[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

434 Hungaria

Well-Known Member
2022. február 24.
106
936
93
Ez nem teória gyártás, minden forrást átnéztem, nincs több aktív (!) belőle 120-nál. Ne hülyéskedj, hogy tudnának egy több száz darabos aktív flottát fenntartani? Oo. nem az USA... Oo. katonatonai költségvetése a 70 milliárd dollárt sem haladja meg, és ebből kell mindenre pénzt szánni, többek között a nukleáris arzenálja is...
Kizárt dolognak tartom, hogy a világ 2. legerősebb hadereje őszintén kirakná a netre, bármilyen forrásról is legyen szó, hogy milyen eszközállománnyal rendelkezik.

Lesznek itt még meglepetések...sarokba vannak szorítva az oroszok.

Most úriemberként viselkednek... precízen hatják végre a csapásokat, hogy kevés legyen a civil halott.
Da ha ebben az úriember stádiumban nem fognak célt érni, az baj lesz, mert akkor átfognak váltani vadállatba és darálni fognak mindenkit.

Ezt én nem szeretném, mert akkor mindenkinek, aki kritizálja Oroszországot, igaza lesz.

Essen el Kijev minél előbb.
Ez az egész világ érdeke.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Nem kell rögtön ilyen sötéten látni a dolgokat. Az tény, hogy az oroszok lényegesen jobban kitárazhattak volna például Kalibr rakétákból. Mindent szét kellett volna szedjenek, lenullázzanak még a földön. Mert látni sok videót, a robotrepülőgép támadásokkal lerombolt légibázisokról, radarokról. Viszont ez még mindig kevés volt. Aztán utána elindulni. A strat légierő is hiányzik, pedig ők még "otthonról" is tudtak volna dolgozni. Persze ha igaz, hogy ott most minden gép éles nukleáris fegyverzettel járőrözik, az elég baljós.

Nem látom sötéten a dolgokat. Az, hogy Putyin és Orbán bukik (nem feltétlenül most!), nem sötét, hanem szükségszerű. Mert a folyamatok, erőterek így alakulnak. Az oroszok "teljesítménye" pedig szerintem nem olyan rossz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Kifogás, szerintem. Ahogy Macron kifogása is ("nem akarta, hogy DNS mintát vegyenek tőle").
Ha kifogás, akkor nagyon ócska. Az, hogy Covidost fogtak a magyar delegációban egy Putyinhoz (!!!) - utolsó utáni - békeközvetítő út közben az sokkal, de SOKKAL kínosabb, minthogy hosszú asztal mögé pakolták Orbánt.
nnak a delegációnak hatványozottan "sterilnek" kellett volna lennie, mert egy ilyen érzékeny szituban Putyin közelébe férkőzni egy potenciálisan halálos vírussal fertőzve, enyhén szólva diplomáciai bonyodalmakat jelent.
Másrészről a covidos infó az oroszoktól szivárgott ki - emlékeim szerint - a francia elnök kapcsán.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 637
3 342
113
Vona is csúnyán megégette magát Oroszo.-gal. Elment, tárgyalt a bolsevik-fasisztoid Duginnal Moszkvában, az meg sikeresen elhitette vele, hogy keresztény-konzervatív, "nemzeti".
Aztán mikor rájött, kivel is tárgyalt, ijedtében Amerikához szaladt (mint most Rajcsányi és Bencsikék), aztán otthagyta a politikusi pályát is.
Én inkább ott látom a hasonlóságot, hogy sokat tett fel egy lapra, csak az ő esetükben ez nem Putyin volt, hanem Simicska.
Az elemzésből egyébként egy fontos dolog kimaradt.
Szerintem nem az oroszokkal való korábbi kapcsolat a fő veszély Orbán számára (a magyarok viszonya az oroszokhoz sosem volt olyan mélyen ellenséges, mint a lengyeleknél), hanem az, hogy a mindig dörzsölt politikust (ez a népszerűségének egyik fontos oka) most csúnyán átverték a palánkon.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 966
113
Az orosz vezérkari főnök helyében kibasznám azt a tábornokot, aki a hadmüveleteket megtervezte. Bedobtak 50 000 katonát kurva nagy területere, sok irányba, ami szétaprózza a haditechnika menetoszlopokat így könnyü préda az ukrán banderista erőknek. Első körben a Krímből indulva elfoglalni Herszon megyét, majd a Donyeck-megye határán haladva találkozni a Luganszk-megye határán haladó csapatokkal és máris lezárva az LDNR egész területe az ukrán csapatokkal együtt. Katlanban a legedzetebb ukrán erők és mehetne a megsemmisétésük : előröl az LDNR milíciák, hátulról az orosz csapatok. Piff-paff megtisztították volna a két megyét komplett eredeti határuk mentén. Ezután lehetett volna indulni tovább...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
Én nem kritizáltam senkinek az arcát. Azt mondtam, hülye volt az, aki komolyan elhitte, hogy a nagyhatalmak (USA, Oroszo.) majd tárgyalni fognak, amikor 1) az USA-nak nem érdeke a béke, és 2) Oroszo. nem kapott garanciát a biztonsági követeléseire.
Mégis, mit gondolt Orbán, Oroszország majd lenyugtatható valamiféle kamu-tárgyalás sorozattal, amelynek nyilvánvalóan nem lett volna eredménye?
Ez valamiféle komplexusa Magyarországnak, hogy azt hisszük nekünk valamiféle "közvetítő" szerepünk van a nagyhatalmak között.
Nincsen.
Túl kellene élni a nagyhatalmak között, csendben.
47%al nőtt a gáz ára az invázió óta. Orbán kiment, lefixálta Paks 2 ütemet, lefixálta a hosszútávú gázt jó áron, és elbeszélgetett a békéről, hogy nem kellene. A sajtájon elmondta, hogy tiszteletben tartja, és nem szól bele Oo ügyeibe, de hozzátette, reménykedik a békében és nem tenne jót egy háború Európában.

A háromból két célt elért. Az elért célok MO biztonságát szolgálják, a másik meg EU biztonságát szolgálta volna. Kettő megvalósult, a harmadik, amihez közünk nincs, hogy lesz-e vagy sem, az pedig nem. Ennyi történt. Utána ment Macron, Scholz ésss semmit se értek el, pedig ők is ugyanezekért mentek. Cserébe a németek ha hideg lesz vagy anyagilag mennek tönkre, vagy pedig megfagynak. A franciáknál meg kampány lesz. Ott is keményen szorítják ki az esélyeseket, pl. az elegendő ajánlás hiányában egy Le Pen se biztos el tud majd indulni. A legutóbbin második lett. Szóval, felejtsük el Orbán arcát, Putyin más bajnokságban játszik, Orbán pedig nem egy képregényhős.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Én inkább ott látom a hasonlóságot, hogy sokat tett fel egy lapra, csak az ő esetükben ez nem Putyin volt, hanem Simicska.
Az elemzésből egyébként egy fontos dolog kimaradt.
Szerintem nem az oroszokkal való korábbi kapcsolat a fő veszély Orbán számára (a magyarok viszonya az oroszokhoz sosem volt olyan mélyen ellenséges, mint a lengyeleknél), hanem az, hogy a mindig dörzsölt politikust (ez a népszerűségének egyik fontos oka) most csúnyán átverték a palánkon.

"a mindig dörzsölt politikust (ez a népszerűségének egyik fontos oka) most csúnyán átverték a palánkon"

a fenébe! én is hibás vagyok. előbb kellett volna visszajönnöm :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kár, hogy elgunyoroskodod. Én nagyot nyeltem, amikor megláttam, hogy már a sajátjait is hosszú asztalhoz ülteti. Ez az jelenti, hogy eltávolodott tőlük, lélekben és fizikailag is.
Ő még mindig Lisszabontól-Vlagyivosztokot akarna, miközben már a sajátjai közül is egyre többen követelnek Szovjetuniót.
Nem kell karóba húzni magunkat. Ezek úgyis rajtunk, -legalábbis rajtam biztos- dolgok. Minek belefeszülni?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
Nem látom sötéten a dolgokat. Az, hogy Putyin és Orbán bukik (nem feltétlenül most!), nem sötét, hanem szükségszerű. Mert a folyamatok, erőterek így alakulnak. Az oroszok "teljesítménye" pedig szerintem nem olyan rossz.
TIsza Kálmán is megbukott 1x. Mondjuk, ő elegánsan, Kossuth kapcsán ...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 381
37 589
113
Orosz Védelmi Minisztérium: az erőink elpusztítottak 18 ukrán tankot, 7 több rakétarendszert és 41 gépjárművet
"A védelmi minisztérium arról is beszámolt, hogy az ukrán erők 36.dandárja, valamint 82 katona megadta magát a fekete-tengeri Snake-szigeten."
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Komolyra fordítva a szót. Nem, Orbán számára az a fő veszély, hogy ők maguk megijedtek Oroszországtól, és most vissza kell kullogniuk a Nyugathoz, miközben az ellenzék árulózza őket az Oroszországgal való kalandjuk miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Vona is csúnyán megégette magát Oroszo.-gal. Elment, tárgyalt a bolsevik-fasisztoid Duginnal Moszkvában, az meg sikeresen elhitette vele, hogy keresztény-konzervatív, "nemzeti".
Aztán mikor rájött, kivel is tárgyalt, ijedtében Amerikához szaladt (mint most Rajcsányi és Bencsikék), aztán otthagyta a politikusi pályát is.
Vagy az említett körök mindig is amerikához húztak. Mert ez egy alom. De legalábbis borzalom.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Hiába gúnyolódsz, ez nem várt támadás volt.
Édesem, második napja háború van!!!
Mit gondoltál, majd kérnek az oroszoktól jó előre egy beleegyezési nyilatkozatot, és megvárják míg a papír aláírva-lepecsételve postafordultával visszatér?
Te nagyon el vagy tájolva, hogy milyen az, amikor full-kontakt katonai összecsapás zajlik és a megtámadott és egyben gyengébb fél megragadja azt a kevés lehetőséget, ami neki adatott.

De persze ne szaladjunk ennyire előre, még az is lehet hogy mégse ukrán, hanem orosz gyártású fake news, hogy igazolják hogy ezek az ukránok mekkora barbárok. Bár mondjuk akkor valószínűleg arról szólna a hír, hogy Rosztov központjában csapódott be.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 156
88 447
113
És ezt te el is hiszed, hogy ez volt az oka?
Nem volt covidos Orbánék között ... De mivel ő a házigazda, azt csinál amit akar. Behozhatta volna a kutyáját, vagy főz neki valami kurvajót, de nem, leültette magától távol. Hol nem szarom ezt én le? Ellenben egy földre rakott táska, undorító bútor a testőrszálláson, egyik díványon egy bojler és egy idős nő férje, a másikon meg három hülye egy ágyon azért az inkább jelent valamit ...
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 402
14 278
113
Kizárt dolognak tartom, hogy a világ 2. legerősebb hadereje őszintén kirakná a netre, bármilyen forrásról is legyen szó, hogy milyen eszközállománnyal rendelkezik.
Ezek SZU után maradt gépek (már akkor is kevés volt beloluk), szoval special ezen nincsen mit titkolni, hiszen az oszes utódállam tisztában van a számukkal.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 997
57 209
113
Az eddigi napok csalódásait összefoglalva:

  • az "oroszpártiak" csalódtak abban, hogy Oroszo. nem mindenható, értsd nem tud 1 nap alatt Franciaország-nyi területet elfoglalni
  • boki csalódott abban, hogy Oroszo. előtt nem esett térdre Ukrajna 1 nap alatt
  • néhány jobboldali csalódott abban, hogy Oroszo. egyáltalán támadást indított
  • a Fidesz csalódott abban, hogy nem sikerült nekik összehozni a világbékét, pedig milyen jól mutatott volna, ha Orbán és Szíjjártó békéltették volna meg egymással az USA-t és Oroszo.-ot
Voltak már korszakalkotóbb hozzászólásaid is ...:)
Viccnek meg kicsit gyenge, nem?