[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
12:07
Mariupol és Volnovaha továbbra is a legforróbb pontok a Donbászban, harcok zajlanak miattuk – mondta Pavel Kirilenko, a Donyecki Regionális Polgári-Katonai Igazgatóság vezetője. "Azon dolgozom, hogy zöld folyosót biztosítsanak a humanitárius segélyek, gyógyszerek, élelmiszerek, víz Volnovakhába szállításához, valamint a lakosok evakuálásához."
A luganszki régióban a legnehezebb a helyzet most a Hegyközség területén, ahol az orosz hadsereg szinte az összes települést ágyúzta – mondta Szergej Gaidai, a luhanszki regionális adminisztráció vezetője. Elmondása szerint Zolote és Gornoe falvakban a legnehezebb. "Novoivanovkában és Novotoskovszkijban dolgoznak a tűzoltók. Az alsó szinte megsemmisült. Nincs mindenhol áram, víz, gáz. A városban nagyon nehéz a helyzet" - mondta Gaidai

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 772
113
Az igazmondás arrafelé nem divat, mert kikezdené a szőrén üli a medvét erősember nimbuszát.

Egyetértek a nyugati szarkeveréssel, de a "nem érzik magukat fenyegetve" egy atomnagyhatalom esetében egy atommal nem rendelkező - független attól, hogy az aktuális ukrán vezetés is nettó hülye - azért nehezen védhető...
Sajnos azt látjuk, hogy egy atomhatalmat nem lehet lerohanni, de a nukleáris szint alatt vèrig lehet basztatni, abban bizva, "hogy csak nem fog ilyen kicsinysegek miatt atomhoz nyúlni."
Elképzelhetö, hogy fog, ha a mâsik fél nyilvânvalóan autista.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 026
87 810
113
M1 Hiradóban tegnap:

"Gazdasági szankciók tekintetében.
Amelyeknek az árát, aztán mi fogjuk elszenvedni, olyan szankcióikat kezdeményezni, aminek az lesz az eredménye, hogy a végén még mi magyarok fizetjük meg a háború költségét, az nem értelmes dolog.
Ezért Paks 2-t meg az energia kérdését ki kell venni ki kell hagyni a szankciók kérdésekből, mert ennek az árát mi fogjuk megfizetni."

"Mi elmondtuk, hogy Magyarország nem lesz akadálya semmilyen megegyezésnek, de a szankciók kiterjesztése az energia szektorra ugyan olyan károkat okozna nekünk, mint az oroszoknak."


Szó szerint ezt mondta!
Menjél légyszi oda ahhoz a részhez az interjúban, hogy "... persze ha ez a döntés születik Magyarország itt se lesz ..", és utána lehet csöndben maradni, ha már ennyire okos mindenki és mindent jobban tud ...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 400
93
Ősszel történhetett valami ami miatt durcásak lettek az oroszok. Valami ami még nem szivárgott ki. Szerintem
A médiának tényleg nagy hatalma lett, mint anno a JamesBond filmben, nagyon tud ferdíteni és altatni akár a saját országban is.
Az ukránoknál az érdekes ,- nem tudom mennyire igaz nem néztem utána - pl a Krími harcok után ilyenben gondolkodtak

És itt egy érdekesség a Fekete-tengeri "harcokról" is és a Krími-félsziget környéki gáz és kőolaj mezőkről.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ezt az ordenáré személyeskedést tartogasd meg otthonra. Ott még lehet értékelnék is ...

Aztán tapsolj tovább annak ami odaát történik ... Gratulálok!
Ti vagytok azok akik relativizálják az orosz agressziót, úgy hogy ha valakinek tapsolni akarsz menj át a fürdőbe és nézz a tükörbe. Ha már ott vagy köphetsz is egyet.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and zeal
W

Wilson

Guest
A 75692 sz. Hozzászólásnál leírtam amit én látok ebből(lehet rosszul látom). A másik lehetőséget is ugyanazok próbálják kényszeríteni rá mint ezt. És az a lehetőség sem megoldás az orosznak. Mert a békés, orosznak, ukránnak is valódi megoldást az nem érdeke ezeknek a szarkeverőknek.
De ezzel az invázióval szerintem nem old meg semmit Oroszország szempontjából sőt még növeli az ország elszigeteltségét.Jut eszembe nem tudja valaki, hogy mennyi részvénye van Putyinnak amerikai hadiipari vállalkozásokban mert ha jelentős mennyiség akkor mindent értek.....:)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
MTI
Portfolio
2022. február 28. 09:44




Japán nem egyezhet bele abba, hogy az Egyesült Államok nukleáris fegyvereket tároljon területén Oroszország elrettentésére - szögezte le hétfőn a japán miniszterelnök a kelet-ázsiai ország parlamentjében.

