[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 916
87 226
113
Lásd: az orosz macskák kitiltása
Dosztojevszkij betiltása
parasportolók kitiltása
vandalizált orosz élelmiszerbolt Németországban
Pető Andrea Rajk szerepében, aki azóta is próbálja bizonygat, h attól még, h az orosz diákjának segíteni akart, attól ő még nem Putyin-bérenc és igenis Ukrajnával van
A jachtos hír alatt egy komment:

"Egyszerre kommunizmus és nácizmus újratöltve, européer nyugati módra.
Kisajátítás, vagyonelkobzás stb. Zsidók megbélyegzése helyett pedig most az oroszokon a sor. Máris kiközösítik őket mindenhonnan, legyen szó sportról, egyetemekről, művészetről. Jönnek majd a zsidótörvények helyett az orosztörvények is, sárga csillag helyett pedig valami más jelzés, amit viselniük kell.
Egyszerűen beszarás. De ami még durvább, hogy a közvéleményt, az embereket lehet így manipulálni, hogy mindezt teljesen jogosnak és igazságosnak tartják. És nem kapcsolnak. Félelmetes."

Olyan ez, mint a térdelés. Csak itt ha térdelsz, akkor is kiközösítenek. Tiszta nácizmus. Nem lepődnék meg, ha ezt a fajta szemétkedést megtorolná vagy Putyin, vagy bármelyik oligarcha, aki nagyot veszít ezen. Mondjuk London levegőbe repítésével, vagy elkezdenék gyilkolászni igazi novicsokkal az amerikai pénzes kreténeket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 175
113
"A szabad világ számára nagyon fontos, hogy Oroszország veszítsen Ukrajnában."

Szerintem inkább Putyin veszítsen Ukrajnában.

Az oroszokat sajnálom, de érezhető volt, hogy Putyin a vesztükbe viszi őket.
Szerintem meg mindenki veszitsen Ukrajnaban, leginkabb az ukran banderista vezetes. Plusz az orosz birodalmi almok, plusz az Eu gogos burokratai, es persze az Usa mint fo xarkevero.
Ha ezek kellokeppen elintezik egymast akkor egy darabig nyugtunk lesz.
 

Attti

Active Member
2019. július 1.
40
222
33

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Ez viszont semmi jót nem jelent az ukránok számára, Putyin egyre elszántabb lesz a Nyugat pedig önti a fegyvert és a pénzt Ukrajnában...
Nekem úgy tűnik, hogy a célját nem éri el.
Szerintem nem tud már nyerni.

De, hogy veszit e, az még nem biztos.
Ha most visszavonulna önként, maradna ereje és (otthoni) hatalma fenyegetőzni, izmozni.
Ha viszont megy ez a szenvedés tovább, akkor az ellenség földjén lap ki.
Kiszorítják csapatait, dezertálnak, megbomlik a haderő, mert feladják az orosz katonák.
Akkor otthon is bukik.

Nem tudom, hogy dühén, elvakultságán, gőgjén felülkerekedik e a bölcsessége.
 
W

Wilson

Guest
Російські військові з Абхазії злили в мережі дані про свій захід в Україну

A 7. katonai bázis Hadautiban.

Az abháziai orosz csapatok Ukrajnába való bevonulásukról szivárogtattak ki adatokat​


Oroszország két zászlóaljat és taktikai csoportot küldött Abháziából Ukrajnába. Március 10-11-én lépnek be Ukrajnába.

A belügyminisztérium a Nashy Groshi.Lvivre hivatkozva jelentette, hogy OSINT-vizsgálatot folytatott az orosz Vkontakte közösségi hálózaton.

Az újságírók zárt körű beszélgetéseken vehettek részt, amelyeken a Grúzia megszállt területén, Abháziában állomásozó 7. katonai bázis katonái bejelentették, hogy Ukrajnába készülnek .

Az Ukrajnába való bevetés kilátásairól az orosz katonák a következőket írták: "A munka ugyanaz, de a század embere ki van akadva", "Ez "ijesztő", amint a konvoj felbomlik, ennyi, megérkeztünk", "Nem aludtam az éjjel, gondolkodtam, hogy írjak-e vagy ne írjak levelet... Nem akarok gyűlölködni, de félek...".

Így minden katona tisztában van azzal, hogy nem kiképzésre megy, amit a ZSU-nak érdemes figyelembe vennie arra az esetre, ha ezek a katonák fogságba esnének.

Szergej Bjelov

Nikita Shilkov bal.
Olekszij Pavlov.

Az Orosz Föderáció fegyveres erőinek 7. krasznodari katonai bázisa Grúziában, Ghadauta városában (Abházia megszállt része) található.

Fegyverzetéhez T-72B3, BMP-3, BTR-82A, valamint tüzérségi felszerelés - 2S3 "Akatsia" SAU és Grad MLRS - tartozik.

