[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
Azoknak a katonai és gazdasági blokkoknak amelyeknek Magyarország a tagja jelenleg az oroszokkal van tele a hócipője.

Azért, mert az oroszok által tolt propagandával ellentétben az európaiak túlnyomó többsége nem epekednek a széljobber pártok uralmáért. Márpedig a szóban forgó Hervé Juvin a Rassemblement national (leánykori nevén Front Nationale) párt képviselője. Igen, azé a Front Nationaleé, amelyet az oroszok telenyomtak pénzzel.

Néha mikor vova kavarja a kulát, ezeket a jómadarakat aktiválják, hogy ugyan szólaljanak már fel a gazdájuk védelmében.
Miért nem lehet szépen kiegyezni az oroszokkal?

Miért kell őket körbebaszni NATO erőkkel? Miért kell őket a vörös vonaluk mögé beszurkálni, miért nem törekszünk arra, hogy béke legyen és biznisz, szembenállás helyett?!

Mondhatsz bármit báttya, az elmúlt 20 év arról szólt, hogy a nyugat, ezen belül is az USA megpróbálta őket ahol csak tudta ellehetetleníteni, minden szinten. Jobbról balról csipkedték őket, és direkt belemásztak a stratégiai mélységükbe. Figyu, én nem tegnap kezdtem el ezzel foglalkozni, felettem a szar dumának hatalma NINCS, a frankót írd le!

Mi a célja annak hogy az oroszokat ennyire körbe rakja bázisokkal - kiképzőkkel - tanácsadókkal, technikával, Aegis Ashore-al?

Én a békének drukkolok nagyon rég óta, de az úgy szerintem nem megy, ha MI folyamatosan kutyába vesszük a másik felet!
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 624
8 974
113
Igen pontosan ezt kéri Putyin, teljesíthetőnek tűnik, de mégsem az, mivel gyakorlatilag beleszólnak ezzel az új NATO tagállamok önrendelkezési jogába.....
Bele gondoltam , ahogy az új NATO tagállamok vezetői térden csúszva könyörögnek az USA-nak, hogy: "légyszi, hozzánk hozzatok B-61-es bombákat". Lehet, hogy van ilyen, de az értelmesebbje nem akar orosz atomcélkeresztet rajzolni az országára.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 141
12 095
113
Miért nem lehet szépen kiegyezni az oroszokkal?

Miért kell őket körbebaszni NATO erőkkel? Miért kell őket a vörös vonaluk mögé beszurkálni, miért nem törekszünk arra, hogy béke legyen és biznisz, szembenállás helyett?!

Mondhatsz bármit báttya, az elmúlt 20 év arról szólt, hogy a nyugat, ezen belül is az USA megpróbálta őket ahol csak tudta ellehetetleníteni, minden szinten. Jobbról balról csipkedték őket, és direkt belemásztak a stratégiai mélységükbe. Figyu, én nem tegnap kezdtem el ezzel foglalkozni, felettem a szar dumának hatalma NINCS, a frankót írd le!

Mi a célja annak hogy az oroszokat ennyire körbe rakja bázisokkal - kiképzőkkel - tanácsadókkal, technikával, Aegis Ashore-al?

Én a békének drukkolok nagyon rég óta, de az úgy szerintem nem megy, ha MI folyamatosan kutyába vesszük a másik felet!
Csak annyit tennék hozzá a ki a szarból főz ebédet ne csodálkozzon, hogy szar az íze.
Lehet kötekedni egy profi bunyóssal csak nem szabad meglepődni, ha KO a vége.
 
W

Wilson

Guest
Bele gondoltam , ahogy az új NATO tagállamok vezetői térden csúszva könyörögnek az USA-nak, hogy: "légyszi, hozzánk hozzatok B-61-es bombákat". Lehet, hogy van ilyen, de az értelmesebbje nem akar orosz atomcélkeresztet rajzolni az országára.
Ok de ettől még ez a helyzet nem véletlen, hogy az orosz követelések napvilágra kerülése után jó pár "új tag" megszólalt az ügyben.....
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Miért nem lehet szépen kiegyezni az oroszokkal?

Miért kell őket körbebaszni NATO erőkkel? Miért kell őket a vörös vonaluk mögé beszurkálni, miért nem törekszünk arra, hogy béke legyen és biznisz, szembenállás helyett?!

Mondhatsz bármit báttya, az elmúlt 20 év arról szólt, hogy a nyugat, ezen belül is az USA megpróbálta őket ahol csak tudta ellehetetleníteni, minden szinten. Jobbról balról csipkedték őket, és direkt belemásztak a stratégiai mélységükbe. Figyu, én nem tegnap kezdtem el ezzel foglalkozni, felettem a szar dumának hatalma NINCS, a frankót írd le!

Mi a célja annak hogy az oroszokat ennyire körbe rakja bázisokkal - kiképzőkkel - tanácsadókkal, technikával, Aegis Ashore-al?

Én a békének drukkolok nagyon rég óta, de az úgy szerintem nem megy, ha MI folyamatosan kutyába vesszük a másik felet!
Az oroszok pár napja páros lábbal rúgták fel a diplomáciai kiegyezés lehetőségét kelet ukrajnában. (diplomáciai megoldást arra a háborúra, amit ők maguk kezdtek)
Rinyálhatnak így meg úgy, hogy a NATO "körbebástyázza őket", csak hát ezzel a narratívával az a baj, hogy a NATO egy olyan szervezet amihez egy ország önként kell hogy csatlakozzon - abba saját felvételét kérnie kell.
Ugyanitt adott az a biztonságpolitikai tény, hogy oroszország rendszeresen sétál bele az őt körbevevő országokba nagy félelmében, KIVÉVE a NATO országokat, mert ahhoz már puha a kuki.
Az elmúlt évek eseményei nyilvánvalóvá tették, hogy a NATO tagság az egyetlen dolog ami garantálhatja, hogy a medve az ablakon kívül marad. Élmény lesz rövidesen végignézni azt az óbégatást amit a Kreml leművel, mikor rájönnek, hogy a Finnek meg a Svédek akik eddig megmaradtak semlegesnek egymást taposva futnak a NATO-ba.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 005
83 025
113
:D

Pár idézet ebből a hírből:

"Hosszú tweet-folyamban fejtette ki véleményét"
(...)
" A politikus az orosz nemzetbiztonsági tanács hétfői ülését nézve arra gondolt"
(...)
"A bebörtönzött ellenzéki vezér"

Mindez egy hírben. Már a ruszki börtönök se a régik?

Egyébként szenilisnek, gyilkosnak, őrültnek bélyegezni azt a Putyint, aki az elmúlt években többször is visszafogta magát, pedig be is durvulhatott volna, és mindezt úgy, hogy egy szenilis Biden vezeti a totál megőrült USAt? :)

Navalnij: Putyin gyilkol és még többet akar gyilkolni​


 

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Az ukrán kormányerők tagjai elkezdtek SMS-ket kapni ,hogyha kedves az életük hagyják el az ATO helyszinét
FMRCDFhXoAQecgr
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
Az oroszok pár napja páros lábbal rúgták fel a diplomáciai kiegyezés lehetőségét kelet ukrajnában. (diplomáciai megoldást arra a háborúra, amit ők maguk kezdtek)
Rinyálhatnak így meg úgy, hogy a NATO "körbebástyázza őket", csak hát ezzel a narratívával az a baj, hogy a NATO egy olyan szervezet amihez egy ország önként kell hogy csatlakozzon - abba saját felvételét kérnie kell.
Ugyanitt adott az a biztonságpolitikai tény, hogy oroszország rendszeresen sétál bele az őt körbevevő országokba nagy félelmében, KIVÉVE a NATO országokat, mert ahhoz már puha a kuki.
Az elmúlt évek eseményei nyilvánvalóvá tették, hogy a NATO tagság az egyetlen dolog ami garantálhatja, hogy a medve az ablakon kívül marad. Élmény lesz rövidesen végignézni azt az óbégatást amit a Kreml leművel, mikor rájönnek, hogy a Finnek meg a Svédek akik eddig megmaradtak semlegesnek egymást taposva futnak a NATO-ba.
Jó ez a duma addig lenne elfogadható számomra, HA nem azt látnám hogy NYAKIG benne van mindenféle puccsokban az USA/Britek mindenféle szolgálata, ahol egyértelműen arra játszanak hogy oroszbarát kormányok helyére hozzák a saját bábjaikat. Szíriában amúgy ha ennyire a jog érdekli az USA-t és Téged is, mi a megmeredt lópéniszt keresett az USA ?!
 
