[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Joker! :) az ilyen nyilatkozatok miatt nem értem az oroszokat! Hülyének nézik az egész világot?? Még Bush sem mondta, hogy azok ott nem amcsi katonák irakban, hanem helyi felkelők! :) továbbra sem tudom, hogy miért csak a krimi a fontos orosz Ukrajnában! Azaz értem csak nem értem, higy miért nem lehet azt mondani, hogy szarunk a kissebbségekre, csak ne b@sztasd a támaszpontjainkat!!
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
pela3: "Dimánál látható,hogy mennyire elfogult."

Így van, mert ott születtem, tőletek is ezt várom, ha Mo-ról van szó.

Mackenszen:

Hogy állsz pezsgővel Boki felé? :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Egy krími háborút
Nem várom, csak nem értem a helyzetet. Akkor most megvédem a sajátjaimat mind vagy csak akiket könnyebb?? Nem világos a helyzet számomra! A krimiek oroszabbak mint a harkoviak vagy az odesszaiak??
A Krím vagy 200 évig orosz terület volt, csak egy hülye ötlet miatt került Ukrajnához, de sose tartozott szervesen hozzá. Szerintem most ezt próbálják valahogy visszacsinálni. Csakhogy evvel az oroszok öngólt is lőnek, mert most kb 50-50 az arány a nyugatosok és az oroszosok között, ha Krímet elveszik, akkor Ukrajnában a nyugatosok kerülnek többségbe.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Állítólag kis Obama van a képen :)
1371135718_83547027_barak-obama.jpg

Szevasz dima
Viccnek nem rossz, csak egy dolog erősen kétségessé teszi a dolgot. Ha jól megnézzük a "black pioneer" csipkés blúzát, inkább elhiszem, hogy a Barackos Obama hugicája dörgölőzik a nagy(darab) emberhez, mint maga későbbi President.
Üdv ML
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
"Ez egy hosszu menet lesz, akár évekig is ott maradhatnak az orosz katonák a Krímen.... "

Legalább addigra lesznek komolyabb fegyvereik armata bumerang
és még több repcsi.

Hát, ugye 2042ig szerződésük van rá az ukránokkal.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 438
63 784
113
Joker! :) az ilyen nyilatkozatok miatt nem értem az oroszokat! Hülyének nézik az egész világot?? Még Bush sem mondta, hogy azok ott nem amcsi katonák irakban,
hanem helyi felkelők! :) továbbra sem tudom, hogy miért csak a krimi a fontos orosz Ukrajnában! Azaz értem csak nem értem, higy miért nem lehet azt mondani, hogy szarunk a kissebbségekre, csak ne b@sztasd a támaszpontjainkat!!


Simán lehet, hogy nem oroszok, nem is katonák.
Állítólag ukrán államolgárságú oroszok, vagy oroszokhoz lojális, oroszul tudó egyének, akik egy, az orosz védelmi minisztériummal szerződésben levő "magáncég", egyfajta security állományát képezik.
Mint az amerikai Blackwater.
Így vehették elejét annak, hogy megálljon a vád, miszerint orosz katonák lépték át a laktanyáik kapuit és kezdték meg az inváziót.
A felszerelésüket korábban az orosz bázisokon tárolhatták.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
De miért nem lehet rájukbiggyeszteni egy Szabadítsuk fel krímeát szalagot vagy egy szál piros szegfűt?? És a tisztjeik oroszok aki a videókon nyilatkoznak?? :) a Tigriseket meg csak úgy oda adták, és a Btrekre is lett hirtelen kiképzett többtucat személyzet! :) :)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Most nézem Putin sajtótájékoztatót....érdekes....
Az új hatalom, azt mondja, hogy ez egy forradalom volt...rendben van, akkor új állam alakult. Mi ezzel az állammal semmilyen szerződést nem írtunk alá... / Budapesti memorandumra gondol/
Erről ennyi....mint 1917-ben, akkor is Lenin szinte összes cári megállapodást megtagadta...
 
