[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Amivel feltétlenül érdemes tisztában lenni, hogy a hadüzenetek kora végleg lejárt. Évtizedek óta ...

Akkor ennek a fényében nézzük, hogy NATO tagállamok támogatásokkal, ATGM, MANDPAD, kézifegyverekkel, többtízezer kiképzett katonával, fegyveres drónnal, vadászgépekkel és immáron nehéztechnikával és egyebekkel (ugye voltak hadihajók egyebek) szállnak be a buliba.

Innentől kezdve egyes egyedül az oroszokon múlik minek értelmezik ezek összességét. Tegyük hozzá, hogy a medve hangot adott a kifejezett nemtetszésének. Azaz szólt előre. Már megint ...

Adjuk hozzá azt az általános nyugati narratívát, hogy Putyin (és adott esetben a teljes vezérkara) megőrült. Avagy némileg kigyengítve - mondjuk érzi annyira magát sarokba szorítva, hogy a nemtetszésének "egyéb eszközökkel" is hangot adjon ...

Namost mi történne, ha mondjuk egy német támaszponton elcsattanna egy taktikai nuki (nem tudom ez beleférne-e az "olyat tapasztalnak, melyet a történelmük során még sosem" mondásba vagy a "Putyin megőrült" narratívába?) vagy mondjuk csak egy "kamu" hiperszonikus rakéta ami a Balti-tenger fölött megsemmisíti magát ...

A NATO vezér szerint a NATO nem akar Oroszországgal háborúba keveredni (akkor ennyit az 5 -ös cikkelyről ...). Avagy jöhet a "B terv" - világégés premier-plán -ban?
Nukleáris csapás esetén szerintem azonnali megtorlás jönne. Ez a forgatókönyv évtizedek óta fent van valamelyik főmufti polcán. Hogy milyen kiterjedésű azt nem tudom, mert nyilván nem mondta el nekem senki, de kizárt dolognak tartom hogy ne legyen egy azonnali reakció. Hiszen akkor akár lehetne ez az eleje egy mindent elsöprő nukleáris csapásnak.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Nukleáris csapás esetén szerintem azonnali megtorlás jönne. Ez a forgatókönyv évtizedek óta fent van valamelyik főmufti polcán. Hogy milyen kiterjedésű azt nem tudom, mert nyilván nem mondta el nekem senki, de kizárt dolognak tartom hogy ne legyen egy azonnali reakció. Hiszen akkor akár lehetne ez egy mindent elsöprő nukleáris csapásnak.

Ezen forgatókönyv esetén a két lehetséges kimenetelt leírtam. Azaz vagy leesik nyugaton, hogy "túltoltuk a biciklit" avagy a "B opció", hogy a nyugati civilizáció (az orosszal együtt) elmúlik ...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 896
113
Ahogy Orbán miniszterelnök, úgy ő már elvesztette az alapot, hogy bármit is nyilatkozzon a magyarokról. Akár tetszik ez neked, akár nem :)

Amúgy nem csak a PPP számít és még úgy is gyalázatos az oroszok szintje. Képtelenek most is a minőségi tömegtermelésre. Felülről vezérelve, állami pénzzel megsegítve, nyugati eszközökkel az alapvető cuccokat képesek megcsinálni. Ott tartanak. Ha Putyin jó politikus lett volna, akkor azon ügyködött volna, hogy ez változzon.
Ott van áprilisban a választás, szavazhatsz kedvedre, ha változik a miniszterelnök akkor az képviseli majd Magyarországot, ha nem, akkor marad OV. Hogy neked tetszik vagy sem hogy milyen miniszterelnök, az irreleváns, mivel ő a miniszterelnök 12 éve, emiatt meg néha kezdhet egy olyan mondattot, hogy: "mi magyarok....", de mindenképp leginkább ő kezdhet így egy mondatot.

De, főleg a PPP számít, mert te nem leszel attól 10x hatékonyabb, ha 100 euroért végzel el egy munkát egy magas árszínvonalú országban, aminek máshol csak 10 euro az értéke. Az a "gyalázatos szint" meg olyan, hogy űrprogramjuk van, saját fejlesztésű 5. gen gépük van, mindezt a szankciók ellenére. Melyik európai országnak van saját 5. gen programja? Vagy legalább egy koprodukció az EU részéről?
 
W

Wilson

Guest
A pillanatot nézed, nem az összképet. Eddig Kína ugyanúgy az olcsó gázt kapta mindenhonnan, mint az EU. Most már nincs olcsó gáz. Eddig lehetett olcsó nyersanyagot kapni máshonnan, most már Európára kell rálicitálnia. És attól, mert jelenleg ez egy mélyütés az európai iparnak, még pénze van. Eurót tud adni érte, nem Yüant.
Olcsóbban akar? Lehet, Oroszországtól, de azt az orosz feltételek szerint. Vagy világpiaci áron, az viszont nem olcsó, és a kínai gazdasági csoda alapja is az olcsó nyersanyag. És még mindig, Oroszország nincs bezárva csak Kínába. Ott van egy másik 1,5 milliárdos piac, valami Pakisztán meg India. És ez így alsó hangon.
Nem azt mondom, hogy nem érzik meg ezt az egészet, de biztos hogy végig lett számolva ezerszer.
A gáz ára egy mesterséges folyamat miatt ilyen magas és nem azért mert nincs elég gáz a világban,sőt, valójában nagyon rövid idő alatt ki tudnák elégíteni az igényeket, így én nem gondolnám,hogy a jelenlegi gázárak sokáig ilyen magasak maradnak, én szerintem ugyanaz lesz mint a palaolajjal, a magas gázárak újabb kitermelőket újabb beruházásokat vonzanak be a földgáz kitermelésbe ami lefogja nyomni az árakat...És Kína nem az orosz földgáztól függ valójában az olimpia előtt aláírt új megállapodással 2025- re Oroszország évi 48 milliárd m3 földgázt fog Kínába szállítani, miközben Kína éves gázfogyasztása 2030-ra eléri az évi 520 milliárd m3-t.Tehát a Kínai ipar versenyképessége eddig sem és a jövőben sem fog függeni az olcsó orosz gáztól.
Csak összehasonlításképpen a Gasprom tavaly az európai országokba évi 150 milliárd m3 földgázt értékesített....
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 775
9 203
113
Helyesen mondod, autokrata. Nem diktatúra. Ez iszonyatos különbség. Kb mint az abszolut monarchia meg a kvázi alkotmányos monarchia közötti. Igen, az orosz állam éllén ő áll, I. Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin, minden oroszok cárja, és a kommunista párt főtitkára. Csak éppen nem egyszemélyben dönt mindenről, mert mint minden autokrata ő is leváltható.
Oroszországban Putyin ellenfelei nem hosszú életűek, én biztos nem kötekednék vele ha valamit nagyon akar.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
A nyugat két világháborút és egy hidegháborút nyert meg a gazdasági fölényével. Tök jó hogy az oroszok önellátóak búzából, de ettől még nem biztos hogy jól jönnének ki egy gazdasági háborúból.
Ez már tényleg messzire vezet… hogy mit nyert meg a nyugat, meg hogyan…
Kérlek harcolj aktívan a gazdasági háborúban, hogy legalább mi nyerésre álljunk! Én ezt itt lezártnak tekintem.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ezen forgatókönyv esetén a két lehetséges kimenetelt leírtam. Azaz vagy leesik nyugaton, hogy "túltoltuk a biciklit" avagy a "B opció", hogy a nyugati civilizáció (az orosszal együtt) elmúlik ...
Az a baj hogy te azt hiszed hogy bárki épp ésszel azt fogja mondani egy atom csapás után hogy, ja bocs akkor inkább nem mondtam semmit.
Szerinted milyen precedenst teremtene ez? Arról nem is beszélve hogy ebben az esetben nem a Nato tolná túl a biciklit hanem a ruszkik.
Egy ilyen esetben szerintem biztos hogy van valami eljárás mint már írtam ami azonnal hatályba lép és ez megtorlást jelent.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 896
113
A nyugat két világháborút és egy hidegháborút nyert meg a gazdasági fölényével. Tök jó hogy az oroszok önellátóak búzából, de ettől még nem biztos hogy jól jönnének ki egy gazdasági háborúból.
Nekem meg napi 1-1,5%-ot megy fel a benzin ára, minden termék meg szolgáltatás folyamatosan drágul, a villany-és gázáramat júniusig fixen tartja egy szerződés aztán meg nem tudom mi lesz, vegyipari cégek leálltak, sok cég kilátástalan helyzetbe kerűlt, az infláció elszállt, az euro elszállt, a kamatok napi szinten mennek fel. Szerinted meddig fogjuk ezt így húzni a "nagy gazdasági fülényünkkel"?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Az a baj hogy te azt hiszed hogy bárki épp ésszel azt fogja mondani egy atom csapás után hogy, ja bocs akkor inkább nem mondtam semmit.
Szerinted milyen precedenst teremtene ez? Arról nem is beszélve hogy ebben az esetben nem a Nato tolná túl a biciklit hanem a ruszkik.
Egy ilyen esetben szerintem biztos hogy van valami eljárás mint már írtam ami azonnal hatályba lép és ez megtorlást jelent.
Beljebb leszünk azzal a hatályba lépő eljárással 4-5000 gombafelhő alatt ücsörögve.
 
W

Wilson

Guest
Ez mennyire demagóg duma ! Ne már ! Egy olyan új világban ahol te birtoklod az energia hordozók jó részét és egyéb nyersanyagokból is jól állsz , ráadásul önellátó vagy élelmiszerből sőt tőled függ sok ország mezőgazdasági teljesítménye és csak a luxus cikkekért kell áldoznod ott pont lexarják azokat akik a régi rend szerint csak papírt tudtak nyomtatni és mások kihasználásából éltek ! Ne ragadj le a régi direktíváknál valami új van kialakulóban és talán jobb lesz de , hogy több pólusú az biztos !
Van igazság abban amit mondasz, de Oroszországban sem a nagy honvédő háború nemzedéke él, a Szovjetunió összeomlása óta eltelt bő 30 év....
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 521
113
Az ukrán állam tiltotta be a nyelvhasználatot felső tagozattól, nemde? Nehogy már az FSZB nyakába varrjad
Nagyon egyszerűen látod a világot. Az oroszok szítják a feszültséget egy ellenséges országban. Tudták, hogy egy hanyatló társadalom, széthulló állam mely repedés vonalak mentén cincálható szét.
Egy ilyen repedés a sovonizmus. Azt kellett fokozni, azért jelenhettek meg a nácik Ukrajnában.
Az izgatás, uszítás, népcsoportok egymás ellen hangolása terén nagy hagyományokkal rendelkeznek.
Keress rá kik gyújtották fel a KMKSZ irodákat.
És ki bérelte fel őket....
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Az a baj hogy te azt hiszed hogy bárki épp ésszel azt fogja mondani egy atom csapás után hogy, ja bocs akkor inkább nem mondtam semmit.
Szerinted milyen precedenst teremtene ez? Arról nem is beszélve hogy ebben az esetben nem a Nato tolná túl a biciklit hanem a ruszkik.
Egy ilyen esetben szerintem biztos hogy van valami eljárás mint már írtam ami azonnal hatályba lép és ez megtorlást jelent.

Mindenképpen "érdekes" precedenst teremtene. Az "5 -ös cikkely" igazi komoly próbája is lehetne.

Az, hogy nagyszámú (többtízezres) harcoló alakulatokat küldesz minden létező "pénz/paripa/fegyverrel" egy atomhatalom ellen - azt mindenki eldöntheti saját vérmérséklete illetve orientációja alapján, hogy belefér-e a "bicikli túltolása" kategóriába. Amire igazából utalni szerettem volna, hogy a medve lehet máshogy gondolkodik, mint pl. te vagy én ...
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Ramzana