[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Mi bizonyítja, hogy nem ukrán tüzérség? Mert volt már ukrán is, orosz is, mordori is, angbandi is, gondolini is, és gondori is.

12849f97806a1916fe085edb6c26783c.jpg
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113

Videón, ahogy az Irpinyből menekülő civileket lövik

Továbbra is lövi az orosz tüzérség a Kijevtől északnyugatra található Irpiny városát. Az orosz–ukrán béketárgyalások megállapodásai szerint humanitárius folyosókat hoztak létre, amelyeken a civilek elhagyhatják a területet. Az oroszok viszont, ahogy Mariupolnál, itt sem tartották be a tűzszünetet, és lőni kezdték a civileket.
Az egyik videófelvételen az látszik, amint a civilek bőröndökkel, csomagokkal vonulnak az úton, amikor egyenesen a civilek közé csapódnak be a lövedékek.

https://index.hu/kulfold/2022/03/06...-ahogy-az-irpinybol-menekulo-civileket-lovik/
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113

Videón, ahogy az Irpinyből menekülő civileket lövik

Továbbra is lövi az orosz tüzérség a Kijevtől északnyugatra található Irpiny városát. Az orosz–ukrán béketárgyalások megállapodásai szerint humanitárius folyosókat hoztak létre, amelyeken a civilek elhagyhatják a területet. Az oroszok viszont, ahogy Mariupolnál, itt sem tartották be a tűzszünetet, és lőni kezdték a civileket.
Az egyik videófelvételen az látszik, amint a civilek bőröndökkel, csomagokkal vonulnak az úton, amikor egyenesen a civilek közé csapódnak be a lövedékek.

https://index.hu/kulfold/2022/03/06...-ahogy-az-irpinybol-menekulo-civileket-lovik/
" Az Ukrán PRAVDA beszámolója szerint...."
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Ukrajnával se bírnak de Nato tagországokat fenyegetnek. Valaki szóljon már neki hogy nagy az a kabát.
Most ha én egyedül eltudom verni a szomszédot minek hívjam a rokonokat?
Ha a ruszkik tudnak operálni 60-100 ezer katonával minek küldjön oda többet? Egyébként nem úgy venni észre hogy állnak a front vonalak, szépen lassan tolják ki a ruszkik folyamatosan. Szóval nem értem miért mondjátok hogy nem bírnak velük. 8 napja tart a balhé és az ország majdnem a keleti felét behúzták.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A páncélozott járművekből és teherautókból álló konvoj az erdei parkon át Harkiv felé tartott, de az ukrán erők elfogták és megsemmisítették őket...

Az orosz páncélozott járművek közül a „Tiger-M SpN”, „Kamaz” páncélozott járművet vették észre.

Az ütközés helye

Tiger-M SPN páncélozott jármű az orosz hadsereg testével Harkov északi részén "Tiger-M SPN" páncélozott jármű egy halott orosz katona testével Harkov északi részén..... :(

Orosz katonai teherautók egy les után Harkiv északi részén

Nem tegnapi? Mert már láttam korábban.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Most ha én egyedül eltudom verni a szomszédot minek hívjam a rokonokat?
Ha a ruszkik tudnak operálni 60-100 ezer katonával minek küldjön oda többet? Egyébként nem úgy venni észre hogy állnak a front vonalak, szépen lassan tolják ki a ruszkik folyamatosan. Szóval nem értem miért mondjátok hogy nem bírnak velük. 8 napja tart a balhé és az ország majdnem a keleti felét behúzták.
"majdnem a keleti felét behúzták"
Nem igazán...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Elemzés.


 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
? Mondjuk NATO háborúnak nem mondanám lévén a NATO tagállamok nagyja nem vett részt benne. Igazából csak US+UK.

Mondjuk Putyini ideológiát követve nem is volt az háború....
Jaa.....
Irakra gondolsz?
Az nem volt háború valóban. Ott mészárlás volt, és fegyver tesztelés. Mégis elvesztették...de ez más sztori.
US-t meg nem kell alapnak venni semmilyen katonai dologban addig amíg nem rendelkezel ugyan azzal a büdzsével.
Ez mindenre vonatkozik, még a csatatérre is...( PL Majd ha ugyan annyi idő alatt kap valaki CAS-t mint ők akkor érdemes a harcászkodásukkal, taktikájukkal foglalkozni, addig nem.)
UK, Francik, Németek,stb szerinted mit tudnának kitenni az asztalra, mondjuk holnap reggelre?
És abból amit az asztalra tettek, mennyit dobnának be a közösbe mondjuk egy keleti országért,és mennyit tartanának vissza a saját védelmükre?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Németországból is megosztották, hogy simán működik az app mobilon.
Úgy látszik ez is ilyen "ne azt nézzék amit mondok, hanem amit csinálok" féle politizálás.

Én PC -n próbáltam böngészőből. Mindegyik böngészővel megy gond nélkül. Tiltani meg lehetne úgy is, hogy app -ból se menjen. Sőt mondok jobbat - akár magát az app -ot is le lehet venni az alkalmazás áruházakból (persze ami már fel van telepítve ...) ...
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A becsapódás után angol beszédet is lehet hallani ("shit", "stay there") külföld újságírók voltak ott?
Igen. Nem tudom pontosan milyen nemzetiségűek, de reggel raktam be egy videót, ahol török tv-stáb rögzíti végig; nem messze csapódott be tőlük. Velük voltak ukrán fegyveresek is, el tudom képzelni, hogy külföldiek (is).
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime