[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Érdekes, hogy ezt mondod. Pár hónapja vitatkoztunk ezen a témán és akkor is ezen a véleményen voltál.
Azért mert változatlanul így gondolom:).aSzerintem Putyin az ukrán-orosz határon az orosz katonai erokoncentraciót a Nyugattal elsősorban az USA-val folyó tárgyalások illetve a saját álláspontjának illetve követeléseinek az alátámasztására használja fel, szerintem abszolút nem akarja lerohanni Ukrajnát, mert az jelenleg számára sokkal nagyobb hátrányokkal járna mint előnnyel....

Amerika persze mindent elkövet, hogy beugrassza Putyint egy Ukrajna elleni támadásba, de mint az látható eddig nem sikerült neki, és én magam részéről biztos vagyok abban, hogy a most Donbaszban zajló tüzérségi párbajok is ebbe az amerikai narratívába illeszkednek...
 
W

Wilson

Guest
Vigyázni kell, mert most már mindkét oldalról alacsonyan szállnak a kiszivárgott haditervek.

"Az ellenség terveit összetöri a köztársaságok védőinek védelme"
Nekem abszolút bejön ez a neoszovjet szövetségi köztársági abszurd humor!
Persze, hogy mind a két oldal folyamatosan prezentálja az ellenoldalról kiszivárgott inváziós terveket.....
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Azért mert változatlanul így gondolom:).aSzerintem Putyin az ukrán-orosz határon az orosz katonai erokoncentraciót a Nyugattal elsősorban az USA-val folyó tárgyalások illetve a saját álláspontjának illetve követeléseinek az alátámasztására használja fel, szerintem abszolút nem akarja lerohanni Ukrajnát, mert az jelenleg számára sokkal nagyobb hátrányokkal járna mint előnnyel....

Amerika persze mindent elkövet, hogy beugrassza Putyint egy Ukrajna elleni támadásba, de mint az látható eddig nem sikerült neki, és én magam részéről biztos vagyok abban, hogy a most Donbaszban zajló tüzérségi párbajok is ebbe az amerikai narratívába illeszkednek...
Ezzel rendesen önellentmondásba keveredtél:
Az USA háborúba akarja ugrasztani Oo-ot, aki meg azzal fenyegeti az USA-t, hogy háborúba fog kezdeni. Nekem ez valahogy nem adja ki.
 
W

Wilson

Guest
Ezzel rendesen önellentmondásba keveredtél:
Az USA háborúba akarja ugrasztani Oo-ot, aki meg azzal fenyegeti az USA-t, hogy háborúba fog kezdeni. Nekem ez valahogy nem adja ki.
Miért is?
Az Oroszok nem mondták egy szóval sem hogy háborúzni akarnak az USA-val, ők azt mondták, hogy katonai válaszlépésekre számíthatnak, abban az esetben ha pl Ukrajna NATO tag lesz.
És Putyin nem az USA-k mondta, hogy háborúzni akarnak-e Oroszországgal hanem Franciaországban....
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 713
17 038
113
Vigyázni kell, mert most már mindkét oldalról alacsonyan szállnak a kiszivárgott haditervek.

"Az ellenség terveit összetöri a köztársaságok védőinek védelme"
Nekem abszolút bejön ez a neoszovjet szövetségi köztársági abszurd humor!
Fekete viperában volt egy jelenet (I.vh.), amelyben Rowen Atkinsont magához rendeli a parancsnok, miszerint kiszivárognak a haditervek. Mire Vipera hadnagy: "Az a haditerv, miszerint sípszóra kimászunk a fedezékből és egyenesen a német állásokra rohanunk, amíg le nem kaszálnak géppuskával mindenkit?!" "Atyaég Vipera, ez rosszabb, mint gondoltuk." Kinézem az ukrán vk-ból, h még büszkék is a tervekre :)
 
W

Wilson

Guest
Az FSZB megerősítette két lövedék találatát Oroszország területére Ukrajnából....

