[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ez rendkívül kontraproduktív megnyilatkozás volt tőle.

Az a kérdés hogy ez miért zártkörű rendezvény volt?
Miért nem lehet /a kérdés költői/ a magyart társadalmat széles körben tájékoztatni a Ukrán álláspontról?
Tehát főműsor időben többször leadni egy ilyen nyilatkozat csomagot minden csatornán egyszerre.
 
W

Wilson

Guest
- Meg vannak győződve arról, hogy Oroszország most olyasmit vív Ukrajnában, mint a Nagy Honvédő Háború. Ez az első. És a második dolog... és nagyon világossá tették számomra... nem igazán törődnek a következményekkel. És még ennél is több, üdvözölik ezt.

Megkérdeztem, nem félnek-e attól, hogy Oroszországot mindentől elzárják, és visszajönnek azok az idők, amikor országuknak nincs kapcsolata a külvilággal... De nem, ez nem zavarja őket. Ellenkezőleg. Még örülnek is ennek.
Még örülnek szerintem ezt majd 8 hónap múlva kell tőlük megkérdezni....
 
W

Wilson

Guest
Szerintem a legnyilvánvalóbb okot Putyin inváziós döntésével kapcsolatban még senki sem említette....:)


Screenshot-2022-03-04-16-24-52-315.jpg
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 371
113
ja, meg nem eri meg nekik egy nyilt haboru. ahhoz meg eros Oo. elobb jol meg kell gyengiteni minden teren, aztan kihuzni a laba alol hirtelen a talajt.
Szerintem ennek a Válasz online által készített interjúnak azért vannak figyelemre méltó mozzanatai. Arra a kérdésre, hogy Európa tudna-e védekezni egy atomcsapás esetén, igen egyértelmű volt a válasz. Csak az USA-nak vannak érzékelő rendszerei, s mivel az Északi-sarkon keresztül történne a támadás, ide irányul az észlelés is. Nem én mondtam, a szakértők.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Gyerekek nézem ezt a Zselenszkit plate carrierbe és sisakba és arra gondolok ha én lennék a helyében milyen gondolataim lennének.... itt vagyok én, kurva kemény voltam, beszóltam még a Putyinnak is, és most miattam porig rombolnak egy kibaszott országot, megölnek sok ezer katonát és civilt és miért is??? Mert végső soron nem álltam fel és mondtam hogy viszlát?? Én biztos felállnek... csak az a baj hogy annyira magabiztos csak nem értem mire?? Nem látja hogy a középkorba fogják visszabombazni a hazáját??? Nem lesz ott semmi, csak a halál?? Tényleg megéri ez??

MEGÉRI: ...1 hete volt 1,2 milliárd dolláros számla-egyenlege. Mire vége lesz, lesz az kettő is! ...demokratikusan. :(


.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes
W

Wilson

Guest

Körülbelül 100 ember lehet romok alatt Borodyanka - Állami Sürgősségi Szolgálat​

2022. MÁRCIUS 4., PÉNTEK, 17:22

Körülbelül 100 ember lehet a házak romjai alatt a Kijevi területen található Borogyanka településen, sorsuk ismeretlen.

Forrás: Viktorija Ruban, a Kijevi Állami Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatának sajtótitkára a Radio Szvobodának nyilatkozva.

Részletek: Elmondása szerint a mentők egyelőre nem tudnak hozzáférni ezekhez az emberekhez.

A szóvivőnő tisztázta, hogy március 3-án a SES mentőalakulatának egy csoportja éppen Borsodjanka felé tartott, amikor tüzet nyitottak rájuk.

Mi előzte meg: Az orosz invázió során az orosz légicsapások több lakóházat is leromboltak Borsodjanka városában. A támadások után orosz felszerelés próbált átjutni a városon, de az AFU legyőzte őket.

Korábban az Állami Sürgősségi Szolgálat arról számolt be, hogy a mentők Borsodjanka városában több mint 200 lakost szabadítottak ki, akik "menedékbe" vonultak, és az épületek romjai alatt rekedtek.

 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Az ukrán nagykövetassziny nagyon kedves....

Ukrajna budapesti nagykövete a magyaroknak: Stratégiai nyugalmatok csak a sírban lesz
Valaki magyarázza már el neki, hogy ők csatlakoztak rá az orosz faszra, amikor vegzálni kezdték az etnikumokat (a nyelvtörvényükkel is).

Ha 2015-ben közlik Putyinnal, hogy:
  • elengedik az orosz ajkú területeket egy népszavazással (aki akar autonómiát kap, aki akar csatlakozhat Orszországhoz),
  • írásba adják, hogy nem lépnek be a NATO-ba és nem engednek idegen katonai bázist létesíteni a területükön
  • cserébe Putyin beleegyezik, hogy belépjenek az EU-ba,

akkor lehet, hogy már 5-6 éve vége lenne ennek az egésznek és mindenki ment volna a dolgára, élvezve a saját kis győzelmét.

Nem így történt, az őrület tengerében hallgat a józan ész.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ez fenyegetés?

És megint ott tartunk, hogy befogadjuk őket, enni adunk, szállást adunk....Ők fenyegetnek Kárpátalján minket... meg most a nagykövet is?
Hosszú évekig küldtünk nekik mindent, gyógyszert, enni, katonai segítséget is, itt nyaraltak az ukrán gyerekek a Balatonnál, a Honvéd kórházban ápolták az uki sebesülteket, kaptak lélegeztető gépet, mentek ki orvosok.... erre ők adtak nyelvtörvényt...

És most ez szuka van megsértődve, hogy az ő háborújukba mi nem akarunk beszállni? Meg egyébként senki a NATO-ból... ahogy ma Soltenberg is kifejtette....
Magyar szövegértéssel hadilábon álló fórumtársaknak lefordítom hogy a hölgy mit mondott, mert látom a többségnek csak a második nyelve ez. -Hiába csináltok úgy mintha nem ti lennétek a következők-. Konkrétan ezt mondja hogy Magyarország lesz a következő és az a stratégiai nyugalom amiről a Vektor beszél egy vágyálom, egy téveszme. Nem lesz nyugtunk amíg a ruszkik itt vannak az ajtóban, és itt lesznek. Hogy most kéne megálljt parancsolni nekik az elején.
Mellesleg teljesen igaza van, nem tudom miért nem pendített meg semmit sem egyik itteni szagértő úrban sem az hogy a ruszkik konkrétan azt követelték a teljes keleti blokk minket is beleértve lépjen ki a Nato-ból. Hmm? Rémlik hogy a 97 előtti állapotot akarták vissza kapni?
Szerintetek vajon miért lenne jó a ruszkiknak ha mi nem lennénk Nato tagok. Na tipp? "Rakéta állások, meg oroszország veszélyben érzi magát bla bla bla bla" nem, a ruszkik tudják jól hogy nem lehet őket megtámadni mert repülnek a nukik, az ok annyi hogy nem akartak megállni, lehet hogy nem is fognak. Be akarják húzni keleteurópát és konkrétan megkérték a Nato-t hogy vegye le rólunk a kezüket.
De szegény hátrányos helyzetű lájkonyomó fórumtársaink vagy baszták elolvasni a cikket, vagy sajnos nem megy nekik még a magyar szövegértés se.
 

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Ameddig az atomfegyvereit nem lehet kihúzni alóla, addig a NATO nem fog lépni.
voltak es vannak is egyebkent technologiai kutatasok arra vonatkozóan, hogy semlegesitsek az atombombakat.

egy bizonyos Masatoshi Koshiba 2003-as tanulmanya szerint elviek letezik egy mod, hogy lehetne neutronsugarral hasznalhatatlanna tenni az atombombakat.

ime, egy japan pelda: https://arxiv.org/pdf/hep-ph/0305062

ugye az koztudott, hogy a neutronbomba, mint 3 generációs nuklearis fegyver, azert nem kifejezetten a technika elpusztitasara fejlesztettek ki, hanem a halalos sugarzassal a celterulet eloereje ellen.

szoval ugy tunik, teoretikusan dew-kent hasznalva masra is jo lehet a neutron sugar.

aki egy ilyet kifejleszt a vilagon elsokent, az hasznalhatatlanna teszi az osszes tobbi nuklearis fegyvert. (teoretikusan persze, es csak abban az esetben, ha nem tudjak megoldani a neutronsugarral szembeni vedel
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
- Meg vannak győződve arról, hogy Oroszország most olyasmit vív Ukrajnában, mint a Nagy Honvédő Háború. Ez az első. És a második dolog... és nagyon világossá tették számomra... nem igazán törődnek a következményekkel. És még ennél is több, üdvözölik ezt.

Megkérdeztem, nem félnek-e attól, hogy Oroszországot mindentől elzárják, és visszajönnek azok az idők, amikor országuknak nincs kapcsolata a külvilággal... De nem, ez nem zavarja őket. Ellenkezőleg. Még örülnek is ennek.
Jah látszik a kollégáid áldásos tevékenység az anyaországban. Hányós szmájli.
 
  • Tetszik
Reactions: Fade

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Magyar szövegértéssel hadilábon álló fórumtársaknak lefordítom hogy a hölgy mit mondott, mert látom a többségnek csak a második nyelve ez. -Hiába csináltok úgy mintha nem ti lennétek a következők-. Konkrétan ezt mondja hogy Magyarország lesz a következő és az a stratégiai nyugalom amiről a Vektor beszél egy vágyálom, egy téveszme. Nem lesz nyugtunk amíg a ruszkik itt vannak az ajtóban, és itt lesznek. Hogy most kéne megálljt parancsolni nekik az elején.
Mellesleg teljesen igaza van, nem tudom miért nem pendített meg semmit sem egyik itteni szagértő úrban sem az hogy a ruszkik konkrétan azt követelték a teljes keleti blokk minket is beleértve lépjen ki a Nato-ból. Hmm? Rémlik hogy a 97 előtti állapotot akarták vissza kapni?
Szerintetek vajon miért lenne jó a ruszkiknak ha mi nem lennénk Nato tagok. Na tipp? "Rakéta állások, meg oroszország veszélyben érzi magát bla bla bla bla" nem, a ruszkik tudják jól hogy nem lehet őket megtámadni mert repülnek a nukik, az ok annyi hogy nem akartak megállni, lehet hogy nem is fognak. Be akarják húzni keleteurópát és konkrétan megkérték a Nato-t hogy vegye le rólunk a kezüket.
De szegény hátrányos helyzetű lájkonyomó fórumtársaink vagy baszták elolvasni a cikket, vagy sajnos nem megy nekik még a magyar szövegértés se.

Igazat írsz.
Az ukrán nagykövet ezt most nem fenyegetésből mondta, hanem inkább az elkeresedettség beszélt belőle.
Annyiban viszont téved, ha azt hiszi, hogy Magyarországnak nagy tragédia lenne, ha a NATO-ból átkerülne az orosz övezetbe.