[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Jelentem vettem 2018-as naptárakat, és azért alakulnak a dolgok: a naptárakban Európa térképén a Krím és Donyeck félig Oroszországhoz van "csíkozva". Vagyis vannak az erősködők, akik nem ismerik el ezen területeket Oo. részeként, de az élet megy tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Jelentem vettem 2018-as naptárakat, és azért alakulnak a dolgok: a naptárakban Európa térképén a Krím és Donyeck félig Oroszországhoz van "csíkozva". Vagyis vannak az erősködők, akik nem ismerik el ezen területeket Oo. részeként, de az élet megy tovább.

A 2. világháború után az usa sokáig nem ismerte el A SZU-részeként Észtországot, Lettországot, Litvániát .Évekkel később már igen. Ilyen forgatókönyv várható itt is. Sok év múlva elismerik a Krímet OO részekeént, mert jogilag mindig is Oo része volt.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
BOKI írta: Sok év múlva elismerik a Krímet OO részekeént, mert jogilag mindig is Oo része volt.

Sz***rt se ér a jog, az számít hogy ki uralja a területet.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 677
113
A szíriai Ajnad al-Sham korábbi vezetője most ukrán állampolgár.
https://smmsyria.com/2017/12/27/ukraine-hides-top-terrorist-leaders/
dr2eyk7xuaakw1l.jpg
Ezt gyorsan honosították. Normál esetben nem mehet ilyen gyorsan. Bár az ukrán letelepedési kötvény filléreket érhet én kizárnám ezt az utat. Szóval miért pártol, bújtat lefejezős terroristákat az ukrán rezsim? Ezek nem szabadságharcosok,meg felkelők, hanem egy ténylegesen fanatikus terrorista brigád.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 677
113
Donald Trump amerikai elnök a múlt héten jóváhagyta, hogy az USA „fokozott védelmi képességekkel” lássa el az oroszokkal és az általuk támogatott kelet-ukrán szeparatistákkal harcoló ukrán hadsereget. Ebben a katonai csomagban már vannak az élet kioltására alkalmas fegyverek is, köztük FGM–148 Javelin vállról indítható, hordozható, infravörös önirányítású páncéltörő rakéták.
Ezek verték ki igazán a biztosítékot Moszkvában, az orosz külügy azzal vádolta az amerikaiakat, hogy a lépésükkel vérfürdőt készítenek elő, és hogy ezzel „átléptek egy vonalat”.
Tény, hogy Barack Obama elnöksége alatt az amerikaiak nem voltak hajlandóak az élet kioltására is alkalmas fegyvereket adni az ukránoknak, mert Obama attól félt, hogy az USA-ból washingtoni jóváhagyással szállított fegyverek megjelenése az ukrán konfliktusban még jobban elmérgesítené az orosz amerikai viszonyt. Ehhez képest Trump nemhogy fegyvereket ad, de egyenesen a fegyverek Szent Grálját, a Javelint, amiért évek óta könyörögnek az ukránok.
Több amerikai politikus, köztük a befolyásos republikánus McCain szenátor évek óta szorgalmazza, hogy az USA Javelinekkel fegyverezze fel az ukrán hadsereget, Obama azonban határozottan elzárkózott ettől, tartva az oroszok haragjától, és attól, hogy Putyin nem hátrál meg a rakétáktól, hanem még nagyobb erőket vonultat fel az ukrán fronton.
Trump megválasztása után nem tűnt úgy, hogy ez a helyzet változni fog, sőt az új elnök a kampányában és a beiktatási beszédében is inkább azt nyomta, hogy az amerikaiak nem vívják meg többé más országok háborúit, inkább magukkal foglalkoznak majd az elkövetkező években. Azóta azonban óriási botrány kerekedett Amerikában abból, hogy Trump orosz segítséggel nyerhette meg az elnökválasztást, és a republikánus párt régi gárdájába tartozó, hagyományosan oroszellenes és az amerikai világhatalmi törekvéseket támogató politikusai is visszaszerezték a pozícióikat, amikből Trump berobbanásakor kiszorulni látszottak. Valószínűleg ezek magyarázzák az elnök mostani lépését is: tanácsadói is javasolták a fegyvereladást, és Trump kompenzálni is akar a választói előtt, bizonyítani akarja, hogy nem Vlagyimir Putyin bábja.
Trump most olyat húzott, ami megfordíthatja az ukrajnai háborút
Két héttel az érkezésük után már az ukrán maffiánál lesz jelentős részük. Még hallunk erről a szállítmányról később..
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and tonyo

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 006
113
Ezt gyorsan honosították. Normál esetben nem mehet ilyen gyorsan. Bár az ukrán letelepedési kötvény filléreket érhet én kizárnám ezt az utat. Szóval miért pártol, bújtat lefejezős terroristákat az ukrán rezsim? Ezek nem szabadságharcosok,meg felkelők, hanem egy ténylegesen fanatikus terrorista brigád.

Gondolom, katari vagy szaudi bankszámlákról átutalt vaskos dollár kötegekért cserébe. :cool:
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 974
113
Két héttel az érkezésük után már az ukrán maffiánál lesz jelentős részük. Még hallunk erről a szállítmányról később..
Egy hónapon belül már az oroszoknál lesz átvizsgálás céljából. Ahogy irtad ismerve az uki gátlástalan korrupt maffiát. Remek alkalom hogy a javelin remek kezekbe kerüljön.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Donald Trump amerikai elnök a múlt héten jóváhagyta, hogy az USA „fokozott védelmi képességekkel” lássa el az oroszokkal és az általuk támogatott kelet-ukrán szeparatistákkal harcoló ukrán hadsereget. Ebben a katonai csomagban már vannak az élet kioltására alkalmas fegyverek is, köztük FGM–148 Javelin vállról indítható, hordozható, infravörös önirányítású páncéltörő rakéták.
Ezek verték ki igazán a biztosítékot Moszkvában, az orosz külügy azzal vádolta az amerikaiakat, hogy a lépésükkel vérfürdőt készítenek elő, és hogy ezzel „átléptek egy vonalat”.
Tény, hogy Barack Obama elnöksége alatt az amerikaiak nem voltak hajlandóak az élet kioltására is alkalmas fegyvereket adni az ukránoknak, mert Obama attól félt, hogy az USA-ból washingtoni jóváhagyással szállított fegyverek megjelenése az ukrán konfliktusban még jobban elmérgesítené az orosz amerikai viszonyt. Ehhez képest Trump nemhogy fegyvereket ad, de egyenesen a fegyverek Szent Grálját, a Javelint, amiért évek óta könyörögnek az ukránok.
Több amerikai politikus, köztük a befolyásos republikánus McCain szenátor évek óta szorgalmazza, hogy az USA Javelinekkel fegyverezze fel az ukrán hadsereget, Obama azonban határozottan elzárkózott ettől, tartva az oroszok haragjától, és attól, hogy Putyin nem hátrál meg a rakétáktól, hanem még nagyobb erőket vonultat fel az ukrán fronton.
Trump megválasztása után nem tűnt úgy, hogy ez a helyzet változni fog, sőt az új elnök a kampányában és a beiktatási beszédében is inkább azt nyomta, hogy az amerikaiak nem vívják meg többé más országok háborúit, inkább magukkal foglalkoznak majd az elkövetkező években. Azóta azonban óriási botrány kerekedett Amerikában abból, hogy Trump orosz segítséggel nyerhette meg az elnökválasztást, és a republikánus párt régi gárdájába tartozó, hagyományosan oroszellenes és az amerikai világhatalmi törekvéseket támogató politikusai is visszaszerezték a pozícióikat, amikből Trump berobbanásakor kiszorulni látszottak. Valószínűleg ezek magyarázzák az elnök mostani lépését is: tanácsadói is javasolták a fegyvereladást, és Trump kompenzálni is akar a választói előtt, bizonyítani akarja, hogy nem Vlagyimir Putyin bábja.
Trump most olyat húzott, ami megfordíthatja az ukrajnai háborút

Hát ez elég rossz hír. Várható, hogy az ukrik ettől jól felbátorodva majd rákapcsolnak és megpróbálnak nagyobb területeket visszafoglalni. A mostani viszonylagos nyugalom helyett visszatér a 2014-2015-ös háborús intenzitás, rengeteg újabb halottal...


Halihó
Nahát, nem hittem volna, hogy visszatérsz ennyi kihagyás után. :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Egy hónapon belül már az oroszoknál lesz átvizsgálás céljából. Ahogy irtad ismerve az uki gátlástalan korrupt maffiát. Remek alkalom hogy a javelin remek kezekbe kerüljön.
Szerintem már átvizsgálták vagy tíz évvel ez előtt,nem egy szuper titkos technika már rég óta.Ha engem kérdeztek a történetnek annyi köze lesz az ukrán korrupcióhoz ,hogy füstbe mennek majd a raktárral együtt amibe tárolják.Ha nem akkor se fordít meg semmilyen háborút csak emelik a tétet szítják a feszkót igaz amerikai módra.Az eddigi simi sumi helyett nyíltan kapják majd a szakik a technikát a 2010 utáni fajtából azt akkor lesz nemulass.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egy hónapon belül már az oroszoknál lesz átvizsgálás céljából. Ahogy irtad ismerve az uki gátlástalan korrupt maffiát. Remek alkalom hogy a javelin remek kezekbe kerüljön.


