[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
én látok egy transznyisztriai megoldást is. szerintem a Donyec-medencét már vesztették, de Novorosszija nem lesz meg az oroszoknak szerintem, egy keleti ír megoldás szóba jöhet.
Lehet ebben is valami, de én most azt látom, hogy Putyin bekattant valamin. És ne legyenek illúzióink, szó nincs arról, hogy ő itt mindenről egyedül döntene, az orosz vezérkar, a gazdasági elit ugyanúgy mögé állt ebben a válalkozásban.
Elvben megállíthatnák a szankciók, de a gyakorlatban nem fogják. És a tankok bankok összecsapásban legfeljebb hosszú távon nyernek a bankok.
Szóval MOST a tévedés jogát fenntartva azt gondolom, hogy a vége a volt szovjet területek a baltikumon kívüli teljes behúzása lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha kiventiláltátok magatokat és összemértétek pöcseiteket, akkor kérhetem, hogy az eredeti mederbe térjünk vissza?
Harkov (valószínűleg a hely stimmel, de teljesen nem tudtam pontosítani, hogy mit lőttek. Vagy park, vagy ipari terület jöhet szóba.
Közben megtaláltam a helyszínt. A város legszéle*, ipari terület. Kb. a piros nyíl végén lévő épületből filmeztek a nyíl irányába, narancssárga részt lőtték.

*Keletre teljesen széle, Északra meg pár tömbház a széléig.
322ekvator.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Most fogózkodjatok.
Lassan nem tudom, nem kellene-e a magyarokat szép lassan ( 10-20 év alatt) itthonra telepiteni, hogy biztonsâgban legyenek...Talán jobb lenne itthon 13 mio magyar, mint 9,5 itthon, a többi meg szanaszét. Tudom, nagyon hülyén hangzik, verjetek keresztre, de legalább gondolkozzatok el ezen. Lehet, hogy szelektiven kellene csinâlni, a nagyobb közösségeket helyükön hagyni, de menteni kellene a menthetöt. A jósâgos EUban nem bizhatunk.
PS: Különben szüleim a Zsil völgyéböl származnak. Ott, jártam pâr évet âltalânos iskolâba regesrègen. De már a 80-as èvekben felismerhetetlen volt ott minden, magyaroknak nyoma alig volt. Elmentek, kihaltak, hâzaik helyén panelek, teli románokkal. Pedig még az ötvenes évekig gimnázium stb is volt ott.

Szerintem ezt a telepítgetősdit nem kellene erőltetni. Főleg nem saját kútfőből. Ezekből a történelem folyamán soha nem jöttünk ki jól (ugye elszenvedői voltunk leginkább). Másik oldalról nézve ezt követően a "jóakaróinknak" adott esetben egy feszült történelmi helyzetben mi juthatna eszükbe? Hova telepítgessenek? Inkább nem folytatom a gondolatmenetet ...

Másfelől a külföldre szakadt honfitársaink azért mindig betöltöttek egyfajta híd szerepet az ottani állam irányába a történelem folyamán - hol több, hol kevesebb sikerrel. Amennyiben ez eltűnne, akkor az igen komoly hátrányt jelenthetne minden szempontból ...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 768
9 175
113
Így van!
Annyival kiegészíteném, hogy szerintem Zelenszkijnek és a sleppjének megígérték, hogy ha gyorsan sikerül lezavarni a "nyugatiasítást", akkor sok-sok pénz üti a markukat. Szerintem a pénz már megérkezett (több száz millió USD-ről van szó), a megrendelő pedig várja a szállítást.
Mindez talán megmagyarázza, miért rohantak annyira a NATOba.
Vagy csak az orosz fenyegetés lökte nyugatra az ukrán lakosságot és politikát is. Nem tudom elképzelni hogy az ukránok között ezek után az oroszbarátság elfogadható legyen. Így viszont egy oroszbarát Ukrajnát konszolidálni megint csak nagy kihívás lesz.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Már vártam ezt a hírt. Láttuk, Putyin mennyire zokni agyilag, valahányszor sajtótájékoztatót kell tartania. Elég Bidennel vagy Junckerrel összehasonlítani.
Én megvartam a jelen összefüggésben ezt az inkoherens érvet.
Az állítás igaz. Önmagában.
Megjegyzes: tudod a többiek egy demokratikus intézményi struktúra tetején ülnek/ültek,ahol egy szamár is lehet…. Egy autoriter struktúra, erősen perszonális rezsim esetében mást jelent, ha kedves vezető hanyatlik.

Lényeg: érvelésed a hirszerzesi kiszivárgás/kiszivárogtatás szempontjából invalid. Tekintve, h arról volt szó, h Putyin önmagához képest változik! és nem arról hogy milyen stram gyerek mondjuk Bidenhez képest (Juncker nevű személyről nem is beszélve aki nincs hivatalban és s akkor se volt tényező).
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 415
33 631
113
Nem hiszek a konteokban, de most még is leírom mivel szenátusi hírszerző bizottság Üléséről szivárogtak ki olyan infók, h Putyin elvtárs egészségével nincs minden rendben így az ítélő képessége is változásokat mutat.
Szu-ban is kockázatot jelentett a vezetők egészségi állapota de ott a kollektív döntési folyamatok PB miatt talán több volt a kontrol mint ebben a perszonalizalt “cári” rendszerben(?)

Az afganisztáni bevonulást úgy döntötték el, hogy a Politburo tagjai közül sem mindenki tudott róla...
Oo-ban is megvannak elvben a struktúrák, amik leválthatnák az elnököt ha ellene fordulnának. Összeül a Duma, vagy mittomén. Putyin túllépte azt, amire felhatalmazást kapott, a szakik elismerésére és megvédésére. Persze ez csak elmélet.
 
W

Wilson

Guest
Teljesen igazad van.

Kicsit olyan lett a topic a háború kitörése óta, hogy 9-12 között nem szabadna hírt megosztani, mert "elvész", hanem hagyni mindenkinek, hogy ki őrjöngje magát, aztán indulhatnak a katonai eseményekről készült felvételek és gondolatok. ;)
Amúgy most rá áltam az Oroszország szibériai távol-keleti médiájának figyelésére az orosz veszteségek kapcsán és ezt találtam.....

@Green Leader nyugodtan felhasználhatod csak említsd meg a HTKA-t...


Ukrajnában megölték a Kuzbassz SOBR parancsnokát.....

28 Feb 2022, 07:37

thumb.jpg


Ukrajnában elhunyt a Kemerovói területen működő SOBR különítmény vezetője, Konsztantyin Ogiy, aki Afganisztánban és Csecsenföldön is járt. A különleges egységet, amelynek feladata a bűnözők elfogásában és a közrend védelmében való erőteljes támogatás, a hadsereggel való harcra lehetett volna felhasználni.

A szerkesztőségi források szerint egy repülőgép a halottakkal Kuzbaszban várakozik.

A Rosgvardia Kemerovói Területi Igazgatóság különleges gyorsreagálású egységének (SOBR) parancsnoka, Konsztantyin Ogiy ezredes Ukrajnában halt meg egy katonai különleges művelet során - közölte a Taiga.infóval két, a rendvédelmi szervekhez közel álló forrás.

"Csapdába estek. A konvojt **** [lelőtték]. A srácok Krasznojarszkból és Novokuznyeckből származnak" - mondta az egyik forrás.

Ogiya hívójele állítólag "Abat" volt. A halottak között van egy "Murzin" és egy "Schlegel" nevű forrás is. "Negyvenkét emberünket ölték meg, a SOBR két egységét. Még nem tudni, hány rohamrendőrünk halt meg" - mondta.

A Taiga.info beszélgetőpartnere szerint a különleges erők különítménye Fehéroroszország irányából tartott Ukrajna felé. Február 25-én az orosz védelmi minisztérium arról számolt be, hogy elfoglalták a Kijevtől nyugatra, a fehérorosz határ felé eső Gosztomel repülőteret.

A katonai konfliktusok lefedésére szakosodott CIT-szakértők korábban elemezték a Kijevből származó videót és a foglyok kihallgatásáról közzétett felvételeket, és arra a következtetésre jutottak, hogy az orosz rohamrendőrök és a SOBR megpróbáltak betörni a városba.

A Moscow Times újságírói megerősítették a foglyul ejtett személyazonosságát, aki a Kemerovói területen található Novokuznetskból származó Jevgenyij Plotnyikov rohamrendőrként mutatkozott be. A kiadvány azt írja, hogy február 3-án a novokuznyecki OMON 80 emberét Kemerovóba küldték, és onnan a helyi OMON-nal együtt mindannyian a fehéroroszországi Szmolenszkbe és Gomelbe repültek.

"Február 24-én azt mondták, hogy átvesszük Ukrajnát. A fehérorosz csapatokkal együtt törtünk át. Először az Orosz Föderáció csapatai vonultak be. Másnap reggel már az OMON és a SOBR ment be a megtisztított szektorba, és ott fehérorosz katonákat is láttunk. A feladat Kijev elfoglalása volt. Szent György-szalagokat kaptunk, és azt mondták, hogy varrjuk fel a zászlónkra" - mondta.

Egy másik forrás a kuzbászi rendfenntartók közül azt állítja, hogy több tucatnyian haltak meg. A halottakkal érkező repülőgépet február 28-án várják.

Sem a Roszgvardiától, amelynek az OMON és a SOBR alá van rendelve, sem az orosz védelmi minisztériumtól nem érkezett hivatalos kommentár a helyzetről. A kemerovói régió Rosgvardia-irodájának sajtószolgálata több alkalommal sem válaszolt a Taiga.info hívásaira. Az ügynökség honlapján található legfrissebb hír szerint az OMON-csapatok Novokuznyeckben "az elesett kollégák emléknapjának előestéjén" "filccsizmás minifocitornát" rendeztek iskolásoknak.

(Megjegyzendő, hogy a felek által a konfliktusban elszenvedett áldozatokra vonatkozó adatokat független értékelésre van szükség).

Konsztantyin Ogiy Afganisztánon és Csecsenföldön is jart - írja az AiF.

18 évesen Afganisztánban volt.
"Soha nem is gondolt arra, hogy - ahogy most divatos mondani - "kilépjen" vagy "megszökjön" a hadseregből. Miután behívót kaptak, a srácok még örültek is" - írta a lap.

"Másképp neveltek minket: olyanok akartunk lenni, mint nagyapáink, akik a náci Németország elleni harcokban harcoltak, megismételni hőstetteiket, bizonyítani akartunk. Tökéletesen megértettük, hogy mire vállalkozunk, és hogy hova fognak küldeni minket" - mondta Ogiy.

Jól emlékszem arra a napra, amikor háborúba mentem. Előtte hat hónapig Ferghanában voltunk kiképzésen. Ősz volt, és az elmúlt ciklon sok havat hozott. Ezért segítettünk a helyi lakosságnak eltakarítani, néhány napig csináltuk. Aztán három nap alatt megalakították az egységünket, kiválasztottak közülünk tízet, felültettek minket a repülőgépre, és Kabulba repítettek. Tíz nappal később kaptam meg az első harci küldetésemet. Egy konvojt kísértünk az egyik tartományba. Meg kellett védenünk az ellenség támadásaitól.

Ogiy 1995-1996-ban Csecsenföldön harcolt. Amikor egy páncélozott járművet felrobbantottak, a személyzet minden tagja, köztük Ogiy is légnyomást kapott. De ő, ahogy Ogiy bajtársa elmesélte, egyetlen könnyű géppuskával megmentette az egységet.

