[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Ja, emberek.
Mi a helyzet azzal az ukrán dróntámadással az orosz üzemanyagszállítóvonat ellen? Mert ,mint ha valami olyat olvastam volna, hogy valahol Kelet-Ukrajnában, nem mesze az orosz határtól volt. Ez igaz? Mert, ha igen, akkor az ukrán drónok lazán bent tevékenykednek az oroszok seggében, ami ciki...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 551
113
Ahhoz képes, hogy üzemképtellené teszik őket, elég szépen fel vannak töltve lőszerrel meg pöcc-röffre indulnak.
BTR-82 civilek által elkötve, tele lőszerrel:
https://cdn.discordapp.com/attachme...47955382825910372/VID_20220228_223607_100.mp4
Abban a környezetben bárhol, bármilyen technikát be tudsz indítani.....
A helyi lakosság féri szegmense 99%-ban ezeken gyakorolt a nagy szovjetunió idején......
TOR-2-est helyezzenek üzembe, vagy " Pancir"-t.....akkor azt mondom dilletánsok akik elhagyták.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Ebben nem ez a lényeg, hanem az, hogy mikor jön el, vagyis eljön-, eljöhet-e az a pont a ruszkik számára, amikor már inkább úgy gondolják, hogy megéri nekik újrarajzolni a teljes globális térképet.
Nem kell sokat belelátni ebbe a nyilatkozatba, mondom pontosan tisztában voltak vele, hogy mi lesz a nyugat reakciója ez csak színjáték meg a kötelező lózungok puffogtatása.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 545
15 317
113
Én nagyon félek, hogy Putyin néhány taktikai nukival próbálja megtámogatni csapatait. Mondjuk a lengyel határ mellé, csak, hogy tudják, mi a helyzet... Az oroszok most nincsenek jó passzban, de nem szoktak lemondani a célokról. Putyin sem az a visszavonulós fajta... A Nyugat meg - úgy néz ki - fogást talált rajtuk.... Nem értik Nyugaton Ukrajnát. Szimpatikus nekik, de még nem ismerik.... Nekünk meg ideje volna szelektálni a határon, mert infók vannak, hogy a déli határról viszik Kárpátakjára a migriket..... Ha tud magyarul ő vagy a rokona, ok., ha nem, akkor menekülttábor.... Mellesleg ellenőrzötten segíteni is könnyebb.. Mindet odakint nem bántottak, sőt, de hallottam dolgokat. Félelmeim szerint lakosságcsere lesz, a menekültek itt maradnak, helyükre költöznek a herszoniak, kijeviek, harkoviak.... A Nyugat bűne ez.... pont annyira, mint Putyiné....
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Visszafordítom.....
Irak lerohanásánál az US mit csinált?
Eggyetlen megerősített köldökzsinóron függött minden.....
A ruszkik megismétlik....
Nem kolbászolnak védtelenül.
Az orosz haderőknek nincs vesztesége. Se humán, se technikai. Tudom. Elnézést kérek akkor. Remélem megbocsátasz. :rolleyes:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 217
113
D. Tamás már cáfolta újhülye hazugságát.
Sajnos Deutsch Tamás hazudik mint a vízfolyás. Ott van az EP oldalán, hogy igennel szavazott a Roszatom kitiltására és a nukleáris együttműködés teljes felszámolására Oroszországgal. A BIZTPOL Magyarországba linkeltem is mindent, amit tudni kell (szöveg, módosítók és a szavazás eredménye).
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Én nagyon félek, hogy Putyin néhány taktikai nukival próbálja megtámogatni csapatait. Mondjuk a lengyel határ mellé, csak, hogy tudják, mi a helyzet... Az oroszok most nincsenek jó passzban, de nem szoktak lemondani a célokról. Putyin sem az a visszavonulós fajta... A Nyugat meg - úgy néz ki - fogást talált rajtuk.... Nem értik Nyugaton Ukrajnát. Szimpatikus nekik, de még nem ismerik.... Nekünk meg ideje volna szelektálni a határon, mert infók vannak, hogy a déli határról viszik Kárpátakjára a migriket..... Ha tud magyarul ő vagy a rokona, ok., ha nem, akkor menekülttábor.... Mellesleg ellenőrzötten segíteni is könnyebb.. Mindet odakint nem bántottak, sőt, de hallottam dolgokat. Félelmeim szerint lakosságcsere lesz, a menekültek itt maradnak, helyükre költöznek a herszoniak, kijeviek, harkoviak.... A Nyugat bűne ez.... pont annyira, mint Putyiné....
Nem tudjuk még, mi lesz... A harcászati nukikhoz: azzal Oo. lenullázná magát a nemzetközi megítélésben, és kérdéses, az orosz vezetés engedélyezné e.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Abban a környezetben bárhol, bármilyen technikát be tudsz indítani.....
A helyi lakosság féri szegmense 99%-ban ezeken gyakorolt a nagy szovjetunió idején......
TOR-2-est helyezzenek üzembe, vagy " Pancir"-t.....akkor azt mondom dilletánsok akik elhagyták.
Akkor azt légy szíves magyarázd már el nekem, hogy ha szerinted hatástalanítják a technikát, miért is tudja akárki aki már életében látott olyat simán elindítani? Attól, hogy a civilek vagy akár katonák nem tudnak rögtön harckész üzembe helyezni egy amúgy full sértetlen Pancirt, az a Pancir még egy működő technika.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
A pontokba szedett észrevételeid szerintem korrektek. A precíziós eszközökhöz annyit, hogy azért Oo. nem az USA... JDAM-hez hasonló bombatípusa például nincs is az oroszoknak, és még sorolhatnám a dolgokat. Szórják el az összes Kalibrt és Iszkandert vagy mi? Megcsinálhatnák, de nyomjanak el mindent Ukrajnára vagy mi? És utána mi lesz? Ez meggyengítené egész Oroszország biztonságát. Az orosz gazdaság annyira azért nem ütős, hogy azonnal tudnák pótolni ezeket... Már így is egy csomó mindent bevetettek az oroszok...
Mivel jelenleg gyakorlatilag a lakosok tiktokvideóiból tájékozódunk, mert az még hitelesnsk tekinthető, ezért minden csak spekuláció. Meg, nem tagadom, tényleg nem értek hozzá, klasszik történelemkedvelő foteltábornok vagyok. Az irdatlan raktárrobbanás cserkaszinál csak 4 nap múlva került fel, szóval igazából fogalmunk nincs mennyit szórtak el.
A hivatalos közlemények szerint meg lassan elfogy a légierejük, ugye...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 958
113
1. Őrizni nem ártana szerintem. Nem gondolod? A személyzet hova megy? Nekik a járművek kezelése a feladatuk, nem gyalogosok vagy ilyesmi... Akárhogy erőlködnek egyesek, egyértelműen dezertáltak vagy fogságba estek... 2. Már ha össze tudják gereblyézni...

Teljes mértékben egyetértek veled. Ugye én az érintett alegységre gondoltam a "ha menni kell, akkor menni kell" kitétel alatt. A kezelő személyzet esetében az alábbi két + egy forgatókönyvet tudom elképzelni - szerintem mind a kettőre lehetett példa:

  • kezelőszemélyzet ott fogságba is esett (azaz ott maradt a kez. szem). Ugye az orosz hadifoglyok része az elakadt járművek személyzetéből is eredhet ...
  • amennyiben azt tapasztalják, hogy a "sztyeppén maradni általánosságban határozottan előnytelen életkilátásokkal kecsegtet", akkor pedig, ha meg tudják oldani, akkor haladnak tovább az alegység egyéb járműveivel (persze hatástalanítás egyebek).

A fentebbi két pont között az is lehet döntő tényező, hogy belátható időn belül (pl. amíg a kez szem ellátmánya kitart - ami nem sok) várható-e arra szövetséges "felmentő sereg" - avagy ellenkezőleg mekkora ellenséges tevékenység várható egy-két napon belül.

Harmadsorban - sok esetben a kez. szem. értékes erőforrás - amit nem biztos, hogy a sztyeppe szélén kellene szétfagyasztani egy szál AK -val a kézben ...

Na most mindezeket mérlegelve - adott esetben csak néhány perc alatt - születhetett meg a döntés minden esetben ...
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and kriss02

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 551
113
Az orosz haderőknek nincs vesztesége. Se humán, se technikai. Tudom. Elnézést kérek akkor. Remélem megbocsátasz. :rolleyes:
Próbálhatsz személyeskedni de nem fog menni....
Én dolgozni próbálok, összerakni a mozaikokat, a lehető legtöbb infó segítségével.
Igyekszem tanulni....
Ezért kérdezem a fórumtársakat az általam nem ismert technikai részletekről....
Te, politizálsz....semmi gond, csak nem egy platformon diskurálunk.
Peace.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 555
47 511
113
és ha van egy millióból 10 ilyen, aki kutyának nevez minket, akkor mi van? oroszoknak ott van Zsirinovszkij, vagy a szlovák Slota. idióta magyargyűlőlő politikusokkal tele van a környék. szerencsére mi sem szeretjük a románt, az ukránt, az oroszt, a szlovákot :D

Ezt már egyszer kitárgyaltuk kb hat éve. Gyerekek ez egy haditechnikai fórum és akit ez érdekel az legyen elég tö-kös, a többi meg nézze a micimackót. Amúgy ha személyiségi jogokat sért úgysem perel be.
Nem a fórumra látogatók miatt, hanem a halottak miatt ne mutogassuk. Egy halott, megcsonkított ember megérdemli a túlélők vagy biztonságban élők részvétét, kegyeletét. Te szeretnéd például a saját rokonod, hozzátartozód testét ilyen állapotban mutogatni. Ezeknek az embereknek hozzátartozóik vannak, akik fájdalma óriási. Belegondoltál ebbe? És ez függetlenül igaz mindkét harcoló félre.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Próbálhatsz személyeskedni de nem fog menni....
Én dolgozni próbálok, összerakni a mozaikokat, a lehető legtöbb infó segítségével.
Igyekszem tanulni....
Ezért kérdezem a fórumtársakat az általam nem ismert technikai részletekről....
Te, politizálsz....semmi gond, csak nem egy platformon diskurálunk.
Peace.
Nem személyeskedek... Félreértesz. De hagyjuk. :)