[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://mediarnbo.org/2017/06/03/map-ato-03-06-2017/?lang=en

03-06_eng.jpg


http://mediarnbo.org/2017/06/03/summary-information-from-ato-03-06-2017-video/?lang=en

 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.karpatinfo.net/cikk/belfold/ujabb-aldozatok-kelet-ukrajnaban
"Az elmúlt nap folyamán a Donyec-medencei szakadárok 53 alkalommal nyitottak tüzet a kormányerők állásaira a terrorellenes művelet (ATO) övezetében. A támadások következtében két ukrán katona meghalt, további öt pedig megsebesült – jelentette a Facebook közösségi oldalon az ATO vezérkarának sajtóközpontja, amelyet az Ukrajinszka Pravda és az UNIAN hírügynökség is idéz.
A jelentés rámutat, hogy a front egyes szakaszain ismét kiéleződött a helyzet, illetve a „terroristák” gyakrabban vetnek be tiltott tüzérségi rendszereket. Így a tengermelléki övezetben tegnap 25 alkalommal nyitottak tüzet az ukrán hadsereg megerősített állásaira. A késő délutáni órákban néhány akna lakóházak közé csapódott Marjinkában, minek következtében két civil megsebesült.
Továbbra sincs nyugalom Avgyijivka térségében, az ellenség a tegnapi nap folyamán többször is tüzet nyitott a kormányerőkre 120, illetve 82 milliméteres aknavetőkből. Ugyancsak 120 mm-es aknavetőkből, valamint gránátvetőkből lőtték a szeparatisták Piszkit.
Luhanszk térségében 14 alkalommal nyitottak tüzet a szakadárok az elmúlt nap folyamán..."


http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/kulpolitikai-prioritassa-tennek-nato-tagsagot-ukrajnaban
"Törvénytervezetet nyújtottak be a Legfelsőbb Tanácsban, amely javasolja, hogy Ukrajna NATO-tagságát külpolitikai prioritásként határozzák meg – közölte a Facebook közösségi oldalon Andrij Parubij, a parlament elnöke, akit az UNN hírügynökség idéz.
„Azt követően, hogy ezen a héten ellátogattam a NATO Parlamenti Közgyűlésére Tbiliszibe, valamint annak hatására, hogy rendkívül gyümölcsöző eszmecserét folytattam szövetségeseinkkel és partnereinkkel az Észak-atlanti Szövetségből, úgy határoztam, hogy Ukrajna NATO-tagságát mint az ország külpolitikájának prioritását törvényben kell rögzíteni. Ezért lett bejegyezve a Legfelsőbb Tanácsban a 6470. számú törvénytervezet, amellyel változtatásokat javasolunk Ukrajna törvényében A bel- és külpolitika alapjairól, valamint Ukrajna törvényében Ukrajna nemzetbiztonságának alapjairól” – írta a házelnök."


Lényegében ez volt valószínűleg az eddigi legrövidebb "tűzszünet".
Most belegondolni abba, hogy a NATO hivatalosan is beszállna ebbe az "incidensbe". azt jelentené. hogy valószínűlegkb 4 perc múlva kitörne a NAT-Oroszország háború. (és szinte biztosan kihúznák belőle magukat az Amerikaiak)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Megint letartóztattak egy krími tatárt. Rustem Mennanov bűne az, hogy a facebook-on boldog születésnapot kívánt a betiltott Medzslisz volt vezetőjének. Musztafa Dzsemilevnek.
A Nemzetközi Bíróság már felszólította Moszkvát, hogy adja vissza a krími tatároknak a betiltott képviseleti szervüket a Medzsliszt. Moszkva ahelyett, hogy visszaadná még azokat is letartóztatja akik köszönnek nekik a facebook-on.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 460
11 501
113
Sajnos ez nem igaz. Ismerek ukranokat szemlyesen. Europai mercevel tobb mint nacik, de ok ezt nem igy gondoljak, es imadjak az eu-t. Ugyanugy hulyere vettek oket mint minket a "nyithatsz becsi cukraszdat"-al, csak oket meg inkabb. Igen, ma az atlag kijev-parti ukran az naci, nem csak a csuklyas utcai csocselek. Van olyan kolleganom aki rendkivul aranyos, kedves, segitokesz (velem, magyarral is kedves) de amikor jott egy hir, hogy bomba robbant Szentpetervaron es sok civil meghalt akkor kuldott errol egy oromkodo kor-emailt az egy teamnek... Mert nekik ez normalis, hogy civilek, gyerekek halala az jo dolog ha orosz. Mert alapbol rasszistak. (Meg az Izraelt rakatazgato palesztinokban is van annyi, hogy ha gyereket sikerul veletlenul eltalaniuk akkor azt mondjak, hogy sajnaljuk, hogy mellement.) De egy masik urkan kollegamat is emlithetnem, aki nekem magyarnak magyarazta, hogy a magyarok allampolgarsaganak az elvetele jo dolog. Mert ukrajnanak ehhez joga van. Amikor megkerdeztem, hogy akkor ez miben mas mint amikor hitler vette el a nemeroszagi zsidok jogait, amit addig a nemet allam nyujtott, akkor megsertodik. Es 5(!) nyelven beszel, master diplomaja van. NEM csuklyas naci csocselek, csak sima Kijev-parti ukran, alapbol fajgyulolo. Es persze imadja az eu-t... De nem akarom az osszes ukran kollegam dolgait leirni, lenne par amit el sem hinnetek.
Az alternatív valóságérzékeléssel mindig csak a baj van...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ők ugyanúgy utálják az EU-t mint ti vagy mint barátaitok az orosz nácik.
Komolyan kérdezem,hogy meddig kell ezt még elviselni? Linkelje be a válsz képeit oké, csináljon Patyomkin topikot oké ,de fogja már be a mocskos száját,ha meg nem tudja rakja már valaki gondolkodóba végre egy kicsit! Másokkal simán ment fele ennyiért is!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
W76jsHwYkCk.jpg
ZCpSCE9k0cg.jpg
zlpYCDMHBAI.jpg

