[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ebben az értelmezésben ez eddig is így volt, hiszen a Krím is az oroszokon kívül mindenki szerint Ukrajna része.
Ott lejátszódott - ha még névlegesen is - egy nemzetközi jogban - nehezen bár - de indokolható csatlakozási folyamat. Itt ilyenről még szó sincs. És ha jól sejtem (Zelenszkij friss, "nem adunk senkinek semmit" nyilatkozata) az ukránok ebbe nem annyira akarnak beletörődni, mint a Krím elvesztésébe....
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 619
113
Ilyen nincs, soha nem is lesz.
Liechtenstein nem vonulna ki a NATO ellen a saját területéről.
Nem, valóban nem lesz. Csakhogy úgy néz ki, hogy a könyörgések kora lejárt, és az erősebb kutya fog közösen ülni... Ne legyenek senkinek illúziói: a háború elkezdődött és egyelőre Putyin forgatókönyve alapján folyik. Nekem úgy tűnik, hogy gondosan megfontolt és tervszerű lépések sorozata folyik, és bizonyos fokig hülyére vették még Bident is. Erre utal, hogy hiába volt a CIA "nagy felvilágosítása" a forgatókönyv akkor is ugyanaz maradt. Azaz " a gép forog, az alkotó pihen", minden halad a maga útján. (És egyesek hirtelen el fognak költözni Odesszából...)
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Lenne egy(két) kérdésem, pro és kontra orosz ügyben.
Inkább csak elgondolkodtató jelleggel.

Jelenleg Koszovót nem ismeri el Bosznia, Szlovákia, Románia és Görögország sem.
(Én egyébként egyetértek a népek önrendelkezésével, igy Koszovó függetlenségével is és igény esetén, Albániához való csatlakozásával is)

A kérdésem:
Ha a fenti országok elismerik Szerbia szakadár régióját, akkor szankciókkal kell e sújtani őket, vagy nem?
Mert vannak jó és rossz szakik, mint ahogy, vannak jó és rossz tömeggyilkosságok is? (Gotovina-Karadzic.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
.
.
Nyilvanvalo, hogy mondvacsinalt magyarazatokat rangat elö. Sajnos a jelen helyzetben ennek az odesszai esetnek az emlegetese pont olyan, mint amikor az utcan azzal allit meg teged egy banda, hogy na mivan, nem is akarsz nekunk cigit adni? Lenezel minket?
Nem tudom. Majd meglátjuk. Az idő eldönti.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 224
113
Ukránok nyugathoz akartak tartozni, jó életszínvonalat meg mindent ami a nyugati léttel jár, úgy mint mi vagy a Baltikum. Tudod, személyi igazolvánnyal elmehetsz akár Lisszabonig és senki semmit nem kérdez és még meg is engedheted anyagilag magadnak. Nekünk és nekik se mondott nemet az USA és a Nyugat. Nekünk meg a Baltikumnak sikerült az átugrás a keleti blokkból nyugatra, az ukránoknak nem fog.

Az megvan h az USA és Oroszország szomszédos ország, így közvetlen a határuk mellett is vannak amerikai bázisok? Így ez a túl közel vannak hozzánk az amcsik duma csak ürügy.
Az ukránok jó életszínvonalát nem az oroszok akadályozták meg, hanem a saját oligarcháik. Hogy lehet az, h akkorák, mint a lengyelek, a GDP-jük a lengyel harmada és közben a leggazdagabb lengyel mosogatófiú lehetne bármelyik oligarchánál?
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
314
1 932
93
Szerintem a teljes Ukrajna elleni támadás / területfoglalás nem valószínű továbbra sem.

Ennek ellenére szerintem nagyon is érdeke lenne a ruszkiknak alaposan megverni az ott helyben összevont ukrán hadsereget. Erre lehetne ürügy a DNR/LNR megyehatár vita. Az ukránok innen már nem vonulhatnak vissza, mehet a bekerítés.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ott lejátszódott - ha még névlegesen is - egy nemzetközi jogban - nehezen bár - de indokolható csatlakozási folyamat. Itt ilyenről még szó sincs. És ha jól sejtem (Zelenszkij friss, "nem adunk senkinek semmit" nyilatkozata) az ukránok ebbe nem annyira akarnak beletörődni, mint a Krím elvesztésébe....
Nincs sok választásuk. Vagy elnézik, vagy tényleg Dnyeper. Eldöntik.
Nem örülök ennek az egésznek, nagyon nem hiányzott.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Hát történetesen Kuba a pakliban volt,csak a disznó öbölt beszopta. Annyit meg nem akart rá szánni mint normandiára.
De meg tehette volna, ha akarja.
Te nem tudod értelmezni, amit olvasol? Nem rajtuk múlt, hogy nem lett világégés. Elkezdték a kedvenceid Törökországot megpakolni atomfegyverekkel (Jupiter rakétákkal), erre jött a szovjet válasz Kubában. Némileg visszatartotta őket a kubai szovjet haderő is. Az ukrán Hruscsovon múlott, hogy nem lett belőle totális háború. Valójában akkor is azt művelték európai és török viszonylatban, mint most Ukrajnával. Aztán meglepődtek a retardáltak, hogy a szovjetek reagáltak a török akciójukra Kubában. Semmit sem változtak azóta. Könnyen kiszámíthatóak.
Tisztában vagyok, mi miért történt.
De itt arra reagáltam először, hogy az usa elviselte 50 éven keresztül, hogy a közelében fekszik egy ellenségével szövetséges ország.
Kuba most is önálló szoci berendezkedéssel.
Ukrajna meg, mióta nem oroszbarát, egyből böki a ruszkik csőrét és hát éppen most haladnak át a határain egy idegen ország katonái.
Remélem felfogható, amit írtam.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Lenne egy(két) kérdésem, pro és kontra orosz ügyben.
Inkább csak elgondolkodtató jelleggel.

Jelenleg Koszovót nem ismeri el Bosznia, Szlovákia, Románia és Görögország sem.
(Én egyébként egyetértek a népek önrendelkezésével, igy Koszovó függetlenségével is és igény esetén, Albániához való csatlakozásával is)

A kérdésem:
Ha a fenti országok elismerik Szerbia szakadár régióját, akkor szankciókkal kell e sújtani őket, vagy nem?
Mert vannak jó és rossz szakik, mint ahogy, vannak jó és rossz tömeggyilkosságok is? (Gotovina-Karadzic.)
Ezt a kérdést meg fogják kapni a nyugati hatalmak Putyintól, efelől nincs kétségem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A Zaporojei kozákok...
régen:
Repin_Cossacks.jpg


és ma:
007.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mikor nem kérdőjelezte meg, megtette azt már párszor korábban is. Amúgy nyugodtan dorgold az orrom alá..:), de én biztos vagyok benne, hogy az oroszok nem fognak katonai akciót kezdeményezni Ukrajna ellen, csak abban az esetben ha az Ukrán hadsereg megtámadja a szakikat....
Ezt 8 éve megteszi - mármint a szakik támadását. Ez a dolga. Semmi nem változott tegnap óta.
De hogy segítsek, az, hogy holnap kijelentjük, hogy a Vajdaság önálló állam (szerintünk) és még aznap bevonulunk a területére, attól az még invázió jogilag. Hiába magyaráznánk, hogy dehát csak a vajdasági magyar szervezetek kérésére jöttünk....
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 545
10 817
113
Lengyelországban, a Belorusz határral párhuzamosan, egy Konstancából felszálló Bombardier Challenger 650 pont úgy köröz, mint, aki fülel. https://www.flightradar24.com/CL60/2ae6c677
Ez az: