[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Gyerekek nézem ezt a Zselenszkit plate carrierbe és sisakba és arra gondolok ha én lennék a helyében milyen gondolataim lennének.... itt vagyok én, kurva kemény voltam, beszóltam még a Putyinnak is, és most miattam porig rombolnak egy kibaszott országot, megölnek sok ezer katonát és civilt és miért is??? Mert végső soron nem álltam fel és mondtam hogy viszlát?? Én biztos felállnek... csak az a baj hogy annyira magabiztos csak nem értem mire?? Nem látja hogy a középkorba fogják visszabombazni a hazáját??? Nem lesz ott semmi, csak a halál?? Tényleg megéri ez??
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 296
113
KÁRPÁTALJAI KORMÁNYZÓ: FEJEZZÉK BE MAGYARORSZÁG LEJÁRATÁSÁT


Szerencsénk van a sráccal, nagyon fontosakat mond.

Viktor Mikita, a Kárpátaljai Megyei Katonai Közigazgatási Hivatal vezetője március 2-án tartott sajtótájékoztatót – tudatta a TV21 Ungvár.


Viktor Mikita reagált a közösségi hálókon terjedő, Magyarországot lejárató nyilatkozatokra.

Nincs jelentősége és nincs ráhatással a Közép-Ukrajnai csapatok felszerelésének biztosítására az a tény, hogy engedélyezi-e Magyarország területén a fegyverszállítást vagy sem. Megvannak a kidolgozott útvonalak, és ez nem hat ki ezekre a folyamatokra. Magyarország rengeteg humanitárius segélyt irányít az országba, üzemanyagtól kezdve az alapvető cikkekig. Nagyon kérem a lakosságot, ne avatkozzanak bele az ukrán külügyminisztérium, a hadsereg munkájába. Semmi hatással nincs rá, valakik viszont mégis Magyarországgal kapcsolatos nyilatkozatokat tesznek közzé. Azokhoz az állampolgárokhoz szólok, akik interneten nyilatkozatokat hoznak nyilvánosságra, ismerem őket. Inkább jöjjenek, iratkozzanak be a területvédelmi alakulatokba. Adunk fegyvert és védjék meg az országot, azonban ne értékeljék a független szakértőket, az országunk külpolitikáját, mert nem illetékesek és nem értenek hozzá – jelentette ki a megyei hivatal vezetője.
Csekk Kata Lvovban tenykedett, tenykedik par napja.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 228
113
Friedman meg valami Tyihinov vagy ki Putyint kérlelte, hogy fejezze be, de azóta nem hallani felőlük.

az ukrán oligarchák Kijev mögött.

Julija nem akar a földön járni.
Az ukrán oligarchák már vagy 2 hete kivitték mindenüket. De persze, hajrá Kiev. Tán nem tartanának itt, ha nem lopták volna szét az országot.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Na ezeket a képeket nézve mondom, hogy nagyon úgy tűnik revideálnom kell az elképzeléseimet,az OF fegyveres erőinek kapacitását illetően.
Ilyen nincs, ez irracionális....
Ez így olyan szinten érthetetlen, hogy talán csak a bekerítésből kitörés lehetne, ok, hogy arra legfeljebb lábon lehet esély.
Olyan szinten szürreális, a kép, hogy az is felmerült bennem, egyáltalán orosz gépek ezek?

Nem azért, mintha ők nem tudnának baromságot csinálni, és nem vesztenének számolatlanul eszközöket, de ezeket mintha azért állították volna egymás mellé, hogy jól elégjenek, ne jussanak az ellenség kezére, jelenleg meg szerintem inkább egyes ukrán egységek lehetnek így elzárva.

Van ukrán Tunguska 70db, ilyesmi zöld is. (Videón)
https://defence-ua.com/weapon_and_t...ovlennja_jake_ignorujut_u_minoboroni-888.html
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ezzel csak az a probléma, hogy nem csak gázzal vannak jelen, hanem pl szénnel is hasonlóan nagy arányban https://www.statista.com/statistics/1034930/eu-hard-coal-imports-by-origin/
,és a szénerőmű az egyetlen amivel rövid távon ki lehetne váltani a gázerőműveket, valamint igaz hogy nem csak az oroszok gyártanak atomerőműveket, de csak tőlük lehet olcsón venni uránt.
Mellesleg megsúgom, hogy ugyan még az oroszok nem zárták el a gázt, és még minden szállítást teljesítettek, amit vállaltak, de az áram már ~5-600%-kal kerül többe a hupx-en, mint tavaly ilyenkor.

Ami a nagy difi, hogy míg gázt nehéz potolni addig szenet ehez képest nagyon könnyen lehet. Készletek is gigantikusak gázhoz képest.
De az Orosz szénexport is vissza lesz vágva. Nem tőlük jön a váltás, tippre az Orosz szénexport 1-2éven belűl feleződik de ha az a cél 0zódik. Gáznál ez sokkal lassabb lesz.
Atomerőműveknél az urán ára nem tényező.

Téma volt kis video mért fog leseggelni az orosz polágári repülés. Akinek nincs kedve megnézni: LIzingek megszűnnek + javítóbázisok EUban (pl aerofloté németben) + spare parts nem lesz.
A minimális polgári repülőgép gyártással is ez lesz. Nem lesz külföldi alkatrész. Csak a hajtóművet hozza a pldaban pedig nem csak az a gond. Külön probléma, hogy pl Superjetnél törekedte, hogy kiváltsák az US beszállítókat, de a saját beszállítói láncok is le fognak állni mert TSMC, Japán is embargózik.

Hamár japán ők is becsatlakoztak. pl Leállnak az Oroszoi japán gyárak/termelése is. pl Toyota.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Az hogy ütegszinten van a "susnyásban" hagyva a nehéztech, ráadásul nem az olcsó fajta mindenesetre bizarr....
Azon gondolkodom ezzel hogy számol el az ütegpk? o_O
Nem tudom mi volt a parancs, de az hogy oszlopban vágtáznak be a deszantosok gépen ülve,egy ismeretlen ellenséges városba, számomra érthetetlen...persze SOF az bárhol odacsaphat de akkor is...50 méteres minimum távköz a gépek között? Pont az ilyen egykupacba döglés elekerülése végett....
Felderítés? Oszlop biztosítás?
Gyarapszik a megmagyarázhatatlan dolgok száma.
Szerintem nagyon vegyesfelvágott az inváziós sereg.
Illetve a bokorban hagyásról... nem lehet, hogy a parancsnok meghalt, a többiek meg elszaladtak? :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Ukrajnának eddig az alábbi páncéltörő fegyvereket küldték:
1050+ Javelin
2000 NLAW
2000 Carl Gustaf (valószínű lőszer mennyisége, nem az indítóké)
5000 AT-4
1400 PZF-3
4700 LAW
2000 egyéb tank-elhárító fegyver
Ezek egy része még szállítás alatt van, de ennyivel hónapokig elpartizánkodnak az ukránok...

 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
696
2 754
93
Ez így olyan szinten érthetetlen, hogy talán csak a bekerítésből kitörés lehetne, ok, hogy arra legfeljebb lábon lehet esély.
Olyan szinten szürreális, a kép, hogy az is felmerült bennem, egyáltalán orosz gépek ezek?

Nem azért, mintha ők nem tudnának baromságot csinálni, és nem vesztenének számolatlanul eszközöket, de ezeket mintha azért állították volna egymás mellé, hogy jól elégjenek, ne jussanak az ellenség kezére, jelenleg meg szerintem inkább egyes ukrán egységek lehetnek így elzárva.

Van ukrán Tunguska 70db, ilyesmi zöld is. (Videón)
https://defence-ua.com/weapon_and_t...ovlennja_jake_ignorujut_u_minoboroni-888.html
A finn térképen az szerepel, hogy az ukrik visszafoglalták Makariv-ot, Bucha-t és a Hostomel repteret. Akár ott is lehettek ezek, nem?
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 191
12 414
113
https://t.me/boris_rozhin/27150
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ja, de előbb süllyedt el és utána állt át :D

Úgy látszik ez a háború már csak ilyen. :) Avagy az ukránok valójában egy next-gen tengeralattjárót farigcsáltak össze. Azoknál nem szokatlan - lemerül-feljön a felszínre-odébb megy. Jól fog jönni a technológia a ruszkinak ... :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 747
113
Ukrajnának eddig az alábbi páncéltörő fegyvereket küldték:
1050+ Javelin
2000 NLAW
2000 Carl Gustaf (valószínű lőszer mennyisége, nem az indítóké)
5000 AT-4
1400 PZF-3
4700 LAW
2000 egyéb tank-elhárító fegyver
Ezek egy része még szállítás alatt van, de ennyivel hónapokig elpartizánkodnak az ukránok...

Kizárt a 2000 CG indító, lőszer lesz az.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 774
113
Tessék?

Ukrajnában nem voltak - vannak nácik?!

Szerintem innen akkor hagyjuk is, értelmetlen...
Persze hogy voltak nácik, de nem a kormanyban, nem a zsidó Zelenszkij. Ezek az Azov nácik most semmi pogromot nem toltak. 2014, 2015ben igen. Meggyilkoltak jópár oroszt, de most nem. Ha 2015ben megindul Putyin, oké érthető. De most??? Ez kamu!!!
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 228
113
az atlag ember kurvara lefogja szarni hogy a lokomotiv moszkva nincs ott a blben es nezi az abramovics nelkuli cselzit majd.
az oroszokat kiirtak ezzel, rohadtul nem fogja senki hianyolni oket, ez nekunk fel sem fog tunni egy vbn.
az oroszok meg nem is fogjak tudni nezni. neked melyik fajna, 64-csapatbol egy nincs ott, vagy hogy csak az m1-et kell nezned egesz nap.
Öööö, nem csak foci létezik, a közhiedelemmel ellentétben. Az a műkorcsolya verseny, amin orosz induló nincs, az olyan is. Megye 3 libakergető, futottak még. Csacsiverseny a Kentucky derbi helyett. Ha érted.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Azon a pár felvételen kívül nincs a Bayraktarok akcióról több felvétel, ami szerintem azt jelenti, hogy nincs már sok Bayraktarjuk az ukránoknak és az orosz légierő légvédelem hatékonyan semlegesíti a Bayraktarokat, és arról sem szabad megfeledkezni, hogy ezekre a drónokra az ukrán hadseregnek, a felderítések megfigyelések elvégzése miatt is égetően nagy szüksége van, az orosz hadsereg létszám problémáját a rájuk háruló feladat tükrében én is megemlítettem...ezzel a létszámú haderővel nem lehet megszállni és ellenörzés alatt tartani Ukrajnát, de szerintem nem is ez a célja az orosz hadvezetésnek.
A Bayraktarok munkájáról azért nem látunk többet, mert Opsec. Nem gondolom, hogy csak aznap működtek volna, amikor a videók kijöttek. Már ment az első naptól a cirkusz, hogy hol vannak a kameraképeik a megsemmisített orosz eszközökkel. Megmuttták, hogy megvannak, teszik a dolgukat, és most csend lesz egy ideig. Javelines videók sincsenek ha jól tudom, mármint élő ukrán katonákkal, pedig azt is biztos eredménnyel használják.

Biztos megsemmisítettek közülük sokat, de hogy az összeset, azt erősen kétlem.
Felderítésre úgy gondolom kapnak / kaptak amerikai drónokat, vagy közvetlen infót ugye.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 395
113
Mi várható az orosz-ukrán konfliktus kapcsán?
Demkó Attilával és Stier Gáborral beszélgettünk.
Ez egy szenzációs beszélgetés! Minden oldalról a maga összetettségében fejti fel a helyzetet. katonai, gazdasági, társadalmi és pszichológiai szinten is. Érdemes meghallgatni. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmünket!
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0