[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Gyerekek nézem ezt a Zselenszkit plate carrierbe és sisakba és arra gondolok ha én lennék a helyében milyen gondolataim lennének.... itt vagyok én, kurva kemény voltam, beszóltam még a Putyinnak is, és most miattam porig rombolnak egy kibaszott országot, megölnek sok ezer katonát és civilt és miért is??? Mert végső soron nem álltam fel és mondtam hogy viszlát?? Én biztos felállnek... csak az a baj hogy annyira magabiztos csak nem értem mire?? Nem látja hogy a középkorba fogják visszabombazni a hazáját??? Nem lesz ott semmi, csak a halál?? Tényleg megéri ez??

Sztálinnak is kapitulálnia kellett volna az első pillanatban nem?
 
W

Wilson

Guest
A Bayraktarok munkájáról azért nem látunk többet, mert Opsec. Nem gondolom, hogy csak aznap működtek volna, amikor a videók kijöttek. Már ment az első naptól a cirkusz, hogy hol vannak a kameraképeik a megsemmisített orosz eszközökkel. Megmuttták, hogy megvannak, teszik a dolgukat, és most csend lesz egy ideig. Javelines videók sincsenek ha jól tudom, mármint élő ukrán katonákkal, pedig azt is biztos eredménnyel használják.

Biztos megsemmisítettek közülük sokat, de hogy az összeset, azt erősen kétlem.
Felderítésre úgy gondolom kapnak / kaptak amerikai drónokat, vagy közvetlen infót ugye.
Ezzel kapcsolatban nem értek veled egyet azért nem mert , az ukrán propagandának nagy szüksége van az ukrán fegyveres erők győzelmeit, bemutató videókra, és erre a drónok által végrehajtott támadások kiválóan alkalmasak, és az az igazság, hogy a Bayraktarok egy modern légierőnek könnyű célpontok....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
A finn térképen az szerepel, hogy az ukrik visszafoglalták Makariv-ot, Bucha-t és a Hostomel repteret. Akár ott is lehettek ezek, nem?
Az mind városi környezet, ez meg a puszta közepe. Én csak abból indultam ki, h az oroszok jól láthatóan mindig csak otthagyják az eszközeiket, mit kutya a szarát. Ezeket meg akkurátusan egymás mellé parkolták.. ni értelme lehet, legfeljebb, hogy könnyebb egyben felgyújtani az összeset, de lehet csak én gondolok hülyeséget. Alakulat jelzés jó lenne, ha felismerhető lenne mert a diszperzites Z azért még nem perdöntő.
További utánajárást meg nem ér meg nekem, felőlem lehet orosz is. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 297
113
Öööö, nem csak foci létezik, a közhiedelemmel ellentétben. Az a műkorcsolya verseny, amin orosz induló nincs, az olyan is. Megye 3 libakergető, futottak még. Csacsiverseny a Kentucky derbi helyett. Ha érted.
A magyar mukorcsolya csapat nagy resze ukran-orosz, es szepen is szerepelnek. Meg ukran-orosz paros is van. Persze le vannak papirozva. No meg van magyar versenyzo is aki sikeres. Igazolni kene par orosz sportolot ide oda, most lehet hogy alkalmas.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Ukránoknak van egy saját fejlesztésű partvédelmi robot-repülőjük Neptun néven, ami 2021 márciusában állt rendszerbe.
Szóval ha Odesszban akarnak partra szállni az oroszok (vannak erre utaló jelek), akkor lehet némi meglepetés...
Az nem ukrán fejlesztés. Orosz H-35 lemásolása.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93
Első kép zsákmányolt Javelinről.

RY-LfleBFwE.jpg
Ezt a mondatot nem értem, a karjukon Ukrán felvarró van azok elvileg kapják nem zsákmányolják ? vagy valamit keverek ?
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Kim Philby and enzo

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Ezzel kapcsolatban nem értek veled egyet azért nem mert , az ukrán propagandának nagy szüksége van az ukrán fegyveres erők győzelmeit, bemutató videókra, és erre a drónok által végrehajtott támadások kiválóan alkalmasak, és az az igazság, hogy a Bayraktarok egy modern légierőnek könnyű célpontok....
Azért nem mutatják a Bayraktaros videókat mert túl sok van belőlük. Erdo nem akarja nagy dobra verni hány gépet küldött, még nem. A győzelem után, mikor összeomlott a Putyin-rezsim, majd kijön egy két órás film drónvideókból.

Az én győzelmeimet bemutató film viszont négy órás lesz. :)