 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Ja, Zelenszkij meg a csodák birodalmába vezette be Ukrajnát, és már előtte is megteremtette az utópista szocializmust... azért lépett le 5-6 milla ukrán otthonról, mert baromi jó világot hozott nekik az Exxon.
Ez nem Zelenszkij és Putyin háborúja, azt azért tudod?
Z egy báb, egy senki.
Viszont a fejlett világ mögé állt, mert Putyin a fejlett világot fenyegeti.
 
W

Wilson

Guest
Nekem úgy tűnik, hogy a célját nem éri el.
Szerintem nem tud már nyerni.

De, hogy veszit e, az még nem biztos.
Ha most visszavonulna önként, maradna ereje és (otthoni) hatalma fenyegetőzni, izmozni.
Ha viszont megy ez a szenvedés tovább, akkor az ellenség földjén lap ki.
Kiszorítják csapatait, dezertálnak, megbomlik a haderő, mert feladják az orosz katonák.
Akkor otthon is bukik.

Nem tudom, hogy dühén, elvakultságán, gőgjén felülkerekedik e a bölcsessége.
Ha most visszavonulót fújna anélkül, hogy bármilyen eredményt is tudna felmutatni, az szerintem Putyin teljes vereséget jelentené Oroszországban is....
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Pontos adatok nem álllnak a rendelkezésemre.. de te ezt mire alapozod?
Szerinted, ha egy ukrán is tud pl. nyugaton tartalék erőket tartani a kb. 250 ezre hadseregéből akkor az orosznak nem maradt senki Moszkva körül, Szibériában, Urálban, Kaukázusban? Ott már csak írnokok, meg elméleti szakemberek maradtak? Ugyan már...
Az orosz hadsereg 950E fő.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 024
33 014
113
Ez a svédeknek már a 80as években ment.
Ehez kell egy hatalmas felderitő kapacitás,mind érzékelés,mind feldolgozás.Utána BMS rendszer,és a végén csak az abba bekötött megsemmisitő eszközök.
Rejtve,álcázva lévő eszközöket nehéz felderiteni.Tüzcsapásra azonnal válaszolni se egyszerű (főleg tűzbemérő radar nélkül).És az első tűzcsapás már mindenképpen célbaér.
Itt inkább a felderitést,célkijelölést kellett volna tudni valahogy blokkolni.Vagyis felderiteni és semlegesiteni a felderitő dront (lelőni,vagy minimum használhatatlanra zavarni az adatkapcsolatát).Illetve érzékelni a célkijelölés tényét.
Vagyis nem csak a gyalogsági,hanem a légoltalmi és REH fedezet is hiányzott itt.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Propi....

8ad0794-275240832-706027834097423-937957871433689563-n.jpg

VLAGYIMIR ZELENSZKIJ.

Volodimir Zelenszkij elnök aláírta azt a törvényt, amely meghatározza az Orosz Föderáció vagy az agresszor állami vállalatai tulajdonában lévő vagyon Ukrajna általi államosítását.

Forrás: a Verhovna Rada honlapja

Részletek: A 7122-es számú törvényjavaslatról van szó, amelyet március 3-án fogadott el a Rada.
A törvény a kötelező lefoglalás jogalapját az Ukrajna ellen teljes körű háborút indító Orosz Föderáció és annak állami vállalatai iránti társadalmi igény alapján határozza meg.

Így az állam államosíthatja az Ukrajna területén található ingó és ingatlan vagyont, pénzeszközöket, bankbetéteket, értékpapírokat, társasági jogokat és minden más vagyont, amely közvetlenül vagy az Orosz Föderációhoz és az állami tulajdonú vállalataihoz tartozó kapcsolt személyeken keresztül található. .
Az orosz vagyon elszállítása ellenszolgáltatás nélkül történik. Az államosításról a Nemzetbiztonsági és Honvédelmi Tanács dönt, és elnöki rendelettel lép életbe. Az elidegenítési listát a Minisztertanács nyújtja be.
Minden államosított vagyon a kormány tulajdonába kerül. A törvény a kihirdetését követő napon lép hatályba

Ez így ugye, egészen más. Logikus lépés.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and omae

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Szerintem meg mindenki veszitsen Ukrajnaban, leginkabb az ukran banderista vezetes. Plusz az orosz birodalmi almok, plusz az Eu gogos burokratai, es persze az Usa mint fo xarkevero.
Ha ezek kellokeppen elintezik egymast akkor egy darabig nyugtunk lesz.
Ez nekünk valóban nagyon jó lenne.
De sajnos ebben a formában egy utópia.
Ezért a reális rosszak közül kell választani....
Az erős Ukrajna nem érdekünk. De az erős Orosz sem.
Ja, az erős EU és USA sem!
De mi picik vagyunk, mindig valakihez csalódni kell, hogy túléljük.

" Népek harcának zajló tengerén"

Ez van, ez a realitás. Túl kell élni.