[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Azaz magyarul nem írtam sehol ""demilitarizálás". Kösz, hogy megerősítetted. Akkor ezt a "hazudozás" dolgot is revideálhatnád, ha van annyi gerinc benned (szerintem nincs, de ...)

Úgy egyébként nem arra hoztam linket, hogy Putykó azt állította, hogy "nem támad" (ez volt a Te állításod), hanem arra, hogy "támad" (azaz éppen megcáfoltalak). A link -ben meg a cikk címe ...
Ja akkor csak félre értettelek és azt mondod hogy a Putyin folyamatosan hazudott az utóbbi időben, ugye? Hogy hazudott a gyakorlattal és hazudik a támadással kapcsolatban is, jól értem?
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 645
113
Lehet volt már:


Ez még s HH-ban is azért ritkán viselkedett így a SZU.


Nem hiszek a konteokban, de most még is leírom mivel szenátusi hírszerző bizottság Üléséről szivárogtak ki olyan infók, h Putyin elvtárs egészségével nincs minden rendben így az ítélő képessége is változásokat mutat.
Szu-ban is kockázatot jelentett a vezetők egészségi állapota de ott a kollektív döntési folyamatok PB miatt talán több volt a kontrol mint ebben a perszonalizalt “cári” rendszerben(?)
Már vártam ezt a hírt. Láttuk, Putyin mennyire zokni agyilag, valahányszor sajtótájékoztatót kell tartania. Elég Bidennel vagy Junckerrel összehasonlítani.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ja akkor csak félre értettelek és azt mondod hogy a Putyin folyamatosan hazudott az utóbbi időben, ugye? Hogy hazudott a gyakorlattal és hazudik a támadással kapcsolatban is, jól értem?

Ne kezdjük elölről a dolgot - felsültél rendesen. A tükörvádaskodásod meg személyeskedésed kb. beárazott itt ezen a fórumon ...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 309
113
Tele van az összes tököm a ruszkibérencezéssel meg a nyugatisegg-nyalókkal is....

Egyezzünk meg az alapokban:

1. Ukrajna hibát követett el a NATO-csatlakozás erőltetésével, a nemzetiségek elnyomásával és fizikai bántalmazásával. oroszország nagyhatalmi érdekeinek figyelmen kívül hagyásával.
2. Oroszország hibát követett el a háború megindításával és folytatásával.
3. A nyugati nagyhatalmak hibát követtek el Ukrajna ész nélküli támogatásával.
Ha ebben megegyezünk, folytathatjuk....
Így van!
Annyival kiegészíteném, hogy szerintem Zelenszkijnek és a sleppjének megígérték, hogy ha gyorsan sikerül lezavarni a "nyugatiasítást", akkor sok-sok pénz üti a markukat. Szerintem a pénz már megérkezett (több száz millió USD-ről van szó), a megrendelő pedig várja a szállítást.
Mindez talán megmagyarázza, miért rohantak annyira a NATOba.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 257
13 895
113

Az Unió először vásárol fegyvereket harmadik ország számára​

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/...q_id=l19qzqEeTje-202202280946&dop_id=15597367

Az Európai Unió külügyminiszterei az esti órákban egyértelműen megállapodtak abban, hogy 450 millió eurót biztosítanak Ukrajna fegyverzetére és további 50 millió eurót üzemanyagra és egyéb anyagokra. Az intézkedésnek visszamenőleges hatálya van, ami azt jelenti, hogy a tagállamok megtéríthetik az EU-tól azokat a meglévő katonai anyagokat, amelyeket már a kelet-európai hadszíntérre küldtek. Lengyelország lesz a következő alkalommal a logisztikai közvetítő.

Svájc "nagy valószínűséggel" csatlakozik az európai intézkedésekhez - tanácsolta Ignazio Cassis elnöke. A héttagú Szövetségi Tanács emiatt hétfőn ülésezik.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113

Az Unió először vásárol fegyvereket harmadik ország számára​

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/...q_id=l19qzqEeTje-202202280946&dop_id=15597367

Az Európai Unió külügyminiszterei az esti órákban egyértelműen megállapodtak abban, hogy 450 millió eurót biztosítanak Ukrajna fegyverzetére és további 50 millió eurót üzemanyagra és egyéb anyagokra. Az intézkedésnek visszamenőleges hatálya van, ami azt jelenti, hogy a tagállamok megtéríthetik az EU-tól azokat a meglévő katonai anyagokat, amelyeket már a kelet-európai hadszíntérre küldtek. Lengyelország lesz a következő alkalommal a logisztikai közvetítő.

