[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 685
113
én nem most kezdtem ezen rugózni mint te, de a dombaszban elkövetett és az Odessai vérengzés után nem tudok sajnálni egy Ukrán nácit sem, sem a névleges támogatókat sem, a nyelv törvény és a nemzetiségünket ért támadások miatt meg úgy érzem megérdemlik, megdolgoztak érte.
Az ukrán nácikat nem, csak a valóban civileket lehet sajnálni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az országukat védik minden módon ahogy tudják.
Azt is. De sajnos nem csak azt.
országukat védik minden módon ahogy tudják
Azzal, hogy nehéztechnikát raknak a lakóövezetbe, mert eddig az orosz nem lőtt oda, ahol civil van? Dudi, te ezt így csinálnád? Nem tudom rólad elhinni. Szerintem, ha van rá idő kitelepítenétek onnan a civileket.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nariskin:


Persze nyilván annyira igaz, mint Szaddam tömegpusztító fegyverei.

Ha igaz, ha nem: Az ukránok rendszeresen emlegették az atomfegyvereket.Meg azt, hogy kéne nekik. Anno 2014-ben Timosenkó eleve le akarta atomozni az oroszpártiakat és ezt a lehallgatott telefonjába üvöltötte. Szóval a szándék megvolt ukrán részről akkor is, ha a realitása megkérdőjelezhető.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Istenem phaidros, még van pofájuk felháborodni az ukránoknak hogy lövik őket? Hallatlan!
Micsoda képmutatás ez kérem, használják a terepet védekezésre, aztán pedig felhívják a világ figyelmét hogy a ruszki támadás milyen következményekkel járt.
Az hogy te is a védekezőket hibáztatod akiknek nem volt beleszólásuk abba hogy a ruszki hadsereg megtámadta az országukat szégyenletes.
Tőled amúgy ez kifejezetten szomorú mert tudom hogy te nem vagy fizetett.
:)
Azt írtam, de akkor szájba rágom, hogy annak tudatában teszik, hogy egy iskola szétlövése milyen lelki hatást vált ki az átlag tömegben. És nem feltétlen, illetve nem elsősorban az ukránok között.
Az ukránok nem a harcteret akarják uralni, hanem a nyugati világ szívét és lelkét. És ahogy dudi is írta, és egyet is értek vele, a háború mindenhol zajlik, nem csak a harctéren.
A reptereket más okból használják.
Nem, nem hibáztatom őket, hanem árnyalom a helyzetet. Mert nem csak fekete-fehér van. Egyrészt megértem sok szempontból, hogy használják, de ugyan így vannak fenntartásaim is ezzel kapcsolatban. Bár tisztában vagyok vele, hogy háború nem a morálról és az ideákról szól -még akkor is, ha nyugaton ezt kenik a kenyérre és ezzel fizetnek az ájfonért a boltban.
Nem, sajnos, nem vagyok fizetett, pedig így állástalanul van az a pénz ... dehát nem ér annyit a lelkem. :( :D Szóval nincs fizetés, de igény lenne rá. :D :D :D
 
W

Wilson

Guest
Én olyan örömmel olvasnék egy katonai jellegű hozzászólást. Aki ilyet tud, az ne fogja vissza magát. Enélkül csak szórakoztatjuk egymást. Úgy látom sok a jó humorú tagtárs. Tehát ismétlem: aki katonai elemzéseket szolgáltat nekünk, annak megköszönnénk.
Bemásoltam ide ma is és tegnap is egy orosz elemzést az orosz invázió első három napjáról ,szerintem annál részletesebbet nem nagyon lehet csinálni jelenleg.

Annál is inkább mert senki sem (értsd közvélemény.Átlag Béla stb) rendelkezik releváns hiteles információkkal az invázióval kapcsolatban, és szerintem ne várj a Twitterre, Facebookra, vagy bárhol a netre feltöltött feltöltött felvételekből, fotókból, hírekből, összehozott szakmai elemzést, mert azokból szerintem nem lehet alapos hiteles katonai elemzést készíteni...Maximum a szubjektív gondolatait mondhatja el valaki, és az orosz hadsereg fő támadási irányait lehet belőlük ki következtetni...

Én láttam itt nagyon sok véleményt pro és kontra, az orosz hadsereg haladásáról, veszteségeivel kapcsolatban, de szerintem sokan megfeledkeznek jó néhány dologról ezzel kapcsolatban néhány pontban kifejtem mire is gondolok...

1. Ahogy az orosz elemzésben is leírják egyetlen ország sem folytatott 1945-óta a két amerikai inváziót leszámítva (1.2. iraki háború) ekkora méretű és létszámú katonai hadműveletet a világon, és ezt egy olyan ország folytatja amelyiknek a gazdasági ereje köszönő viszonyban sincs az USA -l.

2. Az orosz hadsereg a Szovjetunió széthullása után teljes mértékben minden tekintetben szétesett,csak Putyin hatalomra kerülését követően kezdték el újra felépíteni, aminek nagy lendületet a grúziai háború adott, és az USA-l ellentétben ez az Orosz hadsereg elsősorban még mindig egy védekező haderő amelynek a feladata elsősorban Oroszország határainak és területének a védelme, ellentétben az USA-l aki olyan haderővel és haditechnikával rendelkezik és nem mellesleg olyan doktrinával, hogy földön bárhol képes támadó hadműveleteket folytatni.

3. Tehát ha a tényeket nézzük adott egy olyan Orosz haderő amelyet komoly mértékben (egy nagyon rossz állapotból) cirka 14 éve kezdtek el fellépíteni modernizálni átstruktúrálni, miközben az Orosz állam gazdasági ereje töredéke a USA gazdaságának, és a védelemre költött pénzt meg kell osztania a haditengerészet és a légierő között( amelyeket ugyan a szárazföldi erőkkel párhuzamosan modernizálnak,de előnyt élveznek a források tekintetében az orosz szárazföldi erőkkel szemben.Ez a szárazföldi haderő még messze nincs kész, ez a haderő szerintem egy éppen átalakuló haderő amely a modenizálásának a kezdetén tart.....

4.Az Orosz hadvezetés egy ilyen átalakuló a modenizálásának a kezdetén tartó szárazföldi haderővel ,vágott bele az ukrajnai invázióba, (ez nem egy hálózatba kötött modern haderő nagyon nem az)
Egy olyan országot támadott meg amelynek a népessége 35-40 millió és területének a nagysága 603548 km2 , és amely harcedzett és mint látjuk a hazájáért a körömszakadtáig képes harcolni, (az is tény , hogy a haditechnikájának a száma és technológia színvonala elmarad az orosz hadseregétől.

5.Ennek az orosz haderőnek egy ekkora szárazföldi hadművelettel kapcsolatban semmilyen gyakorlati tapasztalata sincs, és ez nem szimulált hadművelet ez a való életben történik, (egy olyan ellenféllel szemben aki nagyon jól és a hazájáért harcol), a fentiekben felvázoltak figyelembevételével senki sem várhatja el hogy az orosz szárazföldi haderő a svájci óra pontosságával néhány nap alatt elfoglal egy ekkora országot és legyőz egy ilyen haderőt.
Igen mint látható nagyon sok hibát elkövettek az invázió eddig eltelt ideje alatt, de mint írtam fentebb semmilyen tapasztalata nincs egy ekkora hadművelettel kapcsolatban az orosz szárazföldi haderőnek.Ez számára egy tanulási folyamat amelyért sajnos vérrel és elesett katonák életével fizetik meg a tanulópénzt.

6.Ezen körülmények ellenére az orosz hadsereg szerintem nagyon jól halad,annak ellenére, hogy a tényleges harcoló katonák számát tekintve messze nem teljesíti a támadó hadműveletek első számú szabályát, amely szerint a támadó erőnek minimum háromszoros fölényben kell lennie a védekező erővel szemben, és emelett jól láthatóan arra törekszik, hogy minél kevesebb ukrán áldozattal hozza le ezt a háborút, miközben az ukránok duhodten védik a szülőföldjüket, ez az én személyes véleményem szerint a fából vaskarika esete.

