[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Sajnos azt látjuk, hogy egy atomhatalmat nem lehet lerohanni, de a nukleáris szint alatt vèrig lehet basztatni, abban bizva, "hogy csak nem fog ilyen kicsinysegek miatt atomhoz nyúlni."
Elképzelhetö, hogy fog, ha a mâsik fél nyilvânvalóan autista.
Viszont akkor ezzel a kérdés továbbra is nyitott, mert ha nekem van atomom, neked továbbra sincs és tőlem nem veszik el, akkor mi a garancia, hogy újra ne essek neked - a személyes jóindulatom, vagy esetleg mennyire jársz a kedvemben?

A szarkeverésről már többször írtam - de az sem mentesít senkit
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
akármilyen is lesz Ukrajna, két vagy három megyével kisebb, esetleg öttel, Kárpátalja nagy valószínűséggel ahhoz a részhez fog tartozni, ami amerikai (nyugati) érdekszférában lesz.
Ahogy most látom nem lesz ukrajnának olyan része, ami a nyugati érdekszférába tartozik.
Sőt, ne legyen igazam, de szerintem az a meglehetősen keserű Putyin beszéd, ahol arról beszélt, hogy Oroszország mindenképp megkapja a szankciókat, mindegy mit csinál, az pont arról szólt, hogy nincs többé veszteni való, mostantól megoldjuk erőből.
Szóval ha itt olvassák az Isztánok és Bajdzsánok a fórumot jelezném a vezetésüknek, hogy a jelen helyzetben biztos ami biztos előkeresném a régi zászlókat. Hogy a Szovjetet, vagy a Cárit, azt Putyinnál érdeklődjék meg.
De pillanatnyilag azt gondolom, hogy már nem sokáig független államok.
 
T

Törölt tag 523

Guest
Nagyon kíváncsi lennék, hogy mi járhat a tábornokoknak a fejében!?

1645990993-temp-aEBPbG_cikktorzs-komplex-szeles.jpg
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
Akik a "Kijevi fantom" kamu videót posztolták. A videót egy ismert jútuberes "War Thunder" készítette az ukrán harci szellem növelésére.


a sztory:
Amikor egy ukrán MiG-29 Kijev felett lelőtt 6 rakétával 6 orosz gépet 6 perc alatt. :)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 684
113
Lehet volt már:


Ez még s HH-ban is azért ritkán viselkedett így a SZU.


Nem hiszek a konteokban, de most még is leírom mivel szenátusi hírszerző bizottság Üléséről szivárogtak ki olyan infók, h Putyin elvtárs egészségével nincs minden rendben így az ítélő képessége is változásokat mutat.
Szu-ban is kockázatot jelentett a vezetők egészségi állapota de ott a kollektív döntési folyamatok PB miatt talán több volt a kontrol mint ebben a perszonalizalt “cári” rendszerben(?)
Már 2014-ben is ez volt a duma. Fárasztó…
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Háború? De hisz épp az előbb írtad hogy "demilitarizálás" folyik, most akkor mivan ilyen gyorsan változott a helyzet? Vagy már te se tudod lányos zavarodban hogy mit hazudtál?

Biztos, hogy én írtam ezt a "demilitarizálás" dolgot? Alább idézem a hozzászólást amin rugózol most - figyelj már ide, nem a te nick -ed virít ott? Úgy gondolom ennyit a "hazudozásról" ... Úgy egyébként, ha gondolod, akkor leszakadhatnál rólam, de tényleg ...

Úgy hazamentek hogy rá három napra lerohanták Ukrajnát.

Még nem támad, csak demilitarizált, Jézusom, te hülye vagy, vagy csak ilyen jól teteted.

Ez nekem kettőből nullának tűnik, ülj le egyes.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93

Zelensky lehetővé teszi a harci tapasztalattal rendelkező foglyoknak, hogy megvédjék hazájukat Zelenszkij hozzátette, hogy a hadiállapot értelmében felfüggeszti néhány ukrán fogoly kivégzését, akiknek "harci tapasztalataik vannak". Zelenský azáltal, hogy segít megvédeni hazájukat, „kompenzálja a bűnösségüket”.


Ennek elment a maradek esze is?
Már egyszer beraktam ma de nem bírom ki annyira jó
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Akik a "Kijevi fantom" kamu videót posztolták. A videót egy ismert jútuberes "War Thunder" készítette az ukrán harci szellem növelésére.


a sztory:
Amikor egy ukrán MiG-29 Kijev felett lelőtt 6 rakétával 6 orosz gépet 6 perc alatt. :)
Boki, hogy mondhatsz ilyet tegnap jeleztem Green leadernek , hogyha a háború után összehoz vele egy interjút 10 évre előfizetek a Portfóliója.....:)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 833
56 430
113
Teljesen nyilvanvalo hogy az lesz mint Vajdasagban. Sot, lehet hogy rosszabb mert ott erovel nem kergettek el nagyon senkit. Itt viszont az ukran kormany es a naci csapatok mindent meg fognak tenni hogy kiiktassak ezt a zavaro kisebbseget. Amugy is felertekelodik a debreceni munkalehetosegek miatt, mig ukrajnaban semmi sem lesz.
Mi meg megintjo szivuskodunk aztan nem lesz benne koszonet.
Most fogózkodjatok.
Lassan nem tudom, nem kellene-e a magyarokat szép lassan ( 10-20 év alatt) itthonra telepiteni, hogy biztonsâgban legyenek...Talán jobb lenne itthon 13 mio magyar, mint 9,5 itthon, a többi meg szanaszét. Tudom, nagyon hülyén hangzik, verjetek keresztre, de legalább gondolkozzatok el ezen. Lehet, hogy szelektiven kellene csinâlni, a nagyobb közösségeket helyükön hagyni, de menteni kellene a menthetöt. A jósâgos EUban nem bizhatunk.
PS: Különben szüleim a Zsil völgyéböl származnak. Ott, jártam pâr évet âltalânos iskolâba regesrègen. De már a 80-as èvekben felismerhetetlen volt ott minden, magyaroknak nyoma alig volt. Elmentek, kihaltak, hâzaik helyén panelek, teli románokkal. Pedig még az ötvenes évekig gimnázium stb is volt ott.
 

434 Hungaria

Well-Known Member
2022. február 24.
106
936
93
Ebben teljesen egyet értünk, aki nem ért egyet velem az nem feltétlenül ruszki bérenc. De te az vagy.
Persze..erről beszéltem... a véleményem nem egyezik a tiéddel, ezért ruszki bérenc vagyok. :D

Ti ott a left side-on nem vagytok valami intelligens emberek, többekközött ezért nyer itthon Orbán kétharmaddal, immár 12 éve. :D

Na de ez off.. a moderatornak azért jelzem, hogy flémelsz és bomlasztod a topikot, aztán majd lesz valami...
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Én megértem, hogy sok mindenkiben nagy az indulat érthető módon, hiszen ezek akárhogy is nézem történelmi idők,és emberek vagyunk, sokszor az érzelmeink irányítanak, de a személyeskedés nem old meg semmit, csak újabb parttalan szajkaratét generál aminek pedig tényleg semmi értelme és nem old meg semmit, arra pedig tényleg nem alkalmas, hogy meggyőzzön bárkit is.
Teljesen igazad van.

Kicsit olyan lett a topic a háború kitörése óta, hogy 9-12 között nem szabadna hírt megosztani, mert "elvész", hanem hagyni mindenkinek, hogy ki őrjöngje magát, aztán indulhatnak a katonai eseményekről készült felvételek és gondolatok. ;)