[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Én csak a ruszkik mosdatását nem bírom, mintha azok bármivel is jobbak lennének.
Az ukrajnai magyar kisebbseg szamara egyertelmu melyik a jobb.
Persze a nagyhatalmak ugyanúgy gyilkolnak, de legalább ebből nekünk is hasznunk van, nem csak a felső elitnek.
Nem ugyanugy. Ossze sem hasonlithato, nem is ertem miert probalod meg osszemosni vagy relativizalni a dolgokat. Dzsihadista(!) muzulmanokat tamogat a nyugat. Talan par evig nehany olajipari es hadiipari ceg reszvenye emelkedik, de a lakossag csak nogo zonakat es terrorizmust kap. Kozep vagy hosszu tavon pedig muzulman Europat... Koszi, de en ebbol nem kerek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hát kb. de addig az USA megpróbál akkora anyagi veszteséget okozni az ukránok felfegyverzésével, amennyit csak tud - hogy drága legyen nekik a dolog (mint annó afganisztán).
Én csak a ruszkik mosdatását nem bírom, mintha azok bármivel is jobbak lennének. Csak ott jobban kontrollálják a sajtót (vagyis totálisan uralják), így nem kerül ki, hogy ott is ugyanaz megy, csak ott más a neve. Nem mondom a nyugat sokkal jobb, de itt legalább pár fokkal nagyobb a szabadság, nyitottabb a tudáshoz a hozzáférés. Persze a nagyhatalmak ugyanúgy gyilkolnak, de legalább ebből nekünk is hasznunk van, nem csak a felső elitnek.

angelsoul, nem érzed ebben az erkölcstelenséget? Ott van Ukrajna, amely alapvetően mindig is Oo. része volt, részben oroszok lakják, és részben ukránok, akik mind kulturálisan, mind történelmileg, vallásilag nagyon közel állnak az oroszokhoz. Aztán ott van az USA/Nyugat, amelynek nem kell Ukrajna, de csak azért, hogy beleköpjön az oroszok levesébe, hogy ne az övék legyen Ukrajna, képes volt egy népek közötti testvérháborút (ukrán vs. orosz) szítani.
Szóval, nem érzed ebben az erkölcstelenséget, amikor csak azért akar valamit az USA - ami valójában nem is kell neki-, hogy az ne legyen másé?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 697
113
Az ukrajnai magyar kisebbseg szamara egyertelmu melyik a jobb.

Nem ugyanugy. Ossze sem hasonlithato, nem is ertem miert probalod meg osszemosni vagy relativizalni a dolgokat. Dzsihadista(!) muzulmanokat tamogat a nyugat. Talan par evig nehany olajipari es hadiipari ceg reszvenye emelkedik, de a lakossag csak nogo zonakat es terrorizmust kap. Kozep vagy hosszu tavon pedig muzulman Europat... Koszi, de en ebbol nem kerek.

Na ja, az oroszok (vagyis USSR) meg az egész muzulmán bandát támogatta annó Izrael ellen (egyiptom/szíria/irak/stb...) szóval ez így kissé sarkítás. És hidd el, az USA egy fokkal közelebb áll Európához, mint a ruszkik, ők inkább akarják az összes muszlimot idezavarni, hogy itt zúzzanak szét mindent.
Amit én mondok, hogy egyik oldal sem jobb, egyformán a saját érdekeiket nézik a mi kárunkra - mivel Európa katonailag egyenge.
És ezért visszás, hogy szorítanak egyesek az egyik oldalnak vagy a másiknak azok közül, akiknek egyformán ágyútöltelék vagyunk.

angelsoul, nem érzed ebben az erkölcstelenséget? Ott van Ukrajna, amely alapvetően mindig is Oo. része volt, részben oroszok lakják, és részben ukránok, akik mind kulturálisan, mind történelmileg, vallásilag nagyon közel állnak az oroszokhoz. Aztán ott van az USA/Nyugat, amelynek nem kell Ukrajna, de csak azért, hogy beleköpjön az oroszok levesébe, hogy ne az övék legyen Ukrajna, képes volt egy népek közötti testvérháborút (ukrán vs. orosz) szítani.
Szóval, nem érzed ebben az erkölcstelenséget, amikor csak azért akar valamit az USA - ami valójában nem is kell neki-, hogy az ne legyen másé?

Azt ugye tudod, hogy az oroszok pont ugyanúgy leszarják majd az ott élő magyarokat mint az ukránok? Sőt, jó szokás szerint majd ha megszerezték az országot jön a szokásos bosszú, ami csúnya és fájdalmas lesz. Csak simán lecserélődik az egyik gonosz vezetés egy másikra. Semmi más.

