[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Amúgy most rá áltam az Oroszország szibériai távol-keleti médiájának figyelésére az orosz veszteségek kapcsán és ezt találtam.....

@Green Leader nyugodtan felhasználhatod csak említsd meg a HTKA-t...


Ukrajnában megölték a Kuzbassz SOBR parancsnokát.....

28 Feb 2022, 07:37

thumb.jpg


Ukrajnában elhunyt a Kemerovói területen működő SOBR különítmény vezetője, Konsztantyin Ogiy, aki Afganisztánban és Csecsenföldön is járt. A különleges egységet, amelynek feladata a bűnözők elfogásában és a közrend védelmében való erőteljes támogatás, a hadsereggel való harcra lehetett volna felhasználni.

A szerkesztőségi források szerint egy repülőgép a halottakkal Kuzbaszban várakozik.

A Rosgvardia Kemerovói Területi Igazgatóság különleges gyorsreagálású egységének (SOBR) parancsnoka, Konsztantyin Ogiy ezredes Ukrajnában halt meg egy katonai különleges művelet során - közölte a Taiga.infóval két, a rendvédelmi szervekhez közel álló forrás.

"Csapdába estek. A konvojt **** [lelőtték]. A srácok Krasznojarszkból és Novokuznyeckből származnak" - mondta az egyik forrás.

Ogiya hívójele állítólag "Abat" volt. A halottak között van egy "Murzin" és egy "Schlegel" nevű forrás is. "Negyvenkét emberünket ölték meg, a SOBR két egységét. Még nem tudni, hány rohamrendőrünk halt meg" - mondta.

A Taiga.info beszélgetőpartnere szerint a különleges erők különítménye Fehéroroszország irányából tartott Ukrajna felé. Február 25-én az orosz védelmi minisztérium arról számolt be, hogy elfoglalták a Kijevtől nyugatra, a fehérorosz határ felé eső Gosztomel repülőteret.

A katonai konfliktusok lefedésére szakosodott CIT-szakértők korábban elemezték a Kijevből származó videót és a foglyok kihallgatásáról közzétett felvételeket, és arra a következtetésre jutottak, hogy az orosz rohamrendőrök és a SOBR megpróbáltak betörni a városba.

A Moscow Times újságírói megerősítették a foglyul ejtett személyazonosságát, aki a Kemerovói területen található Novokuznetskból származó Jevgenyij Plotnyikov rohamrendőrként mutatkozott be. A kiadvány azt írja, hogy február 3-án a novokuznyecki OMON 80 emberét Kemerovóba küldték, és onnan a helyi OMON-nal együtt mindannyian a fehéroroszországi Szmolenszkbe és Gomelbe repültek.

"Február 24-én azt mondták, hogy átvesszük Ukrajnát. A fehérorosz csapatokkal együtt törtünk át. Először az Orosz Föderáció csapatai vonultak be. Másnap reggel már az OMON és a SOBR ment be a megtisztított szektorba, és ott fehérorosz katonákat is láttunk. A feladat Kijev elfoglalása volt. Szent György-szalagokat kaptunk, és azt mondták, hogy varrjuk fel a zászlónkra" - mondta.

Egy másik forrás a kuzbászi rendfenntartók közül azt állítja, hogy több tucatnyian haltak meg. A halottakkal érkező repülőgépet február 28-án várják.

Sem a Roszgvardiától, amelynek az OMON és a SOBR alá van rendelve, sem az orosz védelmi minisztériumtól nem érkezett hivatalos kommentár a helyzetről. A kemerovói régió Rosgvardia-irodájának sajtószolgálata több alkalommal sem válaszolt a Taiga.info hívásaira. Az ügynökség honlapján található legfrissebb hír szerint az OMON-csapatok Novokuznyeckben "az elesett kollégák emléknapjának előestéjén" "filccsizmás minifocitornát" rendeztek iskolásoknak.

(Megjegyzendő, hogy a felek által a konfliktusban elszenvedett áldozatokra vonatkozó adatokat független értékelésre van szükség).

Konsztantyin Ogiy Afganisztánon és Csecsenföldön is jart - írja az AiF.

18 évesen Afganisztánban volt.
"Soha nem is gondolt arra, hogy - ahogy most divatos mondani - "kilépjen" vagy "megszökjön" a hadseregből. Miután behívót kaptak, a srácok még örültek is" - írta a lap.

"Másképp neveltek minket: olyanok akartunk lenni, mint nagyapáink, akik a náci Németország elleni harcokban harcoltak, megismételni hőstetteiket, bizonyítani akartunk. Tökéletesen megértettük, hogy mire vállalkozunk, és hogy hova fognak küldeni minket" - mondta Ogiy.

Jól emlékszem arra a napra, amikor háborúba mentem. Előtte hat hónapig Ferghanában voltunk kiképzésen. Ősz volt, és az elmúlt ciklon sok havat hozott. Ezért segítettünk a helyi lakosságnak eltakarítani, néhány napig csináltuk. Aztán három nap alatt megalakították az egységünket, kiválasztottak közülünk tízet, felültettek minket a repülőgépre, és Kabulba repítettek. Tíz nappal később kaptam meg az első harci küldetésemet. Egy konvojt kísértünk az egyik tartományba. Meg kellett védenünk az ellenség támadásaitól.

Ogiy 1995-1996-ban Csecsenföldön harcolt. Amikor egy páncélozott járművet felrobbantottak, a személyzet minden tagja, köztük Ogiy is légnyomást kapott. De ő, ahogy Ogiy bajtársa elmesélte, egyetlen könnyű géppuskával megmentette az egységet.

ilyet, rendőri alakulatokkal elfoglalni egy repülőteret (még ha különlegesek is), ez minimum egy baromi nagy lenézése az ellenfélnek.

kordokumentum. a szibériai csempészek most isznak az egészségükre.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 339
113
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 958
113
Ne beszélj mellé, keresd meg a korábbi hazugságait.

Nem beszéltem mellé. Mutass egy példát az eddigi összes hsz -em közül, ahol ilyenre vetemedtem volna. Ja, nem - inkább mégse, nem akarom újrakezdeni a felesleges köröket, mint a kollégáddal ...

Meg minek is keressem meg @omae korábbi hazugságait? Nem vagyok a titkárnője meg a tiéd sem. Saját kereséssel is fogsz találni bőséggel. Túl messzire sem kell menni érte ...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 749
9 066
113

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
355
2 114
93
Vagy csak az orosz fenyegetés lökte nyugatra az ukrán lakosságot és politikát is. Nem tudom elképzelni hogy az ukránok között ezek után az oroszbarátság elfogadható legyen. Így viszont egy oroszbarát Ukrajnát konszolidálni megint csak nagy kihívás lesz.
Ne nagy kihívás, Orosz ottmarad megvédeni őket mert elfogy a technika. Sok propaganda, létrehozzák a 3/3-at és aztán szépen becsicskulnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 176
67 438
113
Ez a csávó a holdon él.

Zelenszkij felszólította az EU-t, hogy azonnal vegye fel Ukrajnát, egy új különleges eljárás keretében.
Ezt meg olvasd hozza:

 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
946
11 056
93
Vagy csak az orosz fenyegetés lökte nyugatra az ukrán lakosságot és politikát is. Nem tudom elképzelni hogy az ukránok között ezek után az oroszbarátság elfogadható legyen. Így viszont egy oroszbarát Ukrajnát konszolidálni megint csak nagy kihívás lesz.
Fenyegették őket a donyeckiek hogy nem halnak meg elég gyorsan? Mert ott kezdődött a puccs után a balhé.