[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintetek mennyi az esélye annak,hogy orosz oldalon azért ezek a fiatal katonák lettek bevetve,mert Putyinnak hirtelen kellett meglépnie ezt a lépést,és ők voltak a nevezett hadgyakorlatok miatt a legközelebb ?

Ez megmagyarázná azt is,hogy az elfogott katonák miért állítják azt,hogy hadgyakorlaton voltak és fogalmuk sem volt arról,hová lettek vezényelve,de választ adna a tapasztalatlanság/alacsony morál miatt ott hagyott járművekre is.

ha helyes az elméletem ezzel kapcsolatban szerintetek mikorra várható,hogy harcedzett egységekkel tömik be az így keletkezett lyukakat ?
Szerintem részigazság lehet benne. Már esett róla szó korábban is. Igazából sem a pontos okait nem tudjuk pontosan -miért pont most, miért pont így.
És szinte semmit nem tudunk az orosz oldalról, csak egy-egy kép, meg egy-egy donbaszi tudósítás és a nap végi összefoglalók -amik meg tudjuk mennyit érnek. Többet tudunk a csecsenekről -még arról is, aki háromszor meghalt már- mint az egész orosz hadseregről.
Az ukránok anyagait meg hatalmas fenntartásokkal kell kezelni, mert simán beraknak random helyekre orosz veszteségeket. (Pl. a semmi közepén, 40 km-re az oroszok vélt vagy valós helyzetétől - helikopterrel megsemmisített teherautó.)

Pl.: "Ukrainian helicopters have struck and destroyed Russian troops in Mykolaiv oblast" (nem engedi képként berakni: https://liveuamap.com/pics/2022/03/01/22400231_0.jpg )
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Te nem értesz semmit!
A nyugat, illetve első sorban az USA létrehozott egy gazdasági világ rendszert (Bretonwoods), sikeresebbet mint a Szovjetunió. Ha tudsz ehhez csatlakozni akkor jól jársz, ha nem tudsz akkor nem jársz jól, ha szembe mész vele akkor nagyon nem jársz jól! Ennyi!
Oroszok nem tudtak becsatlakozni magasabb hozzáadott termékekkel, maradtak a nyersanyagoknál elsősorban. Az orosz politikai berendezkedés nem kedvez a tőkének és a szabad versenynek, kevesebb tőke áramlott oda. Kínában a diktatúra ellenére tudtak megfelelő feltételeket teremteni, így fejlődtek. Oroszoknak nincs annyi olcsó munka ereje de sokkal képzettebb az átlag orosz,mint az átlag kínai - legalábbis 90-es és 2000-es években ez így volt. Sok volt-KGST ország, aki betartotta, adoptálta a "nyugati világ szabályait" szépen fejlődött.
Ez a történelmi okokból nyugati országok által dominált kapitalista világ egy klub szabályokkal: aki betartja őket beveszik, aki nem az kidobják. Egyszerű oka van: nem tud múködni olyanokkal akik nem a szabályok szerint játszanak. Igazából a szankciók is arról szólnak, hogy "nem jöhetsz be klubunkba", "ignorálunk", mert nem tartod be a szabályait. Az oroszok problémája, hogy nem nagyon van másik ehhez fogható "klub" és ezért kényelmetlen lesz ezen kívül. Mondhatják az oroszok, hogy kívül szabadabbak vagyunk és néha "bedobhatják kővel a klubház ablakát", de attól még fázni és éhezni fognak azokhoz képest akik bent vannak. A klubon kívül is van élet: lásd Irán. El lehet vegetálni így is. Tök nem éri meg, de ha nekik ez tetszik hát legyen!
Nyugaton is lehet 1-2 nehezebb éve ha levállnak az oroszokról gazdaságilag, de annyira fenyegetve érzik magukat, hogy lényegében ezt is bevállalják. A nyugatnak bőven van annyi tartléka, beénze és ereje, hogy kibekkelje ezt - az oroszokra ez kevésbé igaz. Nyilván van saját gázuk meg kajájuk, de kb. ennél sokkal többet nem is fognak tudni nyújtani idővel a lakosságnak. Néhány év alatt eljutnk oda, hogy kb. túlélő módban fognak létezni - mint Irán...vagy még úgy se.

A "háború döntse el" hozzáállás morálisan nem jó, bár ez nyilván neked mindegy. Mondok egy gyakorlatibb okot: nem fog sikerülni.
Lehet, hogy Ukrajna jelentős részeit meg tudják szállni, akár még a fővárost is, de évekig tartó partizán háború előbb utóbb felőrli őket. Szinte komplett orosz hadsereg kellene Ukrajna teljes megszállásához és megszállva tartásához...
Putyin oda rakhat egy báb elnököt, de az ukránok és nemzetközi környezet nem fogja elismerni, teljesen értelmetlen az egész.
Ez a háború pont az ellenkezőjét idézte elő annak, amit Putyin akart: ukránok még inkább a "nyugati klub" részei akarnak lenni és a nyugat még inkább hajlik rá hogy előbb-utóbb bevegyék őket.

"A nyugat, illetve első sorban az USA létrehozott egy gazdasági világ rendszert (Bretonwoods), sikeresebbet mint a Szovjetunió. Ha tudsz ehhez csatlakozni akkor jól jársz, ha nem tudsz akkor nem jársz jól, ha szembe mész vele akkor nagyon nem jársz jól! Ennyi!"

Ez lefordítva azt jelenti, hogy az USA egy olyan világrendet hozott lére, AMELY NEKI KEDVEZ, és mindenki oda vagy becsatlakozik GYARMATNAK, vagy az USA elpusztítja azt. És most csodálkozol, hogy Oroszo. gazdasági helyzete nehéz??
Épp ezért borítja fel Oo. (és Kína) az asztalt, és hoz majd létre olyan új világrendet, ahol az USA fog a földön csúszni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 603
48 005
113
Hát elég komoly bajok vannak ha itt bárkinek hiteles ez a hozzászólás!
Ha rákerestek Mivec fórumtárs adatlapjára akkor meglehetösen friss regisztráció 56 perccel ezelött regisztrált és egyböl egy ilyen remek oroszmentegető hozzászólással nyitott :(
Azonkivül ehhez a fórumhoz Boki kartársat delegálta az FSZB,akivel elégedettek vagyunk,szóval Mivec elvtárs itt már minden pozició foglalt.
Erre nincs jogod, az európai értékek alapján szólásszabadság van. Az pedig, hogy 56 perccel ezelőtt regisztrált, nem jelent semmit. Én évek óta olvasom- kihagyásokkal- a htka.hu Biztonságpolitikai rovatát, de most regisztráltam. És most ajánlottam én is egy Youtube-ra feltett videó alatt a kommentelőknek ezt a fórumot. Ha valaki idejött, akkor ő most gyanús, hogy orosz propagandista.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 267
113
Putyin oda rakhat egy báb elnököt, de az ukránok és nemzetközi környezet nem fogja elismerni, teljesen értelmetlen az egész.
az előző hír arról szól hogy nem rak oda egy báb elnököt
viszont minden nagyváros polgármestere hirtelen sokkal nagyobb hatalommar rendelkező miniállamelnök lesz
tehát helyben a helyiekkel oldatja meg
teljesen jó koncepció, és az alapján hogy az lnr/dnr elismeréssel kezdték ami akkor tök értelmetlennek tűnt, nem is most találták ki
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2022/03/02/raketatamadas-erte-harkivban-a-rendorkapitanysag-epuletet/
"RAKÉTATÁMADÁS ÉRTE HARKIVBAN A RENDŐRKAPITÁNYSÁG ÉPÜLETÉT
Az út túloldalán álló Karazin Nemzeti Egyetem épülete is kigyulladt a támadás miatt, írja a Korrespondent.net.
Anton Herascsenko, az ukrán belügyminiszter tanácsadója a Telegram közösségi oldalon azt írta, hogy március 2-án a reggeli órákban rakétatámadás érte Harkivban a megyei rendőrkapitányság épületét. Herascsenko beszámolója szerint a támadás következtében kigyulladt a Karazin Nemzeti Egyetem szociológiai karának épülete, amely az út túloldalán található. Sérültekről és halálos áldozatokról egyelőre nem érkezett hír."
 
W

Wilson

Guest
Szerintetek mennyi az esélye annak,hogy orosz oldalon azért ezek a fiatal katonák lettek bevetve,mert Putyinnak hirtelen kellett meglépnie ezt a lépést,és ők voltak a nevezett hadgyakorlatok miatt a legközelebb ?

Ez megmagyarázná azt is,hogy az elfogott katonák miért állítják azt,hogy hadgyakorlaton voltak és fogalmuk sem volt arról,hová lettek vezényelve,de választ adna a tapasztalatlanság/alacsony morál miatt ott hagyott járművekre is.

ha helyes az elméletem ezzel kapcsolatban szerintetek mikorra várható,hogy harcedzett egységekkel tömik be az így keletkezett lyukakat ?
Hasonlítsd össze 3 napja Harkov....


Tegnap reggel Kherson...

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 893
38 081
113
"A nyugat, illetve első sorban az USA létrehozott egy gazdasági világ rendszert (Bretonwoods), sikeresebbet mint a Szovjetunió. Ha tudsz ehhez csatlakozni akkor jól jársz, ha nem tudsz akkor nem jársz jól, ha szembe mész vele akkor nagyon nem jársz jól! Ennyi!"