Irány az EU. Azok a nyugat európai eszmék és értékrendek...
ulippo
Amíg az ukrán politikai vezetés ezek ellen nem tesz semmit, vagyis ezt nyíltan és retorziók, büntetés nélkül meg lehet tenni Ukrajnában, addig nemcsak ezek a nácik, hanem az ország politikai vezetése is. Akkor pedig a politikusok se vezessék be Ukrajnát az EU-ba, mert nekem ezek nem kívánatos személyek eszmék és elvek, akkor is ha USA meg ukrán zászlót tesznek a horogkeresztes náci zászló mellé!!!!!
Különben rettentően furcsállom, hogy ezek a "szabadsághős ukrán" fiúk állítólag gyűlölik a Szovjetúniót és az oroszokat, az ugyanolyan tömeggyilkos, diktatórikus és népirtó nácizmust meg dicsőítik?!!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Komolyan kérdezem,hogy meddig kell ezt még elviselni? Linkelje be a válsz képeit oké, csináljon Patyomkin topikot oké ,de fogja már be a mocskos száját,ha meg nem tudja rakja már valaki gondolkodóba végre egy kicsit! Másokkal simán ment fele ennyiért is!

Mi a fenéről beszélsz?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Írtam egy litániát aztán kitöröltem...semmi értelme. Én ezt itt befejeztem.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Akkor pedig a politikusok se vezessék be Ukrajnát az EU-ba, mert nekem ezek nem kívánatos személyek eszmék és elvek, akkor is ha USA meg ukrán zászlót tesznek a horogkeresztes náci zászló mellé!!!!!

Ezek a képek hamisítványok. Már megint a hazug orosz propaganda hamisítványait mutogatjátok és még ti vagytok mellé felháborodva. Hülyét csinálnak belőletek az álhír gyárosok dilettáns photoshop hamisítói.

Senki nem tett USA zászlót a náci zászló mellé, ez a kép hamisított.
W76jsHwYkCk.jpg

Ez az eredeti.
1.11.jpg

Ez a kép szintén hamisítvány. 2048x1536 a legnagyobb elérhető felbontás de még az is olyan minőségű mint egy rossz webkamera képe. Nincs olyan fényképező ami ilyen felbontás mellett ilyen rossz minőségű képet csinál, ennek a minősége szándékosan lett lerontva, hogy elmossa a photoshop beavatkozás nyomait. Ezek a nácik valami bűzös pincében szalutálnak, de a háttér le lett cserélve valami kormányhivatalra.
IMG_6915.PNG

Ha az előző kép azt sugallta, hogy az USA a nácik mellett áll akkor ez azt, hogy nem csak a koszos pinyókban bandáznak az ukrán nácik, hanem az egész kormány, sőt az egész ukrán nép náci. Valójában azok is nácik akik ezeket az uszító hamisítványokat gyártják és terjesztik.

A harmadik kép szerintem szintén hamisítvány. Kizárólag .ru és .su és most már nektek köszönhetően .hu oldalakon található meg. Semmi infó róla, hogy ez hol van és mikor készült. Photoshoppal egy perc alatt összerakható.
lager_smerti_0.jpg

Azok akik ezt a vérbeli göbbelszi propagandát gyártják és terjesztik azok szerintem legalább akkora nácik mint akik a képen vannak és én mindkét társaságtól elhatárolódom.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Csodálom Mackensen türelmét és toleranciáját, mert ha én lennék a moderátor az ilyen hamisított uszító képek terjesztőit már rég bannoltam volna.