[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bogan

Active Member
2022. február 24.
17
117
28
A II. fázis keleten megindult...

A valóság: megalázva, félelemben, de az ellenségtől is elfogadod az élelmet, mert éhes vagy.
(mikor rajtunk mentek át párszor nem voltak ilyen humánusok, persze a mostaninak is megvan az oka)


Az utak ahogy elnéztem 1400 óta vannak úgy.
Azért a Vass Albert könyveiből tudhatjuk hogy a 2.vh utáni békét követően az orosz megszállók fogták vissza Erdélyben a román megszállókat, hogy ne nyírjanak ki minden magyart...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Nem de ugye ezen közművek elvágása humanitárius válságot idéz elő ezen városok civil lakossága körében, bár a nagyvárosok tüzérségi és légi támadása sem éppen humánus dolog....
Ha adsz egy egerutat a civilnek a varosbol akkor nem lehet humanitarius problema. Viz, villany leo, kaja semmi. Egy het es egymast fogjak enni odben, es egymast lovik az utolso majkremert. Ekkor lehet engedmenyt tenni, fegyverert, harcosokert kenyeret.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Szerintem borítékolható, hogy Putyin Odesszát el fogja foglalni:
  • Az ott élő oroszok miatt.
  • Történelmi okokból (orosz volt).
  • Stratégiai okokból (elvágni Ukrajnát a tengertől).
  • Bosszúból (szakszervezetek háza).

Ha ez megtörténik, akkor viszont az is biztos, hogy elmennek egészen a Dnyeszter menti köztársasághoz (DMK), mert egyrészt Odesszától nincs messze (Odessza régióval határos), másrészt az ott élők várják őket, ez végre egy baráti találkozó lenne.

Ha az oroszok elfoglalják a DMK-t, akkor szerintem automatikusan konfliktusba kerülnek Moldáviával, mert Moldova a saját területének tekinti DMK-t (és DMK-t az oroszokon kívül senki nem ismeri el).

Moldovában jelenleg nyugat barát az elnök és a kormány, ha az oroszok bevonulnak DMK-ba, akkor még talán ők fogják kérni a nagy testvér Romániát, hogy irgalmatlanul gyorsan csatlakozhassanak és egyből NATO és EU tagok legyenek (és az oroszok bevonulásától tartó lakosság mindkét oldalon meg is fogja szavazni).

Ezt Putyin nyilván tudja és meg akarja előzni, vagyis jobban teszi, ha megelőző jelleggel egyből Moldovába is bevonul, aminek nincs légiereje, légvédelme és a hadserege kb. az örmény hagyományőrző hadsereg szintje.

Ha az oroszok bevonulnak Moldovába, akkor a románok is átmennek a Pruton és NATO-orosz összecsapás lesz.
Mondjuk én a románokból kinézem, hogy amikor Odessza elesik, akkor Odessza régió dél-nyugati részét, a Dneyszter torkolattól dél-nyugatra eső területeket "megmentik" az orosz megszálás alól (amihez USA és EU széles mosollyal fog gratulálni). Az a fél régiónyi terület jól védhető Ukrajna felől a Dnyeszter torkolata miatt.

Ha Moldovának és Romániának mégis sikerül egyesülni, az nekünk nagyon nem jó, tovább nő Románia (2,6 millió lakossal és több mint 33.000 km2-el).
Ha Románia és az oroszok szomszédok lesznek, az sem jó nekünk, az USA még jobban felfegyverzi őket, és a nagy fenyegetettség miatt szerintem olcsóbban fogja adni nekik a legfejlettebb technikákat.

Szerintem, ha ez megtörténik, akkor Románia inkább átáll az oroszokhoz. Amúgy jó gondolatok.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Én a Ruszkik helyében egy várost sem támadnék meg. Körbevenni víz villany gáz elvág és várni. Lehet, hogy hosszabb ideig tart, de nem lehetne mutogatni a TVben a szétlőtt lakótelepeket. Maradnék a nyílt színi hadviselésnél amiben előnyben vannak. Ha kidugják az ukránok az orrukat akkor lehet vagdalózni.
Hülyeség?

Lemészárolnák egymást az emberek 3 nap után víz, villany nélkül.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 985
5 430
113
Nem hinném. Jelen helyzet szerint Ukrajnával sem bírnak el, akkor hogy teljesítenének a NATO-val szemben?
H az atomot kivesszük a "képletből" azok az orosz hadoszlopok "zsíros" falatok lennének
Légi fölény nem azt jelenti hogy ne tudnának felszálni!Irki légierő,szerbek is felszálltak más kérdés szinte 0 eredményt értek el!
Ők megkerülhetetlenek, míg Oroszország nem az.

EU gdp: $17.1 Trillion
USA gdp: $22.99 Trillion
Orosz gdp: $1.710 Trillion

Értem én hogy nem minden a gdp, de olyan gazdasági szakadék van a nyugat és Oroszország között hogy az áthidalhatatlan. Oroszország esetében még csak a népesség sem indokol nagyhatalmi státuszt. Nem tudom mennyire lehet igaz, de több helyen is olvastam hogy az oroszok lehet hogy spórolásból nem vetették be a csúcstechnikát.
Spórolnak mert az orosz haderrő 90 százalékát az ukrajnában bevetett technika képviseli!Amíg nekik 10-15 darab T14 armata van addig az az USA több ezer darab sep2?sep 3 szintre felhúzott abramsal rendelkezik!Ptalán egy tucat Su57 több száz darab F35 185 F22-vel szemben!DE ez csak két példa!Nukleáris csapásmérő erőt fejlesztették "csúcsra" és azok hordozóit de ezekkkel nem lehet megoldani egy ukrajnához hasonló háborút!
Az ilyenek miatt van a háború.
Az usa dominanciája nem kétség, de elég ha egy atomtöltet betalál, onnantól meg remélem a magadfajták túlélik az atomháborút, csak hogy bizonyíthassonak egy posztapokaliptikus világban.
Ezt most nem értem?Egyszerűen csak leírtam mi a különbség a két "haderő"között!De jó példa kína ha a hadsereg fejlesztést nézzük!Atom ütőerőt "takarékon"fejlesztik ellenben nálu is egyre nagobb hányadban átveszik a szerepet a preciziós fegyverek,drónok stb!Arra tökéletes az orsoz hadsereg hogy porig rombolja ukrajnát és elfoglalja iszonyat mennyiségű civil áldozat és saját veszteség mellett!Ennek a háborúnak meg politiai,történelmi gazdasági stb okai vannak amkit szerintem jobban ki tudnak elemezni mások akik ehez jobban értenek!
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
FM63UsUXMAYqqN-
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Szlavjanszk, Donbass(ukrán megszállás alatt)
Ukrán APC nem adott előnyt a civil jármünk és balesetet okoz,majd meg sem áll, inkább továbbhajt!


Boki! Egy csomó VK-s videódat nem lehet megnézni, mert azt írja ki

Sign in to VK​

Ez lehet azért van, mert a vk-s linkek - amiket ide bemásolsz - egyéni tokent tartalmaznak az URL-ben (a tiédet), ami lejár egy idő után.
Illetve, most látom, hogy ebben a linkben nincs token, azért nem lehet megnézni bejelentkezés nélkül.
Tokenes URL-t egyébként nem osztanék meg, mert lehet el lehet vele lopni az account-ot.
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach and theo

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Na varjunk, akkor most ott tartunk hogy az ukran fegyveres Zelenszkij civil hazak koze bujik es Szerjozsa az orosz odaporkol ami viszi a fegyverest a hazzal egyutt. Nem volna egyszerubb ha nem varosokban harcolnanak?
Masreszt azt mondja oszinte informacio... Haat azert...
Meg hidakat robbantanak, meg vonatokat, vasutat... Kozben meg jon az ukran hadi siker hogy felrobbantottak a vonatot itt, hidat ott...
Ez egy nagyon furcsa nepseg annyi szent...

Az ukránoknak nem volt más választásuk, minthogy a házak közé bújjanak arra játszva, hogy az oroszoknak így be kell lőniük oda és hátha nem teszik meg. Itt-ott megteszik, de nagy általánosságban az ukránok arra próbálnak alapozni, hogy az oroszoknak beütnek a szankciók mielőtt elfogyna a városban az élelem, fegyver.Mert kb ezt mondják nekik nyugatról is, hogy csak ki kell várni.

Az oroszok most elkezdték ellátni azokat a területeket, amiket eddig elfoglaltak, ami PR-ban jó nekik.Az ukránoknak kevésbé. A legelvakultabb náci is megéhezik egyszer.