Itt egyesek nagyon félreértik, mit akarok. Éspedig annak a felismerése, hogy a birodalmak (Oo, USA, Kína, stb...) rohadtul porszemnek, max némi haszonnal kecsyegtető senkinek néznek bennünket - és emiatt visszázs, hogy egyesek áhitattal tekintenek rájuk. Személy szerint én azt élvezem, ha szétdarálják egymást, nem sajnálom egyiket sem. Az egész bagázs mást sem csinált Magyarországgal, csak baszta széjjel. Max az nyugat felől kaptunk minőségibb életszínvonalat.
 
  • Tetszik
Reactions: camee

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Azt ugye tudod, hogy az oroszok pont ugyanúgy leszarják majd az ott élő magyarokat mint az ukránok? Sőt, jó szokás szerint majd ha megszerezték az országot jön a szokásos bosszú, ami csúnya és fájdalmas lesz. Csak simán lecserélődik az egyik gonosz vezetés egy másikra. Semmi más.

Ne terelj! Most nem a magyarokról volt szó! Azt kérdeztem, hogy nem érzed-e erkölcstelennek, hogy az USA két testvérnépet, az ukránt és az oroszt, testvérháborúba taszít, csak azért, hogy ne Oo.-é legyen az az Ukrajna, amely nyelvileg, kulturálisan és vallásilag is mindig is Oo.-hoz állt közel?
 

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Ne terelj! Most nem a magyarokról volt szó! Azt kérdeztem, hogy nem érzed-e erkölcstelennek, hogy az USA két testvérnépet, az ukránt és az oroszt, testvérháborúba taszít, csak azért, hogy ne Oo.-é legyen az az Ukrajna, amely nyelvileg, kulturálisan és vallásilag is mindig is Oo.-hoz állt közel?

Igazából az ukrán közelebb van a lengyelekhez mint az oroszokhoz, ha a történelmi hátteret nézzük.
 

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Igazából véve a lengyel is közel van az oroszokhoz. Ha lengyel beszédet hallgatsz, majdnem olyan mint az orosz.

De nézzük a történelmet arra céloztam, az ukránok nagy része a lengyel-litván nagyfejedelemség alá tartozott. Mellesleg szerintem meghagyhatjuk azt az ukránoknak hogy nem kérnek többet az orosz elnyomásból, akármennyire is "rokonok".
 

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Abból az elnyomásból, hogy folyamatosan elnézték a hülyeségeiket, támogatták őket, szarér-húggyér kaptak gázt az oroszoktól, a lakosság keleti része meg átjárt dolgozni Oroszországba?

Én a tömegmészárlásokra gondoltam, a SZU idején elkövetett bűnökre....Milyen hülyeségeiket?:D alternatív történelem? Az oroszoknak persze hogy fontos volt/ma is ukrajna, mivel az egy fejlettebb térség, nem véletlenül volt ott rengeteg fontos katonai gyár stb..
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Én a tömegmészárlásokra gondoltam, a SZU idején elkövetett bűnökre....Milyen hülyeségeiket?:D alternatív történelem? Az oroszoknak persze hogy fontos volt/ma is ukrajna, mivel az egy fejlettebb térség, nem véletlenül volt ott rengeteg fontos katonai gyár stb..
Most ugy-e nem bizonyítod be itt, hogy az összes hulla az SZU-ban Ukrajna területén volt?
Olyan hülyeséget, hogy nem fizetnek, lopnak, elvárják, hogy a nagytesó eltartsa őket, amit meg is tett és furcsa módon nem kérte cserébe Ukraja teljes kiárusítását. Most az új "barátok" az is viszik ami nem mozdítható, kb ingyen vagy kevesebbért.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
De nézzük a történelmet arra céloztam, az ukránok nagy része a lengyel-litván nagyfejedelemség alá tartozott. Mellesleg szerintem meghagyhatjuk azt az ukránoknak hogy nem kérnek többet az orosz elnyomásból, akármennyire is "rokonok".

Én úgy tudom, hogy volt az ukránoknak olyan időszaka is, amikor épp a lengyel uralom alól menekültek az oroszokhoz védelemért.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én a tömegmészárlásokra gondoltam, a SZU idején elkövetett bűnökre....Milyen hülyeségeiket?:D alternatív történelem? Az oroszoknak persze hogy fontos volt/ma is ukrajna, mivel az egy fejlettebb térség, nem véletlenül volt ott rengeteg fontos katonai gyár stb..

Ukrajna fejlettebb térség mint Oo.?! Te hol élsz??????

(Ja, mondjuk a SZU-ban elég fejlett volt, az igaz. Az oroszoknak köszönhetően.)
 

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Én úgy tudom, hogy volt az ukránoknak olyan időszaka is, amikor épp a lengyel uralom alól menekültek az oroszokhoz védelemért.