D

danielblack

Guest
http://m.mno.hu/kulfold/putyin-ukrajnaban-fegyveres-hatalomatvetel-tortent-1213990

Hát elég szelíd kommunikáció ez...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
akkor a flottatámaszpont szerződés sem érvényes?? Ezek szerint mégis csak megtámadtak egy független államot?? :) :)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Az a kép Putyinról... :D

Hát nem tudom, nem épp pozitív gondolatokat áraszt. Még jó,hogy ilyenekkel is lehet hatni az emberre :))
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
Szerintem itt most Oo. csak arra kíváncsi meddig mehet el a NATO, EU párossal szemben! És mind ezt azért meri megtenni mert van mögötte vaki(valakik), hogy ezt megtegye! A ruszkik sem hülyék, hogy egyedül menjenek szembe a NATO-val mert ahhoz édeskevesek! Persze lehet találgatni, hogy ki vagy kik támogatják!
 

grofbejczy

Member
2014. március 4.
87
0
6
Ja és az hozzátenném, hogy az USA most éggette be magát! csak olyan országokkal vállal konfliktust ahol biztosítva van a győzelme és nem mer egy vele azonos szinten lévő TÖMB-el fegyveres konfliktusba keveredni!
 
D

danielblack

Guest
Szerintem kivárják az oroszok, hogy a nyugati segélyből törlesszenek nekik az ukránok. (ugyebár sok lóvéval lógnak az oroszoknak az ukránok)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
grofbejczy

"És mind ezt azért meri megtenni mert van mögötte vaki(valakik), hogy ezt megtegye! A ruszkik sem hülyék, hogy egyedül menjenek szembe a NATO-val mert ahhoz édeskevesek! Persze lehet találgatni, hogy ki vagy kik támogatják!"

Gondolom az UFOzsidók, meg a cigarettás férfi a szindikátussal XD

"Ja és az hozzátenném, hogy az USA most éggette be magát! csak olyan országokkal vállal konfliktust ahol biztosítva van a győzelme és nem mer egy vele azonos szinten lévő TÖMB-el fegyveres konfliktusba keveredni!"

Milyen meglepő... Nem is értem, miért nem megy bele egy több 100 millió emberéletet követelő háborúba. Nagyon gyávák... :)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
http://m.mno.hu/kulfold/putyin-ukrajnaban-fegyveres-hatalomatvetel-tortent-1213990

Hát elég szelíd kommunikáció ez...

Ja igen, amúgy csak nekem tűnt fel,hogy : "Moszkva többször is közölt álláspontját: továbbra is a március 22-én leváltott Viktor Janukovicsot tartja Ukrajna törvényes elnökének, a jelenlegi ukrán vezetés pedig törvénytelen úton jutott hatalomra. "

március 22 wtf? Azért egy ilyen súlyú cikknél nem ártana odafigyelni.. :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 867
113
Ajánlom mindenkinek a Putyin sajtotájékoztatot elolvasni, tanulságos, talán akik eddig nem értették az orosz álláspontot most megértik....
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
A nyugati országok sokszor tartják az orosz lépéseket illegitimnek, de nézzük meg, mit tett Amerika Afganisztánban, vagy Irakban. - V.V. Putin
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Uraim, egy-két dolgot azért ne felejtsünk már el!
Oroszország a Krímet nem lottón nyerte, hanem az 1700-as években némi fegyveres rábeszéléssel a Török Birodalmat tessékelte ki onnan, azóta a XX. szd.-ig az övék volt (lehet, hogy ez nem mindenkinek tetszik, dehát ilyen alapon visszahívhatjuk Abdurrahman utódait Budavárba is!). Aztán a nagy Szu.-ban jött Hruscsov (honnan is, ja, hogy ő is ukrán volt!), aki a Krím-et Ukrajnának ajándékozta, mintha csak a saját telke és dácsája lett volna. Akkor persze ez nem sokat számított, ez csak közigazgatási változást jelentett, mintha nálunk egy megyehatárt toltak volna arrébb. Mikor Ukrajna független lett, ők meg természetesnek vették, hogy megtartják a jegy-ajándékot, pedig se a Hruscsov-döntéstől, se a függetlenedéstől nem lett se kevesebb orosz, se több ukrán a Krím-félszigeten. Mikor ilyen kérdések felmerülnek a világban, nekem mindig eszembe jut a Falkland-szigetek esete: ha a párezer ott lakónak az önrendelkezési joga alapján a Londontól hányezer? kilométerre fekvő sziget Nagybritannia része lehet, akkor a Krímben lakó milliókra miért nem vonatkozik az önrendelkezésnek ugyanilyen joga?! És ezen a sárgolyón szerintem van még bőven egypár hely, ahol elfelejtették erről megkérdezni az ott élő embereket!! Kétlem, hogy a saját érdekükben zárják ki őket a választási lehetőségből. Tehát más érdekek jobban érvényesülnek. Lehet egy kicsit gondolkodni...
Üdv ML