[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 153
113
A hagyományos orosz katonai gondolkodásban a 10% veszteség a "belefér" kategória. Egy villámháborús műveletben meg a németeknek is az volt (Norvégia, Kréta).
Oroszok próbálják az amcsi "shock and awe"-t lemásolni, csak kevesebb sikerrel egyelőre. Ahhoz nincs meg az az elsöprő technikai fölény és hadianyag. Precíziós fegyverekből nincs nekik elég most sem.
nekem elég ahtékonynak tünik bár a térképeken nem mutogatják de ez a starboleszk megvédte magát az első rohamtól is mutatja hogy nem kicsit haladtak előrre miközben a térképeken ezt sehol nem jelölik...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nem is kell sehova sietniük azon a szakaszon. Leghasznosabb az oroszoknak, ha azokat az erőket ott lekötik, még mélységben és teljesen körbe nem kerítik a területet. Az egyik cél amúgy is ezeknek a szabadcsapatoknak a kézrekerítése.
Másrészt a legharcedzettebb, legelszántabb, legkiképzettebb és legjobban felszerelt, és egyik legfontosabb: legjobban beásott alakulatok vannak ukrán oldalról azon a szakaszon. Ott fel kell kötni a gatyát minden támadó félnek egy szemtől-szemben vívott ütközetben.
Szerintem úgy járnak mint nagyapámék a Don kanyarban, amikor katlanba kerültek.
Az oroszok körben felállították a tüzérséget, majd adtak egy órát, hogy megadják magukat. Aztán, hogy nem volt válasz, megindult a pergőtűz. Az ezeregynéhány magyarból (a többi olasz, román és német volt) vagy tízen maradtak életben. Szerinte a pokol az egy nyugalmas hely volt ahhoz képest amit ott abban a fél órában megtapasztalt.
Itt is összeterelik egy kupacba őket, aztán bombákkal, rakétás és egyéb tüzérséggel ledarálják őket. A maradékot pedig levadásszák.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 813
48 362
113
Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy bár tartanánk már ott, hogy azon vitatkozunk, hogy a 2022-es Orosz-Ukrán háborúról készült amerikai film mit-hol ferdített és hogy a Zelenszkijt játszó színész nem feltétlenül volt a legjobb választás, ellentétben a Putyint játszóval.
:(
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy bár tartanánk már ott, hogy azon vitatkozunk, hogy a 2022-es Orosz-Ukrán háborúról készült amerikai film mit-hol ferdített és hogy a Zelenszkijt játszó színész nem feltétlenül volt a legjobb választás, ellentétben a Putyint játszóval.
:(
Zelenszkij ha elmenekül még játszhatja önmagát a filmben, hiszen elvileg humoristaként a kamera előtt jól kell tudnia színészkedni is.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
A hagyományos orosz katonai gondolkodásban a 10% veszteség a "belefér" kategória. Egy villámháborús műveletben meg a németeknek is az volt (Norvégia, Kréta).
Oroszok próbálják az amcsi "shock and awe"-t lemásolni, csak kevesebb sikerrel egyelőre. Ahhoz nincs meg az az elsöprő technikai fölény és hadianyag. Precíziós fegyverekből nincs nekik elég most sem.
Az Irak elleni látványos cirkálórakéta csapássorozathoz ennek így nem sok köze van. Irakban néhány célpontra (főleg Bagdadban, jól beállított kameraszögből felvéve) mértek tömeges csapást, itt Ukrajnában meg jó sok célpontra "keveset", egymástól akár 1500 km távolságban is.
Egyébként kimondottan "dícséretes" az, hogy a régi "oroszos szokásokhoz" híven itt most nem a kő kövön ne maradjon szemlélet dívik, hanem igyekeznek kímélni a polgári lakosságot, nyilván más terveik vannak hosszabb távon Ukrajnával.
Van annyi precíziós és buta bomba, tüzérség, MLRS, stb., hogy itt is lehetne egy igazi "shock and awe" stílust nyomni, igaz, közben lebontatának néhány várost meg lenne pár ezer civil halott is hozzá - na ez lenne igazán remek egy stratégia.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy bár tartanánk már ott, hogy azon vitatkozunk, hogy a 2022-es Orosz-Ukrán háborúról készült amerikai film mit-hol ferdített és hogy a Zelenszkijt játszó színész nem feltétlenül volt a legjobb választás, ellentétben a Putyint játszóval.
:(

Hát, a színész így utólag tényleg nem volt a legjobb választás...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 813
48 362
113
igen, ne felejtsûk el, hogy csak ma reggel indult az orosz támadàs. Kis türelmet...
Az eddigi hírek a befagyott arcvonalakról leginkább a szakik környékéről jöttek - amiről meg lehetett tudni, hogy nem lesz húsvéti körmenet, lévén odatelepült a fél ukrán hadsereg.
Kíváncsi vagyok, Kijevet behúzzák-e.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 757
9 107
113
Van bárkinek elképzelése hogy mi lehet Putyin valódi célja? Egész Ukrajna elfoglalása rengeteg orosz áldozattal is járna és az uralmukat fenn is kéne valahogy tartani. Az ukrán népet ezzel pedig végleg oroszellenessé tették. Annyi látszik hogy az ukránok ellenállnak, ez már nem olyan mint a Krím volt, ezt nem lehet olcsón megúszni. A politikai következmények is durvák lesznek. Szerintem az orosz lakosság se támogatja már ezt, ahogy olvastam az orosz emberek se számítottak háborúra.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
FMXaTQ9VgAEpjgP
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 796
113
Az orosz legierot hianyolom, raketacsapas keves a 30 szerintem, szarazfoldi csapat se sok az a 200000,ukran is van annyi az ellenkezo oldalon. Meglatjuk mi a cel. Szerintem a reptereket szetlovik ne hozzanak nato segitseget nekik. Azert azt se felejtsuk hogy ez egy hatalmas orszag, nagyok a tavolsagok. Meglatjuk mi jon meg Oroszorszagbol a ket katonai korzetbol+csecsenek+vagner...
 
W

Wilson

Guest

Oroszország több várost elfoglalt, és több mint 100 katonát veszített: DSP jelentés 14 órakor​

ROMAN PETRENKO – 2022. FEBRUÁR 24., CSÜTÖRTÖK, 15:42

A Védelmi Stratégiák Központja február 24-én 14:00 órai állás szerint Oroszország már hét repülőgépet, négy helikoptert, több mint 10 páncélozott járművet és mintegy 100 főt veszített, és sikerült elfoglalnia Genicseszket és Novaja Kakhovkát.

Forrás: Az Ukrajinszka Pravda rendelkezésére bocsátott CLC-jelentés.

Szó szerint: "Putyin hajnali 5:00 órakor beszélt, majd az orosz fegyveres erők szárazföldi csapatai repülőgépek támogatásával megkezdték Ukrajna lerohanását. Több mint 60 katonai infrastruktúrát támadtak Ukrajnában. Több mint 30 csapást hajtottak végre Kalibr cirkálórakétákkal. Közvetlenül az eseményt megelőzően az orosz fegyveres erők tüzérségi tüzet, köztük MLRS-eket is bevetettek a határ menti területeken.

Az Oroszországgal és a Belarusz Köztársasággal közös határ menti áttörési területeken lévő egységek és egységek többségét lőtték. Orosz katonai eszközök, köztük páncélozott járművek sértették meg az államhatárt Csernyihiv, Szumi, Luhanszk, Harkiv, Zsitomír, Kijev és Herszon régiókban.


Az agresszor csapatainak fő koncentrációs területe most Harkov. Megkísérlik a kordon felállítását. Az AFU az NGU-val együtt visszaveri a támadást.

Támadás Melitopol és Herszon irányában, az ellenség elfoglalta Genicseszket és Novakahovkát. Tisztázzák az információkat a Dnyeper folyó feletti híd orosz ejtőernyősök általi elfoglalásáról Herszonban. A de facto orosz csapatok feladata a Krím vízellátásának helyreállítása az észak-krími csatornán keresztül. A krími megszálló hatóságok közölték, hogy készülnek a víz fogadására.

Az Egyesült Erők csoportosítása védekező hadműveletre váltott.