Ez lefordítva azt jelenti, hogy az USA egy olyan világrendet hozott lére, AMELY NEKI KEDVEZ, és mindenki oda vagy becsatlakozik GYARMATNAK, vagy az USA elpusztítja azt. És most csodálkozol, hogy Oroszo. gazdasági helyzete nehéz??
Épp ezért borítja fel Oo. (és Kína) az asztalt, és hoz majd létre olyan új világrendet, ahol az USA fog a földön csúszni.
Szart sem fognak létrehozni! :D
Az oroszok pláne nem! :D

Egy ország jövőjét, lehetőségeit a földrajza és demográfiája határozza meg. Mind az oroszoknak, mind a kínaiaknak mind kettő nagyon rossz. Ha kínát levágják a nmzetközi rendszerről, akkor bajban lesznek, mert a nyugat a fő vásárlójuk. Ez egyelőre keményebb menet lenne, mert nagyobb az összefonódás, de már zajlik a "decoupuling"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 060
82 539
113
Ez kicsit elhamarkodott következtetés. A világ fele (Kína, India, és Brazilia) hallgat. A fehér világon kívül senkit sem érdekel.
A "világ" sajtótermékei kényszerűségből elkezdtek foglalkozni az ukrik 8 éve permanensen folyó népirtásával.
Stb.
Akkor jelentkezz be... Már kérdeztem, hogyan lehet közvetlenül VK-s videókat beilleszteni, de eddig senki sem tudott segíteni. Csak @Tcat tud segíteni, ha beállítja a fórummotoron.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 085
24 481
113
Szerintem kb. most kellene bezárni a topicot... Újat létrehozni "UKRÁN KATONAI ESEMÉNYEK" névvel és "UKRÁN POLITIKAI ESEMÉNYEK" névvel....
felesleges ,ugyanez menne ott is mint itt szerintem ,de ha itt megszűnne a fingreszelés hogy ki milyen ügynök,ukrán vagy orosz,vagy amerikai .. az sokat dobna a topicon,hiszen a felesleges fikázást nem kellene olvasgatni,egyébként itt is szeretném megkérni a tisztelt jelenlévőket,hogy ezt nyomják már leginkább privátban,mert elég nagy "meló" úgy végigolvasni a napi akár 80-90 oldalnyi kommentet,hogy abban alig van érdemi információ az eseményekkel kapcsolatban,aki pedig szállítaná a fontosabb híreket pl Boki vagy Wilson állandóan azzal kell foglalkozzon,hogy éppen ki milyen ürüggyel ügynöközte le,ahelyett hogy köszönetet mondanánk nekik (is) az információkért amit megosztanak velünk.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Abban a videóban sok emberen látszott, hogy nagyon nem értenek egyet Putyin döntésével de senki nem mert neki ellentmondani talán egy ember próbálkozott egy ellenvéleményel.....

Ezek mind semmi. A Lukasenko videón amikor pálcával mutogatott a térképen, akkor a középen felállított kétcsillagos jóember az tényleg olyan arcokat vágott, mint egy diák földrajz órán feleléskor, ha nem készült ...

Putyin -éknál nekem is feltűnt az arckifejezések. Szerintem itt előtte már lehet súgtak Nekik azért. Annyira az egyetértés hiányát nem éreztem (azért megnézném egy civil arcát is ilyen szerepjátékon, hogy éppen kiadják az ukázt, hogy "irány az ég alja"), hanem inkább félig-meddig enerváltság meg menjünk már a dolgunkra dolgot ...
 

Mivec

Well-Known Member
2022. március 2.
335
3 733
93
Erre nincs jogod, az európai értékek alapján szólásszabadság van. Az pedig, hogy 56 perccel ezelőtt regisztrált, nem jelent semmit. Én évek óta olvasom- kihagyásokkal- a htka.hu Biztonságpolitikai rovatát, de most regisztráltam. És most ajánlottam én is egy Youtube-ra feltett videó alatt a kommentelőknek ezt a fórumot. Ha valaki idejött, akkor ő most gyanús, hogy orosz propagandista.
Évek óta követem a htka-t. A fórumot is sokat olvasgattam, csak épp ezek a történések érték el az ingerküszöbömet. Személyit, lakcímkártyát, lejárt ukrán útlevelet posztoljak esetleg? :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 815
48 381
113
Az USA fegyveres agressziója is elítélendő, igen.
Az USA külpolitikája szinte mindig fegyveres aggressziót jelentett.
Nincs (és szerencsére nem is lesz) olyan univerzális ítélőbizottság, amely kimondaná hitelt érdemlően, hogy ez vagy az a politikai/katonai cselekedet nem morális, elítélendő, stb stb. Nagyhatalmi aspirációk vannak, és mindegyik fél úgy igyekszik ezeket kiszolgálni, ahogy tudja.
Szerintem nincs ebben a témában "elítélendő". Az feltételezné, hogy az általunk értelmezett moralitás teljesen univerzálisan alkalmazható lenne a Föld teljes lakosságára, ami egy arrogáns tévképzet.