Az hogy Kherson kivételével még nem foglalta el a nagyvárosokat ne tévesszen meg senkit, mivel a városi harcban nem nagyon érvényesül a támadófél haditechnikai fölénye, az bizony mindig nagy véraldozattal jár bármilyen haderő számára, és Ukrajna esetében tényleg nagy lélekszámú nagyvárosokra beszélünk,Nem véletlen, hogy az orosz hadsereg nem erőltette eddig nagyon, hogy komolyan megtámadja élőerővel pl Mariupolt és Harkovot, csak a körülzárásukra törekszik, és erősen lövi illetve bombázza őket különösen Mariupolt.

Összegezve ez az átalakulása,modernizálása elején tartó orosz haderő még messze nincs az első és második öbölháborút meghívó USA haderő vagy a jelenlegi NATO (USA-l együtt) haderő szintjén,
nagyon sok hiányossága van, mind technikai mind szervezeti és szervezési szinten, de minden hiányossága ellenére szerintem eddig a körülményekhez képest jól haladnak....
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
:)
Azt írtam, de akkor szájba rágom, hogy annak tudatában teszik, hogy egy iskola szétlövése milyen lelki hatást vált ki az átalg tömegben. És nem feltétlen, illetve nem elsősorban az ukránok között.
Az ukránok nem a harcteret akarják uralni, hanem a nyugati világ szívét és lelkét. És ahogy dudi is írta, és egyet is értek vele, a háború mindenhol zajlik, nem csak a harctéren.
A reptereket más okból használják.
Nem, nem hibáztatom őket, hanem árnyalom a helyzetet. Mert nem csak fekete-fehér van. Egyrészt megértem sok szempontból, hogy használják, de ugyan így vannak fenntartásaim is ezzel kapcsolatban. Bár tisztában vagyok vele, hogy háború nem a morálról és az ideákról szól -még akkor is, ha nyugaton ezt kenik a kenyérre és ezzel fizetnek az ájfonért a boltban.
Nem sajnos, nem vagyok fizetett, pedig így állástalanul van az a pénz ... dehát nem ér annyit a lelkem. :( :D
Hagyjátok ezeket a... Nincs neked erre időd. ;) Az ignorálás csodákra képes!
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 812
48 350
113
Asszem ez a szállítmány már nem fog célba érni.

eVIY4rw.jpg
Az is lehet, hogy épp használni kívánta szerencsétlen.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 521
20 393
113
Istenem phaidros, még van pofájuk felháborodni az ukránoknak hogy lövik őket? Hallatlan!
Micsoda képmutatás ez kérem, használják a terepet védekezésre, aztán pedig felhívják a világ figyelmét hogy a ruszki támadás milyen következményekkel járt.
Az hogy te is a védekezőket hibáztatod akiknek nem volt beleszólásuk abba hogy a ruszki hadsereg megtámadta az országukat szégyenletes.
Tőled amúgy ez kifejezetten szomorú mert tudom hogy te nem vagy fizetett.
Figy, szerintem itt senki nem "fizetett" még Boki sem, bármennyire is azt próbálják egyesek elhitetni...
Ami pedig a felháborodásodat illeti:
  • az ukrán harceszközök lakótelepi, iskolai telepítése: "hát szegények csak a városukat védik"
  • ha az oroszok odalőnek valamivel: "mocskos ruszkik, iskolát meg lakótelepet lőnek"!
Ugye érzed mennyire álságos?
Egyébként tiszteletre méltó lenne az aggodalmad a civil áldozatokért, amennyiben megmutatnád a 2014-es hasonló hozzászólásaidat... (tudod, a donbasszi áldozatok esetében). Ellenkező esetben csak a zsigeri oroszgyűlölet manifesztációját látom a látszatfelháborodásodban. :D
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 527
44 353
113
Bemásoltam ide ma is és tegnap is egy orosz elemzést az orosz invázió első három napjáról ,szerintem annál részletesebbet nem nagyon lehet csinálni jelenleg.

Annál is inkább mert senki sem (értsd közvélemény.Átlag Béla stb) rendelkezik releváns hiteles információkkal az invázióval kapcsolatban, és szerintem ne várj a Twitterre, Facebookra, vagy bárhol a netre feltöltött feltöltött felvételekből, fotókból, hírekből, összehozott szakmai elemzést, mert azokból szerintem nem lehet alapos hiteles katonai elemzést készíteni...Maximum a szubjektív gondolatait mondhatja el valaki, és az orosz hadsereg fő támadási irányait lehet belőlük ki következtetni...

Én láttam itt nagyon sok véleményt pro és kontra, az orosz hadsereg haladásáról, veszteségeivel kapcsolatban, de szerintem sokan megfeledkeznek jó néhány dologról ezzel kapcsolatban néhány pontban kifejtem mire is gondolok...

1. Ahogy az orosz elemzésben is leírják egyetlen ország sem folytatott 1945-óta a két amerikai inváziót leszámítva (1.2. iraki háború) ekkora méretű és létszámú katonai hadműveletet a világon, és ezt egy olyan ország folytatja amelyiknek a gazdasági ereje köszönő viszonyban sincs az USA -l.

2. Az orosz hadsereg a Szovjetunió széthullása után teljes mértékben minden tekintetben szétesett,csak Putyin hatalomra kerülését követően kezdték el újra felépíteni, aminek nagy lendületet a grúziai háború adott, és az USA-l ellentétben ez az Orosz hadsereg elsősorban még mindig egy védekező haderő amelynek a feladata elsősorban Oroszország határainak és területének a védelme, ellentétben az USA-l aki olyan haderővel és haditechnikával rendelkezik és nem mellesleg olyan doktrinával, hogy földön bárhol képes támadó hadműveleteket folytatni.

3. Tehát ha a tényeket nézzük adott egy olyan Orosz haderő amelyet komoly mértékben (egy nagyon rossz állapotból) cirka 14 éve kezdtek el fellépíteni modernizálni átstruktúrálni, miközben az Orosz állam gazdasági ereje töredéke a USA gazdaságának, és a védelemre költött pénzt meg kell osztania a haditengerészet és a légierő között( amelyeket ugyan a szárazföldi erőkkel párhuzamosan modernizálnak,de előnyt élveznek a források tekintetében az orosz szárazföldi erőkkel szemben.Ez a szárazföldi haderő még messze nincs kész, ez a haderő szerintem egy éppen átalakuló haderő amely a modenizálásának a kezdetén tart.....

4.Az Orosz hadvezetés egy ilyen átalakuló a modenizálásának a kezdetén tartó szárazföldi haderővel ,vágott bele az ukrajnai invázióba, (ez nem egy hálózatba kötött modern haderő nagyon nem az)
Egy olyan országot támadott meg amelynek a népessége 35-40 millió és területének a nagysága 603548 km2 , és amely harcedzett és mint látjuk a hazájáért a körömszakadtáig képes harcolni, (az is tény , hogy a haditechnikájának a száma és technológia színvonala elmarad az orosz hadseregétől.

5.Ennek az orosz haderőnek egy ekkora szárazföldi hadművelettel kapcsolatban semmilyen gyakorlati tapasztalata sincs, és ez nem szimulált hadművelet ez a való életben történik, (egy olyan ellenféllel szemben aki nagyon jól és a hazájáért harcol), a fentiekben felvázoltak figyelembevételével senki sem várhatja el hogy az orosz szárazföldi haderő a svájci óra pontosságával néhány nap alatt elfoglal egy ekkora országot és legyőz egy ilyen haderőt.
Igen mint látható nagyon sok hibát elkövettek az invázió eddig eltelt ideje alatt, de mint írtam fentebb semmilyen tapasztalata nincs egy ekkora hadművelettel kapcsolatban az orosz szárazföldi haderőnek.Ez számára egy tanulási folyamat amelyért sajnos vérrel és elesett katonák életével fizetik meg a tanulópénzt.

6.Ezen körülmények ellenére az orosz hadsereg szerintem nagyon jól halad,annak ellenére, hogy a tényleges harcoló katonák számát tekintve messze nem teljesíti a támadó hadműveletek első számú szabályát, amely szerint a támadó erőnek minimum háromszoros fölényben kell lennie a védekező erővel szemben, és emelett jól láthatóan arra törekszik, hogy minél kevesebb ukrán áldozattal hozza le ezt a háborút, miközben az ukránok duhodten védik a szülőföldjüket, ez az én személyes véleményem szerint a fából vaskarika esete.

