[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
voltak es vannak is egyebkent technologiai kutatasok arra vonatkozóan, hogy semlegesitsek az atombombakat.

egy bizonyos Masatoshi Koshiba 2003-as tanulmanya szerint elviek letezik egy mod, hogy lehetne neutronsugarral hasznalhatatlanna tenni az atombombakat.

ime, egy japan pelda: https://arxiv.org/pdf/hep-ph/0305062

ugye az koztudott, hogy a neutronbomba, mint 3 generációs nuklearis fegyver, azert nem kifejezetten a technika elpusztitasara fejlesztettek ki, hanem a halalos sugarzassal a celterulet eloereje ellen.

szoval ugy tunik, teoretikusan dew-kent hasznalva masra is jo lehet a neutron sugar.

aki egy ilyet kifejleszt a vilagon elsokent, az hasznalhatatlanna teszi az osszes tobbi nuklearis fegyvert. (teoretikusan persze, es csak abban az esetben, ha nem tudjak megoldani a neutronsugarral szembeni vedel
javítás: neutrínó-sugár (nem neutron)
 
  • Tetszik
Reactions: meister.proper

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Szerintem ennek a Válasz online által készített interjúnak azért vannak figyelemre méltó mozzanatai. Arra a kérdésre, hogy Európa tudna-e védekezni egy atomcsapás esetén, igen egyértelmű volt a válasz. Csak az USA-nak vannak érzékelő rendszerei, s mivel az Északi-sarkon keresztül történne a támadás, ide irányul az észlelés is. Nem én mondtam, a szakértők.
a kilottek 10 szazaleka azert atjutna minimum. javulni csak a raketaelharito energiafegyverekkel fog ez. de az meg par ev, mire hadrendbe allhatnak.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Na igen innen nézve a híreket az Ukránok sem akartak engedni a 8-ból.
Pedig én az ő helyükben kihasználtam volna a semlegesség előnyét és ráutaztam volna "Kelet kapuja" címre,
miszerint az árukereskedelmet EU és SU között olyan szintre felfejlesztették volna, gáz, olaj, élelmiszer, teherszállítás, vasút, és közút szintjén, hogy szinte mindenki azt használná, kidolgoztak volna valami ügyes vámoltatást ahol gyorsan pörögnek a dolgok és akkor dől a lóvé, fejhetnék az EU-t és SU-t egyszerre.
Ehelyett keverik a kását, 17.098.000km2 / 603.548km2 =kb. 28,322 igen Ukrajna Krímmel együtt 28 szor belefér Oroszországba
és ők ahelyett, hogy kihasználnák a nyelvrokonság adta előnyöket, esetleg az ott élő nációk tagjait a nemzetközi üzleti kapcsolatok ápolásánál, nem ők beleállnak, mint a gerely az oroszokba.


Szerintem történelmi lehetőség előtt állunk, hogy ezeket a dolgokat mi tegyük meg.
Viktornak jó érzéke van (volt) ehhez. Semlegesként nagyon jó pozícióban vagyunk ehhez a szerephez és sokkal jobb politikailag is mint jelenlegi Eu-s box-zsák szerep!

Az Unió előnyeit a saját maga által okozott futótűzzel égeti villámgyorsan!!!
Állva tapsoltak egy országnak amely atomot akar a világ egyik legnagyobb atom-hatalma ellen!!!
Ezzel nemzetközi szerződéseket szegett meg --Atom-sorompó!!!--, amely bár papíron lehet, hogy már nem érvényes, de ennek ellenére eddig mindenki betartotta!!!
Az Eu gyakorlatilag a Yt/Twitter/... egyebek alapján hozott politikai döntések sorozatát a világ második atom-hatalma ellen megalapozatlanul!!!

Ezek a tények --szerintem-- politikailag bőven megalapoznak egy --az április választásokig !!! - tartózkodó magyar álláspontot, utána pedig egy külön-utas --semleges-- magyar álláspontot, elkezdve az elszakadás/kilépés folyamatát.
Itt az ideje feltámasztani a korábban évtizedeken át --mérleg nyelveként a nagyhatalmi "elborult pillanatokban"-- nagyon jól működő El nem kötelezett országok csoportot!!! Ebben sokkal nagyobb és pozitívabb szerepet játszhatnánk mint az Eu lenézett, kényszerpályák közül választható alárendelt tagjaként!!!

Gazdaságilag ezzel a
  1. gazdasági és
  2. kereskedelmi közvetítő szereppel Oroszország felé,
  3. Eu-s, Közép-Eu-s áram-/gáz-elosztó hálózattal,
  4. immár Németországból nem blokkolható hadi-ipari kapacitássokkal (Rheinmetall, ...)

sokkal jobban jobban járnánk, a politikai zsarolhatóság is megszűnne, a folyamatos család- és társadalom-rombolással együtt!!!

Akármit nézek sokkal több és nagyobb lehetőséget látok egy semleges --El nem kötelezett (-hez a mostani helyzetben analóg)-- státuszban politikailag és gazdaságilag, mint a jelenlegi rohamos önsors-rontó, romló körülmények, rohamosan fogyó előnyök melletti Eu-s bentmaradásban.

Az autó-ipari kapacitásokat meg ne hozza fel senki kockázatként:
  1. Törökország,
  2. végre a németek is tegyenek la az asztalra valami "jóindulatot",
hogy a negyed munkabéres, fele energiaáras termelő kapacitásaik megmaradjanak!!!
...az egyre nyilvánvalóbb "nyóc-keresen" meg-/bevédelek magam ellen --az RTL-klub német tulajdon-- felállás hogy is van???


...szerintem!



.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Kicsit off: Gyulánál most jönnek visszafele a B-52-esek, FR24-en látszik.. Ha valaki meglesné őket...
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Magyar szövegértéssel hadilábon álló fórumtársaknak lefordítom hogy a hölgy mit mondott, mert látom a többségnek csak a második nyelve ez. -Hiába csináltok úgy mintha nem ti lennétek a következők-. Konkrétan ezt mondja hogy Magyarország lesz a következő és az a stratégiai nyugalom amiről a Vektor beszél egy vágyálom, egy téveszme. Nem lesz nyugtunk amíg a ruszkik itt vannak az ajtóban, és itt lesznek. Hogy most kéne megálljt parancsolni nekik az elején.
Mellesleg teljesen igaza van, nem tudom miért nem pendített meg semmit sem egyik itteni szagértő úrban sem az hogy a ruszkik konkrétan azt követelték a teljes keleti blokk minket is beleértve lépjen ki a Nato-ból. Hmm? Rémlik hogy a 97 előtti állapotot akarták vissza kapni?
Szerintetek vajon miért lenne jó a ruszkiknak ha mi nem lennénk Nato tagok. Na tipp? "Rakéta állások, meg oroszország veszélyben érzi magát bla bla bla bla" nem, a ruszkik tudják jól hogy nem lehet őket megtámadni mert repülnek a nukik, az ok annyi hogy nem akartak megállni, lehet hogy nem is fognak. Be akarják húzni keleteurópát és konkrétan megkérték a Nato-t hogy vegye le rólunk a kezüket.
De szegény hátrányos helyzetű lájkonyomó fórumtársaink vagy baszták elolvasni a cikket, vagy sajnos nem megy nekik még a magyar szövegértés se.
Figyelj, ne csináljunk vallást ebből ki szereti, meg nem az ukit vagy a ruszkit....

Én leírva csak azt láttam amire reagáltam.. ha küldesz linket amibe az van írva amit te mondasz azt is elolvasnám....

és nyilván az máshogy hangzik...

és nem vágyok cári ölelésre sem, de ez akkor sem a mi háborúnk szerencsére, de Ukrajna nem volt kicsit sem barátságos és ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni. szerintem
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 318
20 701
113
Az oroszok gyakorlatilag leállították a zaporizsjei atomerőművet. Áramhiány garantált.
Ha igaz Csernobilban van az ukrán MAVIR (terheléselosztó). Ezt valamennyire felül tudják írni regionálisan, de abból áram nem lesz, legfeljebb az, hogy ki nem kap.

Figyeljetek az ilyen hírekre, ott az ország nagy részében már lement a nap.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 064
113
Mindenkinek ajánlom megtekinteni ezt a riportot. Igaza lesz szerintem most Tarjányi Péternek az orosz haderővel kapcsolatban...mennek előre amíg a céljukat el nem érik, és most már lehet akármennyi civil áldozat.
A korábbi "hüjyeségeivel" ellentétben egy facebook-bejegyzésében is ugyanezt írta.
 
  • Tetszik
Reactions: Renitens
W

Wilson

Guest
Ez ízléstelen. Én azt is ízléstelennek tartom, amikor Bident szapulják. Egy szint alá komoly ember nem megy.
Ízlések és pofonok valaki ezt izléstelennek tartja valaki pedig viccesnek így kerek a világ nem vagyunk egyformák.....Ami pedig Putyint illeti szerintem ezzel az invázióval ő ment az alá a bizonyos szint alá hiszen ezzel a döntésével sok honfitársát és sok ukránt küldött az értelmetlen halálba, úgyhogy a részemről már semmilyen tisztelet sincs Putyin irányába, szerintem ő már nem több egy agresszornál aki oroszok és ukránok halálba küldésének az árán akar bekerülni az orosz és a világtörténelembe.Ha lenne bármennyi tisztelet is bennem iránta nem tettem volna ki ezt a képet, de már nincs....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 844
113
Megy is drónos felderítés ahogyan kell...
Meg a harcszerű bevonulás, biztosítással.
Amikor jöttek a hírek a ruszki veszteségekről (igaz v nem igaz, lényegtelen), akkor írtam, hogy onnan fogod tudni, hogy haladnak, ha jönnek harci videók. Tegnap élőben ment az atomerőmű, ma meg egyre több olyan videó jön, ahol nem örömködés van valamin 3 secig, hanem percnyi hosszúságú történések.

Pedig az oroszok el lettek könyvelve, hogy mennyire, mindent elbaxtak. Ezek szerint "nem mindent". ;)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 241
8 121
113
Az oroszok gyakorlatilag leállították a zaporizsjei atomerőművet. Áramhiány garantált.
Ha igaz Csernobilban van az ukrán MAVIR (terheléselosztó). Ezt valamennyire felül tudják írni regionálisan, de abból áram nem lesz, legfeljebb az, hogy ki nem kap.

Figyeljetek az ilyen hírekre, ott az ország nagy részében már lement a nap.
Szok lenni tartalék irányítóközpont.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 064
113
Az a kérdés hogy ez miért zártkörű rendezvény volt?
Miért nem lehet /a kérdés költői/ a magyart társadalmat széles körben tájékoztatni a Ukrán álláspontról?
Tehát főműsor időben többször leadni egy ilyen nyilatkozat csomagot minden csatornán egyszerre.
Inkább ne! Akkor még kontraproduktívabb lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime