[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

434 Hungaria

Well-Known Member
2022. február 24.
106
936
93
Szombat óta látom, hogy mennek az új modern fegyverrendszerek az Ukrán frontra mi történt csak nem kezdi komolyan venni az orosz hadvezetés az ukránokat....

Egy lehetséges ok lehet, hogy eddig az elavult technikát vetették be az oroszok, hogy az ukránok a fejlettebb nyugati elhárító fegyveranyag döntőrészét ezekre használják el... így az oroszok leselejtezték a gagyibb cuccokat, csökkentették az ellenség jobbfajta csapásmérő eszközeinek számát, felmérték és osztályozták az ellenállás mértékét... a beérkezett adatokat kielemezve, most kipróbálják a legmodernebb cuccaikat.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 190
113
Vagy csak az orosz fenyegetés lökte nyugatra az ukrán lakosságot és politikát is. Nem tudom elképzelni hogy az ukránok között ezek után az oroszbarátság elfogadható legyen. Így viszont egy oroszbarát Ukrajnát konszolidálni megint csak nagy kihívás lesz.
Ez most már a részemről tényleg tippmix, de ismerve az általános trendeket az urbanizált vs vidéki lakosság nézeteiről, én nem nagyon venném egy kalap alá "az ukránokat".
Én azt gondolom, a városias (elsősorban kijevi) lakosság volt az, aki forszírozta ezt a nyugatosodást meg az elszakadást Oroszországtól.
A vidéki ember pragmatikusabb és (szerintem) nem feltétlenül hitt abban, hogy a transzatlanti/EU csápok majd jobban bánnak az országukkal, mint az oroszok.

Írtam már korábban is, de a mostani helyzet csak aláhúzza: az ukránokat egy medvebasztató bot végére szigszalagozták.
Itt azt kell látni, hogy aki a botot tartja, annak SEMMI vesztenivalója nincs ebben a szituációban. Ha a szigszalag elenged, ők max. megvonják a vállukat és új elfoglaltság után néznek.
Ukrajna lakosságának csak vesztenivalója van.
És arról, hogy provokálta az oroszokat ez a kretén bohóc (mert igenis ezt tette!), végső soron csak a kretén bohóc tehet - mert neki egyébként tényleg lett volna választása.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 749
9 066
113
Fenyegették őket a donyeckiek hogy nem halnak meg elég gyorsan? Mert ott kezdődött a puccs után a balhé.
Lépjél már ki a propaganda világából! Az oroszok HIVATALOSAN elcsatolták Ukrajna egy részét és utána nem hivatalosan fegyveres konfliktust szítottak a keleti részén. Te is tudod hogy mentek donyeckbe bőven orosz fegyverek és orosz katonák...
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 743
93
Én úgy látom a Kárpátaljai katonai kormányzóval Szijjártónak jó kapcsolatai vannak és voltak korábban is. Sztem most ez a legfontosabb.
Igen ez lehet a helyes út, hogy a helyi "hatalmasságokkal" építünk ki jó kapcsolatot. Azaz nekik is "érdekük" legyen, hogy a magyarokat ne baszogassák. Aztán lehet kultúrálisan és gazdaságilag is építkezni. Itthon meg katonailag, biztos, ami biztos alapon.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 749
9 066
113
Ez most már a részemről tényleg tippmix, de ismerve az általános trendeket az urbanizált vs vidéki lakosság nézeteiről, én nem nagyon venném egy kalap alá "az ukránokat".
Én azt gondolom, a városias (elsősorban kijevi) lakosság volt az, aki forszírozta ezt a nyugatosodást meg az elszakadást Oroszországtól.
A vidéki ember pragmatikusabb és (szerintem) nem feltétlenül hitt abban, hogy a transzatlanti/EU csápok majd jobban bánnak az országukkal, mint az oroszok.

Írtam már korábban is, de a mostani helyzet csak aláhúzza: az ukránokat egy medvebasztató bot végére szigszalagozták.
Itt azt kell látni, hogy aki a botot tartja, annak SEMMI vesztenivalója nincs ebben a szituációban. Ha a szigszalag elenged, ők max. megvonják a vállukat és új elfoglaltság után néznek.
Ukrajna lakosságának csak vesztenivalója van.
És arról, hogy provokálta az oroszokat ez a kretén bohóc (mert igenis ezt tette!), végső soron csak a kretén bohóc tehet - mert neki egyébként tényleg lett volna választása.
Nyilván nincs két ugyanolyan ukrán se. Viszont létezik egy ukrán réteg ami kb olyan oroszellenes lett, mint a finnek, baltiak, lengyelek, románok, grúzok stb... Az oroszok mindig nyers erővel akarnak birodalmat építeni és ezzel csak kiváltják a környező népek haragját!

Putyinnak jelen helyzetben a legkisebb ellenállás is sok. Ő akkor nyerhetett volna, a jelentéktelen áldozatokkal megbuktatta volna a kijevi kormányt és orosz bábállamot csinált volna. Minden mással szerintem többet veszít mint nyer.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nyilván nincs két ugyanolyan ukrán se. Viszont létezik egy ukrán réteg ami kb olyan oroszellenes lett, mint a finnek, baltiak, lengyelek, románok, grúzok stb... Az oroszok mindig nyers erővel akarnak birodalmat építeni és ezzel csak kiváltják a környező népek haragját!

