[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Köszönöm, így már rendben van! Egy pillanatra az volt a benyomásom, hogy minden egyes szakadár zsoldosra és önkéntesre értetted, de megnyugodtam, hogy egyetértünk a nyilvánvalóban: minden háborúban, minden oldalon megtalálható az emberi jellem széles palettája; valamint a férfinak a háború bizony nem csak kényszert vagy megélhetést jelenthet, hanem próbatételt, bajtársiasságot és akár alkalmat a jó tettekre. Nyilván a mai korban ez utóbbi van jelentős kisebbségben, de akkor sem az dönti el, hogy milyen ember vagy, hogy melyik zászló alatt szolgálsz.

Pontosan!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 043
54 162
113
Ha nem érted vagy inkább csak nem akarod érteni a kérdését, akkor lefordítom magyarról magyarra reich und roll fórumtárs után én is,röviden, érthetően:
Mi az oka annak,hogy te egy idegen állam seregében harcolva, idegen érdekekért harcolva bírálsz másokat, ugyanezért? Ráadásul olyat aki a ténykedésével a kárpátaljai magyarok érdekét is szolgálja, mert amíg a Don-medence vidéke leköti az ukrán nemzetállamról lázálmokat szövő nacionalista,soviniszta ukrán politikusokat addig nem mernek igazán keményen a magyar kisebbség ellen fordulni. Te pedig egy olyan ország érdekeiért harcolsz ami a kárpátaljai magyarokat nyelvtörvénnyel sújtó,a katonaköteles korban lévő kárpátaljai magyarokat az ukrán hadsereg színeiben átlagon felül nagy számban a frontra hajtó( mert ők nem önként mennek mint például Szaki01 a másik oldalon) soviniszta, végtelenségig korrupt ukrán kormányt pénzeli...


Nem ti/mi ezt nem érthetjük,ha valaki amcsi/nyugati zsoldban tolja,az "más" mert az csak jó katona lehet, a jó oldalon harcolva.
Alaptézis,hogy minden más ország csak korrupt diktatúra,és hulladék emberek lakják,igény szerint lehet őket ölni a gyarmatosítás/kapitalizmus/demokrácia export/akármi okán.
Hülyék vagyunk,hogy nem értjük.
Stb.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 912
81 830
113
http://karpathir.com/2018/06/02/orosz-harckocsik-tartanak-az-ukran-hatar-fele/
"Orosz páncélozott harcjárműből és harckocsikból álló konvoj tart az ukrán határhoz Rosztov megyében, az erről készült amatőr felvételt Dmitro Timcsuk ukrán parlamenti képviselő osztotta meg közösségi oldalán.
Bejegyzésében a honatya röviden arról írt, hogy az orosz hadsereg haditechnikája az ukrán határ irányába mozog, ahogy ő fogalmazott:” a felkelők által ellenőrzött Luhanszki Népköztársaság felé tart.” Timcsuk szerint a felvételt az Információs ellenállás nevű csoport készítette.
A felvétel eléggé rossz minőségű, menet közben egy autóból készült, nem egyértelmű, hogy hol és pontosan mikor rögzítették."


Ismét alkotott a hazug propagandista.

ad 1) Rosztov-megye közvetlenül határos Ukrajnával és orosz terület.
ad 2) Rosztov megyében több katonai bázis található, ahol természetesen gyakorlatokat is tartanak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Észak Korea topic: DINAMO, 2017. április 22. #2113

Az oké, hogy sok hajón, de USN officerként mit reszelgetsz egy Daring osztályú brit hajón? Mert ez a kép konkrétan a hat darab egyikén készült.
Tehát ha USN officer vagy akkor nem igaz hogy ilyet reszelgetsz, ha meg ilyet reszelgetsz akkor nem vagy USN officer. A szakmai tudásodat nem vonom kétségbe csak nem értem a ködösítést.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Észak Korea topic: DINAMO, 2017. április 22. #2113

Az oké, hogy sok hajón, de USN officerként mit reszelgetsz egy Daring osztályú brit hajón? Mert ez a kép konkrétan a hat darab egyikén készült.
Tehát ha USN officer vagy akkor nem igaz hogy ilyet reszelgetsz, ha meg ilyet reszelgetsz akkor nem vagy USN officer. A szakmai tudásodat nem vonom kétségbe csak nem értem a ködösítést.


Szimplan csak tudatlan vagy esetleg irigy.

Eloszor is nem vagyok officer ugy ahogy te irod. Az "OFFICER" megnevezest sok helyen hasznaljak pl DC officer ami Damage control officer-t jelent es egy chief rendfokozatu tolti be ezt a poziciot. Ilyen az en FCO kepesitesem illetve beosztasom is.

Masodszor pedig nem csak hogy a TYPE 45 on de Japan Del Koreai Ausztral Fulopszigeteki hajon is szereltem mar amibe az egadta vilagon semmi furcsa nincs ha csak egy csopp ralatasod lenne a dolgokra. Sot ! Amerikai hajon amin en szolgaltam dolgoztam egyutt nemet olasz ausztral es sved tengereszekkel is.


