Na mielőtt megnézném
@Mackensen videóját, elemzek egy kicsit. Saját gondolatok, megint ugyanaz: vitassa bárki nyugodtan érvekkel, a hülye vagy nem érv. Előre szólok, hosszabb lesz, akit nem érdekel lépje át.
0. pont, Putyin beszédei:
-Év elején Putyin közölte, hogy az alkuk ideje lejárt, itt van amit követel, tessék rá válaszolni. Ez politikusról magyarra fordítva annyit jelent, hogy fiuk ez a tárgyalási alap, tessék szépen komolyan venni. Hogy egy kedvenc könyvemből idézzek:
"Engem Taniasa Mamamoto Tivesgeit elárultak az ősi kardok, és ezzel a főnemesség is...
... Mi, az Illatos bolygó népe többé nem kérjük az autonómiát, hanem elvesszük azt, ami ősidőktől fogva megillet. Három napot adok a rendszerben lévő katonák kivonására, aztán elküldjük a levágott fejüket. Felség, egy hetet adok, hogy tintával írja alá a függetlenségünkről szóló egyezményt. Utána a vérével fogja."
A nyugat szokás szerint körbe röhögte.
1. Pont: Putyin kijelenti, hogy a szankciókat így is úgyis bevezetik az országa ellen, szóval mostantól ő szólt. Átléptük a vonalat.
Elismeri a DNR LNR-t és elkezdődik a háború.
Még mindig nem is akarunk odafigyelni rá, pedig mindent elmondott. Valószínűleg ezek után számolt ezzel a mennyiségű szankcióval. Hogy mik a terveik nem tudom, de valószínűleg vannak.
2. Pont: A hadműveletek:
Természetesen a háború 20. órájára már jöttek az oroszok nem erre számítottak kommentek. De én személy szerint azt látom, hogy de, pontosan erre számítottak. A hadsereg nagyon vigyáz arra, hogy direkt még Igor petúniáin se menjen keresztül. Az elfogott ukrán katonákat hazaengedi. Egyszerűen végig úgy viselkednek, hogy a 8 év agymosás után még véletlenül se állja meg a helyét az, hogy ők a vérgőzös barmok. Ez lassan de biztosan meghozza a közhangulat változását. Hiszen egyik oldalról ott van a megszálló konvoj, ami indexel a kereszteződésben, megáll a pirosnál, és még az áramot se kapcsolja le. Másik oldalról a saját kormány, aki molotov koktélokat készíttet, bűnözőket fegyvereztet fel, és még a védhetetlen városokat se nyílvánítja szabad várossá.
3. Pont: A hadműveletek alakulása:
Mint írtam, ez látványosan egy 19. századi hadművelet. Sok irányból, portyázó csapatokkal relatív kis erővel megindított hadművelet, Nem egy Sivatagi Vihar, vagy Bagratyion, ahol erőből átnyomjuk az ellenen a csapást, és letarolunk minden ellenállást. Mert nem ez a cél. Nyilván ott is volt sok több irányból indított csapás, de egyértelműen látszottak a célok, és a prioritások. Itt nincs látványos főirány, nincs olyan pont, ahova össze lehet vonni az ukrán sereget, manőverezni kéne, hogy a nyílt csatákban túlerőt vonhassanak össze. De másfelől ez a 21. század, nem igazán fogsz légierő nélkül manőverezni. Az meg már nincs olyan állapotban, hogy egyáltalán komolyan zavarni tudja az orosz erőket. Persze, erre az ukránok a klasszikus választ lépték meg: behúzódtak a városokba, de itt jön az igazi vicc. Mert az oroszok a városokat várakként, és nem városokként kezelik. Ami iszonyatos különbség, hiszen amíg egy város elfoglalása, és biztosítása gyakorlatilag a védőkhöz képest többszörös erőt köt le, a vár csak annyit, amennyi ahhoz kell, hogy a védők ne tudják nyílt csatára kényszeríteni és megverni az osromlókat. Közben a lőszer az élelmiszer, és a motiváció is fogy. Ezt mutatja az is, hogy az orosz bemegy amíg komolyabb ellenállásba ütközik, aztán ki, minimális veszteséggel. Igen, mondhatjuk, hogy de az ukrán erőknek is minimális így a vesztesége, csak ugye közben fogy a lőszer. Az meg nem nő a földből.
Ha kifogytak belőle lehetnek akármilyen bátrak harcképtelenné válnak.
Közben a harsogó ukrán győzelmi jelentések mellett elsikkadnak az ilyen apró hírek, amikor a keleti ukrán erőkről jelentik, hogy kritikus a helyzet, fogytán az ellátmány, vissza kéne vonulniuk, de az egyre szűkülő folyosón ez már csak nagy nehézségek árán megvalósítható.
Ezek alapján azt gondolom, hogy az oroszok valójában megint megleptek mindenkit, mert a háborúban biztos volt a nyugat, de abban, hogy így fogják vívni teljesen váratlanul ért mindenkit. És pontosan azért jönnek ezek az elakadt, nem megy, jaj hírek, mert az eredetileg bekészített elpusztult városok, hold béli táj jelentések nem működnek.
Hozzá tartozik, hogy a győzelmi jelentések harsogása egy idő után kontraproduktívvá válik, hiszen az egyszeri katona csak azt látja, hogy persze, mindig ők győznek, de csak nem jön a felmentő sereg, avagy a valóság és a képzelet közötti űr miatt úgy érzi nem bízhat a feletteseiben.