------------------------------

Úgy néz ki nem ment még el az esze mindenkinek!
Az amerikaiak pofáján aztán tényleg vastag a bőr.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Ezt kíváncsi vagyok meddig fogja tudni tartani, mert ESSZENCIÁLIS hazai érdek!
Orbán kijelentette, hogy mindent meg fogunk szavazni amiben egyetértés van mert az ő szavait idézve "Most háború van. Nem okosnak kell lenni hanem egységesnek" Nyilván odamegy és elmondja, hogy nem hiszünk a szankciókban, meg nem kéne magunkat kinyírni azzal hogy elzárjuk a gázcsapot, de mi nem fogunk blokkolni semmit. Annyira a preifériaára szolrult a magyar külpolitika, hogy nem is nagyon tehetnénk meg azt, hogy kilógunk a sorból.. már eddig is mindenki Putyin bábnak tartotta, ő itt semmit nem vétózhat meg, szerintem ez a realitás. A pénzcsapok jelenleg számunkra elzárva, ha nem akarunk súlyos következményket mi nem vétózhatunk meg semmit. Próbálhatunk józan hangot megütni, de itt mi azt tehetjük, hogy beállunk a németek mögé és ennyi.... szerintem ez a realitás már bocsánat. Az egyetlen szövetségesünk a lengyelek sem állnának mellénk jelen pillanatban ha arról lenni szó, hogy a 7-es cikkes elájrás keretében elvegyék a szavazati jogunkat ha valamit szankció rajtunk múlna. Márpedig ha itt elkezdenének röpködni a hírek, hogy a szankciók miattunk buknak pillanatok alatt a tanács elé a jutna a már évek óta futó 7-es eljárás én úgy gondolom. Szerintem aki ezt nem látja az vak. Ebben az esetben a mi érdekeink teljesen a perifériára szorultak, és semmi mozgásterünk nincs. Szerintem ez a valós helyzet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Orbán kijelentette, hogy mindent meg fogunk szavazni amiben egyetértés van mert az ő szavait idézve "Most háború van. Nem okosnak kell lenni hanem egységesnek" Nyilván odamegy és elmondja, hogy nem hiszünk a szankciókban, meg nem kéne magunkat kinyírni azzal hogy elzárjuk a gázcsapot, de mi nem fogunk blokkolni semmit. Annyira a preifériaára szolrult a magyar külpolitika, hogy nem is nagyon tehetnénk meg azt, hogy kilógunk a sorból.. már eddig is mindenki Putyin bábnak tartotta, ő itt semmit nem vétózhat meg, szerintem ez a realitás. A pénzcsapok jelenleg számunkra elzárva, ha nem akarunk súlyos következményket mi nem vétózhatunk meg semmit. Próbálhatunk józan hangot megütni, de itt mi azt tehetjük, hogy beállunk a németek mögé és ennyi.... szerintem ez a realitás már bocsánat. Az egyetlen szövetségesünk a lengyelek sem állnának mellénk jelen pillanatban ha arról lenni szó, hogy a 7-es cikkes elájrás keretében elvegyék a szavazati jogunkat ha valamit szankció rajtunk múlna. Márpedig ha itt elkezdenének röpködni a hírek, hogy a szankciók miattunk buknak pillanatok alatt a tanács elé a jutna a már évek óta futó 7-es eljárás én úgy gondolom. Szerintem aki ezt nem látja az vak. Ebben az esetben a mi érdekeink teljesen a perifériára szorultak, és semmi mozgásterünk nincs. Szerintem ez a valós helyzet.
Ugyan ezt írtam le én is 3 perccel ezelőtt!
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 119
82 873
113
milyen ukrán állásokra???? kapj már magadhoz! első perctől az Ukrán hadsereg NEM harcol kötelék szinten, így az Orosz tüzérség számára NEM ad értékelhető, leküzdhető célpontot.... Azt látni, hogy csak az Orosz sorozatvető tüzérség dolgozik front szinten, az meg terület tűz.... Te tényleg annyira gyökér vagy hogy egy ilyen felállás esetén nem bírod felfogni, hogy az esetleges Orosz tüzérség használata csak arra lenne jó hogy növelje a polgári áldozatok számát....
Látni, hogy (te) vagy gyökér mert nem értesz a hadmüveletekhez. Katonai konvojok, laktanyák , lőszerraktárak nem célpont a tüzérségnek? (a videón biztos nem várost lőnek)Épp azért tesze-tosza az orosz hadmüvelet mert a civilek életét akrják megmenteni. Szinte feláldozzák magukat az orosz katonák bemennek kis csoportokban 2-3 katonai jármüvel az ellenséges területre-városba, ahol minden sarkon megbújnak az ukránok és lesből támadnak.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 777
93
Zelenszkij irodája megnevezi az Oroszországgal folytatott tárgyalások legfontosabb pontjait
Az azonnali tűzszünet és a csapatok kivonása döntő fontosságú tárgyalási kérdések
Ez a baj a szar humoristákkal, nem veszik észre, hogy nem nevet senki.
Ez a csávó a holdon él.

Zelenszkij felszólította az EU-t, hogy azonnal vegye fel Ukrajnát, egy új különleges eljárás keretében.
Itt ugyan mindenki nevet, csak nem vele, hanem rajta.

Ez tényleg nem normális!