[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 297
12 630
113
A nagy harci szellem miatt nem lett volna elég.

Azonban elég lett volna nem felrúgni a létező összes alapszabályt, és legalább megpróbálni tankönyv alapján végrehajtani az inváziót, nem a feje tetejére állítani az egészet. Sikerült valami kicsavart logika mentén alig kárt okozni az első csapásokkal, bezavarni a másodvonalas erőket a már magukhoz tért ukránokhoz, nem kiosztani a feladatokat és a célokat a saját erőknek, de legalább azt hitték a katonák, hogy felszabadítóként fogják őket ünnepelni, tehát az elvárható minimumról se voltak tájékoztatva.

Az amerikaiak röhögnek a közösségi médiában, hogy ha ez a "neer-peer threat" akkor kikérik maguknak, hogy egy lapon legyenek emlegetve az orosz szárazföldiekkel.
Mariupolban bekerített angol önkéntes (ukrán állampolgár pár éve) posztolt olyanokat a napokban, hogy vagy ez az orosz hadsereg szintje amit nem akarnak elhinni, vagy valami 9D sakk játszmában vannak az oroszok.
Még én is hajlamos vagyok az utóbbira gondolni, hogy hamis papírokkal vagy 20k specnazos vegyül most el szerte Ukrajnában és ha készen vannak egyszerre lép akcióba mindegyik a már magukat felfedett célpontokat kiiktatva. Demilitarizáció, denacifikáció 2 lépésben- még ez is hihetőbb mint az a szenvedés ami most megy.
Hát igen, számomra érthetetlen ez a szoftys bevonulás.
Azt hitték, hogy békefenntartani kell?
Az erődemonstráció lényege az erő felmutatása (to scare the shit out of sy), de ilyen szánalmas Tigr-ekkel, BTR-ekkel nem tudom, hogy mit akartak elérni.
Azt kellett volna elérniük, hogy a bevonulásra ránézve eszükbe se jusson, hogy bármi ellenállásnak van itt értelme.
Bohócot csináltak magukból a ruszkik, nem lehet szebben kifejezni.
Az ukránok persze nagyon belelkesültek, innentől már nem fogják olcsón adni a bőrüket.
És már az oroszok sem vonulhatnak vissza emelt fővel, rajtuk már győzelmi kényszer van mindenképpen.

Oroszország Ukrajnát nem kiütni akarja, hanem katonailag visszacsatolni az érdekszférájába. Lehetőleg minimális rombolással, mert amit lerombol, azt utána neki kell visszaépíteni. Izraelnek nem kell Szíriában felhúznia semmit utólag, csak simán ki akarnak b*szni a másikkal.
Ez a vonat már elment a ruszkiknak, a 8 év 24 órában tolt propaganda megtette a hatását.
Nem fog menni kiterjedt rombolás nélkül.
Itt sokan elkövették azt a hibát (a ruszkik is), hogy minden oroszul beszélőt automatikusan orosznak számítottak be, holott ez nem így van.
A közép-ukrajnai városokban élő, orosz nyelven beszélő lakosság ukrán identitással rendelkezik.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 274
13 926
113
FCB6942BA3BF9443-660x471.jpg
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Ez ugyanaz a kép, sehol egy fotó vagy videó más szögből, pedig 100%, hogy tele lenne vele az internet.


Kínaiaknál semmit sem láttam erről, ellenben mai termés:




 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem akarok a kis lelkedbe gázolni, de a te értelmi szinteden így néz ki egy érdemi cáfolat? :)
Mit magyarázzak annak aki Oroszországot a nyersanyag , mezőgazdaság és adósság állománya alapján ÉK-hoz vagy Iránhoz hasonlítja?

Nem kell az okoskodó cinizmus mert ha nincs alapanyag és nincs még energia se elég (vagy fáznak vagy termelnek ez jövő kép hiszen bezárják az uccsó nuki erőművet is ) az ipar működtetéséhez akkor lehetsz te a világ legfejlettebb , legkorszerűbb technológiát birtokló űberalles országa csak csendes és üres gyáraid lesznek ! De termék az lófasz se lesz nemhogy magas hozzáadott értékű ! Majd ha ezt felfogtad és megemésztetted akkor vitázhatunk !
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Na miután megettem egy tál rizset, összeszereltem egy ágykeret és leegyeztettem Kijevvel,.Moszkvával,Brüsszelel, Pekinggel,Washingtonnal, a Vulkániakkal, a Romulanokkal, a Borggal a Klingonokkal, a Kardisszaiakkal, a Dominiummal és a Csillagflotta parancsnokával, hogy az elkövetkező 30 napban,melyik nap melyik oldal bérenceként milyen propagandát fogok terjeszteni......:).Újra itt vagyok.....
Pont a legfontosabbakkal nem egyeztettél. Kimaradtak az irániak, demokraták szerint urániak (? gondolom ezek az uránosziak). ;)
 
  • Vicces
Reactions: cinikus and Wilson