[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 026
82 407
113
Az az érzésem, hogy mi itt néha viccet csinálunk az Ukrán Tengerészetből. Nem kéne. Ugyan az USA és az EU egyelőre nem fog hajókat adni az ukránoknak, de már csak az oroszok bizergálása miatt is bármikor beeshet egy teszem azt Ghánai vagy Felső-voltai ajándék fregatt vagy kettő... A románok viszont lehet, megint "jól" járnak, mert oda az USA akár egy kiselejtezett Iowát vagy Hazard Perryt is eladhat. Akkor meg igen nagy arcuk lesz a románoknak. Bármilyen jóban is vannak, a török tengerészettel is számolniuk kell Ivánéknak....
Még októberben felajánlott két Oliver Hazard Perry fregatott (1970-es évekből) az ukránoknak a kijevi ukrán nagykövet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 026
82 407
113
Lehet, hogy figyelem elterelés volt a mai ukrán provokáció?

uyij0qbMyXo.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 187
67 603
113
Khmmm.... Nézzetek a térképre. Amennyiben elfogadjuk, hogy Oroszország jogosan annektálta a Krímet, akkor a két ukrán terület közötti hajózóút orosz felségvizeken keresztül vezet. Kikerülni nem lehet.
Amennyiben azonosulunk (igen) az EU-állásponttal, Oroszország illegálisan birtokolja a Krímet, tehát nem lehet a kérdéses vízfelületet orosz felségvíznek tekinteni, ergo a hajózás szabad és MINDEN megállítás, átkutatás KALÓZCSELEKMÉNYNEK minősül.
A megoldáshoz MINDKÉT fél kompromisszumkészsége lenne szükséges, amennyiben békét akarnak. Négy megoldás lehetséges:
1. A Krím nemzetközi felügyelettel visszakerül Ukrajnához, az orosz (és más) nemzetiség pedig egyenlő jogokat kap az ukránokkal, amit az ENSZ garantál.
2. A Krím, mint Kalinyingrád, önálló orosz entitás lesz, azzal a különbséggel, hogy nemzetközi ellenőrzés mellett demilitarizálják, állampolgáraik pedig lehetnek ukrán vagy orosz kettős állampolgárok. Kb. mini Svájc. A környező vizek nemzetközi vizeknek minősülnek.
3. A Krímet először demilitarizálni kell, majd szoros nemzetközi ellenőrzés mellett választásokat tartani, amelyen az annektálás előtt ott tartózkodó lakosok vehetnek részt, az azóta betelepültek nem. A választások eredményét mindkét félnek tiszteletben kell tartania, amelyet nemzetközi rendszeres ellenőrzés garantál.
4. A Krím orosz marad és háború lesz inkább előbb, mint utóbb. Ennek következményei beláthatatlanok.
Egyik sem fog megtörténni a négyből. A Krímet nem adják vissza és nem demilitarizálják, hiszen az olyan lenne mintha feladnák. A híd alatt átjutást kellene biztosítani a legális ukrán hajózásnak, vagy valami Boszporusz féle egyezmény hogy senki sem mehet be x brt-nél nagyobb vagy ilyen és ilyen típusú hajóval. Szerinted a Krímiek mennyire szeretnének káoszországban élni? Ukrán szempontból nem itt kéne izmozni ,hanem vegyék be pl Donyecket. Orosz szemszögből meg süllyeszteni minden csónakot ha tilosban jár a tudd hogy értsd szellem jegyében. Ma egy csónak, holnap egy romboló.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 026
82 407
113
Ukrán HT FB oldala 22.20h (magyar idő 21.20h)
NWW544irOsg.jpg


Bergyanszk és Jana Kapu vontatva vannak, Nikopol blokkolva van és orosz kísérettek halad(saját meghajtással) 6 ukrán katona sebesült meg, abból kettő súlyosan.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Most nem teljesen értem...
Az ukránok mehetnek az Azov tengeren, nem? Jókora partszakaszuk van ott.. miért ne mehetnének? konkrétan.. nem értem a problémát.. vagy nagyon az orosz partvonal mentén vannak?
Mióta elfogtak egy orosz halászhajót és legénységét fogva tartják azon a jogcímen, hogy háború van......... Szóval, senki ne csodálkozzon, ha annak az országnak a hajóit nem engedi közlekedni a másik, aki háborút jelentett be hivatalosan és a Kercsi-híd felrobbantására hívott fel. Én nem értem az oroszokat. Az ukránok hivatalosan hadban állnak velük. Én már letöröltem volna a helyükben ukrajna nyugati részét a térképről. :)
Ja, és világbéke :)
beépített szépség.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 855
113
Azért ez így nem igaz. Látható/hallható, hogy az oroszok szándékosan pöckölték meg az ukrán hajót.
Én nem vagyok tengerész, de többször is visszanéztem, a tévedés jogát fenntartva azt mondom, szerintem marhára nem akarták elkerülni azok sem a csattanást akik kameráztak a nagy hajóból. Ezek szerintem az oroszok lehettek.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz