[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
hát szerintem ez háború után , ha megtudják "nyerni" akkor szükség szerű lesz nekik tömeg gyártani a T-14-et ... vagy nem nagyon lesz orosz szárazföldi sereg a jövőbe
Hiába a szükség, nem bírja a gazdaságuk, nem engedhetik meg pénzügyileg... A jelenlegi helyzet következtében meg végképp nem fogják tudni... Az egyetlen egy lehetőség az, hogy a katonai potenciáljukat úgy fejlesztik, hogy vagy nagy mennyiségű hitelt vesznek fel (pl. a kínaiaktól, aminek akár súlyos ára lehetne, aka erőteljes kínai függés), és/vagy elvonnak forrásokat más szektoroktól... A lényeg, hogy az orosz életszínvonal hosszútávú romlása árán tehetnék csak meg. Ilyen lépésektől eddig a Putyini rendszer óckodott (ahogy az inflációtól is). Kérdés, meglépi e. Putyin rendszerének fontos motívuma volt, hogy az életszínvonal ne romoljon drasztikusan, így pl. a katonai kiadások ne menjenek az életszínvonal rovására. Ha ezt meglépik, akkor kiüti ezt a pillért, ami akár bukáshoz is vezethet...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nyugaton igen,így megy.
A ruszkik nem elemeznek semmit menet közben.
Ami parancsot kiadtak azt hajtják végre, attól eltérés nincs. Teljesen más hadikultúra.
Alapból évekre előre készleteznek mindenből, nem véletlenül vannak az értelmezhetetlenül nagy hadilerakatok.
Nekik nem kell a gyárakra várni egy eszköz miatt, hanem előhúzzák a raktárból ami kell, MEA,aztán mehet a frontra.

A 21.szban a háborúk pár héten belűl eldőlnek. Nincs olyan, hogy gyárra kell várni. Mire a gyár legyártja vége a háborúnak.

Nem tudom az oroszok mennyire táraznak de elöző oldalt volt, hogy már Iskanderből is hiány van.- Preciziós eszközökből meg végképp.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Lehet, hogy ez a vén szovjet aggastyánokból álló rezsim már tudja, hogy pusztulni fog és nem akarnak lassú kínszenvedéssel kimúlni Ukrajna által, hanem már könnyű és gyors halálra vágynak a NATO által.
Én nem kívánom nekik egyiket sem, azt szeretném látni hogy az orosz lakosság még ezen a héten eltávolítja őket a hatalomból a hadsereg támogatásával.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Várom a Gurkhakat is......

A brit hadsereg veteránjai jöttek megvédeni Ukrajnát​


Nagy-Britannia egykori királyi tengerészgyalogosai megérkeztek Ukrajnába.
Erről a katonaság számolt be.

A brit hadsereg veteránjai csatlakoznak Ukrajna Nemzetközi Védelmi Légiójához.

Emlékeztetünk, Ukrajnában megalakul az új divízió.
Volodimir Zelenszkij elnök február 27-én bejelentette egy új egység, az Ukrajna Nemzetközi Területvédelmi Légiójának megalakítását.

Brit önkéntesek Ukrajnában
Brit önkéntesek Ukrajnában

Olyan külföldiek lesznek benne, akik készek az ukránokkal együtt visszaverni az orosz megszállókat.
A külföldieknek önkéntes alapon joguk van szerződéses katonai szolgálatra csatlakozni a fegyveres erőkhöz, ideértve a fegyveres erők területi védelmi állományát is..

Önkéntes alapon joguk lenne csatlakozni mondjuk a DNR csapataihoz is?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Hát,azért ez igy nem egészen igaz.Pl a II. vh-ban a Tigris I elösször Leningrádnál lett bevetve.Egy példány harci sérülten ott ragadt a senki földjén.Az oroszok elég sok katonát áldoztak rá,hogy megszerezzék,elvontassák és utána kielemezzék az új német járgányt.
Vagy.Az Il10 csatagép gyártásba vételét azért késleltették,mert az Il2-ről való átállás termeléskiesése nagyobb azonnali harcászati hátrányt okozott volna,mint a fejlesztett gép jobb harcászati eéőnyei hztak vona távlatossan.
Szóval de,elemeznek ők is.Csak nem mindig megy végig a láncon az elemzés eredménye.
És ennek mi köze van ahhoz hogy megkezdett hadműveletbe nem nyúlnak bele?
Hanem minden esetben végigtolják, úgy ahogy meg lett tervezve, menet közbeni módosítások nélkül.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
A 21.szban a háborúk pár héten belűl eldőlnek. Nincs olyan, hogy gyárra kell várni. Mire a gyár legyártja vége a háborúnak.

Nem tudom az oroszok mennyire táraznak de elöző oldalt volt, hogy már Iskanderből is hiány van.- Preciziós eszközökből meg végképp.
Khm....
A NATO jobban áll szerinted?
Egy Líbia elleni légiháborúban kitankolt a fél NATO prec bombákból.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Ma volt egy hír, csak most egy másik van ugyanazon a linken, hogy az EU és az USA komoly tárgyalásokat folytat, hogy ne vegyenek orosz olajat. Úgy látom ezt más is olvasta mielőtt levették, mert mire du hazaértem, a tegnap esti kurvaszarnak tűnő benzinár, amin tankoltam, mára már csak egy szép emléknek tűnik. :mad:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Boki, ha rendesen megnezed, ezek a buszok uresek, szoval nem evakualnak ezek a buszok senkit sem sajnos.
Az ukrán fél nem garantálja a tüzszünetet Mariupolban és Volnovakhában – mondta Eduard Basurin, a Donyecki Népköztársaság Népi Milíciájának szóvivője.

