[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Khersomba a ma reggel bevonuló orosz csapatokat ukrán civilek egy csoportja megpróbálta megtámadni Molotov koktélokkal....

ezeknek a felét felrobbantották vagy gépágyúval sorozták meg őket. viszont azt nem tudom, hogy merre van a molotovkoktélok. csak egy üres rpg-kilövőt látok a végén.

inkább kivégzésnek tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Kezeld ahogy akarod, januárban leírtam, hogy megváltozott Puytin hozzáállása és azt is, hogy milyen háború lesz, senki nem hitte el, azt is, hogy 4-5 hét kell neki ahhoz, hogy bezúzza az ukránokat.
Teljesen nyilvánvaló, hogy a NATO-EU a fegyverszállításokkal, önkéntesekkel eszkalálni akar és a vége nem itt van.
Ha kurva gyorsan nincs lezárva, akkor belorusz-ukrán területen jönnek a nukik első körben, még márciusban, meglátod.
Jó, de ki dúrrantja el őket szerinted?
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Úgy látom a Nyugat minden erejével azon ügyködik, hogy Ukrajna, mint önálló állam megszűnjön létezni! Ha valaki nem érti, akkor javasolom, hogy kanyarodjon vissza oda, hogy mit üzentek a ruszkik egy hete Luhanszk és Donyeck elismerésekor!
Azért azt ne gondoljuk már, hogy az orosz vezetés nem számolt súlyos szankciókkal, pontosan tudták, hogy az invázió után ők lesznek a feketeseggűek a nyugati világ közvéleményében és jönnek a szankciók.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Állítólag ezt találták az ukránok, édes világ.

FMxxa0_XwAoAVFZ
ahhoz képest, hogy milyen sár és retek van arra, a lánctalp egész tiszta. Valószínűleg nem előre jött, hanem beállt oda, előtte alig van láncnyom - nem véletlenül van levágva.

Aztán adódik a kérdés, hogy ha van egy szemre full betárazott TOS-1-ed, azt miért hagyod ott? Nincs nafta? A többi járműben volt és egy ilyet meg otthagysz? Nekem ez valahol fotóbolt (95%), vagy 5% igaz, de akkor komoly gondok vannak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Azért azt ne gondoljuk már, hogy az orosz vezetés nem számolt súlyos szankciókkal, pontosan tudták, hogy az invázió után ők lesznek a feketeseggűek a nyugati világ közvéleményében és jönnek a szankciók.
Ebben nem ez a lényeg, hanem az, hogy mikor jön el, vagyis eljön-, eljöhet-e az a pont a ruszkik számára, amikor már inkább úgy gondolják, hogy megéri nekik újrarajzolni a teljes globális térképet.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Oké, HVG, de akkor is.
1. Nekem már a kezdetén gyanús volt az a 64 km... Az irreálisan sok.
2. A műholdképeket elnézve valóban sok benne a logisztikai jármű.
3. A lerobbanások pedig nem lepnek meg... xd
4. A légideszantosok sem lepnek meg. Gondoltam, hogy ott vannak és beásták magukat.
5. Tűzérséghez: láttam már lerobbant Mszt-SZ-t is...
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
és ha van egy millióból 10 ilyen, aki kutyának nevez minket, akkor mi van? oroszoknak ott van Zsirinovszkij, vagy a szlovák Slota. idióta magyargyűlőlő politikusokkal tele van a környék. szerencsére mi sem szeretjük a románt, az ukránt, az oroszt, a szlovákot :D
nem csámpás rozi takarítónő magyaráz /bár úgy néz ki/ hanem egy egyetemi tanár.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Majd a háború végén összegereblyézik a szanaszéthagyott vasakat. Most meg, ha menni kell, akkor menni kell tovább ...
1. Őrizni nem ártana szerintem. Nem gondolod? A személyzet hova megy? Nekik a járművek kezelése a feladatuk, nem gyalogosok vagy ilyesmi... Akárhogy erőlködnek egyesek, egyértelműen dezertáltak vagy fogságba estek... 2. Már ha össze tudják gereblyézni...
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Kedden a Volga Dnepr társaság Il-76 gépe leszállt Pozsonyban a két szlovák atomerőműhöz szükséges orosz fütőelemekkel. A lengyelek engedélyezték az átrepülést. A szlovák áram 53%-a származik Mochovce és Bohunice atomerőműveiből.
Mit jelenthet ez Paksra?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Már vannak információk, amik megmagyarázhatják az inváziót.
AZ USA katonai vegyifegyver laborokat telepített.

A végén Tomcat is erről a verzióról, mint egyik lehetséges okról beszél:
Ez pedig egy kimerítő cikk az Ukrajnában működtetett amerikai biolaborokról:
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Oké, HVG, de akkor is.
1. Nekem már a kezdetén gyanús volt az a 64 km... Az irreálisan sok.
2. A műholdképeket elnézve valóban sok benne a logisztikai jármű.
3. A lerobbanások pedig nem lepnek meg... xd
4. A légideszantosok sem lepnek meg. Gondoltam, hogy ott vannak és beásták magukat.
5. Tűzérséghez: láttam már lerobbant Mszt-SZ-t is...

Egy folyo hosszat is lehetetlen megmerni hat meg egy katonai konvojet. :p :D