Pontosan ha jól emlékszem az andruszovói szerződés :) de ez is túlzás hogy menekültek :) akkor, mint most is politika...:) de ez még mindig nem cáfolja az állításomat, és azt sem, hogy ha szeretnének függetlenek lenni, legyenek, ráadásul teljesen racionális okokból tartanak az oroszoktól, és érhető, hogy a sokkal sokkal vonzóbb EU felé kacsintanak. Az is érthető, hogy Ukrajna nélkül ahogy Brzezinski is írta nem lehet világhatalom Oroszo. és ha elvesztik véglegesen Ukrajnát akkor geopolitikai értelemben teljesen kiszolgáltatottak lesznek, emiatt szállták meg Kelet-Ukrajnát. (A Krím is fontos de az a valóságban tényleg orosz volt szóval azt felesleges most ide venni.)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 941
21 629
113
Pontosan ha jól emlékszem az andruszovói szerződés :) de ez is túlzás hogy menekültek :) akkor, mint most is politika...:) de ez még mindig nem cáfolja az állításomat, és azt sem, hogy ha szeretnének függetlenek lenni, legyenek, ráadásul teljesen racionális okokból tartanak az oroszoktól, és érhető, hogy a sokkal sokkal vonzóbb EU felé kacsintanak. Az is érthető, hogy Ukrajna nélkül ahogy Brzezinski is írta nem lehet világhatalom Oroszo. és ha elvesztik véglegesen Ukrajnát akkor geopolitikai értelemben teljesen kiszolgáltatottak lesznek, emiatt szállták meg Kelet-Ukrajnát. (A Krím is fontos de az a valóságban tényleg orosz volt szóval azt felesleges most ide venni.)

Kik szalltak meg Kelet-Ukrajnat? :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Abba a nagyon vonzó EU-ba épp most döglenek bele, és függetlenségről beszélni mikor megszállták őket az amerikaiak, az IMF rángatja őket és az EU diktál. A Marvel képregényekbe vannak párhuzamos univerzumok, te is valami olyant nézel ha csak megfordul a fejedben, hogy most függetlenebbek és jobban állnak mint mielőtt megpuccsolták a kormányt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Pontosan ha jól emlékszem az andruszovói szerződés :) de ez is túlzás hogy menekültek :) akkor, mint most is politika...:) de ez még mindig nem cáfolja az állításomat, és azt sem, hogy ha szeretnének függetlenek lenni, legyenek, ráadásul teljesen racionális okokból tartanak az oroszoktól, és érhető, hogy a sokkal sokkal vonzóbb EU felé kacsintanak. Az is érthető, hogy Ukrajna nélkül ahogy Brzezinski is írta nem lehet világhatalom Oroszo. és ha elvesztik véglegesen Ukrajnát akkor geopolitikai értelemben teljesen kiszolgáltatottak lesznek, emiatt szállták meg Kelet-Ukrajnát. (A Krím is fontos de az a valóságban tényleg orosz volt szóval azt felesleges most ide venni.)

Értem én camee, hogy Brzezinski-től tanultad, amit mondasz, de én meg azt kérdem, hogy miért lesz az jó neked, hogy ha Oroszo. geopolitikai értelemben teljesen kiszolgáltatott lesz?
Miért jó egy atomhatalom (Oo.) idegeit borzolni?
Azt sem értem, hogy miért lenne jó Oo. felbomlasztására játszani, amikor Oo. területeit az iszlám és Kína szereznék meg? Ez kinek lenne az érdeke? Az USA-nak? Ugyanmár. Ez még az USA-nak is rossz lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and nyugger

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Értem én camee, hogy Brzezinski-től tanultad, amit mondasz, de én meg azt kérdem, hogy miért lesz az jó neked, hogy ha Oroszo. geopolitikai értelemben teljesen kiszolgáltatott lesz?
Miért jó egy atomhatalom (Oo.) idegeit borzolni?
Azt sem értem, hogy miért lenne jó Oo. felbomlasztására játszani, amikor Oo. területeit az iszlám és Kína szereznék meg? Ez kinek lenne az érdeke? Az USA-nak? Ugyanmár. Ez még az USA-nak is rossz lenne.


Ugyan ti elvakult oroszfanok nem elég hogy eléggé korlátoltak vagytok, még félre is értetek. Én egyáltalán nem akarom Oroszo. végső kiszolgáltatottságát, és egyáltalán nem támogatom az önhatalmú csendőrt (az USA-t). Sőt, Oroszországot hasznosnak is gondolom mivel egyfajta ellensúlyt képez, ÉS abszolút megértem hogy elfoglalta Kelet-Ukrajna bizonyos részeit jelezve hogy eddig és nem tovább az EU és NATO csatlakozást illetően mert mint említettem az halálos lenne számukra geopolitikailag. A véleményem ebben a témában, hogy legyen újra Európa erős, mert mi azzal nem járunk jól ha olyanok mint Oroszo., Kína, USA alakítják a nemzetközi politikát.

Természetesen a függetlenségnek sok dimenziója van, azonban az állításom, hogy függetlenek akarnak lenni Oroszo-tól megállja a helyét. Természetesen ők is tudják, hogy a szuverenitás valamilyen szintű feladása ha az Unióba akarnak csatlakozni, (de ez a leggazdagabb térség, ki ne akarna akinek 1 kis józan esze is van).