2022. február 19. 17:37

A rosztovi régió határőrei két lőszer találatát rögzítették orosz területén.

Az FSZB megerősítette, hogy február 19-én, szombaton ukrán részről két lőszer átjutott Oroszország területére. Erről az orosz FSZB rosztovi régióbeli határőrizeti osztálya számolt be.

„Az Oroszországi Szövetségi Biztonsági Szolgálat Határigazgatóságának alkalmazottai a Rosztovi régióban rögzítették a lőszer Oroszország területére való behatolását” – idézi a RIA Novosztyi a Határőrség hivatalos képviselőjének üzenetét .

Az osztály a lőszer okozta károkról beszélt.

„Az egyik lövedék az orosz-ukrán határtól 2 kilométerre, a Tarasovszkij járásbeli Mityakinskaya falu határában robbant fel. Egy másik lövedék megsemmisített egy melléképületet egy magánház területén a Tarasovsky kerületi Manotsky farmon” – mondta a Határőrség képviselője

Korábban arról számoltak be, hogy a Rosztovi régió Ukrajna területéről történő ágyúzása után az Orosz Föderáció Nyomozó Bizottsága gyilkossági kísérlet miatt indított büntetőeljárást.

Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/online/news/4636297/
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Na ezen kijelentés után indulhat a " Tippmix" vajon az USA megpróbálja nekihajtani az Ukrán hadsereget a szakiknak.......

Az Állami Duma szerint Oroszország invázió esetén megvédi a donyecki és luhanszki népköztársaságokat
Zatulin, a Duma bizottságának első elnökhelyettese kijelentette, hogy Oroszország meg fogja védeni a DPR-t és az LPR-t invázió esetén....


Oroszország invázió esetén meg fogja védeni a donbásszi köztársaságokat. Konsztantyin Zatulin, az Állami Duma FÁK-ügyekkel foglalkozó bizottságának első elnökhelyettese ezt a Komszomolszkaja Pravda rádiónak adott interjúban mondta szombaton, február 19-én.

Konsztantyin Zatulin megjegyezte, hogy a helyzet Ukrajna körül eszkalálódott és kiszámíthatatlanná vált. A képviselő szerint "bármire" lehet számítani.

"Egy dolog világos: ha Ukrajna felől invázióra kerül sor, ebben az esetben meg fogjuk védeni Donyecket és Luhanszkot. Erre már figyelmeztettünk. És ez minden bizonnyal meg is fog történni" - mondta.

Zatulin arról is biztosított, hogy az Orosz Föderáció mindent megtesz a DNR és LNR területéről evakuált emberekért.

"Bízunk abban, hogy az orosz állam mindent megtesz a DNR-ből és az LNR-ből hozzánk érkező emberek befogadására, akik az Orosz Föderáció alattvalói területére érkeznek. Meddig maradnak? Csak rövid időre? Most meg senki sem fogja ezt megmondani. Én sem fogom" - mondta.

https://www.kp.ru/online/news/4636271/
 
W

Wilson

Guest
Zelenszkij felháborodott, hogy a Nyugat reformokat követel Ukrajna finanszírozása helyett....

Volodimir Zelenszkij azt követelte, hogy a Nyugat adjon "feltétel nélküli pénzt", és ne követeljen reformokat Ukrajnától

Zelenszkij ukrán elnök azt követelte, hogy a Nyugat ne szabjon feltételeket az országnak bizonyos reformok végrehajtásához, hanem egyszerűen adjon "feltétel nélküli pénzt". Ezt a müncheni biztonsági konferencián február 19-én mondta. Az ukrán elnök beszédének közvetítése elérhető Zelenszkij hivatalának közösségi hálózatain.

Zelenszkij felháborodott azon, hogy a nyugati országok finanszírozást nyújtanak Kijevnek, miközben feltételekhez kötik, hogy az országban bizonyos reformokra van szükség.

"Adjatok feltétel nélküli pénzt. Miért van az, hogy minden alkalommal, amikor bizonyos összegeket kapunk, egy, kettő, három, négy, öt, hét, nyolc, tíz reformot kell végrehajtani?" - mondta Zelenszkij.

Az ukrán elnök a "feltétel nélküli pénz" követelését az ország körül kialakult nehéz helyzettel indokolta.

"Nézzék, még mindig háború van. Van-e még egy ország a világon, amelynek ilyen erős hadserege van keleten, és reformokat hajt végre? Az egész így nagyon bonyolult" - mondta Zelensky.

Az ukrán elnök azt is követelte, hogy a nyugati országok őszintén válaszoljanak arra, hogy Ukrajnát felveszik-e az EU-ba és a NATO-ba, és azt mondta, hogy az Ukrajnát segíteni kívánó országoknak abba kellene hagyniuk az állandó beszédet egy feltételezett orosz invázió lehetséges időpontjairól.

https://www.kp.ru/online/news/4636288/
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 294
55 549
113
De miért támadnának az ukránok?
Attól, hogy az oroszok bejelentették szerdán, hogy elkezdik visszavonni az erőiket, még jelenleg is ugyan annyi erő (ha nem több) van a határaikon.
Értem, hogy lenézitek itt az ukránokat, de az nyilvánvaló, hogy a leghülyébb vezetőnek is kell legyen annyi életösztöne, hogy nem akkor támadják meg a szakadárokat, amikor még ott vannak az orosz csapatok.
Az orosz - elméleti - csapatkovonás miatt nekik minden nappal nőne a sikerre az esélyük.
De nem! Ők hirtelen most őrültek meg...




8 éve meg vannak zakkanva, nem most kezdték.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Zelenszkij felháborodott, hogy a Nyugat reformokat követel Ukrajna finanszírozása helyett....

Volodimir Zelenszkij azt követelte, hogy a Nyugat adjon "feltétel nélküli pénzt", és ne követeljen reformokat Ukrajnától

Zelenszkij ukrán elnök azt követelte, hogy a Nyugat ne szabjon feltételeket az országnak bizonyos reformok végrehajtásához, hanem egyszerűen adjon "feltétel nélküli pénzt". Ezt a müncheni biztonsági konferencián február 19-én mondta. Az ukrán elnök beszédének közvetítése elérhető Zelenszkij hivatalának közösségi hálózatain.

Zelenszkij felháborodott azon, hogy a nyugati országok finanszírozást nyújtanak Kijevnek, miközben feltételekhez kötik, hogy az országban bizonyos reformokra van szükség.

"Adjatok feltétel nélküli pénzt. Miért van az, hogy minden alkalommal, amikor bizonyos összegeket kapunk, egy, kettő, három, négy, öt, hét, nyolc, tíz reformot kell végrehajtani?" - mondta Zelenszkij.

Az ukrán elnök a "feltétel nélküli pénz" követelését az ország körül kialakult nehéz helyzettel indokolta.

"Nézzék, még mindig háború van. Van-e még egy ország a világon, amelynek ilyen erős hadserege van keleten, és reformokat hajt végre? Az egész így nagyon bonyolult" - mondta Zelensky.

Az ukrán elnök azt is követelte, hogy a nyugati országok őszintén válaszoljanak arra, hogy Ukrajnát felveszik-e az EU-ba és a NATO-ba, és azt mondta, hogy az Ukrajnát segíteni kívánó országoknak abba kellene hagyniuk az állandó beszédet egy feltételezett orosz invázió lehetséges időpontjairól.

https://www.kp.ru/online/news/4636288/
A NATO felvétel konkrét időpontját firtató kérdésre kíváncsi vagyok, milyen válasz lesz. Ezen elég sok minden múlhat.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and aquarell
W

Wilson

Guest
Az FSZB megerősítette két lövedék találatát Oroszország területére Ukrajnából....

2022. február 19. 17:37

A rosztovi régió határőrei két lőszer találatát rögzítették orosz területén.

Az FSZB megerősítette, hogy február 19-én, szombaton ukrán részről két lőszer átjutott Oroszország területére. Erről az orosz FSZB rosztovi régióbeli határőrizeti osztálya számolt be.

„Az Oroszországi Szövetségi Biztonsági Szolgálat Határigazgatóságának alkalmazottai a Rosztovi régióban rögzítették a lőszer Oroszország területére való behatolását” – idézi a RIA Novosztyi a Határőrség hivatalos képviselőjének üzenetét .

Az osztály a lőszer okozta károkról beszélt.

„Az egyik lövedék az orosz-ukrán határtól 2 kilométerre, a Tarasovszkij járásbeli Mityakinskaya falu határában robbant fel. Egy másik lövedék megsemmisített egy melléképületet egy magánház területén a Tarasovsky kerületi Manotsky farmon” – mondta a Határőrség képviselője

Korábban arról számoltak be, hogy a Rosztovi régió Ukrajna területéről történő ágyúzása után az Orosz Föderáció Nyomozó Bizottsága gyilkossági kísérlet miatt indított büntetőeljárást.

Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/online/news/4636297/
Itt a videó amelyen az orosz szerint az ukrán tüzérségi találattól megsemmisült melléképület látható....

 
  • Vicces
Reactions: grabo112
W

Wilson

Guest
A NATO felvétel konkrét időpontját firtató kérdésre kíváncsi vagyok, milyen válasz lesz. Ezen elég sok minden múlhat.

"Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt követelte, hogy a nyugati országok őszintén válaszoljanak, hogy Ukrajnát felveszik-e az EU-ba és a NATO-ba. Ezt február 19-én, a müncheni biztonsági konferencián felszólalásában jelentette ki. Az ukrán elnök beszédének közvetítése elérhető Zelenszkij hivatalának közösségi oldalain.

Az ukrán elnök megjegyezte, Kijevnek évek óta azt mondták, hogy a NATO kapui mindenki előtt nyitva állnak, de a valóságban kiderült, hogy „kívülállóknak tilos a belépés”. Zelenszkij azt követelte, hogy mondják ki közvetlenül a szövetség tagjai közül, melyik nem akarja látni Ukrajnát a NATO-ban.

„Ukrajna nem érdemel őszinte és közvetlen válaszokat? Ez vonatkozik a NATO-ra is. Azt mondják, hogy az ajtók nyitva vannak, de egyelőre kívülálló nem léphet be. Ha a szövetség nem minden tagja akar látni minket, vagy a szövetség összes tagja nem akar látni minket, mondják meg őszintén. A nyitott ajtók jók, de nyitott válaszokra van szükségünk, nem zárt kérdésekre évek óta” – mondta Zelenszkij.

Az ukrán elnök azt is közölte, hogy a Budapesti Memorandum keretében egyeztetéseket kezdeményez, és utasította az ukrán külügyminisztériumot, hogy hívja össze a Budapesti Memorandumban részt vevő országok csúcstalálkozóját. Zelenszkij szerint Kijev érvényteleníteni kívánja a memorandumot, ha nem kerül sor a csúcstalálkozóra, vagy Ukrajna nem kapja meg azokat a biztonsági garanciákat, amelyekre számít.

„Utasítottam a Külügyminisztériumot, hogy hívja össze a Budapesti Memorandumban részt vevő országok csúcstalálkozóját. Ha pedig nem valósul meg, vagy nem ad biztonsági garanciákat Ukrajnának, akkor Kijev érvénytelennek fogja elismerni az 1994-ben aláírt záradékokkal együtt” – mondta az ukrán elnök.