Az hogy Kherson kivételével még nem foglalta el a nagyvárosokat ne tévesszen meg senkit, mivel a városi harcban nem nagyon érvényesül a támadófél haditechnikai fölénye, az bizony mindig nagy véraldozattal jár bármilyen haderő számára, és Ukrajna esetében tényleg nagy lélekszámú nagyvárosokra beszélünk,Nem véletlen, hogy az orosz hadsereg nem erőltette eddig nagyon, hogy komolyan megtámadja élőerővel pl Mariupolt és Harkovot, csak a körülzárásukra törekszik, és erősen lövi illetve bombázza őket különösen Mariupolt.

Összegezve ez az átalakulása,modernizálása elején tartó orosz haderő még messze nincs az első és második öbölháborút meghívó USA haderő vagy a jelenlegi NATO (USA-l együtt) haderő szintjén,
nagyon sok hiányossága van, mind technikai mind szervezeti és szervezési szinten, de minden hiányossága ellenére szerintem eddig a körülményekhez képest jól haladnak....
Igen jó összefoglaló, köszönjük.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hagyjátok ezeket a... Nincs neked erre időd. ;) Az ignorálás csodákra képes!
Jóember, most írtam le, hogy nincs munkahely, és kilátás se rá. Hát, hogy ne lenne rá idő? :D
Amúgy se ignorálok senkit, érdekel más nézőpont is, még ha kifejezetten nem is tudok egyet érteni vele -sok mindenben. Nem jó, ha az ember egy 'bugyborékban' él.
 
W

Wilson

Guest
Mac amikor @Wilson olvtárs csak simán lefordítva belinkeli a nyilvánvalóan ukrán faxságokat azt is elolvassa akit érdekel akit nem az meg tovább görget !
Ha elolvastad a már párszor általam leírt dolgot,akkor tudhatod, hogy az az egyik ok amiért berakom ide az ukrán oldal az az, hogy az ott leírt konfrontációk helységneveit felhasználva bárki a neten a különböző hálózatokon rákeresve valamilyen képet kaphat a dolgok pillanatnyi állásáról....
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Figy, szerintem itt senki nem "fizetett" még Boki sem, bármennyire is azt próbálják egyesek elhitetni...
Ami pedig a felháborodásodat illeti:
  • az ukrán harceszközök lakótelepi, iskolai telepítése: "hát szegények csak a városukat védik"
  • ha az oroszok odalőnek valamivel: "mocskos ruszkik, iskolát meg lakótelepet lőnek"!
Ugye érzed mennyire álságos?
Egyébként tiszteletre méltó lenne az aggodalmad a civil áldozatokért, amennyiben megmutatnád a 2014-es hasonló hozzászólásaidat... (tudod, a donbasszi áldozatok esetében). Ellenkező esetben csak a zsigeri oroszgyűlölet manifesztációját látom a látszatfelháborodásodban. :D
Ugye nem gond ha egy szavadat se veszem komolyan "grigorij" nyilvánvaló hogy kinek a sleppjéhez tartozol, ha meg kíváncsi vagy a 14-15-16 évi véleményeim akkor lapozz vissza, látni fogod hogy dettó ugyanezek voltak a problémáim.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 526
113
Istenem phaidros, még van pofájuk felháborodni az ukránoknak hogy lövik őket? Hallatlan!
Micsoda képmutatás ez kérem, használják a terepet védekezésre, aztán pedig felhívják a világ figyelmét hogy a ruszki támadás milyen következményekkel járt.
Az hogy te is a védekezőket hibáztatod akiknek nem volt beleszólásuk abba hogy a ruszki hadsereg megtámadta az országukat szégyenletes.
Tőled amúgy ez kifejezetten szomorú mert tudom hogy te nem vagy fizetett.
Nem tudom, hogy feltűnt-e a dolog, hogy a háborúban amit kommentelsz, háború zajlik? A háborúban emberek lőnek egymásra, ettől olyan más, hogy egy hét alatt többezer oldalt lehet sipákolni róla. Azokra tudnak lőni akik ott vannak, azok az emberek, akik szintén ott vannak.