W

Wilson

Guest
Az Ukrajna elleni orosz agresszió felerősödésével kapcsolatban, amely többek között a konzuli segítségnyújtás lehetőségeinek jelentős korlátozásához vezethet Oroszország területén, a Külügyminisztérium azt javasolja Ukrajna állampolgárainak, hogy tartózkodjanak minden az Orosz Föderációba utazástól, és akik ebben az országban tartózkodnak, azonnal hagyják el területét” –ez áll a honlapján az ukrán külügyminisztériumnak .

https://www.kp.ru/online/news/4640619/
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 582
113
Jó ez a duma addig lenne elfogadható számomra, HA nem azt látnám hogy NYAKIG benne van mindenféle puccsokban az USA/Britek mindenféle szolgálata, ahol egyértelműen arra játszanak hogy oroszbarát kormányok helyére hozzák a saját bábjaikat. Szíriában amúgy ha ennyire a jog érdekli az USA-t és Téged is, mi a megmeredt lópéniszt keresett az USA ?!
Amit az oroszok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 005
83 025
113
Gondolom sose találkoztál még szülinapozó/esküvős angolokkal :D!

Minden náció fiai - lányai tudnak barom állat módon viselkedni, főleg ha otthonról távol/olyan környezetben vannak ahol nem látják a szomszédai - munkatársai - ismerősei, és egy NEKI olcsó környezetben van, ahol neki fillérekért úgy érezheti hogy Ő az élet császára. Elárulok egy nagy titkot, a vendéglátós vonalon a legrosszabb híre az ANGOLOKNAK van, nem az oroszoknak... Az oroszok is csatak részegek jellemzően, csak nem egy fukar agresszív gyökér a nagy részük, az angolok viszont hordákban jönnek, szétbasznak - összehánynak mindent, a nagyvonalúság nem jellemző, de legalább még agresszív majom is a legtöbb... Van pár idegenforgalomban/éjszakában dolgozó ismerősöm, nem megálmodtam ezeket...
Én pont akkor nyaraltam oroszok között, full orosz tulajdonú helyen, de Európában, amikor leszedték a maláj gépet. Totál korrektek voltak, értelmesen el lehetett velük beszélgetni, és még a témában is értelmesen nyilvánultak meg. Érdekes két hét volt.

Hozzáállás kérdése minden viselkedés. Hidd el, a nyóckeres cigányról azonnal előjön a saját skillje nyaralás közben, ahogy a libsevik kapcsán is azonnal vágod, hogy minden szar, mégis olyan helyen nyaral, ahol kevesek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
No-no! Az oroszoknak az írott nemzetközi jog szerint VOLT és VAN a TÖRVÉNYES SZíR kormánnyal egy kétoldali katonai segítségnyújtási szerződésük, amit a TÖRVÉNYES Szír vezető kért! Az USA meg bement, támadott egy TÖRVÉNYES szekuláris vezetést, kiképzett egy rakat fejlevágós szakállas buzit, jól felfegyverezte őket, megszállta a kurdokra hivatkozva az ország KŐOLAJBAN gazdag részét, majd a végén ahogy szokta, mikor bukó lett pár év múlva nekik a mutatvány pont az oroszok miatt főleg, odadobták koncnak a Kurdokat a Törököknek!

Ezek tények, nézz utána nyugodtan!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Bele gondoltam , ahogy az új NATO tagállamok vezetői térden csúszva könyörögnek az USA-nak, hogy: "légyszi, hozzánk hozzatok B-61-es bombákat". Lehet, hogy van ilyen, de az értelmesebbje nem akar orosz atomcélkeresztet rajzolni az országára.