 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Az afganisztáni bevonulást úgy döntötték el, hogy a Politburo tagjai közül sem mindenki tudott róla...
Oo-ban is megvannak elvben a struktúrák, amik leválthatnák az elnököt ha ellene fordulnának. Összeül a Duma, vagy mittomén. Putyin túllépte azt, amire felhatalmazást kapott, a szakik elismerésére és megvédésére. Persze ez csak elmélet.
Igen, igen.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 759
15 696
113
Az afganisztáni bevonulást úgy döntötték el, hogy a Politburo tagjai közül sem mindenki tudott róla...
Oo-ban is megvannak elvben a struktúrák, amik leválthatnák az elnököt ha ellene fordulnának. Összeül a Duma, vagy mittomén. Putyin túllépte azt, amire felhatalmazást kapott, a szakik elismerésére és megvédésére. Persze ez csak elmélet.
A Duma jóváhagyásában benne volt, hogy Putyin teljesen szabad kezet kap.
 
  • Szomorú
Reactions: Nagy Csaba and enzo

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kösz, meglett közben, csak mire megvan, addigra kicsúszok az 5 percből. (Egyébként több "Ekvator" nevű épület van. (Mire Kijevben a Jyskeket böngésztem végig tegnap vagy tegnap előtt... :) )
 
W

Wilson

Guest
Ha kiventiláltátok magatokat és összemértétek pöcseiteket, akkor kérhetem, hogy az eredeti mederbe térjünk vissza?
Harkov (valószínűleg a hely stimmel, de teljesen nem tudtam pontosítani, hogy mit lőttek. Vagy park, vagy ipari terület jöhet szóba.
Szerintem lehet ehhez kapcsolódik az a videó amit korábban feltettem amelyen a harkovi utca aszfaltjában ott az MLRS rakéta hajtórésze.....
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 704
113
Most fogózkodjatok.
Lassan nem tudom, nem kellene-e a magyarokat szép lassan ( 10-20 év alatt) itthonra telepiteni, hogy biztonsâgban legyenek...Talán jobb lenne itthon 13 mio magyar, mint 9,5 itthon, a többi meg szanaszét. Tudom, nagyon hülyén hangzik, verjetek keresztre, de legalább gondolkozzatok el ezen. Lehet, hogy szelektiven kellene csinâlni, a nagyobb közösségeket helyükön hagyni, de menteni kellene a menthetöt. A jósâgos EUban nem bizhatunk.
PS: Különben szüleim a Zsil völgyéböl származnak. Ott, jártam pâr évet âltalânos iskolâba regesrègen. De már a 80-as èvekben felismerhetetlen volt ott minden, magyaroknak nyoma alig volt. Elmentek, kihaltak, hâzaik helyén panelek, teli románokkal. Pedig még az ötvenes évekig gimnázium stb is volt ott.
Befejeznéd a tótok, oláhok munkáját????????
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 190
29 195
113
Én megvartam a jelen összefüggésben ezt az inkoherens érvet.
Az állítás igaz. Önmagában.
Megjegyzes: tudod a többiek egy demokratikus intézményi struktúra tetején ülnek/ültek,ahol egy szamár is lehet…. Egy autoriter struktúra, erősen perszonális rezsim esetében mást jelent, ha kedves vezető hanyatlik.

Lényeg: érvelésed a hirszerzesi kiszivárgás/kiszivárogtatás szempontjából invalid. Tekintve, h arról volt szó, h Putyin önmagához képest változik! és nem arról hogy milyen stram gyerek mondjuk Bidenhez képest (Juncker nevű személyről nem is beszélve aki nincs hivatalban és s akkor se volt tényező).
Ugyan már, a hírszerzés ezt vagy 10 éve "szivárogtatja", néhány évenként előjön: rákos, aspergeres, megbolondult, elszakadt a valóságtól, a társadalomtól, a vezérkartól. Emlékszik valaki arra, amikor 2 hétre eltűnt? Akkor is megpuccsolták vagy szült Svájcban, izé, a szeretője szült. Ez nem hírszerzési kiszivárgás, hanem ordas nagy kamuk gyártása a saját közvéleményünk számára, mert ciki lenne bevallani, h lófaszt se tudunk / elmértük a helyzetet, és hiba volt Ukrajnát megpiszkálni.