Az oroszok mar sok sok evvel ezelott beszereztek a sajat peldanyaikat legfokeppen a hazai valtozat legyartasa miatt. Azonban a sajat elektronikai iparuk nem alkalmas ra.
Az oroszok pontosan tudjak mit tud a Javeline, semmi uj nincs benne. Az egyetlen dolog ami miatt erdeklodnek a raketa utan hogy minden egyes megvett vagy megsemmisitett raketa egyben egy megmentett orosz harcjarmuvet jelent.

A fenti igaz a kinaiakra is csak nekik fejletteb az elektronikai iparuk igy letudtak masolni.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
T

Törölt tag 1526

Guest
Még alig hűlt ki boki hamisított videója, de a hazug orosz propaganda máris újabb hamisított anyagokkal támad. Nézzük csak meg azt az "ukrán Abu Hamzát"!

Itt van egy hivatalos mintapéldány az ukrán útlevélről és egy másik nagyobb felbontású útlevél. Ezeken be lehet tájolni hol helyezkedik el a fotó az útlevélen. A kép jobb alsó sarka hozzáér a rózsaszín mintához, a kép bal széle a felette lévő Ukrajna képen Odesszával van egy szinten és mindenhol látszik a kép kerete.
Ukrainian_passport_for_travel_abroad.jpg

igor-kolomiiets-passport.jpg

És nézzük csak az "ukrán Abu Hamzát": a kép jobb alsó sarka nem ér a mintához, a kép bal széle messze túlnyúlik Odesszán, sőt az egész Ukrajna képen is túlnyúlik, nem látszik a keret, ráadásul a kép alsó vonala nincs egy szintben a záróvonallal, ferde hozzá képest, mert nem gép illesztette be hanem kéz.
dr2eyk7xuaakw1l.jpg


A hamisított propaganda terjesztője ezúttal kacsacsor.
A szíriai Ajnad al-Sham korábbi vezetője most ukrán állampolgár.
https://smmsyria.com/2017/12/27/ukraine-hides-top-terrorist-leaders/
dr2eyk7xuaakw1l.jpg

Az ostoba álhír zabálók akik kórusban ismételgetik és máris tényként kezelik a hamisított anyagot: papajoe, szegcsab, antigonosz.
Well,well,well,what a surprise....
Legalább akkora,mint a dagi icbm-jeiben lévő szovjet alkatrészek.
:rolleyes::D

Ohhh, ez csodálatos !!! A nyugat felelős politikusai által generált folyamatokból egy új faj született : az Iszlamista náci ...

Ezt gyorsan honosították. Normál esetben nem mehet ilyen gyorsan. Bár az ukrán letelepedési kötvény filléreket érhet én kizárnám ezt az utat. Szóval miért pártol, bújtat lefejezős terroristákat az ukrán rezsim? Ezek nem szabadságharcosok,meg felkelők, hanem egy ténylegesen fanatikus terrorista brigád.

Meg Abu Hamza ukrán állampolgárnak mikor az amszterdami piacon szétlövi vele a seggedet.
 
  • Tetszik
Reactions: Lapua

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Meglatjuk boki megint elsunnyog a hazugsaga melett vagy esetleg megprobalja nem oroszosan kezelni a tisztesseg fogalmat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 039
82 458
113
Meglatjuk boki megint elsunnyog a hazugsaga melett vagy esetleg megprobalja nem oroszosan kezelni a tisztesseg fogalmat.

Milyen hazugságról beszélsz te szerencsétlen. Azt írtam a videohoz, hogy (szószerint idézem) "egy korábbi videó, ukránok"
Ebből te mit tudsz kivenni, kik az ukránok, kik szakik, mit csinálnak az ukránok, mit csinálnak a szakik. Honnét tudod igaz-e a videó vagy valaki (viccből) átszerkesztette? Nem az én feladatom a videókat vizsgálni mit tartalmaznak. Mögöttem nincs apparátus és központ mint ulippo mögött akinek küldik a propaganda anyagot.Egyébként kérdezd meg a tagokat ulippo mennyi álhírt, propagandát és dezinfót terjesztett az oldalon.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Milyen hazugságról beszélsz te szerencsétlen. Azt írtam a videohoz, hogy (szószerint idézem) "egy korábbi videó, ukránok"
Ebből te mit tudsz kivenni, kik az ukránok, kik szakik, mit csinálnak az ukránok, mit csinálnak a szakik. Honnét tudod igaz-e a videó vagy valaki (viccből) átszerkesztette? Nem az én feladatom a videókat vizsgálni mit tartalmaznak. Mögöttem nincs apparátus és központ mint ulippo mögött akinek küldik a propaganda anyagot.Egyébként kérdezd meg a tagokat ulippo mennyi álhírt, propagandát és dezinfót terjesztett az oldalon.
Te terjeszted itt az orosz propaganda hamisított anyagait, azért hogy a HTKA-t is szennyezik ezek a hamisítványok te is felelsz, legalább a saját magad által ide betett álhírekért és hamisított anyagokért vállald a felelősséged.

Mögöttem sincs apparátus, annyi rossz ruszki álhírt és hamisított anyagot láttam már itt nektek köszönhetően, hogy már simán kiszagolom amikor egy újabbat látok.

Az én álhíreim pedig olyanok mint Columbo neje, mindenki róluk beszél (de főleg a lebuktatott álhír terjesztők kezdenek róla beszélni amikor lebukik egy újabb hamisított anyaguk), de még soha senki nem látta az én álhíreimet, hiába kérem hogy idézzék be őket, erre mindig csak hallgatás a válasz.

Nap mint nap leplezek le itt álhíreket és amikor valaki lebukik akkor elkezd beszélni az én állítólagos álhíreimről, de nem én terjesztem, én leleplezem az álhíreket és a tapasztalat azt mutatja, hogy a HTKA-t szennyező hamisított anyagok és álhírek mindig az orosz propagandából erednek!
 
  • Tetszik
Reactions: Lapua

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 174
54 980
113
Még alig hűlt ki boki hamisított videója, de a hazug orosz propaganda máris újabb hamisított anyagokkal támad. Nézzük csak meg azt az "ukrán Abu Hamzát"!

Itt van egy hivatalos mintapéldány az ukrán útlevélről és egy másik nagyobb felbontású útlevél. Ezeken be lehet tájolni hol helyezkedik el a fotó az útlevélen. A kép jobb alsó sarka hozzáér a rózsaszín mintához, a kép bal széle a felette lévő Ukrajna képen Odesszával van egy szinten és mindenhol látszik a kép kerete.
Ukrainian_passport_for_travel_abroad.jpg

igor-kolomiiets-passport.jpg

És nézzük csak az "ukrán Abu Hamzát": a kép jobb alsó sarka nem ér a mintához, a kép bal széle messze túlnyúlik Odesszán, sőt az egész Ukrajna képen is túlnyúlik, nem látszik a keret, ráadásul a kép alsó vonala nincs egy szintben a záróvonallal, ferde hozzá képest, mert nem gép illesztette be hanem kéz.
dr2eyk7xuaakw1l.jpg


A hamisított propaganda terjesztője ezúttal kacsacsor.


Az ostoba álhír zabálók akik kórusban ismételgetik és máris tényként kezelik a hamisított anyagot: papajoe, szegcsab, antigonosz.


Ez most mit bizonyít?Nagyobb a kép,és?Lehet a Szírek kamu hírt adtak,és?4 ével újabb a terrorista útlevele,lehet már más formátum,na bumm.Már az önmagában gáz,hogy senki meg sem kérdőjelezi,hogy egyáltalán lehetséges,hogy ukrán útlevéle van egy dzsihadistának.
Ettől a 2 másik két-a guglin 2 máspdperc alatt megtalálható-útlevél képtől még simán kinézem a cia ukrán kirendeltségéből,hogy eladnak icbm technikát a daginak,vagy fegyvert exportálnak a dzsihadistáknak,vagy útlevelet adnak nekik,ezen nem változtat ez a 2 kép.
Ismétlem,nem az ukrán átlagember a hibás,a korrupt politikusok,akik egy tál lencséért dobják oda az országot bárkinek,aki fizet.
Ha meg tényleg hamisítvány,az sem a te érdemed,ne dübörögj itt,volt már elég esti meséd.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Milyen hazugságról beszélsz te szerencsétlen. Azt írtam a videohoz, hogy (szószerint idézem) "egy korábbi videó, ukránok"
Ebből te mit tudsz kivenni, kik az ukránok, kik szakik, mit csinálnak az ukránok, mit csinálnak a szakik. Honnét tudod igaz-e a videó vagy valaki (viccből) átszerkesztette? Nem az én feladatom a videókat vizsgálni mit tartalmaznak. Mögöttem nincs apparátus és központ mint ulippo mögött akinek küldik a propaganda anyagot.Egyébként kérdezd meg a tagokat ulippo mennyi álhírt, propagandát és dezinfót terjesztett az oldalon.
boki

Ha beteszel egy videot es kiderul hogy manipulat az az hazugsag akkor ezt jelezni kell hogy ja ez akkor nem igaz. Ha nem teszed akkor az azt mutatja hogy nem az bant hogy hazudott a video hanem csak hogy lelepleztek. Az az a video hazugsaga teged is minosit.