[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Mármint
Több esze van mint látszik! Vagy jó tanácsadói
Biztos?
Nagyon nem biztos ám az!
Régóta megy ez a játék mindkét oldalon!
---
"Moszkvai látogatása alkalmával megtagadta Emmanuel Macron francia elnök a Kreml kérését, hogy orosz PCR-tesztet végeztessen, állítólag azért, mert attól tartott, hogy ily módon megszerzik a DNS-ét."
Biztos?
Nagyon nem biztos ám az!
Régóta megy ez a játék mindkét oldalon!
---
"Moszkvai látogatása alkalmával megtagadta Emmanuel Macron francia elnök a Kreml kérését, hogy orosz PCR-tesztet végeztessen, állítólag azért, mert attól tartott, hogy ily módon megszerzik a DNS-ét."
Több az esze mint látszik.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 289
113
Ukrajna már 20 000 MANPADS-t és ATGM-et kapott szövetségeseitől

március 7 Javellin szállítása Ukrajnába

Ukrajna már 20 000 MANPADS-t és ATGM-et kapott szövetségeseitől...​

Az ukrán hadsereg már csaknem 20 ezer páncéltörő és légvédelmi rakétafegyvert kapott nyugati szövetségeseitől.

A katonaság a CNN -re hivatkozva számol be .
17 000 páncéltörő fegyverről és 2 000 rakétáról beszélünk a Stinger hordozható légvédelmi rakétarendszerekhez.

Az Egyesült Államoknak sikerült leszállítania szinte az összes Ukrajna számára vásárolt fegyvert egy további, 350 millió dollár értékű katonai segélycsomag részeként.

A Kijevről szóló sajtóvisszhang mellett a rakományt C-17-es repülőgépek szállították a keleti NATO-országokba, majd onnan Ukrajnába.

Így az ukrán hadsereg páncéltörő fegyverekkel való telítettsége lehetővé teszi az oroszok összes páncélozott járművének és más járművének megsemmisítését, amelyet már hoztak, vagy csak terveznek behozni Ukrajnába.

A Javelin és NLAW páncéltörő egységek, az M141 és a Panzerfaust gránátvetők, valamint más nyugati modellek már szolgálatban állnak az Ukrán Fegyveres Erők páncéltörő egységeivel.

Ebbol meg nekem is jutni fog, ukran cigi vagy Atgm egyre megy.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 371
113
Sajnos nem ilyen egyszerű. Igen, a külső tényezők is szerepet játszanak sajnos - avagy nem sajnos.

Vegyük a németeket. Elméleti okoskodás:

  • mondjuk a bajorokhoz a szovjetek érnek oda előbb (és ilyenformán NDK lett volna)
  • Hamburg (és mondjuk Bréma) megy a Benelux -oknak (jelentős kikötőváros),
  • Ruhr vidék megy a Benelux/franciának,
  • minden létező ipari cucc megy vagonokban nyugatra, emberek (mérnök stb.) dettó.

Ugye más lett volna a leányzó fekvése? Csak azért, mert NDK esetében:

  • a bajorok ugye NSzK lett ...
  • Szczecin -t Sztálin odadobta a lengyeleknek,
  • Alsó-Sziléziát (Ruhr vidék 2.0) szintén ment a lengyelnek,
  • ami mozdítható volt mindent elhordtak. Aztán "turkálhatták botokkal a földet" meg takaríthatták a háborús romokat itt-ott még a '70 -es években is ...

Azt ugye nem feltételezzük, hogy a nyugati német az "ügyes" német - a keleti meg "hülye"?

