[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Valaki belinkelte ide az orosz követelések ide vágó részét angolul. Nekem abból az jött le, hogy Putyin azt akarja, hogy a régi tagállamok ne telepítsenek fegyvereket és csapatokat az új (97 utáni) tagállamok területére.
Ez nekem teljesíthetőnek tűnik.
Igen pontosan ezt kéri Putyin, teljesíthetőnek tűnik, de mégsem az, mivel gyakorlatilag beleszólna ezzel az új NATO tagállamok önrendelkezési jogába.....
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 534
113
Nem. Csak a legtöbb összevetésben hatékonyabb és eredményesebb. Ezért nyerte meg a hidegháborút, aminek a végén a SZU omlott össze, nem pedig az USA. De mindettől függetlenül az amerikaiak világelsősége nyilván nem fog örökké tartani, ahogy az angolok meg a rómaiak csillaga is leáldozott idővel
Ne aggódj, már nem sokáig. A woke ideológia és az affirmative action az egyetemeken megöli a természettudományos képzést, így nemsokára keresztet vethetnek az innovációra. Most még tudnak kutatókat venni, de ez sem fog már sokáig menni.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 700
9 691
113
Szerintem erről kérdezd meg az oroszokat, ők is oda szerettek volna menni, csak emberes misszióval nekik ez nem jött össze. :)
Az N1 hibáit végül kijavították. Már ki volt jelölve a személyzet és leutazott Bajkonurba. Leonov ténylegesen benne volt, innen vette később a "For All Mankind" sorozat alkotógárdája, hogy ő lett volna az első ember a Holdon. A politika mondott nemet az utazásra, mondván, hogy másodiknak már felesleges és drága odamenni. Inkább kitalálták helyette az űrállomásokat. Ennyi a történet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
Látom jön a kommentem kiforgatása és félreértelmezése többfél felől...
1. Nem antiszemitizmusból írtam (távolról sem)... Nem vagyok az. :)
2. Pont arra céloztam, hogy pont ők milyen meghatározóak, legyen az USA, Oo., Németo. stb. Nem negatívumból írtam, tényből. Mert az. :)
Semmi sincs kiforgatva. Tényeket írtál , amit én tényekkel megerősítettem. Nem kell kimagyaraázni, hiszen nem írtál semmi rosszat és én sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Azoknak a katonai és gazdasági blokkoknak amelyeknek Magyarország a tagja jelenleg az oroszokkal van tele a hócipője.

Azért, mert az oroszok által tolt propagandával ellentétben az európaiak túlnyomó többsége nem epekednek a széljobber pártok uralmáért. Márpedig a szóban forgó Hervé Juvin a Rassemblement national (leánykori nevén Front Nationale) párt képviselője. Igen, azé a Front Nationaleé, amelyet az oroszok telenyomtak pénzzel.

Néha mikor vova kavarja a kulát, ezeket a jómadarakat aktiválják, hogy ugyan szólaljanak már fel a gazdájuk védelmében.
Miért nem lehet szépen kiegyezni az oroszokkal?

Miért kell őket körbebaszni NATO erőkkel? Miért kell őket a vörös vonaluk mögé beszurkálni, miért nem törekszünk arra, hogy béke legyen és biznisz, szembenállás helyett?!

Mondhatsz bármit báttya, az elmúlt 20 év arról szólt, hogy a nyugat, ezen belül is az USA megpróbálta őket ahol csak tudta ellehetetleníteni, minden szinten. Jobbról balról csipkedték őket, és direkt belemásztak a stratégiai mélységükbe. Figyu, én nem tegnap kezdtem el ezzel foglalkozni, felettem a szar dumának hatalma NINCS, a frankót írd le!

Mi a célja annak hogy az oroszokat ennyire körbe rakja bázisokkal - kiképzőkkel - tanácsadókkal, technikával, Aegis Ashore-al?

Én a békének drukkolok nagyon rég óta, de az úgy szerintem nem megy, ha MI folyamatosan kutyába vesszük a másik felet!
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 700
9 691
113
Igen pontosan ezt kéri Putyin, teljesíthetőnek tűnik, de mégsem az, mivel gyakorlatilag beleszólnak ezzel az új NATO tagállamok önrendelkezési jogába.....
Bele gondoltam , ahogy az új NATO tagállamok vezetői térden csúszva könyörögnek az USA-nak, hogy: "légyszi, hozzánk hozzatok B-61-es bombákat". Lehet, hogy van ilyen, de az értelmesebbje nem akar orosz atomcélkeresztet rajzolni az országára.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 244
12 622
113
Miért nem lehet szépen kiegyezni az oroszokkal?

Miért kell őket körbebaszni NATO erőkkel? Miért kell őket a vörös vonaluk mögé beszurkálni, miért nem törekszünk arra, hogy béke legyen és biznisz, szembenállás helyett?!

Mondhatsz bármit báttya, az elmúlt 20 év arról szólt, hogy a nyugat, ezen belül is az USA megpróbálta őket ahol csak tudta ellehetetleníteni, minden szinten. Jobbról balról csipkedték őket, és direkt belemásztak a stratégiai mélységükbe. Figyu, én nem tegnap kezdtem el ezzel foglalkozni, felettem a szar dumának hatalma NINCS, a frankót írd le!

Mi a célja annak hogy az oroszokat ennyire körbe rakja bázisokkal - kiképzőkkel - tanácsadókkal, technikával, Aegis Ashore-al?

Én a békének drukkolok nagyon rég óta, de az úgy szerintem nem megy, ha MI folyamatosan kutyába vesszük a másik felet!
Csak annyit tennék hozzá a ki a szarból főz ebédet ne csodálkozzon, hogy szar az íze.
Lehet kötekedni egy profi bunyóssal csak nem szabad meglepődni, ha KO a vége.
 
W

Wilson

Guest
Bele gondoltam , ahogy az új NATO tagállamok vezetői térden csúszva könyörögnek az USA-nak, hogy: "légyszi, hozzánk hozzatok B-61-es bombákat". Lehet, hogy van ilyen, de az értelmesebbje nem akar orosz atomcélkeresztet rajzolni az országára.
Ok de ettől még ez a helyzet nem véletlen, hogy az orosz követelések napvilágra kerülése után jó pár "új tag" megszólalt az ügyben.....
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Miért nem lehet szépen kiegyezni az oroszokkal?

Miért kell őket körbebaszni NATO erőkkel? Miért kell őket a vörös vonaluk mögé beszurkálni, miért nem törekszünk arra, hogy béke legyen és biznisz, szembenállás helyett?!

Mondhatsz bármit báttya, az elmúlt 20 év arról szólt, hogy a nyugat, ezen belül is az USA megpróbálta őket ahol csak tudta ellehetetleníteni, minden szinten. Jobbról balról csipkedték őket, és direkt belemásztak a stratégiai mélységükbe. Figyu, én nem tegnap kezdtem el ezzel foglalkozni, felettem a szar dumának hatalma NINCS, a frankót írd le!

Mi a célja annak hogy az oroszokat ennyire körbe rakja bázisokkal - kiképzőkkel - tanácsadókkal, technikával, Aegis Ashore-al?

Én a békének drukkolok nagyon rég óta, de az úgy szerintem nem megy, ha MI folyamatosan kutyába vesszük a másik felet!
Az oroszok pár napja páros lábbal rúgták fel a diplomáciai kiegyezés lehetőségét kelet ukrajnában. (diplomáciai megoldást arra a háborúra, amit ők maguk kezdtek)
Rinyálhatnak így meg úgy, hogy a NATO "körbebástyázza őket", csak hát ezzel a narratívával az a baj, hogy a NATO egy olyan szervezet amihez egy ország önként kell hogy csatlakozzon - abba saját felvételét kérnie kell.
Ugyanitt adott az a biztonságpolitikai tény, hogy oroszország rendszeresen sétál bele az őt körbevevő országokba nagy félelmében, KIVÉVE a NATO országokat, mert ahhoz már puha a kuki.
Az elmúlt évek eseményei nyilvánvalóvá tették, hogy a NATO tagság az egyetlen dolog ami garantálhatja, hogy a medve az ablakon kívül marad. Élmény lesz rövidesen végignézni azt az óbégatást amit a Kreml leművel, mikor rájönnek, hogy a Finnek meg a Svédek akik eddig megmaradtak semlegesnek egymást taposva futnak a NATO-ba.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
:D

Pár idézet ebből a hírből:

"Hosszú tweet-folyamban fejtette ki véleményét"
(...)
" A politikus az orosz nemzetbiztonsági tanács hétfői ülését nézve arra gondolt"
(...)
"A bebörtönzött ellenzéki vezér"

Mindez egy hírben. Már a ruszki börtönök se a régik?

Egyébként szenilisnek, gyilkosnak, őrültnek bélyegezni azt a Putyint, aki az elmúlt években többször is visszafogta magát, pedig be is durvulhatott volna, és mindezt úgy, hogy egy szenilis Biden vezeti a totál megőrült USAt? :)

Navalnij: Putyin gyilkol és még többet akar gyilkolni​


 

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Az ukrán kormányerők tagjai elkezdtek SMS-ket kapni ,hogyha kedves az életük hagyják el az ATO helyszinét
FMRCDFhXoAQecgr
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Az oroszok pár napja páros lábbal rúgták fel a diplomáciai kiegyezés lehetőségét kelet ukrajnában. (diplomáciai megoldást arra a háborúra, amit ők maguk kezdtek)
Rinyálhatnak így meg úgy, hogy a NATO "körbebástyázza őket", csak hát ezzel a narratívával az a baj, hogy a NATO egy olyan szervezet amihez egy ország önként kell hogy csatlakozzon - abba saját felvételét kérnie kell.
Ugyanitt adott az a biztonságpolitikai tény, hogy oroszország rendszeresen sétál bele az őt körbevevő országokba nagy félelmében, KIVÉVE a NATO országokat, mert ahhoz már puha a kuki.
Az elmúlt évek eseményei nyilvánvalóvá tették, hogy a NATO tagság az egyetlen dolog ami garantálhatja, hogy a medve az ablakon kívül marad. Élmény lesz rövidesen végignézni azt az óbégatást amit a Kreml leművel, mikor rájönnek, hogy a Finnek meg a Svédek akik eddig megmaradtak semlegesnek egymást taposva futnak a NATO-ba.
Jó ez a duma addig lenne elfogadható számomra, HA nem azt látnám hogy NYAKIG benne van mindenféle puccsokban az USA/Britek mindenféle szolgálata, ahol egyértelműen arra játszanak hogy oroszbarát kormányok helyére hozzák a saját bábjaikat. Szíriában amúgy ha ennyire a jog érdekli az USA-t és Téged is, mi a megmeredt lópéniszt keresett az USA ?!
 
W

Wilson

Guest
Az Ukrajna elleni orosz agresszió felerősödésével kapcsolatban, amely többek között a konzuli segítségnyújtás lehetőségeinek jelentős korlátozásához vezethet Oroszország területén, a Külügyminisztérium azt javasolja Ukrajna állampolgárainak, hogy tartózkodjanak minden az Orosz Föderációba utazástól, és akik ebben az országban tartózkodnak, azonnal hagyják el területét” –ez áll a honlapján az ukrán külügyminisztériumnak .

https://www.kp.ru/online/news/4640619/
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 672
113
Jó ez a duma addig lenne elfogadható számomra, HA nem azt látnám hogy NYAKIG benne van mindenféle puccsokban az USA/Britek mindenféle szolgálata, ahol egyértelműen arra játszanak hogy oroszbarát kormányok helyére hozzák a saját bábjaikat. Szíriában amúgy ha ennyire a jog érdekli az USA-t és Téged is, mi a megmeredt lópéniszt keresett az USA ?!
Amit az oroszok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
Gondolom sose találkoztál még szülinapozó/esküvős angolokkal :D!

Minden náció fiai - lányai tudnak barom állat módon viselkedni, főleg ha otthonról távol/olyan környezetben vannak ahol nem látják a szomszédai - munkatársai - ismerősei, és egy NEKI olcsó környezetben van, ahol neki fillérekért úgy érezheti hogy Ő az élet császára. Elárulok egy nagy titkot, a vendéglátós vonalon a legrosszabb híre az ANGOLOKNAK van, nem az oroszoknak... Az oroszok is csatak részegek jellemzően, csak nem egy fukar agresszív gyökér a nagy részük, az angolok viszont hordákban jönnek, szétbasznak - összehánynak mindent, a nagyvonalúság nem jellemző, de legalább még agresszív majom is a legtöbb... Van pár idegenforgalomban/éjszakában dolgozó ismerősöm, nem megálmodtam ezeket...
Én pont akkor nyaraltam oroszok között, full orosz tulajdonú helyen, de Európában, amikor leszedték a maláj gépet. Totál korrektek voltak, értelmesen el lehetett velük beszélgetni, és még a témában is értelmesen nyilvánultak meg. Érdekes két hét volt.

Hozzáállás kérdése minden viselkedés. Hidd el, a nyóckeres cigányról azonnal előjön a saját skillje nyaralás közben, ahogy a libsevik kapcsán is azonnal vágod, hogy minden szar, mégis olyan helyen nyaral, ahol kevesek.