[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ezen térkép szerint, pár helyen kezd összeomlani az ukrán védelem.
Főleg Szumi-tól északra.
Délen is kezd kirajzolódni mi a terv, bekerítési manővereknek tűnnek.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 775
9 208
113
Öööö. Akkor gondolom, Dayton sem érvényes, meg Trianon sem, mert kb annyira voltak jogosak azok is.
Trianon 100 éve volt egy teljesen más világban. Dayton meg rohadtul nem egy külső agresszor érdekérvényesítéséről szólt.

Ne gyertek a kamu orosz casus bellikkel! Oroszország csatolta el a Krímet és Oroszország fegyverezte fel a szakadárokat, sőt jelentős részük eleve Oroszországból jött. Legyen tökötök és mondjátok ki hogy Oroszország a birodalma részeként tekint Ukrajnára! Ne ilyen cinikus casus belliket találjatok ki, tudom hogy ezeket ti se hiszitek el.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
hehe, azert ne bozgorozz, te gyurcsanyista proletar
Érdekes ez a topik. Sokakról évek alatt megtudtam, hogy ki miben hisz, mit támogat, mi felé hajlik, politikailag persze, de ez az a topik, ahol az A az B, a B meg A, és mégis, valahogy mindenki csak nyugiban akar élni. Volt itt As aki Bs lett, és fordítva. Én egyet tudok: a cilileket ősi romák szokás bántani. Aki direkt ilyet tesz, annak a qurva anyját és a k. családjának is! Ennek ellenére az A és a B részt is meg tudom érteni, de a jelenlegi helyzetben drukkolni egyiknek se tudnék, hisz Anak is vannak nyomorult előzményei, és a B is hozta évtizedeken át a formáját.

De, amiről vitatkoztok, ott minden út oda vezet, hogy valakik simán kettős mércét alkalmaznak, elhallgattatnak és soha, soha semmikor nem következetesek. Ezért volt hatalmas poén amit a kínaiak Tajvan kapcsán benyögtek és ezért rémisztő is egyben.

Számoljuk fel a kettős mércét mindenhol, és hirtelen nyugi lesz a világban. Lehetséges? Lehetséges. Kölcsönös tisztelet jellemezte a hidegháborút, de az a generáció annyira magabiztos lett aki győztesként került ki belőle, hogy már nem ismeri, hogy hová vezethet a másik folyamatos eltiprása.

USA, Oroszország atomhatalom. Pont emiatt kölcsönösen tisztelni kellene egymást, nem pedig éppen hergelni a gyengébbnek gondolt felet, mert a végén még jön egy harmadik fél, és nemzetközivé lesz a világ ...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 744
113
Putyin pont azért halad lassan ránézésre, mert nem bombázza porig a városokat, hiába onnan lőnek kifele az ukránok oviudvarról és panelok közül.
Eddig szinte semmit nem romboltak le.
Csak ez nem menti a helyzetet.
Nem romboltak le semmit, jófejek, ezért kapnak a fejükre.
Ha lerombolnak porig mindent, akkor meg nem lesznek jófejek.
Ha az elején szétverik a haditechnikát, most nem állna már így a bál, de akkor meg egy hadsereg nélküli bábállamot kreálnak tele belső nacionalista ellenséggel.
Ha nem csinálnak semmit, akkor meg győz a Nyugat.
Az amerikai Ukrajna-projekt romba dönti végül Putyint, aki bukja Szíriát, bukja a Kaukázust, az isztánokat, megy az egész Orosz Birodalom koncepció a lecsóba.
Az atomfegyverek maradnak utolsó kétségbeesett wuderwaffe-nak.

Így járt a világ, mert a tűzzel játszott.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Magyarként hogy a büdös picsába tudsz ekkora ökörséget leírni?
Utálom amikor valaki meg akarja mondani, hogy magyarként mit gondolok.
De ha már így kérdezed:
Azok a területek évszázadokig voltak orosz kézen. Majd elvették tőlük, és most úgy érzik vissza akarják kapni. Megértem őket. Így magyarként.
Tudod így magyarként az én családom is megkapta ezt az ajándékot a nyugattól.
Csak nekünk nem volt azóta elég erőnk, hogy hosszan megtartsuk.
Lehet az oroszoknak se lesz. Ez majd kiderül.
De így magyarként azért drukkolok nekik, mert valós példával alátámasztható lesz, hogy elment innen tatár török, trianon se lesz hát örök.
Csak mert így magyarként nekem picit szomorú, hogy a 8 dédszülőmből 7 szülővárosa határon túl van, és a 7 dédszülőmből 6nak az életét mentve kellett menekülnie 1918 és 20 között a természetesen antant nem bánt csapatok nyomában érkező hősi felszabadító román/szerb/cseh alakulatok elől.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Érdemes volt szétosztani a fegyvereket?

Tehát ma este szállják meg teljesen Kijevet!
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
Utálom amikor valaki meg akarja mondani, hogy magyarként mit gondolok.
De ha már így kérdezed:
Azok a területek évszázadokig voltak orosz kézen. Majd elvették tőlük, és most úgy érzik vissza akarják kapni. Megértem őket. Így magyarként.
Tudod így magyarként az én családom is megkapta ezt az ajándékot a nyugattól.
Csak nekünk nem volt azóta elég erőnk, hogy hosszan megtartsuk.
Lehet az oroszoknak se lesz. Ez majd kiderül.
De így magyarként azért drukkolok nekik, mert valós példával alátámasztható lesz, hogy elment innen tatár török, trianon se lesz hát örök.
Csak mert így magyarként nekem picit szomorú, hogy a 8 dédszülőmből 7 szülővárosa határon túl van, és a 7 dédszülőmből 6nak az életét mentve kellett menekülnie 1918 és 20 között a természetesen antant nem bánt csapatok nyomában érkező hősi felszabadító román/szerb/cseh alakulatok elől.
Te emiatt drukkolsz az orosznak?
Sok sikert, ez biztos hozzájárul Erdély stb. visszavételéhez.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Nem látom.
Azaz annyit viszont igen, és azt viszont tűélesen, hogy egyre irracionálisabban teszik meg a szereplők a téteket. Aztán eljöhet egy olyan pont, ahol elég lesz egy kis hiba a nagy bajhoz! Aztán majd lehet utólag sajnálkozni, hogy valaki "benézte a dógot"...
Mindenki blöfföl. 1914 nem rég volt. De akkor em volt atom. Azért Kuba óta tudjuk le lehet állni, de ahhoz az kell, amit korábban írtam.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Kárpáti Igaz Szó Kijevből:

 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 722
113
OFF


274412750_474647180809548_2434705457869925525_n.jpg

Légi felvétel a kiev belvárosába betörő oroszokról

ON

Am amúgy tarttok attól hogy Putyin húz egy gyors egyszeri taktikai nukeot hogy egy csapásra elintézze a háborút ...

Nem hisszem hogy tartanna a nato választól rá , mert senki nem akarnak bele menni ebbe ...
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Ezt értelmezze már valaki. Mit látunk?
A pontos választ mástól kapod meg, de azt a büdös q..va mindenit de tényleg, hogy lőnek egy géppuskával, jön szembe egy páncélos... nem, nem forgatás van, szerintem tudják, hogy háború van és OTT AUTÓKÁZNAK EGY KISEBB ÖSSZECSAPÁS KÖZVETLEN KÖZELÉBEN többen... hihetetlen...