[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Euronews szakértői :confused:

Remélem Putyin nem nézi!

“A képen valóban NATO tankok láthatóak”mondjuk se nem tank se nem NATO


Egyébként az elején lelőtt helikopter az valóban orosz volt? Mert gyanúsan tökéletes lövés, tökéletes szögből, gyönyörűen felvéve!
Meg fura a heli színe is (full sötét a hátulja meg az alja)
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Mindenképpen "érdekes" precedenst teremtene. Az "5 -ös cikkely" igazi komoly próbája is lehetne.

Az, hogy nagyszámú (többtízezres) harcoló alakulatokat küldesz minden létező "pénz/paripa/fegyverrel" egy atomhatalom ellen - azt mindenki eldöntheti saját vérmérséklete illetve orientációja alapján, hogy belefér-e a "bicikli túltolása" kategóriába. Amire igazából utalni szerettem volna, hogy a medve lehet máshogy gondolkodik, mint pl. te vagy én ...
Akkor mind a ketten meghalunk még az idén.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 775
9 205
113
Nekem meg napi 1-1,5%-ot megy fel a benzin ára, minden termék meg szolgáltatás folyamatosan drágul, a villany-és gázáramat júniusig fixen tartja egy szerződés aztán meg nem tudom mi lesz, vegyipari cégek leálltak, sok cég kilátástalan helyzetbe kerűlt, az infláció elszállt, az euro elszállt, a kamatok napi szinten mennek fel. Szerinted meddig fogjuk ezt így húzni a "nagy gazdasági fülényünkkel"?
Ennek sok tényezője van. Ez részben a koronavírus, részben a háborús helyzet és részben a prociklikus magyar gazdaságpolitika miatt van. Európa egészében nem ilyen magas az infláció, de ez se olyan magas hogy a gazdaság stabilitását veszélyeztesse. Jelenleg az oroszoknak lényegesen nagyobb pénzügyi problémái vannak.
 
  • Vicces
Reactions: cirqle

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Nukleáris csapás esetén szerintem azonnali megtorlás jönne. Ez a forgatókönyv évtizedek óta fent van valamelyik főmufti polcán. Hogy milyen kiterjedésű azt nem tudom, mert nyilván nem mondta el nekem senki, de kizárt dolognak tartom hogy ne legyen egy azonnali reakció. Hiszen akkor akár lehetne ez az eleje egy mindent elsöprő nukleáris csapásnak.
Az amerikai zsidók nem akarnak elhamvadni egy Románia miatt, de még egy Németország miatt sem. Válasz atomcsapás akkor lenne, ha a nyugati atomtrióra menne a nuki. Egyéb esetben hadüzenet lenne, aztán mindenki elkezdene dolgozni a békén.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Nekem meg napi 1-1,5%-ot megy fel a benzin ára, minden termék meg szolgáltatás folyamatosan drágul, a villany-és gázáramat júniusig fixen tartja egy szerződés aztán meg nem tudom mi lesz, vegyipari cégek leálltak, sok cég kilátástalan helyzetbe kerűlt, az infláció elszállt, az euro elszállt, a kamatok napi szinten mennek fel. Szerinted meddig fogjuk ezt így húzni a "nagy gazdasági fülényünkkel"?
IRÓNIA ELEJE
No offense, de ezt a monológot be lehetne vágni a Szomszédok végén futó kádárista kisnyugdíjas kesergések közé. Mondjuk Lenke néni vagy Taki bácsi alá.
Mondjuk azt nem tudom, hogy ezen most sírjak vagy nevessek.
IRÓNIA VÉGE
 
