[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
https://politic.karpat.in.ua/?p=43628&lang=hu
"Reznyikov: Ukrajna megértéssel fogadja majd Oroszország fegyverletételét
Olekszij Reznyikov védelmi miniszter felszólította az orosz katonákat, hogy adják meg magukat, megígérve, hogy Ukrajna megértéssel fogja fogadni Oroszország kapitulációját – adta hírül az rbc.ua hírportál a miniszter Facebook-oldalára hivatkozva..."
Megtalálta az Etelközben felejtett kumiszt? :eek:
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Én is tudom mi van a Bayraktarban. Ha kirakom teljes képernyőre a viideot, azt látom hogy a Buk és az árnyéka időnként vibrál, ugrik a képen, miközben a háttér nem. És ez nekem furcsa, ez számomra gyanús... Mert ha maga a felvétel ilyen, akkor nem csak a Buk vibrálna hanem a háttér is. Így nekem az a GYANÚM, hogy manipulált, szerkesztett videóról van szó.
ME8IZNK_o.jpg

Nézd meg a videót és figyeld a Buk árnyékának a talajon levő körhöz viszonyított helyzetét!
Valami nem teljesen frankó ezzel a videóval...
Értem, mire gondolsz. Azokban a másodpercekben, amikor úgy gondolja, hogy az árnyék remeg, látni fogja, hogy a jobb felső sarokban lévő fekete kövek (vagy valami más) kissé ugyanabba az irányba remegnek. Láthatatlanok, mivel nem olyan nagy monolitok.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Haditechnikához nem értő kérdés következik:
A drónt ami figyeli őket nem lehet kiszúrni valahogy? Gondolom kicsi a radarkeresztmetszete, de más módszer nincs erre? Ugye folyamatos a kommunikáció az irányító és a drón között, a rádiójelek alapján nem lehetne valamilyen multilateráció jellegű módszerrel bemérni?

Valamint ezelőtt kb 10 éve láttam egy kísérleti technológiát ami a tankot védte a beérkező tüzérségi lövedéktől egy ellentöltet indításával és berobbantásával. Jelenleg hol állnak ezek a fejlesztések?

Az ellen tüzérségi pozícióját meghatározó radarok nincsenek az oroszoknak?
1. A drónt ki lehetne szúrni és megvan rá a technológia.
2. A harckocsik aktív védelmi rendszere szintén létező dolog, Afganit néven fut, nem tudom hogy az Armatán kívül mire lehet felakasztani.
3. Igen van nekik olyan cuccuk is...
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://life.karpat.in.ua/?p=93933&lang=hu
"Civilek számára tart kiképzést a Karpatszka Szics (videó)
Ungváron a Karpatszka Szics kiképzői tanítják a fiatalokat a fekvő helyzetből leadott lövések alapvető technikájára.
A Bozdosi park egy részén kialakított gyakorlótéren a civilek katonai alapkiképzést kapnak. Többnyire fiatalok tanulják, hogyan kell elsősegélyt nyújtani, ismerkednek a fegyver fajtákkal és helyes használatukkal."

 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
815
2 377
93
Most ha arra gondolsz, hogy csak elakadtak, akkor nem, mert szét van pukkantva az egyik...

Valamint emberek... hó van a talajon... azért az nem egy fellazult +6-8 fokos iszapos talaj, meg műút is lehet több....

Felderítés, tervezés!
Lehet, hogy egy időben volt a támadás, mikor erre a rossz állagú talajara tévedtek ez nem derül ki.
Az ilyen változékony időjárás, amikor pár napig vagy hétig meleg van majd jön egy kis fagy pont rosszabb, mert csak a teteje fagy meg alul ugyan az a laza talaj marad ami az ilyen nehéz járműveket nem bírja el.
Ha megnézed, a kilőtt hk. után milyen mély nyomok vannak, aminek a közepe sík ott már a harckocsi alsó része már felült.
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Hogyne lenne! Ráadásul a ruszki infracsapdák híresen hatásosak, elég jól hozzá vannak igazítva a nyugati rakéták szenzoraihoz.
Itt a helik védelmi rendszerei valszeg automatikusan indítják a patronkivetést, ugyanis ahogy hallod a rakétaindítást már kezdik is szórni...
Én azt hittem hogy úgy tanítják a manpad kezelőket hogy sose lőjenek szemből a célra, mindig oldalról vagy hátulról, mert a motorból kiömlő forró levegőt így tudja biztosan fogni a fegyver.
 

Laikus

Well-Known Member
2021. szeptember 2.
118
528
93
Az Usa Afganisztának hadat üzent formálisan a terrorizmus elleni harc során?

És nyilván tudod, hogy ez nem a teljes orosz hadsereg.... ez kb. a nyugati katonai körzet jelentősebb része.....
Én úgy tudom, hogy 45 után az ENSZ illegitimnek nyilvánította a háborút, mint országok közötti vitarendezést, tehát jogszerűen nem lehet háborút indítani. Ebből következően a támadó felek azóta már nem üzenek hadat, mert ezzel elismernék, hogy tojnak az ENSZ általuk is elfogadott előírására. Tehát a II. világháborúig a hadüzenet nélküli támadás volt az alpári viselkedés, azóta pedig a hadüzenet.
 
W

Wilson

Guest
1. A drónt ki lehetne szúrni és megvan rá a technológia.
2. A harckocsik aktív védelmi rendszere szintén létező dolog, Afganit néven fut, nem tudom hogy az Armatán kívül mire lehet felakasztani.
3. Igen van nekik olyan cuccuk is...
T-90-re, de szó volt róla, hogy akár a T-72B3 is megkaphatja, elnézve eddig a dolgokat égetően nagy szükség van rá....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Te az APS-l beszélsz van orosz APS de az orosz hadsereg tankjait azokat amelyek az orosz csapatok alkalmazásában állnak nem szerelték még fel velük...
Patetikus. Hiába van meg a technológia, nem használják. Se arena, se drozd. A shtora a csúcs amiből van valami, de persze az nem APS... tényleg tragikus, hogy alig modernizáltak dolgokat, amiket most használni lehetne. Nagy csalódás Putyinban... kb mint egy banánköztársaság... azt az egyet leszámolva, hogy atomhatalom, és arra költenek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány