[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
Nem hiszek a konteokban, de most még is leírom mivel szenátusi hírszerző bizottság Üléséről szivárogtak ki olyan infók, h Putyin elvtárs egészségével nincs minden rendben így az ítélő képessége is változásokat mutat.
Szu-ban is kockázatot jelentett a vezetők egészségi állapota de ott a kollektív döntési folyamatok PB miatt talán több volt a kontrol mint ebben a perszonalizalt “cári” rendszerben(?)

Az afganisztáni bevonulást úgy döntötték el, hogy a Politburo tagjai közül sem mindenki tudott róla...
Oo-ban is megvannak elvben a struktúrák, amik leválthatnák az elnököt ha ellene fordulnának. Összeül a Duma, vagy mittomén. Putyin túllépte azt, amire felhatalmazást kapott, a szakik elismerésére és megvédésére. Persze ez csak elmélet.
 
W

Wilson

Guest
Teljesen igazad van.

Kicsit olyan lett a topic a háború kitörése óta, hogy 9-12 között nem szabadna hírt megosztani, mert "elvész", hanem hagyni mindenkinek, hogy ki őrjöngje magát, aztán indulhatnak a katonai eseményekről készült felvételek és gondolatok. ;)
Amúgy most rá áltam az Oroszország szibériai távol-keleti médiájának figyelésére az orosz veszteségek kapcsán és ezt találtam.....

@Green Leader nyugodtan felhasználhatod csak említsd meg a HTKA-t...


Ukrajnában megölték a Kuzbassz SOBR parancsnokát.....

28 Feb 2022, 07:37

thumb.jpg


Ukrajnában elhunyt a Kemerovói területen működő SOBR különítmény vezetője, Konsztantyin Ogiy, aki Afganisztánban és Csecsenföldön is járt. A különleges egységet, amelynek feladata a bűnözők elfogásában és a közrend védelmében való erőteljes támogatás, a hadsereggel való harcra lehetett volna felhasználni.

A szerkesztőségi források szerint egy repülőgép a halottakkal Kuzbaszban várakozik.

A Rosgvardia Kemerovói Területi Igazgatóság különleges gyorsreagálású egységének (SOBR) parancsnoka, Konsztantyin Ogiy ezredes Ukrajnában halt meg egy katonai különleges művelet során - közölte a Taiga.infóval két, a rendvédelmi szervekhez közel álló forrás.

"Csapdába estek. A konvojt **** [lelőtték]. A srácok Krasznojarszkból és Novokuznyeckből származnak" - mondta az egyik forrás.

Ogiya hívójele állítólag "Abat" volt. A halottak között van egy "Murzin" és egy "Schlegel" nevű forrás is. "Negyvenkét emberünket ölték meg, a SOBR két egységét. Még nem tudni, hány rohamrendőrünk halt meg" - mondta.

A Taiga.info beszélgetőpartnere szerint a különleges erők különítménye Fehéroroszország irányából tartott Ukrajna felé. Február 25-én az orosz védelmi minisztérium arról számolt be, hogy elfoglalták a Kijevtől nyugatra, a fehérorosz határ felé eső Gosztomel repülőteret.

A katonai konfliktusok lefedésére szakosodott CIT-szakértők korábban elemezték a Kijevből származó videót és a foglyok kihallgatásáról közzétett felvételeket, és arra a következtetésre jutottak, hogy az orosz rohamrendőrök és a SOBR megpróbáltak betörni a városba.

A Moscow Times újságírói megerősítették a foglyul ejtett személyazonosságát, aki a Kemerovói területen található Novokuznetskból származó Jevgenyij Plotnyikov rohamrendőrként mutatkozott be. A kiadvány azt írja, hogy február 3-án a novokuznyecki OMON 80 emberét Kemerovóba küldték, és onnan a helyi OMON-nal együtt mindannyian a fehéroroszországi Szmolenszkbe és Gomelbe repültek.

"Február 24-én azt mondták, hogy átvesszük Ukrajnát. A fehérorosz csapatokkal együtt törtünk át. Először az Orosz Föderáció csapatai vonultak be. Másnap reggel már az OMON és a SOBR ment be a megtisztított szektorba, és ott fehérorosz katonákat is láttunk. A feladat Kijev elfoglalása volt. Szent György-szalagokat kaptunk, és azt mondták, hogy varrjuk fel a zászlónkra" - mondta.

Egy másik forrás a kuzbászi rendfenntartók közül azt állítja, hogy több tucatnyian haltak meg. A halottakkal érkező repülőgépet február 28-án várják.

Sem a Roszgvardiától, amelynek az OMON és a SOBR alá van rendelve, sem az orosz védelmi minisztériumtól nem érkezett hivatalos kommentár a helyzetről. A kemerovói régió Rosgvardia-irodájának sajtószolgálata több alkalommal sem válaszolt a Taiga.info hívásaira. Az ügynökség honlapján található legfrissebb hír szerint az OMON-csapatok Novokuznyeckben "az elesett kollégák emléknapjának előestéjén" "filccsizmás minifocitornát" rendeztek iskolásoknak.

(Megjegyzendő, hogy a felek által a konfliktusban elszenvedett áldozatokra vonatkozó adatokat független értékelésre van szükség).

Konsztantyin Ogiy Afganisztánon és Csecsenföldön is jart - írja az AiF.

18 évesen Afganisztánban volt.
"Soha nem is gondolt arra, hogy - ahogy most divatos mondani - "kilépjen" vagy "megszökjön" a hadseregből. Miután behívót kaptak, a srácok még örültek is" - írta a lap.

"Másképp neveltek minket: olyanok akartunk lenni, mint nagyapáink, akik a náci Németország elleni harcokban harcoltak, megismételni hőstetteiket, bizonyítani akartunk. Tökéletesen megértettük, hogy mire vállalkozunk, és hogy hova fognak küldeni minket" - mondta Ogiy.

Jól emlékszem arra a napra, amikor háborúba mentem. Előtte hat hónapig Ferghanában voltunk kiképzésen. Ősz volt, és az elmúlt ciklon sok havat hozott. Ezért segítettünk a helyi lakosságnak eltakarítani, néhány napig csináltuk. Aztán három nap alatt megalakították az egységünket, kiválasztottak közülünk tízet, felültettek minket a repülőgépre, és Kabulba repítettek. Tíz nappal később kaptam meg az első harci küldetésemet. Egy konvojt kísértünk az egyik tartományba. Meg kellett védenünk az ellenség támadásaitól.

Ogiy 1995-1996-ban Csecsenföldön harcolt. Amikor egy páncélozott járművet felrobbantottak, a személyzet minden tagja, köztük Ogiy is légnyomást kapott. De ő, ahogy Ogiy bajtársa elmesélte, egyetlen könnyű géppuskával megmentette az egységet.

 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 329
2 575
113
Az afganisztáni bevonulást úgy döntötték el, hogy a Politburo tagjai közül sem mindenki tudott róla...
Oo-ban is megvannak elvben a struktúrák, amik leválthatnák az elnököt ha ellene fordulnának. Összeül a Duma, vagy mittomén. Putyin túllépte azt, amire felhatalmazást kapott, a szakik elismerésére és megvédésére. Persze ez csak elmélet.
Igen, igen.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 678
113
Az afganisztáni bevonulást úgy döntötték el, hogy a Politburo tagjai közül sem mindenki tudott róla...
Oo-ban is megvannak elvben a struktúrák, amik leválthatnák az elnököt ha ellene fordulnának. Összeül a Duma, vagy mittomén. Putyin túllépte azt, amire felhatalmazást kapott, a szakik elismerésére és megvédésére. Persze ez csak elmélet.
A Duma jóváhagyásában benne volt, hogy Putyin teljesen szabad kezet kap.
 
  • Szomorú
Reactions: Nagy Csaba and enzo

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kösz, meglett közben, csak mire megvan, addigra kicsúszok az 5 percből. (Egyébként több "Ekvator" nevű épület van. (Mire Kijevben a Jyskeket böngésztem végig tegnap vagy tegnap előtt... :) )
 
W

Wilson

Guest
Ha kiventiláltátok magatokat és összemértétek pöcseiteket, akkor kérhetem, hogy az eredeti mederbe térjünk vissza?
Harkov (valószínűleg a hely stimmel, de teljesen nem tudtam pontosítani, hogy mit lőttek. Vagy park, vagy ipari terület jöhet szóba.
Szerintem lehet ehhez kapcsolódik az a videó amit korábban feltettem amelyen a harkovi utca aszfaltjában ott az MLRS rakéta hajtórésze.....
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 158
10 595
113
Most fogózkodjatok.
Lassan nem tudom, nem kellene-e a magyarokat szép lassan ( 10-20 év alatt) itthonra telepiteni, hogy biztonsâgban legyenek...Talán jobb lenne itthon 13 mio magyar, mint 9,5 itthon, a többi meg szanaszét. Tudom, nagyon hülyén hangzik, verjetek keresztre, de legalább gondolkozzatok el ezen. Lehet, hogy szelektiven kellene csinâlni, a nagyobb közösségeket helyükön hagyni, de menteni kellene a menthetöt. A jósâgos EUban nem bizhatunk.
PS: Különben szüleim a Zsil völgyéböl származnak. Ott, jártam pâr évet âltalânos iskolâba regesrègen. De már a 80-as èvekben felismerhetetlen volt ott minden, magyaroknak nyoma alig volt. Elmentek, kihaltak, hâzaik helyén panelek, teli románokkal. Pedig még az ötvenes évekig gimnázium stb is volt ott.
Befejeznéd a tótok, oláhok munkáját????????
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 805
48 309
113
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 645
113
Én megvartam a jelen összefüggésben ezt az inkoherens érvet.
Az állítás igaz. Önmagában.
Megjegyzes: tudod a többiek egy demokratikus intézményi struktúra tetején ülnek/ültek,ahol egy szamár is lehet…. Egy autoriter struktúra, erősen perszonális rezsim esetében mást jelent, ha kedves vezető hanyatlik.

Lényeg: érvelésed a hirszerzesi kiszivárgás/kiszivárogtatás szempontjából invalid. Tekintve, h arról volt szó, h Putyin önmagához képest változik! és nem arról hogy milyen stram gyerek mondjuk Bidenhez képest (Juncker nevű személyről nem is beszélve aki nincs hivatalban és s akkor se volt tényező).
Ugyan már, a hírszerzés ezt vagy 10 éve "szivárogtatja", néhány évenként előjön: rákos, aspergeres, megbolondult, elszakadt a valóságtól, a társadalomtól, a vezérkartól. Emlékszik valaki arra, amikor 2 hétre eltűnt? Akkor is megpuccsolták vagy szült Svájcban, izé, a szeretője szült. Ez nem hírszerzési kiszivárgás, hanem ordas nagy kamuk gyártása a saját közvéleményünk számára, mert ciki lenne bevallani, h lófaszt se tudunk / elmértük a helyzetet, és hiba volt Ukrajnát megpiszkálni.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113
Nagyon sokan nem terveznek visszatérni. A legtöbben akik fiatalok, vagy középkorúak és gyerekekkel jönnek, úgy tervezik, hogy itt munkát keresnek és mennek albérletbe amint lehet. Az idősek maradnak, akik nem akarják feladni a házukat, ami egy élet munkája. Kárpátaljának ez a habárú bevitte a kegyelemdöfést. Nem hiszem hogy a fiatalok vissza akarnak/fognak menni. Persze nehéz ezt így kijelenteni, nyilván lesznek kivételek, de bennem ez a benyomás alakult ki. Akármi lesz ennek a háborúnak a vég, Ukrajna vagy ami marad belőlle egy még csóróbb ganéjtelep lesz a végén, a végletekig radikalizálódott lakokossággal. A nemzeti elllentétek most aztán totálisan a felszínre fognak törni. Senkinek nem lesz ott maradása aki nem ukránnak valja magát.
Ja és a propaganda dolgozik ám. Épp most néztem megy a telexes interjút Kijevből. Egy öregasszony szentül meg van győződve róla, hogy mi blokkoltuk a SWIFT szankciókat...

Nekem is az jutott eszembe pár napja, hogy - függetlenül a háború okaitól és lehetséges végkimenetelétől - sok magyar fiatal elhagyja most Kárpátalját - és lehet hogy félnek is majd visszamenni hisz jópáran a hadkötelesség elől menekültek - nem megy már vissza és az súlyos csapás az amúgy is gyengülő kárpátaljai magyar közösségnek. Tán ez a legrosszabb az egészben magyar szempontból.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 347
113
Szerintem ezt a telepítgetősdit nem kellene erőltetni. Főleg nem saját kútfőből. Ezekből a történelem folyamán soha nem jöttünk ki jól (ugye elszenvedői voltunk leginkább). Másik oldalról nézve ezt követően a "jóakaróinknak" adott esetben egy feszült történelmi helyzetben mi juthatna eszükbe? Hova telepítgessenek? Inkább nem folytatom a gondolatmenetet ...

Másfelől a külföldre szakadt honfitársaink azért mindig betöltöttek egyfajta híd szerepet az ottani állam irányába a történelem folyamán - hol több, hol kevesebb sikerrel. Amennyiben ez eltűnne, akkor az igen komoly hátrányt jelenthetne minden szempontból ...
Köszönöm a véleményed. Több szem többet lát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and dkes

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 347
113
Ugyan már, a hírszerzés ezt vagy 10 éve "szivárogtatja", néhány évenként előjön: rákos, aspergeres, megbolondult, elszakadt a valóságtól, a társadalomtól, a vezérkartól. Emlékszik valaki arra, amikor 2 hétre eltűnt? Akkor is megpuccsolták vagy szült Svájcban, izé, a szeretője szült. Ez nem hírszerzési kiszivárgás, hanem ordas nagy kamuk gyártása a saját közvéleményünk számára, mert ciki lenne bevallani, h lófaszt se tudunk / elmértük a helyzetet, és hiba volt Ukrajnát megpiszkálni.
Emlkeztek, mit irtak össze Trumpról a távszagèrtök?