[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 177
113
Biztosan van benne igazság, én nem dolgoztam Nyugaton. De azért ez ötlet mégsem halk és civilizált megoldás. Még a náci háborús bűnösöket is bíróság elé állították. Jó, persze, formális volt. És főleg demonstratív. Nyugaton többször jártam. Valóban udvariasak, türelmesek voltak. De mindig olyan személytelen volt: én udvarias, kulturált vagyok, sugározta a magatartásuk, de ez igazából nem a hozzád való viszony volt, hanem az énkép szerinti viselkedés. Nem tudom, elég érthetően magyaráztam-e el, mit éreztem.
Érthetően, de én itt élek köztük már jó ideje, a jó idő nem egy-két év, és ismerem már az itteni viszonyokat. Alapvetően igazad van, de ettől még a mentalitás beli különbség megmarad. Megjeyzés: azért ha itt bemész egy megfelelő területen lévő csehóba, ahol a helyi focihuligán keménymag táborozik, akkor itt is van ám verekedés minden este 10-órakor, príma széklábak mellékelve. Ez az elkényelmesedett, a világról csak a saját fotel szemszögéből, szigorúan eltartott kisujjal gondolkozó típus inkább a közép osztályra jellemző. A baj az, hogy ők diktálják a politikát.

Ugyan ez köszön vissza abban is, ahogy gondolkodnak a bevándorlókról. Biztos mind CSAK a munka miatt MENEKÜL ide, szegényeket támogatni kell. Ja, csak az afrikai muszlim szarik a helyi civilizált viselkedésre, viszont prímán betartja a saját törzse szabályait. Viszont, kifelé, ha kell (sajtó...) simán eljátssza a szegény szerencsétlen háborús menekültet. Pont mint az egyik otthoni kisebbség. Ha meg a kamera elment, röhög a buta fehéreken, akik fizetik a hesszelését.
 
W

Wilson

Guest
Titkos orosz dokumentumok: 15 napra tervezték az Ukrajna elleni haditervet...

2022. MÁRCIUS 2., SZERDA, 21:40

Az ukránok lefoglalták az orosz Fekete-tengeri Flotta 810. különálló tengerészdandár zászlóalj-taktikai csoportjának egyik egységének január 18-án jóváhagyott, az Ukrajna elleni háborúra vonatkozó tervdokumentumait.

Forrás: Combined Forces Operation Command a Facebookon

"Az ukrán fegyveres erők egyik egységének sikeres akcióinak köszönhetően az orosz megszállók nemcsak felszerelést és embereket veszítenek. Hanem a titkos dokumentumokat is hátrahagynak.

Így a birtokunkba kerültek az Orosz Föderáció Fekete-tengeri Flottája 810. tengerészgyalogos különálló brigádjának zászlóalj-taktikai csoportja egyik egységének tervdokumentumai.

A megszerzett dokumentumok között volt egy térkép, egy harci feladat, egy hívójel-táblázat, vezérlőjel-táblázatok, titkos vezérlő táblázatok, személyzeti lista stb.

A kapott információk alapján ismert, hogy az Ukrajna elleni háború tervdokumentumait már 2022.01.18-án jóváhagyták, és az Ukrajna elfoglalására irányuló hadműveletnek 15 napon belül, azaz 02.20. és 03.06 között kell megtörténnie".

Részletek: Az oroszországi BSF ezen egységének az volt a feladata, hogy az "Orszk" nagy partraszálló hajóról partra lépve a Sztepanovka-1 térségében, és a továbbiakban az oroszországi 58. hadsereg katonai egységeivel, nevezetesen az oroszországi BSF 177. tengerészgyalogos ezredével együtt tevékenykedjen.

Ezeknek az erőknek a végső célja Melitopol blokád alá vétele és ellenőrzése volt.












 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 638
9 188
113
Ez nem rombol le városnegyedeket. Ez egy kézi "lángszóró", Beszlánban a túszszabadítást képzelték el úgy az oroszok, hogy ilyenekkel lőtték az iskolát.

Igen, de a mesterlövészt nem tudják hol volt, tehát "mindent" fel kéne gyújtaniuk hozzá.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 966
32 870
113
Mutass rá egyetlen dologra ami nem igaz? Elemzések OK, én is olvasgattam párat erről a háborúról. Azonban említettem olyan dolgokat is, mint a háború nemzetközi megítélése - ideértve az ENSZ -t vagy éppen a jelenlegi Grúz államét is. Egyik sem Oroszországot marasztalja el.
111. oldaltol
https://honvedelem.hu/files/files/25562/seregszemle_2011-01-03.pdf
Szóval cseppet sem olyan egyszerű a kérdés,mint az orosz agitpropi terjeszti.A szar magátol is megvan,de igen nagy mértékben Oo kavarja stratégiai érdekéből.Grúzián át tudna a Nyugat(minket is beleértve) Oo megkerülésével hozzáférni a közép ázsiai szénhidrogén mezőkhöz.Oo ezért kavarja a szart,mert egy háborús,pláne katonailag általa ellenörzött területen keresztűl ez nem megy.
Azonkivűl ha Grúziábol joga van kiválni szerinted a kis autonóm területeknek,akkor Oo-bol is joga van kiválnia akárkinek.Csecsenföldel az élen.Meg a többi kis kaukázusi nép,kik ki akartak válni az Orosz Föderációbol.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 686
113
Az orosz sajtó értesülései szerint a tárgyalások helyszíne Belaruszban, a Breszt közelében található Belavezsszkaja Puscsa nemzeti parkban lesz, ahol 1991. december 8-án Borisz Jelcin orosz, Leonyid Kravcsuk ukrán és Sztanyiszlav Suskevics, a belarusz törvényhozás elnöke aláírta a Szovjetunió megszűnéséről szóló szerződést.
Ideje helyrehozni ezt a hibát :cool:
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Elismerik Z-t? :eek:
Na ez már legalább haladás

Máskülönben hogyan írjanak alá vele bármilyen dokumentumot, ami lezárhatja vagy bármilyen szinten ideiglenesen leállíthatja a háborút? Janukoviccsal mégsem írathatják alá az oroszok se. Eleve az, hogy leültek velük tárgyalni elismerte őket legitimnek. A tálibokkal hasonló a helyzet.A kutya se választotta meg őket, de mégis leülnek velük, azaz elismerik őket. Akármit is állítanak azok, akik leülnek velük egy asztalhoz.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
111. oldaltol
https://honvedelem.hu/files/files/25562/seregszemle_2011-01-03.pdf
Szóval cseppet sem olyan egyszerű a kérdés,mint az orosz agitpropi terjeszti.A szar magátol is megvan,de igen nagy mértékben Oo kavarja stratégiai érdekéből.Grúzián át tudna a Nyugat(minket is beleértve) Oo megkerülésével hozzáférni a közép ázsiai szénhidrogén mezőkhöz.Oo ezért kavarja a szart,mert egy háborús,pláne katonailag általa ellenörzött területen keresztűl ez nem megy.
Azonkivűl ha Grúziábol joga van kiválni szerinted a kis autonóm területeknek,akkor Oo-bol is joga van kiválnia akárkinek.Csecsenföldel az élen.Meg a többi kis kaukázusi nép,kik ki akartak válni az Orosz Föderációbol.
És akkor itt van még Tajvan. Kínától is lesz miért parázni.
 
  • Tetszik
Reactions: theo