Az orosz katonai felszereléseket megállították a Csernyihivi területen. Szumi és Harkov régiókban az ellenség 10-20 kilométerre nyomult előre, és a fegyveres erők megállították őket. Az orosz csapatok közel kerültek Harkovhoz, és veszteségeket szenvedtek. A Nemzeti Gárda katonái négy orosz tankot semmisítettek meg egy Harkov melletti elkerülő úton.

Mariupolt az ORDLO felől MLRS-ek lövik, de eddig nem történt orosz csapatok, köztük partraszálló erők behatolási kísérlete. Ugyanakkor a szabotázscsoportok munkája is lehetséges.

Megpróbálták helikopterekkel támadni a katonai infrastruktúrát Kijevtől északra és Gosztomelben.

A Kígyószigetet az Orosz Föderáció megtámadta, és a támadást visszaverték (13.00).

A szabotázs- és felderítő csoportok munkáját a besszarábiai műveleti területen és a fekete-tengeri műveleti területen jegyzik.

Az orosz csapatok mozgása a Krímről Melitopol és Herszon irányába az Ukrán Fegyveres Erők védelmi vonalai felé történik. Légi leszállóegységet (helikoptereket) figyeltek meg Herszon közelében.

A rendelkezésre álló információk szerint a határőrök és az ukrán fegyveres erők között vannak sebesültek (körülbelül 40-en) és sérültek.

Katonai és polgári infrastruktúra egyaránt megsérült, beleértve a többszintes épületeket is (Chuguev).

Megerősítést várnak arról, hogy az ellenség elfoglalta a Luhanszki területen található Schastye városát. Az orosz csapatok megakadályozzák egy zöld folyosó létrehozását a gyermekek és nők elszállítására a megszállt területekről.

Az orosz csapatok inváziójának jelenlegi szakaszában Kijev és a teljes Herszon régió, valamint Mariupol elfoglalása lehet a fő cél. Ugyanakkor az orosz csapatok pánikot próbálnak kelteni, hogy Ukrajna kapituláljon.

Az ellenség hét repülőgépet, négy helikoptert, több mint 10 páncélozott járművet és mintegy 100 főt veszített. Az ukrán fegyveres erők elfogták az első orosz katonákat az OOS-zónában.

 

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Szétakarják húzni az ukrán haderőt.El kell dönteniük hogy Kijevet védik,vagy maradnak Kelet-Ukrajnában.Az oroszok igazán komoly szárazföldi erőket még nem vetettek be.A főbb lökések akkor indulnak meg ha az ukránok kimozdulnak a pozicióikból.Ha maradnak a helyükön,lassan ledarálják őket.A ruszkik Ukrajna területének nagyságát használják Ukrajna ellen.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 838
35 153
113
Az orosz legierot hianyolom, raketacsapas keves a 30 szerintem, szarazfoldi csapat se sok az a 200000,ukran is van annyi az ellenkezo oldalon. Meglatjuk mi a cel. Szerintem a reptereket szetlovik ne hozzanak nato segitseget nekik. Azert azt se felejtsuk hogy ez egy hatalmas orszag, nagyok a tavolsagok. Meglatjuk mi jon meg Oroszorszagbol a ket katonai korzetbol+csecsenek+vagner...
elsőnek kiugrasztják szerintem csak őket aztán célzottan lecsapnak.
a ruszkinak az elterelő manőverek a tűzflderítés mindig szokásuk vólt...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az orosz legierot hianyolom, raketacsapas keves a 30 szerintem, szarazfoldi csapat se sok az a 200000,ukran is van annyi az ellenkezo oldalon. Meglatjuk mi a cel. Szerintem a reptereket szetlovik ne hozzanak nato segitseget nekik. Azert azt se felejtsuk hogy ez egy hatalmas orszag, nagyok a tavolsagok. Meglatjuk mi jon meg Oroszorszagbol a ket katonai korzetbol+csecsenek+vagner...

Azért elég sok felvétel volt már dezertőrökről, lakosság is passzív az eddigi képeken/videókon, meg ki tudja a magukat megadók közül ki áll át azonnal.