Volodimir Zelenszkij egy müncheni biztonsági konferencián azt is kijelentette, hogy az Ukrajnának segíteni kívánó országoknak fel kell hagyniuk azzal, hogy folyamatosan beszéljenek egy feltételezett orosz ukrajnai invázió lehetséges időpontjairól.

https://www.kp.ru/online/news/4636282/
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 294
55 549
113
Durva ez a kollektív pszichózis. Ez már a pánik jele.
Olyan pszichikai nyomás alatt van Ukrajna, hogy már ilyen “minőségi szórakoztatás” megy a tévében is.
És ezt látják az emberek is, amikor a tévét akarnák csak bámulni kikapcsolódásképp.



Engem még mindig meglep, hogy van ott Ép eszu ember, aki elhitte/elhiszi, hogy a nyugat segítségével faszra húzhatják Oroszországot, felveszik öket a NATO-ba, és az Orosz határhoz telepítenek majd a yenkik elsö csapás mérésre is alkalmas, nuki fejjel is szerelheto, rakéta támaszpontokat,és ettől milyen fasza lesz minden Ukrajnában, úgy fognak élni mint a Németek, pl....
Fel sem fogta /fogja a sok agysebész, hogy mivel játszik, sem a politikusok, sem a celebek, max a lófasz Grísa, akit visznek megdögleni a háborúba, meg annak a családja.
Ez legalább akkora pszihózis, mint itthon a bal/mzp hívok, hogy ha leváltjuk Orbánt, akkor derékig járunk majd a rózsaszín mámorban....
Aha.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
"Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt követelte, hogy a nyugati országok őszintén válaszoljanak, hogy Ukrajnát felveszik-e az EU-ba és a NATO-ba. Ezt február 19-én, a müncheni biztonsági konferencián felszólalásában jelentette ki. Az ukrán elnök beszédének közvetítése elérhető Zelenszkij hivatalának közösségi oldalain.

Az ukrán elnök megjegyezte, Kijevnek évek óta azt mondták, hogy a NATO kapui mindenki előtt nyitva állnak, de a valóságban kiderült, hogy „kívülállóknak tilos a belépés”. Zelenszkij azt követelte, hogy mondják ki közvetlenül a szövetség tagjai közül, melyik nem akarja látni Ukrajnát a NATO-ban.

„Ukrajna nem érdemel őszinte és közvetlen válaszokat? Ez vonatkozik a NATO-ra is. Azt mondják, hogy az ajtók nyitva vannak, de egyelőre kívülálló nem léphet be. Ha a szövetség nem minden tagja akar látni minket, vagy a szövetség összes tagja nem akar látni minket, mondják meg őszintén. A nyitott ajtók jók, de nyitott válaszokra van szükségünk, nem zárt kérdésekre évek óta” – mondta Zelenszkij.

Az ukrán elnök azt is közölte, hogy a Budapesti Memorandum keretében egyeztetéseket kezdeményez, és utasította az ukrán külügyminisztériumot, hogy hívja össze a Budapesti Memorandumban részt vevő országok csúcstalálkozóját. Zelenszkij szerint Kijev érvényteleníteni kívánja a memorandumot, ha nem kerül sor a csúcstalálkozóra, vagy Ukrajna nem kapja meg azokat a biztonsági garanciákat, amelyekre számít.

„Utasítottam a Külügyminisztériumot, hogy hívja össze a Budapesti Memorandumban részt vevő országok csúcstalálkozóját. Ha pedig nem valósul meg, vagy nem ad biztonsági garanciákat Ukrajnának, akkor Kijev érvénytelennek fogja elismerni az 1994-ben aláírt záradékokkal együtt” – mondta az ukrán elnök.

Volodimir Zelenszkij egy müncheni biztonsági konferencián azt is kijelentette, hogy az Ukrajnának segíteni kívánó országoknak fel kell hagyniuk azzal, hogy folyamatosan beszéljenek egy feltételezett orosz ukrajnai invázió lehetséges időpontjairól.

https://www.kp.ru/online/news/4636282/
Igen, a NATO-nak is lassan színt kell vallania, most már nem nagyon tudják görgetni maguk előtt a sz@rt. Ki kell lépniük a komfort zónájukból. Egyre inkább zűrösnek tűnnek az előttünk álló hetek.