[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 619
113
Nekem még mindig a Putyin által tegnap elmondottak járnak a fejemben. Tisztán és világosan kétségbe vonta az ukrán államiságot, Ukrajna létjogosultságát. Ezt követően berobogott a Donbassz határáig és most kivár. Az ukrán nackók nem fogják kibírni a tétlenséget, egyébként is a tegnapi szöveg rövidzárlatot okozhatott náluk, úgyhogy szinte biztos az orosz csapatok megtámadása. Putyin erre vár, feltehetően először picit engedni fog és látszólag visszavonul valamennyit, de csak amíg dokumentálható lesz a nackók őrjöngése. Utána Lembergig zavarja őket...
A forgatókönyv adott, valószínűleg végül egy Dnyeper határvonallal illetve délen a teljes parti sáv birtokba vételével. Ukrajnának megszűnik a tengeri kijárata, felesleges lesz a leselejtezett nyugati korvettek leszállítása.
(ugye volt valami megjegyzés az odesszai mészárosok sorsára is...)
A szankciósdi meg eddig sem verte padlóra őket, ezután sem valószínű, hogy belerokkannak. Évek óta készítik elő a dollárfüggőség és a SWIFT-függőség felszámolását és szerintem egyikünk sem tudja, hogy pontosan meddig is jutottak ebben...)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Lehet @Pogány víziója teljesül! És a fél ukrán T-72-s flotta itt köt ki a végén!

Megvettük??? ;) :oops::cool:

Bekesziteni a gulyasagyukat, meg csomo adminisztrativ szemelyzetet. Legyartani egy csomo uj "legios-szerzodest" ahol benne van, hogy kapnak rendesen kajat, penzt, lakhatast aztan ha rendesen vegzik a szolgalatot allampolgarsag. Megnone a honvedsegi letszam sip-sup . . . valaki veszelyt lat, valaki lehetoseget :cool:
;) :p

Teljesen jó szemlélet, nem megijedni kell a lehetőségtől, hanem élni vele!!!



.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Biztos vagyok abban, hogy Viktor pontosan tudja, hogy az Oroszok nem fogják jelenleg megtámadni Ukrajnát...
Szerintem lassan feltehetsz egy másik lemezt!
Nyilván amiatt jelentette ki Putyin, hogy levadásznak mindenkit Odesszával kapcsolatban. Nem DNR/LNR-ről beszélt, hanem Odesszát emlegette.
Ezt hogyan gondolod kivitelezni Ukrajna megtámadása nélkül?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nekem még mindig a Putyin által tegnap elmondottak járnak a fejemben. Tisztán és világosan kétségbe vonta az ukrán államiságot, Ukrajna létjogosultságát. Ezt követően berobogott a Donbassz határáig és most kivár. Az ukrán nackók nem fogják kibírni a tétlenséget, egyébként is a tegnapi szöveg rövidzárlatot okozhatott náluk, úgyhogy szinte biztos az orosz csapatok megtámadása. Putyin erre vár, feltehetően először picit engedni fog és látszólag visszavonul valamennyit, de csak amíg dokumentálható lesz a nackók őrjöngése. Utána Lembergig zavarja őket...
A forgatókönyv adott, valószínűleg végül egy Dnyeper határvonallal illetve délen a teljes parti sáv birtokba vételével. Ukrajnának megszűnik a tengeri kijárata, felesleges lesz a leselejtezett nyugati korvettek leszállítása.
(ugye volt valami megjegyzés az odesszai mészárosok sorsára is...)
A szankciósdi meg eddig sem verte padlóra őket, ezután sem valószínű, hogy belerokkannak. Évek óta készítik elő a dollárfüggőség és a SWIFT-függőség felszámolását és szerintem egyikünk sem tudja, hogy pontosan meddig is jutottak ebben...)
Nekem meg azt, hogy a mondandójával, azaz, hogy megbünteti az odesszai gyilkosokat, hol áll összhangban az eddig történtek. Mert ilyen kiélezett helyzetben azért, gondolom eléggé megfontolja egy ilyen szintű politikai szereplő, hogy mit mond, hogy mond és milyen szavakat, kifejezéseket használ.
 
W

Wilson

Guest
Az az összeülés már lényegesen korábban megtörtént.
Csak te még áltatod magad. Szokás szerint...
Miért is áltatom magam?Kedves pöcshuszár hol is van az a bizonyos hétről hétre beharangozott orosz katonai invázió Ukrajna ellen?....:).Éppen ma van az egyik újabb szuperbiztos időpont az ukrajnai orosz katonai invázióval kapcsolatban, de azok a megátalkodott muszkák ma sem akarják lerohanni Kijevet.....:).Légy szíves oszd meg velünk ha birtokában vagy az újabb szuperbiztos, ukrajnai orosz katonai invázió időpontjának.....
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Szerintem lassan feltehetsz egy másik lemezt!
Nyilván amiatt jelentette ki Putyin, hogy levadásznak mindenkit Odesszával kapcsolatban. Nem DNR/LNR-ről beszélt, hanem Odesszát emlegette.
Ezt hogyan gondolod kivitelezni Ukrajna megtámadása nélkül?

...zöld ruhában, felvarró nélkül???

Szerintem neked is "meg van" a szinte biztos --és az adott közegben szinte egyetlen működő-- válasz.


.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem lassan feltehetsz egy másik lemezt!
Nyilván amiatt jelentette ki Putyin, hogy levadásznak mindenkit Odesszával kapcsolatban. Nem DNR/LNR-ről beszélt, hanem Odesszát emlegette.
Ezt hogyan gondolod kivitelezni Ukrajna megtámadása nélkül?
Az a baj, szerintem, hogy te is többet látsz bele Putyin beszédébe mint amiről szólt, szerintem tegnap a TV-s beszédében csupán csak megindokolta Oroszország és a világ számára miért is ismerik el a szakikat....
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Moszkva egyelőre azt mondja, hogy a jelenlegi határokat tekinti érvényesnek a szakadár köztársaság okkal kapcsolatban....
Moszkva nem tudom mit mond, de a DNR, meg az LNR azt mondja, hogy a megyehatár a határ, az oroszok meg elismerték őket és "békét tartanak fent". Ha jól emlékszem, akkor a most ukrán ellenőrzés alatt álló városokért, nem egy ember halt meg.
Innentől elég kikövezett az út.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Jaj persze, te nem állítottál semmit, csak éppen a teljesen nyilvánvaló orosz agitpropot relativizálod el, meg tolod a bezzeg retorikát.
Kettőnk közül csak te nyalsz segget, de legalább elég látványosan.

Jelenleg nagyon úgy néz ki a valóság az, hogy az oroszok az elmúlt hónapok alatt összegyűjtöttek vagy 200 ezer katonát ukrajna körül és tegnap este minszket felrúgva hivatalosan is megszállták katonailag a "szakadár" területeket, miközben nagyon gyenge minőségű dezinformációs kampányuk azt próbálja elhitetni a társadalmukkal és a híveikkel, hogy őket támadták meg az ukránok.
A jelenlegi helyzetben az ldnr elismerési egyezményben (lol) kölcsönös védelemről is szó van, magyarul kb egy false flag választja el az oroszokat attól, hogy legyen casus belli és lerohanják ukrajna keleti részét, vagy akár kijevet is körbevegyék.
Az a bibi hogy az ukranok sohasem tartottak be Minszket. Mutti sincs mar,onallo nemet kulugy nem letezik.
Maradtak az oroszok es a franciak Minszkben ez igy halott uggye valt, az ido tulhaladta.7-8 eve nem nem tartjak be Minszket az ukranok, mire kell meg varni ezzel kapcsolatban?
 
W

Wilson

Guest
Moszkva nem tudom mit mond, de a DNR, meg az LNR azt mondja, hogy a megyehatár a határ, az oroszok meg elismerték őket és "békét tartanak fent". Ha jól emlékszem, akkor a most ukrán ellenőrzés alatt álló városokért, nem egy ember halt meg.
Innentől elég kikövezett az út.
Nem az számít mit mondanak a szakik, hanem azt amit Moszkva mond, tudod az a főnök aki az egész számlát állja.....:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Miért is áltatom magam?Kedves pöcshuszár hol is van az a bizonyos hétről hétre beharangozott orosz katonai invázió Ukrajna ellen?....:).Éppen ma van az egyik újabb szuperbiztos időpont az ukrajnai orosz katonai invázióval kapcsolatban, de azok a megátalkodott muszkák ma sem akarják lerohanni Kijevet.....:).Légy szíves oszd meg velünk ha birtokában vagy az újabb szuperbiztos, ukrajnai orosz katonai invázió időpontjának.....
Ne is haragudj, de te magadnál vagy? o_O
Hivatalos orosz csapatok állnak Ukrán terülteken.
Ezt minek nevezed babazsúrnak?