Az atomfegyver "értelme" az a MAD. Ha van téged nem lehet vele támadni. Másod sorban, hogy nem lehet a területi integritást durván megsérteni. Nah ezért akarnak.

Ukrajna gigantikusat hibázott amikor feladta a világ harmadik legnagyobbnak számító nukleáris fegyverarzenálját. A Budapesti szerződés tökéletes példája annak mit jelentenek Oroszországnak a szerződések. Mert Oroszország megigérte, hogy garantálja területi integritását feladta. Jó mementó ez minden más államnak is.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 012
23 333
113
Az Ukrajna elleni orosz agresszió felerősödésével kapcsolatban, amely többek között a konzuli segítségnyújtás lehetőségeinek jelentős korlátozásához vezethet Oroszország területén, a Külügyminisztérium azt javasolja Ukrajna állampolgárainak, hogy tartózkodjanak minden az Orosz Föderációba utazástól, és akik ebben az országban tartózkodnak, azonnal hagyják el területét” –ez áll a honlapján az ukrán külügyminisztériumnak .

https://www.kp.ru/online/news/4640619/
jaja majd hazamennek akik kint dolgoznak :D elfelejtik a Rada-ban,hogy az ország lakosságának elég jelentős része dolgozik kint Oroszországban,akikkel én beszéltem Kárpátaljai ukránok és magyarok,egyöntetűen azt állították,hogy ők kint nem tapasztaltak semmilyen ukrán ellenességet a munkájuk során.
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán katonai erők (AFU) a Donbászban található Vozdvizhenka falu közelében telepítették harckocsijaikat. Ezt a nyilatkozatot a Donyecki Népköztársaság Népi Milíciájának képviselője tette.

„A fegyveresek... hét T-64-es harckocsit telepítettek Vozdvizenka közelében, és két páncélozott harcjárművet Mayorsk közelében. A fegyveresek... egy BMP-1 gyalogsági harcjárművet telepítettek Novotroitszkoje közelében” – mondta február 23-án, szerdán.

https://www.kp.ru/online/news/4640544/
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Az oroszok pár napja páros lábbal rúgták fel a diplomáciai kiegyezés lehetőségét kelet ukrajnában. (diplomáciai megoldást arra a háborúra, amit ők maguk kezdtek)
Rinyálhatnak így meg úgy, hogy a NATO "körbebástyázza őket", csak hát ezzel a narratívával az a baj, hogy a NATO egy olyan szervezet amihez egy ország önként kell hogy csatlakozzon - abba saját felvételét kérnie kell.
Ugyanitt adott az a biztonságpolitikai tény, hogy oroszország rendszeresen sétál bele az őt körbevevő országokba nagy félelmében, KIVÉVE a NATO országokat, mert ahhoz már puha a kuki.
Az elmúlt évek eseményei nyilvánvalóvá tették, hogy a NATO tagság az egyetlen dolog ami garantálhatja, hogy a medve az ablakon kívül marad. Élmény lesz rövidesen végignézni azt az óbégatást amit a Kreml leművel, mikor rájönnek, hogy a Finnek meg a Svédek akik eddig megmaradtak semlegesnek egymást taposva futnak a NATO-ba.
Nem lesz új NATO tag egyik általad említett ország sem kedves Avtomat. A dolgok le vannak rendezve már a háttérben, az elmúlt napok, hetek, hónapok eseményei egyértelmű tették ezt... Oo. a világ legnagyobb nukleáris hatalma, és igen is ahhoz viszonylag nagy a befolyása, hogy akkor balhét csináljon, hogy megremegjem a világ, vagy, szélsőséges esetben leolvadjon minden, ha túllépnek ellene egy határon... A nukleáris opció csak egy (mint a legnagyobb ütőkártya), van még néhány kártya tarsolyukban... ;) Már leírtam, hogy ha nagyon keménykedni akar a NATO, az USA tö*ke lesz meghuzigálva azzal, hogy az oroszok akkora balhét csinálnak a Közel-Keleten, hogy az amcsik megemlegetik... Ha az USA mattot kap, a NATO is. :)
"puha a kuki"
Hát van néhány ezer db nukleáris kukijuk, az tény. :DDD