[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 085
24 481
113
Szia.
Saját megfigyelésem...
Itt az oroszok gyakorlatilag a rakétatecnikán kívül (Azt is korlátozottan.) semmit nem vetettek be ami modern.
Sokkal inkább úgy tűnik nekem, hogy odavertek egy hadtestet, ugyan azzal a technikával ami az ukránoknak van, és menetelnek előre.
Aztán aki valamennyire konyít a katonáskodáshoz levonhatja a következtetést.
Egy hadsereg, egy hadtest ellen, NATO kiképzés-fegyverzet, ex cccp cuccok ellen...
Aztán lehet most kombinálni mire lett volna képes a szovjetunió.
Illetve mi lehet a tarsolyban....
És üzenet a világnak is....."mezítláb erre vagyunk képesek.
( Ha csak a Kaszpiról, a szírekre kilövöldözött rakétamennyiséget nézzük, akkor most semmi nem történt....)
Egyébként nagyon nem örülök ennek az eszkalációnak.
ugyanezt írtam máshová egy fazonnak,hogy a legmodernebb cucc amit láttam az a kalibr és a KA-50 Alligator ezeket leszámitva tiszta '90-es évek eleje ..
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 560
5 215
113
Lehet hogy az Oroszok tudnak valamit. Végig olvasva a kommenteket itt valami nem stimmel. Ez az egész nektek is bűzlik. Olyan mintha az oroszk várnának valamire. Hol vannak a korszerű orosz erők. Nem látok korszerű légvédelmi egységeket. A legújabb repülőgépeik tüzérségük sehol. Kevés robotrepülőgépet rakétát lőttek el. Valamire készülnek várnak. Az egész NATO ukrajnára oroszokra figyel. Miért ment Putyin személyesen Kínába. Mit beszéltek meg amit telefonon nem lehetett megbeszélni. Meg is várták az olimpia végét. Ez önmagában kevés. Ha kina most lenyulná Tajvant a chipgyártás központját a nyugat a világ másik fele nagy szarban lenne. És mikor ha nem most.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Oroszország az ukrán határon felhalmozott haderejének durván egyharmadát vetette be eddig Ukrajnában – írja egy magas rangú amerikai védelmi tisztviselőre hivatkozva a CNN.
Igen. A nem látni tüzérosztályokat például, hanem csak ütegeket. Harckocsiszázadok vonulnak és a logisztikai egységek is zlj méretűek. Zhcs-k küzdenek egyelőre és nem is túl sok. A felfestett jelekről se lehet most még megállapítani, hogy alkalmi hadosztály vagy inkább hadtestszimbólumok e!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 535
113
LNR DNR és Krim nem is akart/akarhatott részt venni a szavazáson, elvégre önálló független államnak tekintik magukat.
Mindezek ellenére a 76% elég magabiztos eredmény a legitimitáshoz - pláne egy regnáló elnökkel szemben.

Putyin úgy szokott ilyen eredményt elérni, hogy nem engedi rajtvonalhoz az igazi kihívókat.
Nincs igazi kihívó Putyinnak.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Lehet, látni, hogy a katonai jármű megpróbálja elkerülni az ütközést(félre kapja a kormányt) az az agresszív öregember meg direkt alá megy! Tipikus farhát nyugdíjas! Szegény katona, hogy megrémülhetett.

Egy a dolog tanulsága: a lánctalpas járművek nem a KRESZ szabályai szerint közlekednek. Érdemes megjegyezni.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 501
113
Három NATO-tanker van a levegőben. Egy Lengyelország fölött, a másik kettő épp váltást végeznek Románia felett.
Mi van akkor, ha Romániából vagy Moldovából operálnak ukrán gépek?

Classic Mig-29, Szu-27 ami az ukránoknak van, ezeknek a nato tanker max integethet. Kolozsvár mellett ott van Aranyosgyéres, román F-16 és szövetséges vadászok vannak ott, valószínűleg azokat itatjâk. DE van fent Lengyelország és Bulgáriânál Nato Awacs is
 
W

Wilson

Guest
Na itt vannak a megerősített orosz (anyagi) veszteségek a mai napon...

2022. február 25-e az ukrajnai hadművelet második napja. Veszteség​


kép

az orosz erők előrenyomulásának térképe 2022. február 25-én este (ukrán forrás)

https://t.me/zvezdanews/69940
⚡️Nincsenek veszteségek az orosz fegyveres erőknél - közölte az orosz védelmi minisztérium

https://t.me/rt_russian/94827
Az orosz fegyveres erőknél nem voltak veszteségek a Kijev melletti Gosztomel repülőtér közelében végrehajtott leszállási művelet során, a műveletben több mint 200 helikopter vett részt - közölte az orosz védelmi minisztérium.

Természetesen megértem, hogy háborús időkben bármi lehetséges.
De a veszteséget tagadni valahogy istenkáromlás. Az ukránbarát forrásokon közzétett fotó- és videóanyagok szerint már legalább tíz halott és több mint egy tucatnyi fogságba esett katona van.

Anyagi veszteségek február 24-25-én.

A 4. páncéloshadosztály 423. gépesített lövészezredének T-80BV harckocsija Harkv közelében.

25-1
o
BMP-2 a 21. Nehéz Gépesített Lövészdandárból Harkov közelében
25-2 25-3

Négy 2A65 Mista-B löveg, valószínűleg a 8. tüzérezredé, Herszon közelében.

25-4 25-5 25-6 25-7

A 200. gépesített lövészdandár négy BM-21 Grad rakétavetője Harkiv térségében.

25-8 25-9

Colonelcassad
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Classic Mig-29, Szu-27 ami az ukránoknak van, ezeknek a nato tanker max integethet. Kolozsvár mellett ott van Aranyosgyéres, román F-16 és szövetséges vadászok vannak ott, valószínűleg azokat itatjâk. DE van fent Lengyelország és Bulgáriânál Nato Awacs is
Szerinted erre ki vannak képezve az oláh pilóták?
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire
W

Wilson

Guest
2.

Na itt vannak a megerősített orosz (anyagi) veszteségek a mai napon...

2022. február 25-e az ukrajnai hadművelet második napja. Veszteség

2S6 Tunguska önjáró légvédelmi lövegre szerelt géppuska a 138. Gépesített lövészdandár Harkov környékén

25-10

A 200. Gépesített lövészdandár MTLB járműve Harkov közelében....

25-14

Légideszant dandár BMD-2 páncélozott harcjárműve Kijev közelében

25-12

Tigris páncélozott jármű

25-11

31. vadászrepülő ezred Szu-30SM vadászgépe a millerovói repülőtéren.

25-13

Colonelcassad
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 625
7 025
113
Az nem lehet, hogy az a nagy terv, hogy az oroszok CSAK előkészítik a csecsen deszantot. Putyin rábízza a csecsenekre a nehezét, hogy ott legyen veszteség. Ezzel kettőt üt egy csapásra. Nem vagyok biztpol. szakértő, csak hangosan gondolkozok.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
az a baj hogy ránéztek a térképre és keveslitek mert nem tudjátok felmérni ukrajna méreteit... a napi km er t nézzétek mennyit halad a támadás... nagyon nem keveset... igazából eggyes helyeken őrült tempónak nevezhető (ezért a gyors tempóért maradnak hátra szabotázsra emberek...) ez a villámháború eggyik átka hogy a szabotázs kockázata fennáll mert nincs idő a terep rendes megtisztítására szisztematikusan...

abszolút nem haladnak keveset némely helyen hasítanak az oroszok...
Pl. A krími betörés engem teljesen meglepett és nem is értem mi történt ott. Azt gondoltam, ha valamit, akkor azt tudják tartani az ukránok. Elvileg két kis szűk folyosó van ott és mégis berongyoltak úgy a ruszkik, hogy pillanatok alatt Nova Kahovkánál voltak és megnyitották a csatornát.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 230
67 835
113
Tényleg meglep engem hogy mennyire fordítva ültök a lovon. Ki bántotta Oroszországot? Ukrajna odaadta az atomfegyvereit Oroszországnak azért cserébe, hogy Oroszország garantálja a területi épségét. Oroszország a Krím elcsatolásával és a szakadárok támogatásával is saját magának mondott ellent, nem csak a nemzetközi jognak. Ezek ellenére Oroszországot nem támadta meg senki és Oroszországra érdemi veszélyt jelentő fegyverek se lettek Ukrajnába telepítve, hanem Oroszország támadta meg Ukrajnát. Méghozzá olyan erővel amire a második vh óta nem volt példa. Itt rohadtul nem Oroszország az áldozat. Oroszországot egyszer érte támadás most a Rosztovi reptérnél válaszul az invázióra. Oroszország viselkedése vállalatlan, nem véletlen hogy a hagyományosan oroszbarát politikusok is kihátráltak mögüle.
Hoooohoho... csak lassan, varjal...
Hat nezd teged ott valaki lenn kirohog es az nem en vagyok.
Te garantalnad valakinek a teruleti epseget ha nyiltan ellened keszul evek ota es szovetkezik a legnagyobb ellensegeddel? Ne viccelj mar. Ahhoz hogy a BP-i memorandum megszunjon semmi sem kell, semmi formalitas. Ugyanis ma mar senki sem mond fel, tart be ilyesmit. Lasd Trump is pl lecirkaloraketazta minden Ensz meg stb uzengetes nelkul a szireket. Szolt erte valaki? Senki, mindenki tapsolt nyugaton,stb... A masodik vilaghaboru ota szoveget nem tudom hova tenni. Ukrajna talan 30 eves, nem vett reszt benn. Oroszorszag szinten nem. Haderot amit bevet en keveslem, neki talan amugy nem lehet? Afganisztanban boven nagyobb sereg volt bevetve egyebkent. Europaban meg szerintem a jugok ellen.
Megis ki vessen be komoly eroket ha nem egy nagyhatalom?
Talan Lichtenstein?
Ez olyan bulshit szoveg ne haragudj.
Azt se nagyon tudjuk mekkora erot dobtak be, tobbet mint 2008-ban?