  • Vicces
Reactions: teglasi80

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A gáz ára egy mesterséges folyamat miatt ilyen magas és nem azért mert nincs elég gáz a világban,sőt, valójában nagyon rövid idő alatt ki tudnák elégíteni az igényeket, így én nem gondolnám,hogy a jelenlegi gázárak sokáig ilyen magasak maradnak, én szerintem ugyanaz lesz mint a palaolajjal, a magas gázárak újabb kitermelőket újabb beruházásokat vonzanak be a földgáz kitermelésbe ami lefogja nyomni az árakat...És Kína nem az orosz földgáztól függ valójában az olimpia előtt aláírt új megállapodással 2025- re Oroszország évi 48 milliárd m3 földgázt fog Kínába szállítani, miközben Kína éves gázfogyasztása 2030-ra eléri az évi 520 milliárd m3-t.Tehát a Kínai ipar versenyképessége eddig sem és a jövőben sem fog függeni az olcsó orosz gáztól.
Csak összehasonlításképpen a Gasprom tavaly az európai országokba évi 150 milliárd m3 földgázt értékesített....
Nem az olcsó OROSZ gáztól, hanem az olcsó NYERSANYAGOKTÓL függ.
A ciki az, hogy olcsó nyersanyag mostantól nincs.
A másik az, hogy európa nem tudja kiváltani az orosz gázt, vagy megveszi, vagy nincs semmi.
Az a baj, hogy minnél mélyebben nézem végig a helyzetet, annál kevésbé látom, hogy ne gondolt volna végig mindent Vologya.
Ki akarod váltani itt az orosz gázt? Jó, évtizedes beruházások, és hajón hozhatod a földgázt. Jó drágán, mert annak ára van. De az nem csak nálad, Kínában is felveti az energia árakat.
Csak amit jó lenne megérteni, a kínaiaknak most kell az olcsó gáz, mert lassan lakhatatlanok a városaik. Pekingben konkrétan egy tiszta napon csípte a szemem a szmog. Sehol máshol eddig. Se Delhiben, se Moszkvában, se Londonban.

De mondok mást. 1921ben a teljes romhalmaz, polgárháború utáni Szu a világ seggluka volt iparilag.
Az USA segítette, persze megkérte az árát.
Eltelt 25 év, és a világ, benne az USA is döbbenten leste, hogy annak ellenére hogy II. VH a Szu a világ második gazdasági hatalma.
Ennél sokkal rosszabb világgazdasági pozíciókkal, úgy hogy akkor a teljes harmadik világ valós termelése nem érte el kb a Magyar Népköztársaságét.
Most sokkal jobb helyzetben van, mert a nyugat kiszervezett mindent Kínába, meg Indiába. De azoknak meg eszük ágában sincs szankciózni...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Erről beszéltem amikor azt mondtam hogy a ruszkiknál gyakorlatilag nincs ütőkártya, mert a nukleáris opciót nem lehet használni.
???
Azzal kezdték hogy használni fogják ha kell.
" Egy Oroszország nélküli világra nincs szükség....." ( Vagy valami ilyesmi...)
Miért nem lehet a nukleáris opciót használni? Pont ez a baj hogy be is lett már ígérve a használata az elmúlt 1 hétben többször is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana and Ursula

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Az amerikai zsidók nem akarnak elhamvadni egy Románia miatt, de még egy Németország miatt sem. Válasz atomcsapás akkor lenne, ha a nyugati atomtrióra menne a nuki. Egyéb esetben hadüzenet lenne, aztán mindenki elkezdene dolgozni a békén.
Nem hiszem hogy lenne min dolgozni ezek után, egy háborút mint írtam nem tud megnyerni oroszország a Nato ellen. Tehát a ruszkiknak nincs értelme atomot használni mert ha használják csak újra használniuk kell mert nincsenek meg a kapacitásaik hogy egy konvencionális háborúban nyerjenek.
Értitek?
Nincs rá lehetősége.
Ha a ruszkik atomozni fognak akkor az nem lesz visszafogott.
De pont ezért nem is fognak atomozni mert akkor ők is vesztenek, sokkal többet mintha csak az ukrán háborút bukják.
 
  • Vicces
Reactions: Raszputyin

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 521
113
Mindenképpen "érdekes" precedenst teremtene. Az "5 -ös cikkely" igazi komoly próbája is lehetne.

Az, hogy nagyszámú (többtízezres) harcoló alakulatokat küldesz minden létező "pénz/paripa/fegyverrel" egy atomhatalom ellen - azt mindenki eldöntheti saját vérmérséklete illetve orientációja alapján, hogy belefér-e a "bicikli túltolása" kategóriába. Amire igazából utalni szerettem volna, hogy a medve lehet máshogy gondolkodik, mint pl. te vagy én ...
Csak, ha már halálos beteg.
És nincs vesztenivalója.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
mert mint minden autokrata ő is leváltható

ca6ae804a7a7744883a40069f7387b6c.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 523

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 699
113

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 181
93
Ha az ukránok mellett az az érv, hogy az oroszok bezzeg velünk törölték fel a padlót a történelemben...
Akkor mit keresünk a NATO-ban és az Eu-ban? Az ott lévők milyen pozitív dolgot hoztak nekünk a múltban?
Nem lehetne hogy egyszerűen nem vagyunk senki seggében? Még az ukránokéban sem, hiába akkora most a hype. Miért nem nézzük őt függetlenül? Az ukránok velünk való szarakodására nem felmentés az orosz szarakodás. Aki félni akar, félhet úgy az orosztól hogy nem ajnározza ezt az ukrán rezsimet.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
???
Azzal kezdték hogy használni fogják ha kell.
" Egy Oroszország nélküli világra nincs szükség....." ( Vagy valami ilyesmi...)
Miért nem lehet a nukleáris opciót használni? Pont ez a baj hogy be is lett már ígérve a használata az elmúlt 1 hétben többször is.
Ja ez egy blőd politikai lózung amivel próbálnak politikai nyomást tenni kifelé, és egységet teremteni befelé.
De ez hülyeség senki nem akarja kiirtani az oroszokat, nem az oroszokat támadták meg, hanem ők támadták meg az ukránokat.
Ezt írtam egy órával ezelőtt nincs olyan politikai helyzet ami ezt indokolná. Az oroszok szépen visszaesnek egy regionális hatalmi pozícióba, gazdaságilag a kínaiak ribancai lesznek, de nem kell kipusztulniuk. Ennyi. Senki nem akarja a ruszkikat kiirtani.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 376
3 515
113
Az amerikai zsidók nem akarnak elhamvadni egy Románia miatt, de még egy Németország miatt sem. Válasz atomcsapás akkor lenne, ha a nyugati atomtrióra menne a nuki. Egyéb esetben hadüzenet lenne, aztán mindenki elkezdene dolgozni a békén.
Jáááj má megin a zsidaúk!!!!
De persze az ukránok a nácifasisztákok, te még véletlenül se.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
???
Azzal kezdték hogy használni fogják ha kell.
" Egy Oroszország nélküli világra nincs szükség....." ( Vagy valami ilyesmi...)
Miért nem lehet a nukleáris opciót használni? Pont ez a baj hogy be is lett már ígérve a használata az elmúlt 1 hétben többször is.
Propi.Pontosan tudják,hogy akkor mindennek vége.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

Bogan

Active Member
2022. február 24.
17
117
28
Nem hiszem hogy lenne min dolgozni ezek után, egy háborút mint írtam nem tud megnyerni oroszország a Nato ellen. Tehát a ruszkiknak nincs értelme atomot használni mert ha használják csak újra használniuk kell mert nincsenek meg a kapacitásaik hogy egy konvencionális háborúban nyerjenek.
Értitek?
Nincs rá lehetősége.
Ha a ruszkik atomozni fognak akkor az nem lesz visszafogott.
De pont ezért nem is fognak atomozni mert akkor ők is vesztenek, sokkal többet mintha csak az ukrán háborút bukják.
Ha te azt hiszed hogy az amcsik háborúba lépnének miattunk Oroszország ellen azért mert aláírtunk egy darab papírt akkor naívabb vagy mint gondoltam...