Svájc "nagy valószínűséggel" csatlakozik az európai intézkedésekhez - tanácsolta Ignazio Cassis elnöke. A héttagú Szövetségi Tanács emiatt hétfőn ülésezik.
akkor bájbáj svájci bankszámlák, bájbáj svájci semlegesség
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 680
113
Kozben egy Tos beragadt a sarba Donyecknel.
Ugyanarra kilott ukran T 64,nem mukodott a reaktiv pancel.
Jah es Szumi regioban valami Ahtarszkie vagy hol szerintem egy Iskander betalalt. Akkor to lett hogy horgaszni lehetne benn, korulotte minden romokban szaz meterekkel is odebb.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
én látok egy transznyisztriai megoldást is. szerintem a Donyec-medencét már vesztették, de Novorosszija nem lesz meg az oroszoknak szerintem, egy keleti ír megoldás szóba jöhet.
Lehet ebben is valami, de én most azt látom, hogy Putyin bekattant valamin. És ne legyenek illúzióink, szó nincs arról, hogy ő itt mindenről egyedül döntene, az orosz vezérkar, a gazdasági elit ugyanúgy mögé állt ebben a válalkozásban.
Elvben megállíthatnák a szankciók, de a gyakorlatban nem fogják. És a tankok bankok összecsapásban legfeljebb hosszú távon nyernek a bankok.
Szóval MOST a tévedés jogát fenntartva azt gondolom, hogy a vége a volt szovjet területek a baltikumon kívüli teljes behúzása lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha kiventiláltátok magatokat és összemértétek pöcseiteket, akkor kérhetem, hogy az eredeti mederbe térjünk vissza?
Harkov (valószínűleg a hely stimmel, de teljesen nem tudtam pontosítani, hogy mit lőttek. Vagy park, vagy ipari terület jöhet szóba.
Közben megtaláltam a helyszínt. A város legszéle*, ipari terület. Kb. a piros nyíl végén lévő épületből filmeztek a nyíl irányába, narancssárga részt lőtték.

*Keletre teljesen széle, Északra meg pár tömbház a széléig.
322ekvator.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Most fogózkodjatok.
Lassan nem tudom, nem kellene-e a magyarokat szép lassan ( 10-20 év alatt) itthonra telepiteni, hogy biztonsâgban legyenek...Talán jobb lenne itthon 13 mio magyar, mint 9,5 itthon, a többi meg szanaszét. Tudom, nagyon hülyén hangzik, verjetek keresztre, de legalább gondolkozzatok el ezen. Lehet, hogy szelektiven kellene csinâlni, a nagyobb közösségeket helyükön hagyni, de menteni kellene a menthetöt. A jósâgos EUban nem bizhatunk.
PS: Különben szüleim a Zsil völgyéböl származnak. Ott, jártam pâr évet âltalânos iskolâba regesrègen. De már a 80-as èvekben felismerhetetlen volt ott minden, magyaroknak nyoma alig volt. Elmentek, kihaltak, hâzaik helyén panelek, teli románokkal. Pedig még az ötvenes évekig gimnázium stb is volt ott.

Szerintem ezt a telepítgetősdit nem kellene erőltetni. Főleg nem saját kútfőből. Ezekből a történelem folyamán soha nem jöttünk ki jól (ugye elszenvedői voltunk leginkább). Másik oldalról nézve ezt követően a "jóakaróinknak" adott esetben egy feszült történelmi helyzetben mi juthatna eszükbe? Hova telepítgessenek? Inkább nem folytatom a gondolatmenetet ...

Másfelől a külföldre szakadt honfitársaink azért mindig betöltöttek egyfajta híd szerepet az ottani állam irányába a történelem folyamán - hol több, hol kevesebb sikerrel. Amennyiben ez eltűnne, akkor az igen komoly hátrányt jelenthetne minden szempontból ...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 755
9 099
113
Így van!
Annyival kiegészíteném, hogy szerintem Zelenszkijnek és a sleppjének megígérték, hogy ha gyorsan sikerül lezavarni a "nyugatiasítást", akkor sok-sok pénz üti a markukat. Szerintem a pénz már megérkezett (több száz millió USD-ről van szó), a megrendelő pedig várja a szállítást.
Mindez talán megmagyarázza, miért rohantak annyira a NATOba.
Vagy csak az orosz fenyegetés lökte nyugatra az ukrán lakosságot és politikát is. Nem tudom elképzelni hogy az ukránok között ezek után az oroszbarátság elfogadható legyen. Így viszont egy oroszbarát Ukrajnát konszolidálni megint csak nagy kihívás lesz.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 329
2 575
113
Már vártam ezt a hírt. Láttuk, Putyin mennyire zokni agyilag, valahányszor sajtótájékoztatót kell tartania. Elég Bidennel vagy Junckerrel összehasonlítani.
Én megvartam a jelen összefüggésben ezt az inkoherens érvet.
Az állítás igaz. Önmagában.
Megjegyzes: tudod a többiek egy demokratikus intézményi struktúra tetején ülnek/ültek,ahol egy szamár is lehet…. Egy autoriter struktúra, erősen perszonális rezsim esetében mást jelent, ha kedves vezető hanyatlik.

Lényeg: érvelésed a hirszerzesi kiszivárgás/kiszivárogtatás szempontjából invalid. Tekintve, h arról volt szó, h Putyin önmagához képest változik! és nem arról hogy milyen stram gyerek mondjuk Bidenhez képest (Juncker nevű személyről nem is beszélve aki nincs hivatalban és s akkor se volt tényező).