Svéd/norvég - az elmúlt kb. 300 évben a kutya nem járt feléjük. Aki a II. VH norvég "kocsmai bunyójával" jön azt kiröhögöm. Azért mégsem egy német megszállás + II. Ukrán front + 1. román hadsereg, Budapest ostromostul meg a VH második legnagyobb tankcsatája stb. volt. A 2 VH mellett Trianon -al meg 45 év kommunizmussal ... A svédek ugye nyomták a nyersanyagot + ipari termékeket mindkét oldalnak - kb. itt alapozták meg a nehéziparukat. A norvégok meg kb. "Európa Szaúd-Arábiája" ... És csak az elmúlt 100 évről volt szó ... Amennyiben csak ezt cseréltük volna, akkor jelenleg a legbonyolultabb dolog amivel foglalkoznának most, hogy meddig rohasszák a halat, hogy elég büdös legyen ...

Természetesen ezek jókora leegyszerűsítések, de nem tudom mennyire megy át amire ki akartam lyukadni. Egyéb tekintetben egyetértek Veled ...
Értem amit írsz. De ezekkel a helyzetekkel tudni kell élni, és meg is tartani. Az NDK szerintem a legprecízebb ország volt a keleti tömbön belül, jó minőségű gyártmányaik voltak. Én éltem 2 évet Leningrádban. Ott a házakat szigetelésként kerámiával borították. Láttam, amikor hozták a kerámialapokat. Úgy rakodtak le, hogy annak az 1/3-a, fele összetört. Nem számított. És sok ilyen volt még. Szokás a zsidó pénzhatalomról beszélni. Szerintem is néhány oligarchacsoport irányítja az USA-t. De azt a befolyást, vagyont meg kellett szerezni. És nem elveszíteni! Én például tisztelem Elon Muskot. Láttam vele interjúkat. Ha elment egy üzemébe, nem fényes, drága szállodában lakott, hanem ott aludt az üzemben. A vagyona egy részét pedig az álmai megvalósítására használja, s ez az emberiségnek is haladást hoz. Saját családomon belül is láttam, hogyan kezelik a pénzt a zsidók. Hát nem esztelenül. És akiben csak egy kis tehetség megcsillan, támogatják. Adynak van egy szép verse erről a magyar tehetséggondozásról. Kik támogatták Adyat és József Attilát. Nem a magyar úri osztály. De ez Off itt! Befejezem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 598
113
milyen bázis? az egy ipari terület.
Már azt hittem kórház. Nem élek náciföldön, felőlem bárhol lehet, lényegtelen is hol van. Kék kerítése van, nyilván nem orosz. Onnan jönnek ki. Akkor történik vmi. Értelme semmi, hogy háttal állnak, hacsak nem oda tartoznak. Pont. A V pedig ps. Ezért nem idegen a helyzet.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Biztos?
Nagyon nem biztos ám az!
Régóta megy ez a játék mindkét oldalon!
---
"Moszkvai látogatása alkalmával megtagadta Emmanuel Macron francia elnök a Kreml kérését, hogy orosz PCR-tesztet végeztessen, állítólag azért, mert attól tartott, hogy ily módon megszerzik a DNS-ét."
.
.
Mondjuk ez is gyanús hir, de tegyük fel, Macron ennyire hülye/óvatos volt. Ha "megszerzik a DNS-ét", akkor mi lesz? Klónozzák?? :) Születik egy Macron genetikájú csecsemő 9 hónap múlva? Na és? Csak hasonlat, de a klónozás és a DNS kb annyi, mint van egy ugyanolyan hardware-ű számitógéped, mint a haverodnak, de mégsem egyforma a két gép, mert időközben teljesen eltérő software-ek lettek rájuk telepitve nálad is, meg nála is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 598
113
Vajon az Eu hal le teljesen vagy az orosz foglalja el elobb Ukrajnat? Lassan kezdhetnek rimankodni Putyinnak hogy mozogjanak mar.
Akkor mifaxért szállítanak fegyót? A még több áldozatért? Ha nem adnak fegyveres támogatást, inkább zárnák rövidre!

Azért nem hittem volna két hónapja, hogy Scholz legfőbb támogatója Orbán lesz ... ;)