Putyinnak jelen helyzetben a legkisebb ellenállás is sok. Ő akkor nyerhetett volna, a jelentéktelen áldozatokkal megbuktatta volna a kijevi kormányt és orosz bábállamot csinált volna. Minden mással szerintem többet veszít mint nyer.
Nagyon nagy kérés lenne, hogy ezeket az oroszország és utódállamai biztpol topikban legyenek megvitatva 1000-szer? Nem mintha zavarna, de nem ide tartozik. És egyszer elmondta mindkét fél, én is, amit gondolt oké. De naponta 3-szor minek?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 098
36 581
113
Az ukrán csapatok akik megadták magukat megerősítették Kijev terveit a Donyec-feladott nagyszabású offenzíváról
– DPR Az orosz különleges művelet nagyon időszerű volt, jegyezte meg Eduard Basurin, a DPR Népi Milícia helyettes vezetője.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 998
82 258
113
Az ukrán csapatok akik megadták magukat megerősítették Kijev terveit a Donyec-feladott nagyszabású offenzíváról
– DPR Az orosz különleges művelet nagyon időszerű volt, jegyezte meg Eduard Basurin, a DPR Népi Milícia helyettes vezetője.
Ez nyilvánvaló volt, azért voltak orosz csapatok a határ mentén 2021 -től. hogy ezt visszatartsák. A Minszki megállapodásokat sosem tartották be, se autonómiát nem akartak adni a Donbassznak. A nyugat a Donbassz elleni támadásra fegyverezte fel az ukránokat.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Nyilván nincs két ugyanolyan ukrán se. Viszont létezik egy ukrán réteg ami kb olyan oroszellenes lett, mint a finnek, baltiak, lengyelek, románok, grúzok stb... Az oroszok mindig nyers erővel akarnak birodalmat építeni és ezzel csak kiváltják a környező népek haragját!

Putyinnak jelen helyzetben a legkisebb ellenállás is sok. Ő akkor nyerhetett volna, a jelentéktelen áldozatokkal megbuktatta volna a kijevi kormányt és orosz bábállamot csinált volna. Minden mással szerintem többet veszít mint nyer.
Melyik birodalom építő nép nem nyers erővel csinálta? A római, az angol, a francia vagy az amerikai (stb.)?
Melyik csinálta szeretettel, szeretetből?
Mond már meg!
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 958
113
Ez most már a részemről tényleg tippmix, de ismerve az általános trendeket az urbanizált vs vidéki lakosság nézeteiről, én nem nagyon venném egy kalap alá "az ukránokat".
Én azt gondolom, a városias (elsősorban kijevi) lakosság volt az, aki forszírozta ezt a nyugatosodást meg az elszakadást Oroszországtól.
A vidéki ember pragmatikusabb és (szerintem) nem feltétlenül hitt abban, hogy a transzatlanti/EU csápok majd jobban bánnak az országukkal, mint az oroszok.

Írtam már korábban is, de a mostani helyzet csak aláhúzza: az ukránokat egy medvebasztató bot végére szigszalagozták.
Itt azt kell látni, hogy aki a botot tartja, annak SEMMI vesztenivalója nincs ebben a szituációban. Ha a szigszalag elenged, ők max. megvonják a vállukat és új elfoglaltság után néznek.
Ukrajna lakosságának csak vesztenivalója van.
És arról, hogy provokálta az oroszokat ez a kretén bohóc (mert igenis ezt tette!), végső soron csak a kretén bohóc tehet - mert neki egyébként tényleg lett volna választása.

Azt az eléggé el nem hanyagolható tényt sem lenne érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy 2014 előtt semmilyen orosz fenyegetés nem volt Ukrajnára. Ilyenformán ez nem tudta "nyugatra lökni az ukrán lakosságot és politikát". Ami nyugatra lökte ezeket az a 2014 -es Majdan -i puccs volt ...

Persze nyugatosodás volt illetve lett volna továbbra is e nélkül is Ukrajnában - pont mint Oroszországban is. Természetesen nem ilyen ütemben illetve nem ilyen az eszkalálódást elősegítő módszerekkel. A nép véleményét meg egész egyszerűen nem kérték ki sem akkor - sem azóta. Ilyenformán, hogy a vidéki vagy éppen urbánus lakosságnak mi volt a hozzáállása kicsit másodlagos is ...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 287
11 189
113
Ha mar Irael, valami kb 10 orvos indult segiteni Izraelbol az ukranoknak. Ma este mar sirni fog a vilag kozvelemenye szegeny kijeviek miatt az tuti.

Ezt meg csak ugy bedobom a koztudatba, atleptem egy szennyoldalra.

FMoiFVkXoAAGaHn

Nagyon sok a cigány azok között, akik átjöttek.
Mondd meg nekik, hogy én üzenem.