Szoval ismet megkerdeznem. Mi is a kerdesed konkretan ?
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Szimplan csak tudatlan vagy esetleg irigy.

Eloszor is nem vagyok officer ugy ahogy te irod. Az "OFFICER" megnevezest sok helyen hasznaljak pl DC officer ami Damage control officer-t jelent es egy chief rendfokozatu tolti be ezt a poziciot. Ilyen az en FCO kepesitesem illetve beosztasom is.

Masodszor pedig nem csak hogy a TYPE 45 on de Japan Del Koreai Ausztral Fulopszigeteki hajon is szereltem mar amibe az egadta vilagon semmi furcsa nincs ha csak egy csopp ralatasod lenne a dolgokra. Sot ! Amerikai hajon amin en szolgaltam dolgoztam egyutt nemet olasz ausztral es sved tengereszekkel is.


Szoval ismet megkerdeznem. Mi is a kerdesed konkretan ?

Nincs semmi kérdésem, Te kérdezted, hogy mire a gúnyos hangnem, én meg arra céloztam, hogy szerintem vetítesz (azaz nem vagy aktív állományban, nem ott, nem abban mint amit álljtasz), de persze lehet hogy 5 éve abban voltál, meg lehet hogy most is, de akkor viszont vigyázz miket fotózol és lövöldözöl ide fel, két ruszkizás között :D
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nincs semmi kérdésem, Te kérdezted, hogy mire a gúnyos hangnem, én meg arra céloztam, hogy szerintem vetítesz (azaz nem vagy aktív állományban, nem ott, nem abban mint amit álljtasz), de persze lehet hogy 5 éve abban voltál, meg lehet hogy most is, de akkor viszont vigyázz miket fotózol és lövöldözöl ide fel, két ruszkizás között :D


Roviden minden alap nelkul hazugnak nevezel valakit . Ertem. Ez nem az a szint amit en minimumkent magamtol es masoktol is elvarok.

Reszemrol veled befelyezve.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113



https://dan-news.info/en/society/fo...as-ukrainian-army-shells-western-donetsk.html
"Donetsk, Jun 3 – DAN. Ukrainian tansk opened fire on Alexandrovka township in western Donetsk today, the local administration head Konstantin Chalyi told DAN.
He said that shortly before 4 p.m. Ukrainian armed forces opened tank guns fire on the township targeting residential area. “Four residential houses have been damaged,” Chalyi said.
No casualties have been reported.
Ukrainian forces violated the ceasefire 20 times in the past 24 hours, firing over 220 shells.*ot "

https://dan-news.info/en/society/ki...fs-water-facility-during-shifts-turnover.html
"Donetsk, Jun 3 – DAN. Ukrainian troops have mined the road to the Donetsk water treatment plant, said DPR representative at the Joint Centre for Control and Coordination (JCCC) Ruslan Yakubov.
“Despite earlier agreements and apart from daily ceasefire violations in the area, the Ukrainian side has mined the road to the Donetsk water treatment plant during shifts turnover at the facility,” he said.
Yakubov said that Kiev is clearly creating obstacles to a safe and uninterrupted operation of a most important strategic infrastructure in Donbass.
On June 1 Ukrainian army targeted the area of the water facility again, hindering shifts turnover. On the previous day Ukrainian army fired at an SMM patrol heading to the plant, repeating an incident of May 30. *ot "
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2018/06/03/ralottek-a-hatarorseg-jarmuvere/
"Ismeretlenek rálőttek az ukrán határőrség Cougar típusú páncélozott csapatszállító járművére szombat reggel Doneck megyében – közölte a határőrség sajtószolgálata.
Elsődleges információk szerint az eset során senki nem sérült meg.
„A jármű a váltást szállította a Majorszk melletti ellenőrzőpontra és épp visszafelé tartott a bázisra, amikor a kelet-ukrajnai felkelők ellenőrzése alá tartozó területről lőfegyverből tüzet nyitottak a járműre. A járműben tartózkodó katonák közül senki nem sérült meg” – olvasható a rövid közleményben.
Az esettel egy időben az ellenőrző ponton nem tartózkodtak civilek, a szolgálatban lévő határőrök a föld alatti óvóhelyen húzták meg magukat."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

https://dan-news.info/en/society/at-least-7-houses-damaged-in-dpr-in-one-day-by-kievs-shelling.html
"Donetsk, Jun 4 – DAN. At least seven residential houses incurred damage in the past 24 hours as the result of Ukrainian army fire at the DPR territory. During the night, one house has been damaged in Zaitsevo, north of Gorlovka, the local administration head Ivan Prokhodko told DAN.
“At 2.20 a.m. a house in Nikitovskiy district of Zaitsevo, located at Rybalko street 175, came under fire and its roof suffered a direct hit.” No casualties have been reported.
The DPR mission to the JCCC said that on the previous day two houses had been damaged in Dokuchayevsk, four houses had been hit in western Donetsk.
Overall, the Ukrainian army violated ceasefire 16 times in the past 24 hours, expending over 150 shells. *ot "