[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Máskülönben hogyan írjanak alá vele bármilyen dokumentumot, ami lezárhatja vagy bármilyen szinten ideiglenesen leállíthatja a háborút? Janukoviccsal mégsem írathatják alá az oroszok se. Eleve az, hogy leültek velük tárgyalni elismerte őket legitimnek. A tálibokkal hasonló a helyzet.A kutya se választotta meg őket, de mégis leülnek velük, azaz elismerik őket. Akármit is állítanak azok, akik leülnek velük egy asztalhoz.
Persze. De akkor bukott az amúgy is gyenge megideologizálása az inváziónak.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
rohadt gittegylet .. 8 évig be volt csukva a szemük .. ha nem fegyvert,lőszert,kiképzőket és semmirevaló csiribiri megfigyelőket küldtek volna hanem békefenntartókat a két szakadár köztársaságba most nem koptatnánk itt a klaviatúrát.

és ezek akik végignézték az államilag támogatott etnocídiumot,ezek hoznak elítélő határozatot ?? Moslék banda ..
mit vegzálod magad feleslegesen? a békefenntartókat eddig a szereted rosszijád nem akarta ott :D
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 627
5 493
113
"Te tudnád kapásból, fejből, h hol van Idaho pl?"
Szerintem aki járt középiskolában ,és tanult földrajzot az 10 mp-en belül megmutatja.
Trükkösebb kérdés Washington állam, mert azt mindenki a keleti parton kezdi el keresni.
Ennél azért ismertebb Seatle! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: vata

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 600
47 950
113
Kedves Meszike91.....
Tiszteletre méltó az álláspontod, de elmesélek valamit, mivel Te még - ozzám képest - ifjúnak és politikailag tapasztalatlannak látszol. Anno, a hatvanas évek közepén 1 egész hónapig én is viseltem Cheguevarás pólót.... Azután olvastam róla ezt-azt és kis híján szembeköptem magam, hogy egy szimpla tömeggyilkost sztároltam, aki ráadásul orvosi esküjét is sárba tiporta...
Most vissza a mához:
Jó tanács!
Soha, semmi sem fekete és fehér a világon! Mindig van igazság innen és onnan is. Ha ítélsz, az alapján ítélj, hogy kívülállóként, Hazád érdekeit képviselve, mi lehet jó Hazádnak!
Igen, az én nagyapám is meghalt a Donnál... Apám a légióig menekült 56 után... Mégis azt mondom Néked: Putyin mellett a Nyugat a legnagyobb okozója a mostani helyzetnek.
Nem kell velem egyetértened. Csak annyit tanácsolok: ne az érzelmeid, a média (bármelyik) befolyásoljanak.
Üdv.
Kedves Littlejohn! Írtam itt valakinek, hogy szinte minden magyar család megszenvedte a 20 századot. Az én apukámat munkaszolgálatosként vitték a frontra. A Donnál, amikor összeomlott a front, átszöktek, már akik élve maradtak, az oroszokhoz. Hátul lőtték a németek, elől az oroszok. Néhányan mégis élve maradtak. Többször nevetve mesélte, hogy a kórházban az orosz orvosnő azt mondta a személyzetnek, hogy vigyázzanak rá, mert mindjárt meghal. 103 évig élt. Anyukám lánytestvére Budapest ostromakor halt meg, soha nem tudruk meg, mi lett vele. Szerintem, itt mindenkitől sorjázhatnának a hasonló történetek.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
errol valami bovebbet lehetne? Igencsak nem tudom kovetni mostansag a forumot.

A Sumy régió vezetője megeggyezett az oroszokkal: nem küldenek csapatokat, az ukránok viszont nem lőnek....​

2022. MÁRCIUS 2., SZERDA, 1


0caa53e-48bc233-zhyvytskiy.jpg

DMITRIJ ZSIVICSKIJ, FACEBOOK

Dmitrij Zsivickij, a regionális katonai közigazgatás vezetője az oroszokkal Konotopban folytatott tárgyalásokról, amelyek szerint az orosz csapatok ígéretet tesznek arra, hogy nem vezetnek be csapatokat a térségbe.

Forrás: Zhivitskyy on Telegram

Zsivszkij közvetlen beszéde: "A katonai közigazgatás megbízottja által Konotopban az oroszokkal folytatott beszélgetés körülbelül 12 percig tartott. A beszélgetések alatt kihangosítva voltam.

A megállapodás a következő: nem lehet szó semmilyen hatalomváltásról. Őket a törvény és a rend érdekli. A csapatok nem fognak bevonulni. Az ukrán zászló a helyén van.

Megállapodás született arról, hogy nem lövünk rájuk, és nem lesz kölcsönös provokáció. Ők maradnak a pozíciójukban. Akadálymentes lesz a tömegközlekedés és a szolgáltatások, az autók szabadon mozoghatnak élelmiszerrel, humanitárius árukkal.

Részletek: Zsivszkij megígérte, hogy további útakadályokat helyeznek el Konotop belterületén.

 
  • Tetszik
Reactions: enzo and ornagy

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 085
24 469
113
mit vegzálod magad feleslegesen? a békefenntartókat eddig a szereted rosszijád nem akarta ott :D
mit vegzálom ? hagy vegzáljam már ha úgy tetszik egy publikus fórumon ,ne kelljen már tőled engedélyt kérnem,de ha szerinted rendben van ez az álszent magatartás a részükről,akkor valószínűleg nem az én értékítéletemmel van a probléma. Ja bocs ezt lehagytam ..nem tudom feltűnt-e de én nem foglaltam állást egyik oldal mellett sem.!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 274
13 926
113
rohadt gittegylet .. 8 évig be volt csukva a szemük .. ha nem fegyvert,lőszert,kiképzőket és semmirevaló csiribiri megfigyelőket küldtek volna hanem békefenntartókat a két szakadár köztársaságba most nem koptatnánk itt a klaviatúrát.

és ezek akik végignézték az államilag támogatott etnocídiumot,ezek hoznak elítélő határozatot ?? Moslék banda ..
Békefentartásról csak a Biztonsági tanács donthet, ot még Oroszok számára nem volt célszeru.
Ukránok 2015-ben maguk kértek békefentartókat: https://www.webnoviny.sk/povstalci-utocia-na-doneck-ukrajina-ziada-o-mierove-sily/
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 532
44 406
113
Titkos orosz dokumentumok: 15 napra tervezték az Ukrajna elleni haditervet...

2022. MÁRCIUS 2., SZERDA, 21:40

Az ukránok lefoglalták az orosz Fekete-tengeri Flotta 810. különálló tengerészdandár zászlóalj-taktikai csoportjának egyik egységének január 18-án jóváhagyott, az Ukrajna elleni háborúra vonatkozó tervdokumentumait.

Forrás: Combined Forces Operation Command a Facebookon

"Az ukrán fegyveres erők egyik egységének sikeres akcióinak köszönhetően az orosz megszállók nemcsak felszerelést és embereket veszítenek. Hanem a titkos dokumentumokat is hátrahagynak.

Így a birtokunkba kerültek az Orosz Föderáció Fekete-tengeri Flottája 810. tengerészgyalogos különálló brigádjának zászlóalj-taktikai csoportja egyik egységének tervdokumentumai.

A megszerzett dokumentumok között volt egy térkép, egy harci feladat, egy hívójel-táblázat, vezérlőjel-táblázatok, titkos vezérlő táblázatok, személyzeti lista stb.

A kapott információk alapján ismert, hogy az Ukrajna elleni háború tervdokumentumait már 2022.01.18-án jóváhagyták, és az Ukrajna elfoglalására irányuló hadműveletnek 15 napon belül, azaz 02.20. és 03.06 között kell megtörténnie".

Részletek: Az oroszországi BSF ezen egységének az volt a feladata, hogy az "Orszk" nagy partraszálló hajóról partra lépve a Sztepanovka-1 térségében, és a továbbiakban az oroszországi 58. hadsereg katonai egységeivel, nevezetesen az oroszországi BSF 177. tengerészgyalogos ezredével együtt tevékenykedjen.

Ezeknek az erőknek a végső célja Melitopol blokád alá vétele és ellenőrzése volt.












Vagy a gyakorlat anyagát találták meg.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Háborúban államcsőd mi ? Ülj le fiam egyes !
Persze, hogyne-hogyne, abszolút igazad van ( :) ), de egyszer annak is vége lesz, különösen ha ez egy villámháború lesz.
De ha vége akkor aztán beüt a krach!
Persze lehet rubelt nyomtatni és ráönteni a piacra, csak akkor beindul ám az infláció (lásd CSOK, babaváró, 13. havi nyögdíj, SZJA-visszatérítés és zöldhitel problémaköre).
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 600
47 950
113
azon gondolkodom a kommenteket olvasva,hogy ha az oroszok egy Izrael Szíriához vagy Iránhoz való viszonyához hasonló megoldást választottak volna a nyomásgyakorlásra,akkor vajon mit értek volna el vele ? Pl nagy távolságú precíziós fegyverek használata (pl Kalibr) a létfontosságú infrastruktúrák ellen .. repterek,víztisztítók,közlekedési csomópontok,vasútvonalak,áramfejlesztők,hidak,katonai bázisok,radar állomások,hadikikötők stb ..

célzott támadásokkal totál kiüthették volna az infrastruktúrát úgy,hogy be sem kell vonulniuk,ez vajon elegendő lett volna a nyomásgyakorlásra ?
Meggondolandó. De , szerintem, Szíria és Irán nem kapott olyan nemzetközi segítséget, mint most Ukrajna. Ha kilövik az infrastruktúrát, a szankciók ugyanúgy életbe lépnek, és még indok is lenne a NATO-tagságra.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 085
24 469
113
Meggondolandó. De , szerintem, Szíria és Irán nem kapott olyan nemzetközi segítséget, mint most Ukrajna. Ha kilövik az infrastruktúrát, a szankciók ugyanúgy életbe lépnek, és még indok is lenne a NATO-tagságra.
úgy tudom polgárháborús helyzet kizáró ok a tagfelvételkor
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Persze. De akkor bukott az amúgy is gyenge megideologizálása az inváziónak.
Irak meg az ő vegyi fegyvereik...

Egyébként ettől még tarthatják puccsnak azt, ami 2014-ben történt.Csak momentán kénytelenek elismerni, hogy Ukrajna vezetői Zelenszkijék. Hogy utána mi lesz, az meg a jövő zenéje. Az egész világ elismerte Kádárt is, pedig csak Moszkvából pakolták ide. Majd Moszkva ukrán káderét is kénytelenek lesznek elismerni a nyugatiak, ha az oroszok győznek és üzleti céljaik lesznek Ukrajnában.Márpedig miért ne lennének.