrGLy:
- A Rendszer Tökéletes!
HTKA-fórum:
- A RENDSZER TÖKÉLETES!

A TUDÁS: HTKA
A HTKA: RENDSZER
A RENDSZER: TÖKÉLETES
A RENDSZER TÖKÉLETES.

HTKA_-_A_RENDSZER_T_K_LETES_www.kepfeltoltes.hu_.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 288
79 053
113
silurusglanis

Az alapvető dolog,hogy az ellenség minden felszerelését
megsemmisítjük amit nem tudunk használni.
 

rushun

New Member
2014. május 7.
15
0
1
<b>/*MODERÁLVA*/</b> nyilván megvolt az okuk, hogy üzemképtelenné tegyék. Amugy sem érnek semmit egy ilyen BMP-vel.... csak felhivás az ukrán mészárosoknak, hogy hova lőjenek.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
@dudi
De addig minimum védhették volna, amíg az üzemeltetésre alkalmas szakadárok érkeznek.
Ki a katona te vagy Dudi.
Ennyi erővel a annó öreg németeknek is megmondhatnád,hogy őnök úraim a villamszerelőknél nagy ostobák voltak mikor a műszaki hibás tigriseiket felrobbantották!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 038
113
Az a BMP pont jó helyen volt. Nem is kellett elmozdítani. Így kiégett állapotban is remek barrikád és fedezék, de ha nem ég ki még jobb lett volna. Nem hinném, hogy a gépágyú és a géppuska is működésképtelen lett volna egyszerre. Ezen kívül ezeket mechanikusan, kézi erővel is lehet üzemeltetni.
Meggyújtani ráértek volna, ha fe kellett volna adják a poziciójukat.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
You Decide: Are Claims of Fascism in Ukraine True or Russian Propoganda
http://www.youtube.com/watch?v=WkwRLdQ2ZLE
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
És ha nincs ilyen???Vagy elromlott és nem tudták megjavítani???


Ez is egy opció, én csak ötleteltem, mert a szlavjanszki BMD-k is rögtön kaptak más személyzetet probléma nélkül (voltak róla képek, elő lehet keresni mielőtt le lennék baszva).

@rushun
Te se nagyon oszd az észt, civilek tették üzemképtelenné, a többit Mackensen leírta helyettem. <b>/*MODERÁLVA*/</b>


@nekerdez
Hiszek Dudinak, nem erről van szó.
A németek visszavonuláskor felrobbantott tankjai hogy jönnek ide?
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
http://www.deres.tv/20140510/orosz-miniszterelnok-helyettes-legkozelebb-hadaszati-bombazoval-utazok-romanian

Románok se tudnak megállni :)
Nem is baj mi értékünket is növelik :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az égő BMP
http://www.youtube.com/watch?v=NlNAW_a0RHs

http://www.youtube.com/watch?v=0pVOglHzjf8
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 998
82 253
113
Luganszki nemzeti kormányzo: Ukrán katonai konvojok kozelednek Luganszk felé....

Mint ismert Luganszk és Donyeck megtartja a holnapi referendumot, Charkov elhalasztotta.
Az ukrán csapatosszevonások osszefugnek a holnapi referendummal. Szerintem holnap ismét ukrán támadások várhatok a referendum megakadályozására.

Ukrajna etnolingvisztikai térképe
1017562_672090322829150_1773150524_n.jpg
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Ukrán expanziós tervek? "Карта Коломойского"

http://obozrevatel.com/politics/78462-v-fejsbuke-opublikovali-kartu-kolomojskogo-anneksii-rossijskih-territorij.htm

http://oko-planet.su/politik/newsday/241538-plan-i-karta-kolomoyskogo-uvelichenie-territorii-ukrainy-za-schet-rossii.html

stb.

482018.jpg