"Nem, az ukrán fél nem volt hajlandó garantálni a tüzszünetet (Mariupolban és Volnovakhában)" - mondta Basurin a Rosszija 24 tévécsatorna adásában,

Megjegyzik, a kiürítés három helyről busszal történik, a város elhagyása személyi közlekedéssel is lehetséges.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Én nem kívánom nekik egyiket sem, azt szeretném látni hogy az orosz lakosság még ezen a héten eltávolítja őket a hatalomból a hadsereg támogatásával.
Én is azt remélem, hogy ezután a háború után az ukrán és az orosz nép is megszabadul Putyin elcseszett elnyomó rezsimjétől.

Végül Ukrajna fogja felszabadítani Oroszországot.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
És ennek mi köze van ahhoz hogy megkezdett hadműveletbe nem nyúlnak bele?
Hanem minden esetben végigtolják, úgy ahogy meg lett tervezve, menet közbeni módosítások nélkül.
Ez már a II. vh-ban sem volt mindig igaz.Csecsenföldön Groznij első ostromakor igaz volt,másodiknál már nem.
Már maga,ahogy megindult a mostani támadás,hogy milyen erőket vontak össze,már az is arra utal,hogy több opciós lehetőséggel számoltak.
Virágeső elmaradt,most kifárasztásra játszanak.Meg akarják úszni egy grozniji tipusú ostrom veszteségeit,kockázatát.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Ennyit a vontatott tüzérségről...
Ennyi erővel ennyit a harckocsikról is... A 17. század után meg ennyit a nehézlovasságról... Én nem tennék ilyen kijelentést. Megfelelően, körültekintően kell használni ezeket, és akkor el lehet kerülni az ilyen helyzeteket. Persze mondhatják nekem, hogy én könnyen beszélek innen a "fotelból", de egy erőfölényben lévő orosz haderő nem engedhet meg magának ilyet. Valaki mutasson már ilyen képet az öböl háborúból vagy az iraki háborúból amerikai részről. Várom.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire
W

Wilson

Guest
A páncélozott járművekből és teherautókból álló konvoj az erdei parkon át Harkiv felé tartott, de az ukrán erők elfogták és megsemmisítették őket...

Az orosz páncélozott járművek közül a „Tiger-M SpN”, „Kamaz” páncélozott járművet vették észre.

Az ütközés helye

Tiger-M SPN páncélozott jármű az orosz hadsereg testével Harkov északi részén "Tiger-M SPN" páncélozott jármű egy halott orosz katona testével Harkov északi részén..... :(

Orosz katonai teherautók egy les után Harkiv északi részén

 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
először is elnézést kérek attól ha valaki belpolitikailag értelmezné a következő videót...

A Miniszterelnükünk nem szokott nyelvbotlani, de most megtette, azaz február elsején moszkvában az orosz elnökkel tartott közös sajtótájékoztatón:


14:20 tól érdemes nézni, a botlás 14:30-kor történt

kicsit spoileres :)
Mé nem látni?
 
  • Hűha
Reactions: ruszkik.haza

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ennyi erővel ennyit a harckocsikról is... Én nem tennék ilyen kijelentést. Megfelelően, körültekintően kell használni ezeket, és akkor el lehet kerülni az ilyen helyzeteket. Persze mondhatják nekem, hogy én könnyen beszélek innen a "fotelból", de egy erőfölényben lévő orosz haderő nem engedhet meg magának ilyet. Valaki mutasson már ilyen képet az öböl háborúból vagy az iraki háborúból amerikai részről. Várom.
Mi bizonyítja, hogy nem ukrán tüzérség? Mert volt már ukrán is, orosz is, mordori is, angbandi is, gondolini is, és gondori is.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Ennyi erővel ennyit a harckocsikról is... A 17. század után meg ennyit a nehézlovasságról... Én nem tennék ilyen kijelentést. Megfelelően, körültekintően kell használni ezeket, és akkor el lehet kerülni az ilyen helyzeteket. Persze mondhatják nekem, hogy én könnyen beszélek innen a "fotelból", de egy erőfölényben lévő orosz haderő nem engedhet meg magának ilyet. Valaki mutasson már ilyen képet az öböl háborúból vagy az iraki háborúból amerikai részről. Várom.
Itt nem mezitlábas bohócokat kergetnek csilliárd dolláros cuccokkal.
Itt nem előzte meg a műveleteket 1 hónapos légihadjárat.
Mutass már képeket ahol az US egy súlycsoportban lévő ellenfél ellen lehozta a háborút min veszteséggel?
Elég ha ránézel az Ex Jugó veszteség listájára. Bizony nem volt sétagalopp, hullottak a szövetséges katonák, pedig szórták az égből amit lehetett.
Itt fehér emberek háborúznak, modern eszközökkel.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Te hol olvasod az RTt?

Nem tudom hogyan vagy miképp, de nekem továbbra is simán bejön Firefoxon plusz mobilon mind az RT, mind a Sputnik, egyedül a RIA Novosztyi halogat le, de az meg lassan egy hete DDoS alatt. Vagy engem figyelnek meg és azért engedik :)D), vagy Grísa beszórt közben egy proxy szervert

Nálam is megy az RT. A Google nem adja ki a találatok között - így a linkjét kézzel kell beírni ...